Kocia karma

Amonaria

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Mój kociak je Royal Canin a w tej chwili ma Sterylised 37 i wydaje sie zadowolony z tego faktu a jedzenia mokrego (próbowałam juz chyba wszystkie) nawet nie ruszy.
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Mój kociak je Royal Canin a w tej chwili ma Sterylised 37 i wydaje sie zadowolony z tego faktu a jedzenia mokrego (próbowałam juz chyba wszystkie) nawet nie ruszy.

Spróbuj Gourmet Perle z kaczką albo z pstrągiem. Mój jadł tylko suchą Purinę i myślałam, że nic go nie przekona
 

Amonaria

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Spróbuj Gourmet Perle z kaczką albo z pstrągiem. Mój jadł tylko suchą Purinę i myślałam, że nic go nie przekona

Dzięki. Przejde sie dzisiaj do sklepu i kupie to jedzonko. :)


Niestety jedzenie z kaczką jedynie mu smakowicie zapachniało kiedy je nakładałam bo kiedy mu je dałam to posmakował i poszedł do miski z sucha karma ( za to przybłedzie ktorego karmimy z sasiadami bardzo smakowało) jutro spróbuje z pstrągiem.
 

Nyana

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
Ja mojego kociaka karmię PerfectFit , póki co juniorem bo młody jeszcze jest
 

reptile

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Dzięki. Przejde sie dzisiaj do sklepu i kupie to jedzonko. :)


Niestety jedzenie z kaczką jedynie mu smakowicie zapachniało kiedy je nakładałam bo kiedy mu je dałam to posmakował i poszedł do miski z sucha karma ( za to przybłedzie ktorego karmimy z sasiadami bardzo smakowało) jutro spróbuje z pstrągiem.
no, wiadomo, różnie bywa, z kotami jak z ludźmi, nie da się mierzyć wszystkich jedną miarą :) u mnie gourmet się sprawdził. znaczy - trzeba dokupić :]
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Dzięki. Przejde sie dzisiaj do sklepu i kupie to jedzonko. :)


Niestety jedzenie z kaczką jedynie mu smakowicie zapachniało kiedy je nakładałam bo kiedy mu je dałam to posmakował i poszedł do miski z sucha karma ( za to przybłedzie ktorego karmimy z sasiadami bardzo smakowało) jutro spróbuje z pstrągiem.

I jak poszło z pstrągiem? Ja troszkę nie wiem co robić, bo futrzak chce tylko gourmety. Nawet wołowinkę zlekceważył. A przecież nie mogę trzech saszetek dziennie podawać....
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Szczerze mówiąc to moje koty nigdy nie jadły karmy. Po prostu nie daje im tego drogiego świństwa. Jest tam wiele konserwantów i różnych rzeczy..błłe..moje koty lubią pić mleko od Babci :D lub z kartonu [ale od babci lepsze :p] I lubią szynkę, ale w małych ilościach im daję :p
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Dorosłe zwierzęta nie powinny pić dużo mleka. Pisaliśmy już tutaj na temat zdrowych karm i tych nie zdrowych.
 

Achaja

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mój kot w tym momencie je tylko sucha karmę (podobno tak jest zdrowiej) Royal Canin dla kastratów, ale chyba nie jest nią zachwycony. W sklepie w którym zawsze zamawiam karmy delazoo.pl mają bardzo duży wybór Royala i znalazłam karmę tej firmy dla kotów wybrednych. Czy ktoś z was może taką kupuje?? Bo ja się nad nią zastanawiam właśnie i ciekawa jestem opinii.
 

rexiu

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć! Ja kupuje dla mojego kota karma mokre firmy Carny, mój kot chętnie je zjada, jednej puszki wystarcza na 2 dni. Te karma są bardzo dobrze zrobione, jedna puszka kosztuje 5,50. Produkty firmy Carna zrobione z naturalnego mięsa. Zamawiam te karma na cały miesiąc na www.zoomania.pl. Czasem jak mam jakieś pytania odnośnie karmów, zawsze się naradzam z fachowcami z danego sklepu. Jestem zadowolona z obsługi na www.zoomania.pl Jest tu duży wybór. Polecam.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Mój stwór żre tuńczyka w sosie własnym i podgotowane serca drobiowe (ze starym kotem się nie dyskutuje). Facet na bazarku nawet daje mi zniżkę na tuńczyki. Dopycha się suchą karmą dla staruszków 1st Choice i Royal (kot, nie facet z bazarku). Kiedy umarł kot mojej koleżanki dostałam po nim w spadku sporo karmy Kit Kat. Po tygodniu mialam w domu narkomana...
 

wanda19831

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Dobre karmy typu RC czy Hill's nie posiadają żadnych uzależniaczy. <ciach> Nie przesadzajmy, że wyżywienie kota jest aż tak drogie.


Dokładnie, zwłaszcza, że ludzie, zdaje się, nie zauważają, że karmy ubogiej kot zwyczajnie musi zjeść więcej, więc jeżeli chodzi o cenę to wcale nie ma wielkiej różnicy.

A karmenie kota "domowym" jedzeniem czy kitkatem.... No woła o pomstę.

Naprawdę, nic mnie tak nie wkurza jak brak odpowiedzialności za zwierzę.
 

chuchro

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
no kitekat to akurat bardzo kiepski wybór - tyle się o tym mówi i pisze... że to odpadki, a nie jedzenie. nie zapewnia kotu minimum potrzebnych składników i tylko tuczy i uzależnia.
hehe - biała długa sierść - masakra :D zważywszy na to że mam głównie czarne ciuchy :p mój kot jest szaro-niebieski. na ubraniach w ogólego nie widać :]
kupiliśmy sobie (znaczy kotu:p) gourmet perle, trzy smaki na początek. póki co chyba smakuje :]


gourmet jest dobry z mokrej karmy, z suchej najlepsze Pro Plan. co do kitekat się zgadzam - to jest jak masa papierowa z odrobiną chemikaliów i mięska tam prawie nie ma. karmę kupuję na zoomania.pl najczesciej bo w sklepie wychodzi baaaardzo drogo.
 
H

Haan

Guest
witam, zgadzam się z przedmówczynią co do opinii o KiteKatach itp. - gdy ja zaczełam dawać to mojemu kotu to po tygodniu przestał jeść cokolwiek innego, nie było mowy o zjedzeniu mięsa, jajka, mleka... te karmy muszą miec w sobie coś, co kota najwyraźniej uzależnia;) Sporo wody w rzece upłynęło nim zaczął jadać normalnie. Teraz karmię dorosłego już kota suchą karmą, ale traktuję to jako danie główne, poza tym rzucam czasem jakieś jajko itp. Co do ceny tych karm to rzeczywiście jeśli chcemy uniknąć opisanego efektu warto zainwestować w lepsze marki:) ja kupuję na zoomania.pl, jest to sklep na moją studencką kieszeń;)
 

Lans-e-lot

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Kolobrzeg
moj kot je Purine - 15 pln za opakowanie - i moze to jesc co chwile. raz kiedys kupuje mu Whiskasa do przekaszenia, ale to jako taki smakolyk, nie mam dobrego zdania o tym - to raczej trasz jest
 

nelanelkowska

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
1
Wiek
34
moje koty mają obsesję na punkcie saszetek kitekata
zgadzam się, że to wygląda jakby conajmniej dorzucali tam uzależniacze

kupuję im chrupki royal canin ale chrupią je w ostateczności
- jak nie ma saszetek

muszę przyznać, że od tych chrupek mają śliczną, lśniącą sierść
są mega zdrowe :)
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Moje koty (6) jedzą zwykłe mięso oraz odrobinę mleka.
Warto wspomnieć, że mieszkam w domku jednorodzinnym. Kiedyś co jakiś czas przychodziła taka zdziczała kotka, więc dało jej się kawałek wędliny, czy ryby. Potem przyszła zima, kotki nie było, a gdy znowu się ociepliło, przyszła, jednak przyniosła jeszcze dwa małe kociaki. To było w zeszłym roku, około października.
Kociaki były karmione tym samym mięsem, które my jedliśmy, zawsze miały pod dostatkiem świeżej wody, a ponieważ mieszkają na dworze (na zimę były zabrane do domu, obecnie mają tylko przygotowane posłanie w zadaszonym miejscu, aby miały gdzie się schować podczas deszczu), to czasem zjedzą trochę zieleniny na przeczyszczenie, czy coś małego upolują.
Teraz kotka znów się okociła i urodziła trzy małe kociaki. Na początku to ona je karmiła, obecnie dostają trochę mleka i im to wystarcza.

Dodam jeszcze, że wszystkie koty odwiedziły weterynarza, dostają szczepionki i wyglądają niezwykle zdrowo :)
 

jasmin787

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Moj kot zawsze dostawal jak mi sie wydawalo jedzenie z "wyższej półki", czyli Purina, Whiskas Supreme, Frieskies. Nigdy nie dostawal jakis wynalazkow. Az pewnego dnia poszlismy do weterynarza, ktory zapytal sie co kot je. Moja odpowiedz ze sucha karme i mokre jedzenie m.in. wlasnie tych firm wywolala zdziwienie weterynarza, ktory stwierdzil, ze karmienie kota takimi rzeczami to jakby czlowieka codziennie zywic w McDonald's.
 
Do góry