Kocia karma

reptile

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
przeglądałem to podforum i nie znalazłem żadnego tematu dotyczącego diety kotów. czym karmicie swoje pociechy? mieszacie im różne karmy, np. animondę z puriną, czy może tylko jedna firma jest tą, którą dostają wasze koty? w sumie sam ostatnio trochę tańszych przysmaków daję swojemu kotu. na razie reaguje dobrze i dość entuzjastycznie jak na niego, więc co jakiś czas będę mu serwował takie fajerwerki.

a jak u Was? piszcie proszę. chętnie podyskutuję na temat różnych kocich diet.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
mam 6 kotów zadnen nie jadł karmy nigdy :) a brzuchy po ziemi ciągają :p
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Był taki wątek, ale nie pamiętam pod jakim tytułem. Mój kot z suchych jada tylko Purinę, a z mokrych to od niedawna saszetki Gourmet Perle, najchętniej taką ze szpinakiem. I to by było na tyle jeśli chodzi o gotowe karmy. Ale on bardzo wybredny jest
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
kota raczej nie powinno się karmić domowo, chyba że zna się pochodzenie mięsa, które kot MUSI dostawać (jako zwierzę bardzo mięsożerne). Mokre karmy pomagają na kocie problemy z układem moczowym, chociaż suche pomaga na zęby. I jest dobre na trzymanie wagi. Popularne karmy powinny całkiem odpaść, bo zawartość mięsa w nich jest po prostu śmieszna.

Naprawdę warto zwracać uwagę na dietę kota i żeby nie tył, bo z kilogramów wynika mnóstwo niefajnych chorób.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
nie mam zamiaru kupowac karmy dla kota, tymbardziej dla psa-mam 6 kotow
 

arwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
nie mam zamiaru kupowac karmy dla kota, tymbardziej dla psa-mam 6 kotow
ja karmię różnymi karmami, a także mięsem, po doświadczeniach z poprzednimi kotami widzę, że jak się karmi jednym, to się szybko przyzwyczajają i nie chcą potem nic innego. także u nas z suchych purina, RC, bosch, z mokrych - hills, ale niechętnie spożywają, mięso wołowe przemrożone, gotowany kurczak, z saszetek ostatnio odkryłam gourmet perle, który wcinają z zapałem :)
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Codziennie świeże soczyste mięso ze świni :> + kitekat
Raczej nie narzeka ;)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
oplaci sie kupowac te karmy? chyba nie... nigdy nie kupowałem, kot musi sam sobie upolowac
 

Boyan

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
502
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z koszmarów !!!
te wszystkie karmy to u kant d..y potluc.
Wypchane to wszystko uzalezniaczami! Koty po tym takiego swira dostaja ze nie mam pytan!
Drze to potem morde czy glodne czy nie!
Skubaniec, moj kocisko to juz sam se szuflade z tym otwiera, a jak kiedys wpakowal czache do torebki z Whiskaczem to myslalem ze tam umrze w srodku a on sobie tylko spokojne to łykał...

Takze wiecie...moze to i smieszne ale czy zdrowe? Na pewno STANOWCZE STOP dla karm nieznanego pochodzenia czy firmy,i za jakies smieszne pieniadze bo zrobia z mózgów Waszych kotów wlasnie taką suchą karme xD

eloo!
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
oplaci sie kupowac te karmy? chyba nie... nigdy nie kupowałem, kot musi sam sobie upolowac

Cóż, mój sobie raczej nie upoluje, to typowy kot domowy, który lubi być czesany i leżeć na kanapie. Dobra karma kosztuje, ale nie znów taki majątek. Za saszetkę gourmet perle płacę ok. 3,20 zł, zazwyczaj wystarcza na dwa dni. Poza tym, jak się ktoś już na zwierza decyduje, to powinien o niego dbać.
Ja tam lubię o niego dbać i słuchać jak mruczy...
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Dobre karmy typu RC czy Hill's nie posiadają żadnych uzależniaczy. Są to karmy polecane w klinikach na całym świecie. Karmy typu Whiskat produkcji Master Food nie mają nic wspólnego z kocią dietą. Nie przesadzajmy, że wyżywienie kota jest aż tak drogie. Kot nie je kilku kg karmy tygodniowo, a jeżeli kogoś nie stać na utrzymanie zwierząt niech się na nie nie decyduje, a tym bardziej na 6 kotów, o które nie może prawidłowo zadbać.
 

arwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
zgadzam się - dobra karma nie zawiera w sobie takich śmieci, jak whiskas. a gourmeta robi purina, ta sama, która robi pro plana - jedną z bardziej polecanych karm suchych dla kotów - dla mnie to wystarczająca rekomendacja.
 

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Ja też się zgadzam. Ale dla mnie największą rekomendacją dla karmy jest fakt, że mój kotek ją zjada. Jest naprawdę BARDZO WYBREDNY,więc skoro już jest coś co mu smakuje i to na dodatek dobrej jakości to na pewno będę to kupować. Gourmet Perle ma tez tę zaletę, że jest łatwodostępny.

A możecie polecić jakiś dobry żwirek? Bo ja jeszcze nie trafiłam na taki, który by mnie naprawdę zadowalał
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Ja używam Benek Compact, nie wiem czy to ideał wśród piasków. Pochłania zapach, ładnie się zbryla, ale to kwestia indywidualna. Z mojej strony odradzam kupno żwirkow silikonowych. Rozsypują się, nie robią się grudki, a jakaś dziwna maź, albo poprostu ja nie potrafię ich używać :)
 

arwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
ze żwirków ja używam drewnianego - porta pine. wcześniej miałam benka i cały dom po nim śmierdział - dosłownie! porta pachnie drewnem, jak kot narobi, to też drewnem, tylko odrobinę intensywniej. no i można go spłukiwać w toalecie, przy jednym kocie 1 worek wystarczył mi na 2.5 miesiąca.
a wracając do karm to u mnie wielki szacun dla tych karm, które zechce łaskawie zjeść kot moich teściów - takiego wybrzydzacza w życiu nie widziałam. a gourmet perle zajada - co prawda tylko 3 smaki mu podchodzą, ale to i tak cud :p
 

reptile

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
hmm, dziękuję za wypowiedzi.
cóż mój kot sobie nic nie upoluje, no, poza muchami latem i pająkiem, jak się jakiś przyplącze. to tzw. kanapowiec niewychodzący. a tymi muchami to się raczej nie nasyci :p
z gormet to gold chyba próbowaliśmy i było dobrze - perle też chętnie spróbuję kotu dać.

a co do żwirku - ja również polecam żwirek drewniany. na początku korzystałem z benka, a potem z silikonowego, ale przy drewnianym - wielka różnica.
 

reptile

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
no kitekat to akurat bardzo kiepski wybór - tyle się o tym mówi i pisze... że to odpadki, a nie jedzenie. nie zapewnia kotu minimum potrzebnych składników i tylko tuczy i uzależnia.
hehe - biała długa sierść - masakra :D zważywszy na to że mam głównie czarne ciuchy :p mój kot jest szaro-niebieski. na ubraniach w ogólego nie widać :]
kupiliśmy sobie (znaczy kotu:p) gourmet perle, trzy smaki na początek. póki co chyba smakuje :]
 
Do góry