Kobiety i biznes

malenkami

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o bizneswoman?
smile.gif
Znacie kobiety, którym się udało?
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Tak, matka mojego kolegi prowadzi mały barek, ale nie budkę. Mają tam fajnie, miła atmosfera, spory ruch ze względu na ciszę i odosobnione od głównej ulicy miejsce. Bardzo miła kobieta :)
To, że się jest kobietą niczego nie zmienia, a nawet ułatwia, ale to tylko moje zdanie.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Mój chłopak się ze mnie śmieje, że jestem bizneswomen, bo łapie zlecenia na teksty i je rozdzielam a potem mu wypłacam należności =]

Poza tym znam parę kobiet, które prowadzą swoje sklepiki z ubraniami.
 

olaole

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Szczecin
czy każdy właściciel małego sklepiku / saloniku to dla was biznesmen?? dla mnie określenie bizneswoman jest zarezerwowane dla kobiet o silnej pozycji w większym przedsiębiorstwie niż jednoosobowa firma, np. kiedy kobieta trzęsie całą brygadą 40 osób, od niej zależy ich "być, albo nie być".
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Moja ciotka, otworzyła sieć sklepów i bardzo dobrze jej się wiedzie. Do wszystkiego doszła sama.
 

juwe

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
teraz coraz więcej jest takich kobiet które zakładają wlasne biznesy.. zawsze mam do takich szacunek (oczywiście nie tylko do kobiet), dlatego ze chcą coś zmienić chcą coś do tego życia wnieść coś wlasnego i to jest wlasnie to! :)

ale to prawda.. bizneswoman też mi sie kojarzy jako kobieta zarządzająca większym przedsiębiorstwem :)
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
czy każdy właściciel małego sklepiku / saloniku to dla was biznesmen??
Proponuję założyć jakąkoliwiek własną działalność i utrzymać się trochę na rynku i wtedy zmienia się podejście do tego co jest dużym osiągnięciem i kono nazwać biznesmenem czy bizneswoman - szczególnie w polsce XD
 

waldzinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
67
Punkty reakcji
0
Dzisiaj kobiety są znacznie bardziej prężne od facetów i to jest widać na kazdym kroku
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
jest ich sporo. nie znam osobicie, no chyba ze widze w pracy czy ktos mi przy jakies okazji opowie o jakims biznesie, np. na zajeciach w poliealnej ap. sadze. sama mam nadzieje bede kiedys taka BW :)
 

makowka

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Proponuję założyć jakąkoliwiek własną działalność i utrzymać się trochę na rynku i wtedy zmienia się podejście do tego co jest dużym osiągnięciem i kono nazwać biznesmenem czy bizneswoman - szczególnie w polsce XD

To prawda, utrzymać firmę na polskim rynku to jest nie lada wyzwanie. Kiedyś pewien prezenter radiowy mi powiedział, że jeśli dałam sobie radę sama w Polsce, to za granicą dam sobie radę bez problemu;) Ale zgadzam się z przedmówcami, że prawdziwa bizneswoman kojarzy się z silną pozycją w firmie (niekoniecznie będąc jej właścicielem).
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Bizneswoman trzeba chyba być z charakteru. Znam taką jedną kobietę, która w biznesie jest niepokonana.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
"kiedy kobieta trzęsie całą brygadą 40 osób, od niej zależy ich "być, albo nie być".

Być albo nie być to prawadzić własną firmę. Akurat w przedsiębiorstwie tylko pozornie coś od takiej kobiety zależy, a o wszytskim i tak decyduje jej przełożony ;)
 

olaole

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Szczecin
Proponuję założyć jakąkoliwiek własną działalność i utrzymać się trochę na rynku i wtedy zmienia się podejście do tego co jest dużym osiągnięciem i kono nazwać biznesmenem czy bizneswoman - szczególnie w polsce XD

Dziękuję za propozycję- prowadziłam kilka "firm" w postaci jednoosobowej działalności i raczej bizneswoman się nie nazywam - bo przede wszystkim biznes jest wtedy gdy zatrudniasz ludzi, a nie wszystko robisz sam - wtedy jesteś przediębiorczy/cza - a za takową się uważam:)))
 

catalog31

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Businesswoman, taka prawdziwa to chyba coś więcej, niż mały osiedlowy sklepik czy kwiaciarnia.

Ja osobiście znam jedną kobietę, która jest właścicielem biura rachunkowego i zatrudnia blisko 20 osób, działa w dwóch dużych miastach. Jednak minusem jest to, że do domu przyjeżdża praktycznie tylko się przespać.

Kobiety również mogą być dobrymi przedsiębiorcami, nic nie stoi na przeszkodzie ;)
 

tetsuo

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Znam kilka lasek zarabiających miesięcznie kilkanaście koła - i to są normalne, fajne dziewczyny. Mają biznesy albo wysokie stanowisko w korpo. Nic nie stoi na przeszkodzie jeśli kobieta ma tylko determinację i łeb na karku :)
 

Holistic

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
śląskie
Całe mnóstwo znam takich pań, sama też prowadzę biznes i chwalę sobie. Kobiety są bardziej zdeterminowane i często bardziej kreatywne.
W zasadzie dlaczego miało by nam się nie udawać. Jesteśmy pełne energii i potrafimy radzić sobie z całymi szeregami zadań, mamy w sobie
też znacznie więcej empatii, co pozwala nam kobietom lepiej poprowadzić pracownika. W każdym razie, każda z nas ma szansę się wybić, wystarczy
chcieć!!!
 
E

e-mlm

Guest
Panie mają specyficzne podejście do biznesu i zdecydowanie inne cele niż mężczyźni,
czy znam - tak, cechuje je jedna rzecz zdecydowanie i samodzielność oraz to że ich rodzice a zwłaszcza matki uczyły je samodzielności od dzieciństwa :p
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
biznes to biznes, mały czy duży, to nie ma znaczenia. sama myślę o niewielkim sklepiku, może z odzieżą? może internetowy? tego jeszcze nie wiem, póki co wypatrzyłam sobie wólkę kosowską jako źródło niedrogiego towaru :)
 
Do góry