kobieta na budowie

bastet_87

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam!
jak każdy wie branża budowlana jest głownie zarezerwowana dla mężczyzn. Obecnie studiuje budownictwo i tak sie zastanawiam czy sa kobiety tu na forum ktore pracuja w branzy budowlanej na placu budowy i czy moglby ktos z was opisac jak w rzeczywistosci wyglada praca i traktowanie kobiet w tej branzy?
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Nie raz widziałem kobiety na budowie. Z tym, że były trochę wyżej od zwykłego pracownika;)
 

bastet_87

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
no ak,ale pani kierownik tez chyba musi umiec mieszac zaprawe :) z tym ze zdobyc tego typu praktyki jest ciezej dla kobiety.
 

Fidelis

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Witam!
jak każdy wie branża budowlana jest głownie zarezerwowana dla mężczyzn. Obecnie studiuje budownictwo i tak sie zastanawiam czy sa kobiety tu na forum ktore pracuja w branzy budowlanej na placu budowy i czy moglby ktos z was opisac jak w rzeczywistosci wyglada praca i traktowanie kobiet w tej branzy?

Tak samo jak zawód nauczyciela wczesnoszkolnego jest "zarezerwowany" głównie dla kobiet. I co? Ponoć w Warszawie mieszka "przedszkolanek", który ze swoją grupą podopiecznych ma o wiele lepszy kontakt aniżeli wszystkie kobiety-nauczycielki w tym przedszkolu razem wzięte. Dziwni staroświeccy rodzice próbowali zmienić nauczyciela dla swoich dzieci tylko dla tego , że to mężczyzna... W jego obronie stanęły 4-5 letnie dzieci ! I rodzice cicho musieli siedzieć ! Po prostu siła stereotypu jest ogromna, no ale nie o tym miałem pisać...

Fakt faktem, niektórzy Polacy po prostu nie wyobrazają sobie kobiety na budowie i koniec. Ale gdybym np. ja był na twoim miejscu ( i NAPRAWDĘ lubiłbym taką pracę) miałbym na takich wszystkich dziwaków wylane. To chodzi o Ciebie, o Twoją satysfakcę a nie osób, które niechętnie by cię na rusztowaniu widziały. A jeśli masz sama wątpliwości co do tego, może po prostu budownictwo to nie jest branża dla Ciebie? Przemyslałaś to dokładnie? Ja czasami widuję kobiety robiące na drogach i wyglądają na bardzo zadowolone. Widocznie nie przeszkadza im, co niektórzy ludzie na ich temat myślą. A jeszcze odnośnie tematu - ich praca nie wyglądała inaczej niż budowniczego-mężczyzny tzn. moim zdaniem, wykonywała tzw. "męskie prace". Żadnych ustępstw.
 

Bazylq

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Najprawdopodobniej ukierunkowujesz się w pracy na budowie nie na stanowisku murarza czy pomocnika lecz gdzieś wyżej w kategorii majstra, kierownika lub inspektora budowlanego. Tego rodzaju praca nie ma nic wspólnego z praktycznym mieszaniem zaprawy a raczej z typowo teoretyczną znajomością tematu ot właściwy stosunek cementu do piasku.
Jak wygląda traktowanie kobiet w tej branży? Jeśli posiadasz wiedzę i potrafisz ją okazać zyskasz szacunek i uznanie.
Poza tym dla mnie osobiście nie ma nic dziwnego w widoku kobiety w kasku na budowie z aktówką pod pacha i gumiakami na nogach, tak jak powiedział ktoś wyżej jeśli praca przyniesie Ci zadowolenie to do dzieła
Pozdrawiam
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Powiem Ci, że może Ci byc trudno znaleźć pracę. Ja jestem technologiem i szukając pracy w zakładach produkcyjnych kilka razy w prost mi powiedziano, że wolą zatrudnic faceta poniewaz kobieta mogłaby sobie nie poradzić z pracownikami. Że niby facet trzyma większy reżim na hali produkcyjnej a kobieta jest na to za słaba.
To tak z mojego doświadczenia, i nie pracuję w zawodzie...
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Moim zdaniem kobiety w budownictwie to raczej do projektowania i biurowych prac, niż siedzenia w baraku i organizacji pracy robotników. Wyjątki oczywiście w praktyce są... ale to nic na porządku dziennym i nie dziwię się.
 
Do góry