klopoty z zasypianiem

M

MagdaPee

Guest
Witam. Mam problemy z zasypianiem, nawet jak jestem wyczerpana dniem , chce mi sie spac, i nie potrafie usnac, wierce sie chyba z 2 h. Czytalam juz duzo watkow na ten temat. Mleko mi nie pomaga, liczenie owiec nie pomaga, nie myslenie o niczym nawet nie wchodzi w gre, choc probowalam, mam stresowe zycie a w dodatku nie dawno moj przyjaciel umarl i ciezko odegnac od siebie mysli. Lekow nie bardzo chce brac na bezsennosc czy tam zasypianie bo sie boje ze sie wciagne. Znacie jakies inne sposoby? Prosze pomocy:(
 

paulaax

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
POLAND
wydaje mi się, że miałam podobną sytuację, a nawet bardzo.
to przejdzie z czasem, ale musisz się bardziej odstresować od rzeczywistości, nie wiem pij jakieś herbatki na uspokojenie
to wszystko dzieje się z nerwów , stresu itp .
wiem , że to niekiedy okropne uczucie zmęczenia , a więc powodzenia:)
 

Meredith

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
249
Punkty reakcji
26
Miasto
Gdzieś między jutrem, a wspomnieniem ...
Twoje problemy z zasypianiem mogą być spowodowane stresem, czy zbyt szybkim stylem życia. Liczenia baranów nie polecam, ponieważ może jedynie zirytować i pogłębić bezsenność (brak skuteczności tej metody został nawet potwierdzony naukowo) ;) Proponuję zwiększyć aktywność fizyczną za dnia, a przed zaśnięciem zrelaksować się np. czytając książkę. Możesz również w aptece kupić jakieś herbatki ziołowe ułatwiające zasypianie (w przeciwieństwie do leków, nie powodują skutków ubocznych i nie mają negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu).
A jeśli Twój problem będzie przeciągał się w czasie, najrozsądniejszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza. Pozdrawiam :)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Heh, ja mam to smao i usypiam juz dlugi czas 4, 5 rano :/ nic mi nie pomaga
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Ja żeby usnąć muszę poleżeć z 2-3 godz. Trochę to męczące, nie?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Witam. Mam problemy z zasypianiem, nawet jak jestem wyczerpana dniem , chce mi sie spac, i nie potrafie usnac, wierce sie chyba z 2 h. Czytalam juz duzo watkow na ten temat. Mleko mi nie pomaga, liczenie owiec nie pomaga, nie myslenie o niczym nawet nie wchodzi w gre, choc probowalam, mam stresowe zycie a w dodatku nie dawno moj przyjaciel umarl i ciezko odegnac od siebie mysli. Lekow nie bardzo chce brac na bezsennosc czy tam zasypianie bo sie boje ze sie wciagne. Znacie jakies inne sposoby? Prosze pomocy:(

Ponieważ piszesz w dziale używki i nałogi to inna rada nie może być jak - zapal sobie haszysz...
Mówię to pół żartem pół serio. Swojego czasu stosowałem tą metodę. Miałem lufkę wypełnioną haszem, podgrzewałem, 2-3 chmurki dymu (dla tylko relaksu, a nie "bani") i zasypiałem po 5minutach. Mówię tutaj akurat o haszyszu, a nie np. mj (indyjka), bo można na spokojnie zapalić w pokoju, po 2-3 chmurach praktycznie nie czuć dymu, czego nie można powiedzieć o suszu :D

Inną skuteczną metodą prawie nie szkodliwą (oczy tylko trochę na tym cierpią), którą cały czas stosuję jest czytanie przed snem. Odpalam na telefonie internet i czytam przy zgaszonym świetle artykuły na onecie. Po przeczytaniu 3-5 artykułów oczy są na tyle zmęczone, że same zamykają się. Jaskrawy ekranik telefonu 0,3m przed głową robi swoje...

Poza tym z roślin innych niż konopie na sen dobry jest chmiel. Podobno można szyszkami chmielu wypełnić poduszkę, szyszki przez 3mc działają i ułatwiają zasypianie.
Edit: dalsza część propozycji ziołowych-
Ziele Męczennicy, Korzeń Kozłka, Ziele serdecznika (Leonuri herba) i kwiat lawendy.

Nie będę się rozpisywał jak działają, bo można to już bez problemu wygooglować.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Mi nawet czytanie przed snem nic nie pomaga :( A czasem wylaczylam wczesniej ten komp, ale co z tego jak i tak usnelam o 5 :(
No chociaz nie powiem ostatnio mam troche stresow (nawet drobnostki, ale ja nawet drobnostkami sie przejmuje ..... ) .... i one tak latwo nie mina
no nic.. chyba pojde do lekarza :(
 
M

MagdaPee

Guest
Coz, trzeba w koncu cos na to zaradzic. Dziekuje za odpowiedzi;) mam nadzieje, ze pomoga;)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
No raczej na sen to tylko ziółka na uspokojenie, jeżeli problemem w zaśnięciu są przede wszystkim nerwy...
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Sprobuje tych ziolek , chociaz czasem mi pomagaly, a czasem wrecz dodawaly energii i nic wiecej...
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Jeszcze jedna rzecz mi przyszła na myśl. A może lampka wina, jakieś piwo czy coś?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A o której godzinie wstajesz? Proponuję zmienić na początek tryb dnia, wstawać wcześniej i wcześniej się kłaść. Zrezygnować całkowicie z jakichkolwiek stymulantów, począwszy od herbaty, przez kawę i papierosy, jeśli takowe palisz.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jacobbs dobrze mówi. Sam mam lżejszą odmianę bezsenności i z własnego doświadczenia wiem, że dobry sen to kwestia przestawienia się na odpowiednią godzinę. Jeżeli, tak jak wspomina autorka tematu, przyzwyczaiła się do późnej godziny spania, należy starać się iść do łóżka coraz wcześniej. Oczywiście nie mówię tu, że z biegu o 19. Najlepiej cofać się o 20 minut każdego dnia, chyba że nie skutkuje - wtedy pozostać na obecnym etapie. Po pewnym czasie organizm się dostosuje i będzie łatwiej.
 

Hendoslaw

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
112
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Gdynia
Pewnie to przez to, że coś cie trapi i zostawiłaś to nie rozwiązane.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Witam. Mam problemy z zasypianiem, nawet jak jestem wyczerpana dniem , chce mi sie spac, i nie potrafie usnac, wierce sie chyba z 2 h. Czytalam juz duzo watkow na ten temat. Mleko mi nie pomaga, liczenie owiec nie pomaga, nie myslenie o niczym nawet nie wchodzi w gre, choc probowalam, mam stresowe zycie a w dodatku nie dawno moj przyjaciel umarl i ciezko odegnac od siebie mysli. Lekow nie bardzo chce brac na bezsennosc czy tam zasypianie bo sie boje ze sie wciagne. Znacie jakies inne sposoby? Prosze pomocy:(

liczenie owiec i mleko to ci raczej nie pomoże..bo twoim problemem jest to, że nie możesz przestać myśleć i przestawić się na tryb - sen..jeśli masz takie stresujące życie, i ostatnio przeżyłaś trudne chwile, to może solidny psycholog nie jest złym pomysłem.


Heh, ja mam to smao i usypiam juz dlugi czas 4, 5 rano :/ nic mi nie pomaga

siedzenie przy kompie do pozna, a raczej do rana ;) nie sprawi, że zaśniesz szybciej, bo po kompie się człowiek pobudza raczej..

nie wiem, może trzeba jakąś nudną ksiażkę ze statystki poczytać :lol:
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
liczenie owiec i mleko to ci raczej nie pomoże..bo twoim problemem jest to, że nie możesz przestać myśleć i przestawić się na tryb - sen..jeśli masz takie stresujące życie, i ostatnio przeżyłaś trudne chwile, to może solidny psycholog nie jest złym pomysłem.




siedzenie przy kompie do pozna, a raczej do rana ;) nie sprawi, że zaśniesz szybciej, bo po kompie się człowiek pobudza raczej..

nie wiem, może trzeba jakąś nudną ksiażkę ze statystki poczytać :lol:

sprobuje tak... czasem chce mi sie spac, ale i tak nie moge usnac.. ale teraz juz zaraz schodze i do lozka
 

zielona_oliwka

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Boat City
Polecam herbatkę z melisy, albo gotowy preparat : Persen, który tą melisę zawiera. I jeszcze walerianę.

Albo duży wysiłek fizyczny przed spaniem :>...

Może pomogłam :)
 
M

marcin.ch

Guest
Polecam mam taki sam problem jak Ty
W moim przypadku pomoglo uzywanie stoperow
to sa takie zatyczki do uszu w miekkiej gabki dzieki czemuy ich nie czujemy
i lepiej mozemy sie skupic na zasypianiu
pozdrawiam
 
Do góry