Klanarchia

Status
Zamknięty.

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Możesz próbować w każdym momencie i zawsze wykonuje się przeciwstawny test Dominowania Ducha. Przy czym, im bardziej go zmęczysz, tym będzie to łatwiejszy test.

Bati - jednym dzwonem nie pozbędziecie się klątwy, bo była mowa o trzech wieżach.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To mamy pierwszą część zakończoną. Teraz zgodnie z planem, trochę przerwy. Muszę chwilę odpocząć i przemyśleć dalszą część kampanii. Jednak już teraz mam kilka ogłoszeń i pytań.

1. Kto zostaje i gra dalej?
2. Akt 2 i 3 będą o wiele krótsze. Pierwsza część miała m.in. wprowadzić was w świat Klanarchii. Stąd wiele wątków i przygód. Planuję, że dwójka i trójka będą mieć długość całej pierwszej części, może nawet mniej. Choć i tak wiele zależy od Was, np. czy będziecie zabierać się za sub-questy, zwiedzać świat etc.
3. W pierwszym akcie dawałem Wam trochę for, bo to pierwsze spotkanie z Klanarchią. Choć i sesja do łatwych nie należała (pojedynek z Sarą, finał). Znakiem tego, nie chciałem uśmiercać Waszych postaci, a kaleczyć je lub dostosowywać fabułę. W kontynuacji będziecie musieli się liczyć, że przesadnie brawurowe akcje mogą zakończyć żywot Waszych postaci. Oczywiście czasem będzie można się wykręcić (Dominowanie Ciemności) i sam przyznam, że chcę dopomóc graczowi jeśli miał dobry pomysł, a zwyczajnego pecha w kościach. Jednak od teraz mogą polecieć głowy.
4. Czwarty gracz. Są już chętne osoby na to stanowisko, więc niebawem ktoś się zjawi.
5. Proszę pisać co się podobało, a co nie. Propozycje co do dalszych przygód mile widziane (jakie wątki, miejsca, czy więcej intryg a może walk etc.).
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ja zostaje. Dodaje te dwa punkty w pasje jakby co :)
Cóż, powiedz mi jak mam pisać, żeby było bardziej klimatycznie? Wiem, że to pewnie przez czasami te głupie pisanie dostałem te 2 punkty, a Willar i Phellan 3 :)
Co do akcji. Chciałbym pójść z towarzyszami do miejsca w którym zaczynałem. Tam dostać jakąś misję aby pójść do takiego pola z wiatrakami. Nie wiem jak to się nazywało, wypadło mi z głowy. Tam byś wkręcił Willara z tym demonem a potem dał wątek główny. Wiem, że dzwon, ale hmm... Odnalezienie artefaktu i pojawienie się jakiejś bestii która go zabiera i następnie przez długi wątek odebranie go?
A w tej sesji najlepsza była chyba przeprawa przez morze, do technoklanytów. Jak wtedy mnie i Moriona znaleźli Tancerze, a my ich zabiliśmy. Nawet niezła była też walka z tymi "przestępcami wilkołakami" w obozie Wygnańców z Burzgór. Oby tak dalej.
Szkoda, że następne wątki będą krótsze. No ale lepsze takie nic.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
3 do zaklinania materii chyba że da się jakoś duchowe umiejętności zwiększyć xD


1. Jak jest przerwa to zostaje :) (ale namieszałem w ostatnim poście, czytałeś to w ogóle? :D)
2. Akt 2 i 3 będą o wiele krótsze. Pierwsza część miała m.in. wprowadzić was w świat Klanarchii. Stąd wiele wątków i przygód. Planuję, że dwójka i trójka będą mieć długość całej pierwszej części, może nawet mniej. Choć i tak wiele zależy od Was, np. czy będziecie zabierać się za sub-questy, zwiedzać świat etc. dodatkowe questy są okej, zarabianie zbieranie artefaktów :D
3. W pierwszym akcie dawałem Wam trochę for, bo to pierwsze spotkanie z Klanarchią. Choć i sesja do łatwych nie należała (pojedynek z Sarą, finał). Znakiem tego, nie chciałem uśmiercać Waszych postaci, a kaleczyć je lub dostosowywać fabułę. W kontynuacji będziecie musieli się liczyć, że przesadnie brawurowe akcje mogą zakończyć żywot Waszych postaci. Oczywiście czasem będzie można się wykręcić (Dominowanie Ciemności) i sam przyznam, że chcę dopomóc graczowi jeśli miał dobry pomysł, a zwyczajnego pecha w kościach. Jednak od teraz mogą polecieć głowy. Zauważyłem, że kilka razy powinniśmy zginąć :) ale też tacy przeciwnicy jak ostatni są nie do pokonania, razem z kosturem mam 11 dominowania ciemności, bonusy miałem za opisy i nic xD
4. Czwarty gracz. Są już chętne osoby na to stanowisko, więc niebawem ktoś się zjawi.
5. Proszę pisać co się podobało, a co nie. Propozycje co do dalszych przygód mile widziane (jakie wątki, miejsca, czy więcej intryg a może walk etc.).

Ja chce się zająć Enchayem i tym jego demonem z ręki :D można by dodać wątek ogólnego zwalczania tej klątwy, co nas dotknęła, wziąć się za tych z góry, że tak powiem :) dopisze potem, dziś zajme się projektem
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ok. Spróbuję część poniższych wątków wdrożyć.

(ale namieszałem w ostatnim poście, czytałeś to w ogóle? :D)
Czytam wszystko. Choć dobrze grasz, to czasem faktycznie ciężko za Tobą nadążyć.

Zauważyłem, że kilka razy powinniśmy zginąć :) ale też tacy przeciwnicy jak ostatni są nie do pokonania, razem z kosturem mam 11 dominowania ciemności, bonusy miałem za opisy i nic xD
Ten demon był jednym z najpotężniejszych przeciwników w całej Klanarchii. Każdy jest do pokonania, ale wiele zależy od rzutów, także trzeba inwestować w manewry i fetysze.

Jeszcze pozostaje sprawa zagrywki. Jest to unikalny ruch, jaki można wykorzystać tylko raz. Dotyczy różnych sytuacji, np. jedna z zagrywek pozwala sparaliżować przeciwnika samym wzrokiem, inna momentalnie zauroczy reprezentanta płci przeciwnej. W praktyce wygląda to jak inkarnacja duchów (gracz może nagiąć fabułę), tyle że wykorzystuje się ją w dowolnym momencie. Listę podam niebawem, pierw trzeba wybrać pretendenta do otrzymania owej. Według reguł systemu, zagrywkę zdobywa osoba, która według pozostałych graczy najlepiej odgrywała swoją postać w zakończonej przygodzie. Czyli każdy podaje swój typ, razem z MG: wg mnie powinien to być Phellan.

W następnej części dostaniecie ulepszone KP. Z ważniejszych rzeczy: więcej slotów na przedmioty.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Dla mnie Willar. Nie mówcie, że źle odgrywał. Jego kombinacje czasem wprawiały w zadziw każdego. Ba, z 3 punktami walki bronią miał inkarnację... Ja nie miałem jej ani razu xD
A dlaczego Rall zrezygnował, że się tak zapytam?
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
Witam wszystkich bardzo serdecznie, jakby nie było czekałem na szansę zagrania, aż od zapisów pierwszej do części sesji gdzie nie udało mi się dostać. Zwolniło się miejsce, więc jestem. Proszę o kontrolę poniższej "karty postaci". :eek:k:


63u59x.jpg

Imię: Magnus von Teenehide
Archetyp: Rzecznik Rodu
Wolna rodzina: Hanza
Wiek: 45 lat
Wygląd: Magnus jest dosyć wysokim mężczyzną o jasnej karnacji. Posiada ciemnozielone oczy oraz krótkie, brązowe włosy. Zazwyczaj zakłada na siebie ciemne ubranie zwieńczone wysokim, czarnym i ozdobnym kapeluszem. Jego osobę często okrywa czarna peleryna sięgająca do kolan.
Przekonania i osobowość: Jeżeli sytuacja tego wymaga jest bardzo opanowany. Stara się nie tracić zimnej krwi nawet w najbardziej niebezpiecznych chwilach. Można o nim powiedzieć, że jest niezrównanym krętaczem o niebywałej sile perswazji, niestety często wdaje się w zażarte dyskusje, które nierzadko kończą się dla niego ucieczką z miejsca rozmowy. Jego chłodny oraz ironiczny charakter ciągle daje się we znaki osobom mu towarzyszącym. Uważa, że słowo potrafi być równie ostre niczym miecz. Jego priorytetem jest dorobienie się pokaźnego majątku.
Statystyki:
Bijatyka - 0
Blef - 5 +1(Rzecznik rodu) = 6
Czujność - 3
Dominowanie ducha - 0
Legendoznastwo – 0
Negocjacje - 5 +1(Hanza)+1(Rzecznik rodu) = 7
Pasja - 0
Przeprawa - 0
Rzemiosło - 0
Strzelectwo - 7
Walka bronią - 0
Zaklinanie materii – 0
Ekwipunek:: Kusza zwykła (+2 obrażeń), 10 rzucanych sztyletów (+1 obrażeń), Skórzane buty, Ozdobny kapelusz, 10 bełtów, 50 den

edit: Błędne imię w opisie wyglądu wpisałem. Pierwotnie miało być Mort, ale jest Magnus.
edit: Poprawka statystyk.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Tylko w klanarchii jest tak, że lepiej mieć coś bardziej rozwiniętego, a innego mniej :) Skoro ja jestem inkwizytorem, to tak bardzo chyba pasji nie potrzebujesz, a rzecznik rodu blef, negocjacje. Te punkty z pasji możesz tam dać. Zdaje mi się, że zda się to lepiej :) Oczywiście to moja sugestia którą nie musisz się przejmować. Powodzenia :)
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
Wydawało mi się, iż pasja będzie dopełniała manipulacyjnej natury mojego bohatera. Czy rzuty bezwzględnie występują na podstawie jednej umiejętności czy bywa połączenie, jeżeli akcja nawiązuje do dwóch cech?

bati, się zobaczy :D jak widzisz i tak już zrezygnowałem z dominacji ducha, chociaż po części masz rację mimo to prędzej zamienię pasję w przeprawę, bo z zerem utopię się w kałuży :D
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Pasja to zastraszanie, silna decyzja. Blef to po prostu kłamstwo, umiejętne wciskanie kitu. Negocjacje czyli: "Panie! Ten miecz jest wyjątkowy! Za mniej niż 80 denarów go nie sprzedam!". Wtedy się wykonuje test i może ci sprzeda. Z blefem to samo "Ej, chłopie, nie pamiętasz mnie? To ja, twój daleki kuzyn! No nie mów, że mnie nie pamiętasz... Widzę, że niezłego sklepu się dorobiłeś. Może po znajomości sprzedasz coś taniej?". No i pasja " Skur****, masz mi dać ten miecz za pół-darmo, bo jak nie to zaraz poznasz miejsce, gdzie wysyłam plugawców. ". Pasja to taki "dar przekonywania" :) Nie można łączyć testów np. Pasja+blef, lub walka bronią+strzelectwo.
Przeprawa po to nie jest. No, chyba, że mamy do pokonania jezioro, czego w sesji jeszcze nie było. No ale raz było tak, że liczyła się tylko przeprawa Bishopa i tak przeprowadził nas przez las czy coś.
Lepiej mieć coś na 9-10. Ja tak nie zrobiłem i teraz żałuje, bo miałbym teraz wykoksowaną postać :D
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
Nie trzeba było aż tak dosadnie, ale dziękuję. Zaraz dokonam drobnych zmian kosmetycznych w statach.

edit: Dobra, wyspecjalizowałem się lepiej. Teraz mi chyba najlepiej odpowiada.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ale namieszałem w ostatnim poście, czytałeś to w ogóle?
Hahaha, nie mogłem się opanować, jak spojrzałem na pentargram, wiesz, ostatnio w Naruto grałem i jak zawsze klanem Nara, który musi dużo główkować, w dodatku pentagram przypomniał mi papier nożyce kamień i ocenianie w tym inteligencji przeciwnika xD można to w nieskończoność ciągnąć xD

Co do kandydatury, Skoro Bishop popiera swoją, to ja poprę też swoją, (raz legalnie mogę na złość Mistrzowi zrobić, i zobaczymy jak to rozwiąże xD) ale mnie głowa boli
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Areq, w sprawie socjotechnik to rzecz jasna mogą modyfikować również poziom Blefu (czyli dotyczą Negocjacji/Pasji/Blefu).

Morion, kiedy nawał nauki Ci się kończy, żeby grać?

Bishop, z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że obydwaj zasłużyliście, zatem niech będzie.

bronnazyczenie.jpg
Broń na życzenie – dowolny przedmiot zamienia się w oręż najbardziej zbliżony do niego wyglądem
cesarskiespojrzenie.jpg
Cesarskie spojrzenie – używający zagrywki zdaje się być bardzo groźny
gnida.jpg
Gnida – tworzy iluzję tak żałosnego osobnika, iż potencjalni przeciwnicy nie marnują nań czasu
kociagracja.jpg
Kocia gracja – pozwala przemieszczać się niezauważalnie przez określony odcinek
krewniak.jpg
Krewniak – wybrana postać drugoplanowa okazuje się być krewnym, który będzie starał się pomóc graczowi
nadludzkiwysilek.jpg
Nadludzki wysiłek – chwilowo zwiększa tężyznę fizyczną, pozwalając przykładowo kruszyć skały gołymi rękoma
niezauwazy.jpg
Nie zauważy – wybór dowolnej akcji, jakiej nie zauważy wskazana osoba (nawet jeśli jest zajęta walką z używającym)
szybkijakstrzygon.jpg
Szybki jak strzygoń – postać porusza się z niemożliwą do zaobserwowania prędkością
totylkodrasniecie.jpg
To tylko draśnięcie – podczas walki zmniejsza fizyczne i duchowe obrażenia o połowę
udanyinteres.jpg
Udany interes – ulepsza umiejętności w targowaniu się, pozwalając kupić wskazaną rzecz za bezcen
umysltwierdza.jpg
Umysł-twierdza – neguje wszystkie straty na Mocy podczas walki
wsparcie.jpg
Wsparcie – gracz wysyła list do fachowców w wybranej dziedzinie, a po dwóch dniach stawiają się, gotowi do pomocy
zdrowyjakkon.jpg
Zdrowy jak koń – uzdrowienie całej drużyny
zlysen.jpg
Zły sen – ostatnia akcja okazuje się być zwidem, przez co graczowi przysługuje powtórzenie testu
znajomyteren.jpg
Znajomy teren – umożliwia doskonałą orientację nawet w najbardziej nieprzystępnym terenie
 
Status
Zamknięty.
Do góry