Kłamstwa historyczne

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Bardzo często spotykam się z opiniami że współczesne książki zatajają lub przeinaczają niektóre fakty historyczne. Założyłem ten temat żeby pisać konkrety, a nie sypać ogólnikami, że podręczniki kłamią, więc proszę o rzetelne informacje. Chętnych zapraszam do dyskusji.
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
Ja wtrącę małą, poniekąd śmieszną anegdotę: nauczycielka w liceum przedstawiała mojej klasie kiedyś książkę, w której skrót SS był 'wyjaśniony' jako Szare Szeregi. Choć pewnie wynikało to bardziej z pomyłki niż z kłamstwa, czy itp.
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
kilka kłamstw historycznych - zbroje rycerzy nie były tak ciężkie i "nieruchawe", że rycerze musieli używać dźwigów do wsiadania na konie - zbroje były tak projektowane, by zapewnić swobodę ruchów, a ważyły do 40 kg - więc dziś niektórzy żołnierze maja cięższe oporządzenie...

Cesarstwo Zachodniorzymskie nie upadło - barbarzyńcy odesłali insygnia cesarskie do Konstantynopola, a tamtejszy cesarz uznał ich władcę za swego namiestnika na tych terenach. Tak btw to w ogóle Cesarstwo Rzymskie nie upadło - nie ma na to żadnego "papierka" - tylko przejęli jego ziemie Turcy, których sułtan tytułował się zresztą cesarzem
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
mnie najbardziej irytują te kłamstewka

1. Podczas szkolenia w SS nalezalo wychodowac sobie psa a pozniej go zabic - żałosne kłamstwo wymyślone zapewne przez Zydków piszacych w brukowcach.

2. Hitler był .... i tutaj bywa różnie, pedałem, zoofilem, pedofilem...wiadomo same glupoty, zeby tylko go pogrązyc, a najbardziej zalosna bzdura to ze był Zydem, półzydem.


Zdziwilibyscie sie jak wielu niedorozwojów w Polsce jest wierzacych w te kłamstwa.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Wierzą w to bo im często o tym na historii w szkole mówią (np mi też o tych psach i żydzie hitlerze mówili).

Nie każdy interesuje się historią i chce mu się wszystko co mu mówią zweryfikować. Nie widzą również podstaw ku temu aby sądzić że badz co badz nauczyciel historii moze mu wciskac jakies niesprawdzone czy tez po prostu bzdurne informacje
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Bitwy pod Legnicą nigdy nie było. To tylko była mała potyczka w lesie nieopodal.
Nie było wielkiej obrony Częstochowy.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Wierzą w to bo im często o tym na historii w szkole mówią (np mi też o tych psach i żydzie hitlerze mówili).

Nie każdy interesuje się historią i chce mu się wszystko co mu mówią zweryfikować. Nie widzą również podstaw ku temu aby sądzić że badz co badz nauczyciel historii moze mu wciskac jakies niesprawdzone czy tez po prostu bzdurne informacje

własnie nie mam pojecia czemu ten absurdalny przeciez mit o mordowaniu psów w SS jest tak szeroko rozpowszechniony w Polsce, widocznie to taka judeo-bolszewicka propaganda jeszcze z PRL. <_<

najlepsze jest to , ze było zupełnie odwrotnie, nazisci kochali zwierzeta tak jak Hitler. Dlatego na przykład zakazano wiwisekcji (pierwszy kraj na swiecie) oraz zabraniano Zydom rytualnych rzezi bydła.

W filmie propagandowym pt. "Ewige Jude" znamienne jest zdanie ze "Zydzi nie rozumieja i niepotrafia uszanowac niemieckiej miłosci do zwierzat"

hitler1.GIF

hitlerblondi75dpi9ex.jpg


a tu ss mani

 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
33
Nie było wielkiej obrony Częstochowy.
Częstochowy może nie ale Jasnej Góry... chyba że masz jakiś link do tego.

A co do kłamstw to oczywiście Enigma może w Polskich książkach nie przeinaczają tego kto złamał szyfr ale na zachodzie panuje przekonanie że to Anglicy.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Hmm, ale czy my rzeczywiście znamy prawdę?
Owszem, możemy mieć dowody, że czegoś nie było, ale skąd pewność, że wiemy jak było?
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
Wielkiej obrony ani Częstochowy, ani Jasnej Góry nie było. Ot, zdobywanie fortecy, tyle tylko że sanktuarium, z zakonnikami "na pokładzie", i w zimie, co nie zdarzało/zdarza się często. Za to efekt psychologiczny tej obrony był wielki.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
najlepsze jest to , ze było zupełnie odwrotnie, nazisci kochali zwierzeta tak jak Hitler. Dlatego na przykład zakazano wiwisekcji (pierwszy kraj na swiecie) oraz zabraniano Zydom rytualnych rzezi bydła.

W filmie propagandowym pt. "Ewige Jude" znamienne jest zdanie ze "Zydzi nie rozumieja i niepotrafia uszanowac niemieckiej miłosci do zwierzat"


I co z tego, pytam się, i co z tego???? Wolałabym, żeby mordowali te psy czy kotki niż miliony ludzi w obozach koncentracyjnych.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Częstochowy może nie ale Jasnej Góry... chyba że masz jakiś link do tego.

A co do kłamstw to oczywiście Enigma może w Polskich książkach nie przeinaczają tego kto złamał szyfr ale na zachodzie panuje przekonanie że to Anglicy.
Tutaj prawda leży po środku. Poacy złamali szyfr pierwszej maszyny, ale dasze rozwinięte wersje już angole wzorując się na polskich dokonaniach.

Chodziło rzecz jasna o JG
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
33
Tutaj prawda leży po środku. Poacy złamali szyfr pierwszej maszyny, ale dasze rozwinięte wersje już angole wzorując się na polskich dokonaniach.
Polacy złamali szyfr w początkowej fazie stworzyli maszynę zwaną bombą kryptologiczną. Kiedy Polska znalazła się pod okupacją niemiecką, matematycy udali się do Francji gdzie nadal prowadzili prace nad łamaniem szyfru, po kapitulacji żabojadów udali się do Anglii ale wcześniej znaleźli się w Hiszpańskim więzieniu. Na dobrą sprawę to Polacy złamali enigmę.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
1. gdzies czytalem ze wg jakiegos podrecznika historii (zatwierdzonego przez men) zygmunt 3 waza 2 krotnie zdobyl moskwe
2. polskie obozy koncentracyjne
3. niemieckie zbrodnie w katyniu
4. ksiazki grossa
5. rozmiar ofiar inkwizcji
6. "polska" konstytucja 1952
7. manifest pkwn "w lublinie"
8. "pokojowy" salvadore aliende
9. romantyk czy zbrodniarz che guevara?
10. 1 wybory po wojnie
11. istnienie demokracji za komuny
12. bp stanislaw (skazany na smierc przez sad biskupi) a nie zabity przez boleslawa (zeby bylo smieszniej to watykan planowal boleslawa na swietego, a nie zdrajce, stalo sie inaczej)
13. i mnostwo innych
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
Stanisław był oficjalnie uznawany przez dobre dwa wieki po swej śmierci za zdrajcę królewskiego, może dlatego, iż istnieją podejrzenia na jego współprace z opozycją antykrólewską. Jego kanonizacja była potrzebna dla potencjalnych jednoczycieli w czasie rozbicia dzielnicowego. Duchowni i świeccy dostojnicy nieźle się nagimnastykowali, żeby Stachu został świętym, do tego trwało to trochę czasu. Co znamienne, przy tym procesie kanonizacyjnym po raz pierwszy pojawił się tzw. adwokat diabła, mający jak najbardziej przeszkadzać w procesie.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
A ja dołożę na szybko Johna Lennona i Give Peace a Chance. A naprawdę dawał kasę IRA.
Nie wszystko jest takie jak nam się wydaje.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Dodajmy do tego że nasi kryptolodzy czytali bolszewickie szyfry równie łatwo co ja poranną gazetę. :D
 
Do góry