kiedy jesteśmy dowartościowani?

K

Kmicic_IQ130

Guest
każdy czasami jest dowartościowany. podzielmy się tym co nas dowartościowuje!

ja jestem dowartościowany jak mi się uda fajnie zażartować i gdy inni to docenią
 
E

Elen

Guest
Po pierwsze nie czuje sie niedowartosciowana, czy mniej wartosciowa z roznych dziwnych powodow. Ale sa rzeczy/ sytuacje ktore wyraznie wplywaja na moj dobry humor. Np to ze w ciagu dnia osiagne i pozalatwiam wszystko co sobie planowalam, z dobrym skutkiem. Tzn osiaganie malych celow bardzo motywuje i pozytywnie nastraja. I lubie spotykac mile, ciekawe osoby.
 
M

MacaN

Guest
Ja po prostu lubię osiągać sukces. Tyle.

Przy czym nie jest ważne, w jakiej dziedzinie ten sukces osiągnę. Konkurs matematyczny, turniej szachowy, zawody sportowe, życie zawodowe... Ważne, by wygrać i być najlepszym.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Ja nie potrzebuję niczego, żeby się dowartościowywać, po prostu sam znam swoją wartość, nie potrzebuję komplementów itp. Owszem sukcesy mnie podbudowują, nie czuję się przez to lepszy, ale utwardzają w przekonaniu, że większości postawionych sobie celów można osiągnąć lub się do nich zbliżyć.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Popieram kolegę wyżej, poczucie własnej wartości po prostu to podstawa :)
Jednocześnie dobre emocje zawsze daje mi:
- zrobienie czegoś do czego nie mogłem się zebrać od dłuższego czasu (taka orka na polu, praca, którą trzeba wykonać)
- zrobienie czegoś z ogromnym zaangażowaniem i przyjemnością (na przykład kiedy ćwiczę i wchodzi mi mindset, że na maksa wchodzę w proces i po prostu płynę czy to z ciężarami czy biegam)
 
E

Elen

Guest
Orbite, o takich wlasnie czynnosciach mowie. Realizacja planow nawet tych malych, daje satysfakcje. No ale trzeba pamietac, ze kazdy miewa slabsze dni. Wtedy bardzo podbudowuje obecnosc i wsparcie bliskiej osoby.
 

Adrianna342

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja jestem dowartościowana, gdy uda mi się osiągnąć postawiony sobie cel. A najbardziej jak go realizuję wszyscy widząwe mnie zmianę i jak jeszcze ktoś powie "nie uda Ci się" to już wtedy ten cel staje się moja obsesją :)
 

Elzbieta Szymanska

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Czy dowartościowanie to tylko nasze cele, pochwały, sukcesy?????Ja bardzo lubię pomagać ludziom i kiedy widzę ,ze druga osoba jest choć przez chwile szczęśliwa to wówczas czuje się naprawdę dowartościowana.
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
Człowiek sam w sobie powinien czuć się wartościowy i niby nie powinno to zależeć od innych. Jednak są takie sytuacje które tą wartość wzmacniają jak u mnie chociażby pochwała w pracy czy komplementy na temat wyglądu.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Czuję się tak kiedy idąc spać wiem że nie zmarnowałem dnia że odwaliłem kawał jakiejś dobrej roboty że zrobiłem po prostu coś co chciałem zrobić i się to udało.
 
M

MacaN

Guest
TomaszTomasz napisał:
Czuję się tak kiedy idąc spać wiem że nie zmarnowałem dnia że odwaliłem kawał jakiejś dobrej roboty że zrobiłem po prostu coś co chciałem zrobić i się to udało.
Dobrze napisane. Dawno nie miałem takiego uczucia. Nie towarzyszyło mi ono nawet po dostaniu się na studia, ani po zdaniu egzaminu zawodowego. Niestety z biegiem czasu człowiek ma tyle rzeczy do zrobienia, do ogarnięcia, że nie wystarczy osiągnąć sukcesu w jednym tylko aspekcie życia.
 
K

kate2

Guest
TomaszTomasz napisał:
Czuję się tak kiedy idąc spać wiem że nie zmarnowałem dnia że odwaliłem kawał jakiejś dobrej roboty że zrobiłem po prostu coś co chciałem zrobić i się to udało.


MacaN napisał:
Dobrze napisane.
Popieram. Niby takie oczywiste a tak wyraźnie wybrzmiało. Mogę się do tego dołączyć.

Na mnie w sposób pozytywny wpływa sytuacja podczas której jasno i wyraźnie wypowiem swoje stanowisko w jakiejś sprawie , w której jestem mniejszością.

A z takich prozaicznych, błahych rzeczy: gdy obiad wszystkim smakuje i chcą dokładkę :)
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
Chyba dowartosciowanie glownie wiaze sie z faktem ze ktos docenia nasz trud, starania- bez wzgledu na to czy jest to zdany egzamin i otrzymamy pochwale czy pomagalismy komus caly wieczor i ktos jest nam za to bardzo wdzieczny. To tak niewiele, a niestety obecnie ludzie rzadko doceniaja zarowne male, jak i duze rzeczy :)
 

Irgman_80

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
81
Punkty reakcji
3
Kiedy stajemy przed lustrem i sami sobie mówimy : "Jest dobrze !". Z opiniami ludzi to jest tak że raz cię ktoś 'dowartościuje' a drugim razem ktoś inny na odwrót ;)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Mnie motywują widoczne efekty mojej pracy, oraz realizacja wyznaczonych celów. Życie zgodne z własnym sumieniem sprawia, że czuję się /wartościowa/.
 
Do góry