[Katowice]

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
A ja jestem z Tychów, w Katowicach kiedyś bywałam często, włóczyłam się po knajpach, parkach.
Obrzeża Katowic mogą być, ale nie centrum, za dużo syfu. Uwielbiam zieleń w Katowicach jest jej za mało.
 

czarna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
skądinąd
Piszecie tu, że wszystko da się załatwić w jednym miejscu. Trochę mnie to dziwi, bo z mojego punktu widzenia wygląda to tak: uczelnia- akademik czyli podróż: bankowa- ligota. Gdybym chciała po dordze wbić do biblioteki, to tracę masę czasu na dojście tam.
Poza tym, masa chodzenia. Nie wszędzie jeżdżą autobusy (mnie interesuje głównie dojazd na uczelnię, a przystanku na bankowej nie ma :/). Sprawa ma się tak, że muszę pokonywać trasę dworzec PKP-UŚ na piechotę, jeśli nie chcę się przesiadać na tramwaj.

Może wygląda to tak z mojej perspektywy, bo mieszkam w akademiku na ligocie, czyli gdzieś na końcu świata. W zasadzie pewnie stąd mój cały bunt przeciw katowicom. Miasto nie jest "przyjazne" studentom z daleka, a raczej UŚ nie jest, bo wywalili nas na sam jego koniec.

Mimo to, zaczynam widzieć czasem pozytywne aspekty mieszkania tu. Mariacka rządzi, a na niej "Złoty Osioł" :p
 
W

www.taxi-katowice.pl.tl

Guest
Witam
Ja napisze z perspektywy branży ,ktorą reprezentuję czyli taxi katowice, ludzie przyjeżdżający z innych miast narzekają na duże ceny taksówek na dworcach kolejowych, autobusowych itd, ostanio wiozłem Panią z Krakowa ktora kiedyś jechała do CSK na Medyków i wzięła taksówkę niezrzeszoną z dworca , zapłaciła za taki kurs 80zł hehe :mruga: , gdzie normalnie wychodzi 27-30zł na taksometr, nikogo z urzedu miasta nie interesuje jakie stawki kto ma i nie ma tak jak w innych miastach ustanowionej maxymalnej stawki za kilometr i opłaty startowej. Gości ktorych wożę co mnie zdziwiło nie narzekają na dworzec PKP, mowią że nie jest taki zły, w innych miastach gorsze są :D .
 

karolpro

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2009
Posty
472
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Katowice
Ja jestem z Katowic ;-)
Bardzo mi się tu podoba.
Obecnie jest dużo prac drogowych (przygotowania do Euro 2012?), więc jeśli jesteście spoza, to nastawcie się na częste ogromne korki.
Dzielnica w której mieszkam to Piotrowice i mi się tu bardzo podoba. Na dodatek po Katowicach kursuje bardzo dużo autobusów, czy też tramwajów.
Jedyne co mi się bardzo nie podoba w Katowicach to dworzec. Niestety jest wręcz tragiczny :( Ale słyszałem, że są plany odnowienia go :p
 

Pro-link

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
16
ja jestem z Bierunia ale Katowice lubie jako miasto mam tam rodzine i w miare czesto jestem w kato
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Plany odnowy dworca istnieją i krążą, od kiedy pamiętam xD wydaje mi się, że tak szybko nie wcielą ich w życie...
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
A tam, dworca nie ma, masa utrudnień i przesiadek z autobusu na autobus - ale jak się znajdzie fajne połączenia to z jednego końca kato na drugi dotrzesz w niecałą godzinkę :) Ciekawe, jak wyglądać będzie nowy dworzec :sexy:
 

hartatedemi

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Katowice
Tysiaclecie jest super ale szkoda ze te nowe bloki tak zaczynaja wpychac ;(
a jesli chodzi o widoczku to ja mam fajny z mojego 17 pietra na stadion ;))
 

RudolfP

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jak ktoś lubi dobrze zjeść, to w ten weekend będzie wyżera w nowootartym burger kingu w katowickiej silesi
 
M

Maria-Livia

Guest
Pozdrowienia dla wszystkich z wioski katowice ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=Mdn23nzIt2o&feature=related
 

Monarchy

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
15
Punkty reakcji
1
Urodziłem się w Katowicach, najbardziej podobał mi się peron pkp który niestety zburzyli.
 
Do góry