[Katowice]

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Co myślicie o tym mieście? Jakie macie odczucia na ten temat? Ja mam, co do tego miasta mieszane uczucia. Jak dla mnie za dużo w nim tłoku i hałasu, ale z drugiej strony wiem, że mogę tam bardzo dużo rzeczy załatwić, jak i swobodnie jechać do innego miasta czy nawet iść do znanej szkoły.
 

Attachments

  • b.jpg
    b.jpg
    63,7 KB · Wyświetleń: 100

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Mi się podoba, bo jest dużo knajpek gdzie można spotkać się ze znajomymi. Jest dobry dostęp do wszelkich usług, dobry dojazd, dużo ludzi. Codziennie się kogoś nowego poznaje :).
Ale są i minusy. Mało zieleni, hałas, zanieczyszczenie, duża przestępczość.
Czasami chciałabym mieszkać gdzieś, w jakimś małym miasteczku, ale jak pomyślę, że musiałabym zrezygnować z tego co tu mam to już mi się odechciewa :D.

Lisa, Ty jesteś z Katowic?
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Ja jestem z Radzionkowa, nie bardzo znam to miasto, czasami przejeżdżam :)
A teraz remont Alei Górnośląskiej, czy coś takiego...
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Często jestem w Katowicach :) dziś nawet byłam ...

Jadę tam często na zakupy, szczególnie na ciuchy ... na 3 Maja , 3 Stawy i Silesia...

Ale i też do domu coś kupić , ponieważ jest tam bardzo duży wybór ...

A czasem pojadę sobie tam tak pochodzić ... :)

Znam bardzo dobrze Katowice :)
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Katowice - tu się urodziłem i tu się wychowałem. Nie jest to piękne miasto, nie ma tu jakichś super pięknych zabytków (o ile w ogóle jakieś są) ale można odczuć specyfike tego miasta. Poza tym jestem po prostu do Katowic przyzwyczajony i myślę, że nigdzie w Polsce nie byłoby mi tak dobrze jak tu.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Ja raczej poruszam się określonymi trasami: Skargi, Warszawska, Szkolna, Bankowa. Mnie się miasto podoba, chociaż irytujący są ulotkarze w pobliżu Mcdonalda, dworca pkp i waarszawskiej oraz bezdomni na pks-ie. Jest dużo fajnych sklepów, ale rzadko jest czas, gdy trzeba iść na uniwerek.
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Ja mieszkam na osiedlu tysiąclecia, miejsce super dojazd do centrum bez problemowy, obok park chorzowski pełno zieleni mnóstwo miejscówek które nie pozwalają się nudzić. W samym centrum jestem prawie że codziennie, mieszkałem pare lat w centrum urodziłem się tu i tu będe chyba już zawsze :D uwielbiam Katowice i cały Górny Śląsk, wbrew pozorom jest co zwiedzać chociażby stare kamienice na Nikiszowcu, klimat nie do opisania.
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
To prawda, na śląsku jest co zwiedzać, nawet w Katowicach. Jednak ja jakoś w katowicach czuje się obco, tak nie swojo. Za dużo hałasu jak i ludzi, przez rynek trzeba przechodzić jak przez przeszkody.
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
A to chyba tak samo jak w każdej wiekszej aglomeracji, szkoda że taki ruch panuje na Stawowej w tej chwili są tam pięknie wyremontowane kamienice z tym że jest to "przelotowa" ulica i mało kto tak naprawde zwraca na nie uwage, a co powiecie o obecnej Mariackiej ?
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Widziałam te kamienice, są na prawdę piękne. Niestety przez ciagły pośpiech ludzi są nie dostrzegane. A co do mariackiej trwa tam nadal budowa, więc jeszcze nie widać efektów. Ma tam powstać deptak czy to prawda?
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Część jest już ukończona nie moge znaleść fotki ale wygląda super, generalnie pięknieją nam te Katowice, od paru lat całkiem całkiem ul. Chorzowska w tej chwili już od 1000-lecia aż do ronda a dalej Roździeńskiego, trasa DTŚ, mogliby jeszcze rynek porządny zrobić po skończeniu Warszawskiej i ten nieszczęsny dworzec :mruga:

a tu Mariacka w trakcie remontu :

Mariacka02.jpg


Mariacka10.jpg
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Rzeczywiście ładnie zrobione, aż mnie to zdziwiło. Może masz racje, Katowice mogą być jeszcze piękniejsze, kto wie, może będzie kolejnym cudem świata ^^
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Jak dla mnie cudem nie muszą być ;), wystarczy że ludzie będą o miasto dbali, a to na pewno nie zaszkodzi ;)
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Heh dawno na tej ulicy nie byłem chyba bo tylko słyszałem o jakimś remoncie, ale efekt bardzo fajny. Tak, dworzec to nasza zmora :p W Warszawie też nie najlepszy swoją drogą, więc może nie jest aż tak źle ?
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
straszy ten dworzec i to bardzo :)

a tu znalazłem ciekawą fote panoramy Katowic i osiedla 1000-lecie akurat robione z wysokiego piętra mojego bloku albo nawet dachu, efekt fenomenalny :D

PanoramaKatowicWNocy.jpg


Taki sam widok mam dokładnie z mojego balkonu, a z drugiego na cały prak chorzowski.
 

olciar89

czysty kozak ^^
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
723
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ChoRzów
swietna panorama...

a ja z Chorzowa jestem i zdarza mi sie bywac w Katosach nawet czesto ;)
 
Do góry