Katakana i hiragana

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Hey ^^

Zapewne z poprzednich postów w tym dziale wiecie, że interesuję się językiem japońskim.
Od kilku dni zadaję sobie pytanie którym pismem pisać, bo katakanę używamy w innych sytuacjach jak i hiraganę.
Czy mógłby mi ktoś prosto wyjaśnić kiedy używamy katakanę a hiraganę?
Na wikipedii patrzałam, ale niektórych objaśnień nie rozumiem.
Interesuję mnie to, ponieważ chciałabym troszkę się nauczyć pisać po japońsku (BTW: a tak po za tym tutaj są lekcje pisania katakany i hiragany oraz kanji ) ;)

Proszę o pomoc. ;)
 

CzarnyHumor

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2009
Posty
9
Punkty reakcji
1
Hey ^^

Zapewne z poprzednich postów w tym dziale wiecie, że interesuję się językiem japońskim.
Od kilku dni zadaję sobie pytanie którym pismem pisać, bo katakanę używamy w innych sytuacjach jak i hiraganę.
Czy mógłby mi ktoś prosto wyjaśnić kiedy używamy katakanę a hiraganę?
Na wikipedii patrzałam, ale niektórych objaśnień nie rozumiem.
Interesuję mnie to, ponieważ chciałabym troszkę się nauczyć pisać po japońsku (BTW: a tak po za tym tutaj są lekcje pisania katakany i hiragany oraz kanji ) ;)

Proszę o pomoc. ;)


Alfabet hiragana jest używany do głosowego zapisu znaków kanji - czyli chińskich nie uproszczonych znaków, czytanych na pińcet sposobów w zależności od kontekstu, i dodawany jako końcówki fleksyjne. Katakana to po prostu fonetyczny zapis nazw obcych i własnych. Od cała filozofia.

Jeśli chcesz się nauczyć pisać i czytać kanji - powodzenia. Jeśli naprawdę masz motywacje to się za to zabierz - jeśli nie, się tylko gorzko rozczarujesz. Nauka pisanego japońskiego jest o wiele trudniejsza niż wydawało by się tradycyjnie trudnego chińskiego. W japońskim masz od metra homofonów, nie masz jednej metody czytania krzaczka a i są one nieuproszczone (w przeciwieństwie do obecnych chińskich).

good luck ;D
 
Do góry