Kastet - legalny?

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
tutaj masz w pianie
I się znalazło, super :D Teraz mają nawet paralizatory w latarkach w ofercie mace security international, myślicie że to dobry prezent dla przyjaciela który jest ochroniarzem?



kotka10 napisał:
w ogóle tak się zastanawiam ostatnio widziałam gaz który ma 4 ml (brelok) myśicie że taim czyś damy radę napastnika odstraszyć ?
Zdziałać coś na pewno zdziała jak trafisz. Ale to jest na jeden celny strzał w sumie. Za tą cenę polecam większe rozmiary Macea
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
I się znalazło, super Teraz mają nawet paralizatory w latarkach w ofercie, myśliciele to dobry prezent dla przyjaciela który jest ochroniarzem?
w sumie na pewno mu się przyda, chyba nie może wnosić własnych środków ochrony ? a widziałeś że jest opcja że paralizator może być kubotanem ?



Volian napisał:
Zdziałaćcoś na pewno zdziała jak trafisz. Ale to jest na jeden celny strzał w sumie. Za tą cenę polecam większe rozmiary Macea
w sumie zastanawia mnie ta cena czemu on jest tak drogi jak ma tylko 4 ml, a tutaj mamy z umarexa militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=gaz+umarex i to duża pojemność za 15
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
w sumie na pewno mu się przyda, chyba nie może wnosić własnych środków ochrony ? a widziałeś że jest opcja że paralizator może być kubotanem ?
kurczę, szkoda że strona nie działa bo jetem ciekawa jak to wygląda. No i co to jest ten cały kubotan ? jak się tym bronić?



kotka10 napisał:
w sumie zastanawia mnie ta cena czemu on jest tak drogi jak ma tylko 4 ml, a tutaj mamy z umarexa militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=gaz+umarex i to duża pojemność za 15
Ja bym była ostrożna z zakupem czegoś do samoobrony za 15 zł, nie ufam takim produktom. No chyba , że miał ktoś z Was ten gaz i może coś o nim dobrego powiedzieć??


Wg, jak tam świąteczne zakupy? Co kupilicie dla swoich bliskich ? Ja w tym roku zaszalałam z rodzinka i zrzuciliśmy się na wiatrówkę dla dziadka -- > militaria. pl/crosman/wiatrowka_crosman_copperhead_4,5_mm_p12967.xml mam nadzieję że mu się spodoba , juz nie mogę się doczekać jego reakcji jak otworzy swój pakunek ;D
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
kurczę, szkoda że strona nie działa bo jetem ciekawa jak to wygląda. No i co to jest ten cały kubotan ? jak się tym bronić?
militaria pl/gs/kubotan_gs_david_silver_kc-0542_p17041.xml radzę przeczytać opis :p



mymyk napisał:
Ja bym była ostrożna z zakupem czegoś do samoobrony za 15 zł, nie ufam takim produktom. No chyba , że miał ktoś z Was ten gaz i może coś o nim dobrego powiedzieć??
myślę że gdybyś popsikała kogoś takim gazem po oczach to nie byłby najszczęśliwszy



mymyk napisał:
Wg, jak tam świąteczne zakupy? Co kupilicie dla swoich bliskich ? Ja w tym roku zaszalałam z rodzinka i zrzuciliśmy się na wiatrówkę dla dziadka -- > crosman copperhead 4,5_mm, mam nadzieję że mu się spodoba , już nie mogę się doczekać jego reakcji jak otworzy swój pakunek ;D
czemu akurat crosman ?
 

PentagonTactical

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
15
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia wiem, że często ten wybór podyktowany jest ceną wiatrówki i naszym budżetem jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Tak czy inaczej daj znać czy prezent okazał się trafny i jak wrażenia dziadka po teście sprzętu :)
 

Cal22

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2018
Posty
14
Punkty reakcji
0
Gaz chyba lepszy do samoobrony, nie wymaga siły ani umiejętności posługiwania się nim, natomiast w przypadku kastetu jest to konieczne.
 

Kasiunia901

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2023
Posty
12
Punkty reakcji
3
Wiem, że kastety są w Polsce nielegalne, tzn nie można ich mieć przy sobie. ...ale mam może trochę głupie pytanie - czy taki kastet jest legalny - http://www.2future.pl/Produkt/725/kastet_do_miesa ? No bo niby to nie kastet, a jednak kastet.
Jeżeli ktoś ma pomysł aby kupić produkt który będzie skutecznie zastępował kastet, a potem będzie tłumaczył się w sądzie że to nie jest kastet, to mam dla niego złą wiadomość. W każdym postępowaniu sądowym sąd może powołać biegłego który wyda wiążącą, niepodważalną opinię, że to wasze badziewie jest kastetem.
 

pablo.treneiro

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2023
Posty
40
Punkty reakcji
7
Kastet można kupić legalnie np. w San Marino :) Jeśli ktoś wybiera się na wakacje do Włoch, to może odwiedzić dodatkowo ten mały kraj.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A po co komuś takie urządzenie, żeby bił kogoś po zębach i twarzy, a potem za to karnie przed sądem odpowiadał?
Kastetem metalowym można kogoś nawet zabić, bo poważne obrażenia na twarzy może to wyrządzić.
 
Do góry