Karmienie husky

Status
Zamknięty.

wilkołak54

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2009
Posty
21
Punkty reakcji
1
Hej,
mam takie pytanko: czy można karmić dorosłego husky raz dziennie? Jeśli tak to napiszcie od jakiego dokładnie wieku i może polecilibyście też jakąś dobrą karmę dla niego:D Obecnie ma 3 miesiące, ale wolę wiedzieć na przyszłość.
Z góry dzięki:)
 

Ankton

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
474
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Ruda Śląska
Z zasady husky nazywa się "ekonomicznymi" pupilami. Mało jedzą i niemal zawsze mają apetyt. Z zasady nie wiedzę przeszkód w karmieniu raz dziennie, ale zawsze lepiej rozbić to na mniejsze porcje, ale dwa razy dziennie. Ważne jest w starszym wieku dopasowanie ilości suchej karmy lub słonawych potraw (domowych lub kupowanych) do ilości wody. Jeśli chodzi o suchą karmę - to najlepiej przez pierwsze lata te najlepsze marki, później stopniowe przerzucanie się (o ile te lepsze to problem) na te tańsze. Z normalnego, domowego jedzenia można polecić resztki z rzeźni. Husky w szczególności lubią surowe kości i surowe mięso (z tym raczej lepiej się ograniczać). Jeśli zaś chodzi o porządne traktowanie psa lub specjalne okoliczności (wystawy etc.) polecam wizytę u weterynarza. Na podstawie wagi i wieku ustali właściwą dietę :)
 
P

papryka9

Guest
Miałam kiedyś huskiego( niestety wpadł pod samochód:() i trzymałam się zasady- raz dziennie( weterynarz mi to poradził. Dzięki temu zawsze był w formie, miał piekna sierść i ani śladu nadwagi. Przeważnie kupowałam mu royal canin na krakvet.pl, bardzo lubił tę karmę
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Duże psy, powinno sie karmic raz dziennie z tym, że jeden dzien w tygodniu post. No ale ja tego nigdy nie popierałam. Maluch ma 3 miesiace, wiec narazie karm go dwa razy dziennie , po skonczonych 9 miesiącach przejdz na posilek raz dziennie.
 
B

benjamima

Guest
Dla małych piesków są przygotowywane specjalne karmy. Na przykład ta http://www.e-karma.pl/product-pol-568-NUTRA-NUGGETS-Puppy-15-kg-3-puszki-miska-klips.html , paczka 15 KG daje nam spokój od zakupów na dłuższy czas ( prawdopodobnie na okres rozwoju wystarczy w zupełności ) i z tego co widzę to teraz do takiej paczki dodają 3 próbki innych karm, więc można zobaczyć co naszemu pupilowi potem zasmakuje. Odnośnie karmienia raz dziennie - u mnie w domu karmi się rano i wczesnym wieczorem, ale nie chcę się spierać jak jest u Husky.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Póki jest mały powinieneś go jednak karmić dwa razy dziennie mniejszymi porcjami :) Później rzeczywiście można przejść na karmienie raz dziennie. Mój znajomy ma Husky i trzymał się właśnie tej zasady :) Piesek wygląda bardzo zdrowo, ma ładną sierść, więc krzywda mu się raczej nie dzieje. Ale ważne jest też to czym psa karmimy :)
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
benjamima - ważne, żeby nie przegiąć ani w jedną ani w drugą stronę. W każdym razie - z tej Twojej stronki można też przeczytać artykuł o karmach i generalnie o sposobie odżywiania psów. O Husky, jak o każdego psa - należy dbać i zapewnić mu maksymalnie dużą ilość ruchu, żeby nie dopuścić do tego, co zobaczyłam kilka miesięcy temu - ledwo ruszający się Husky na spacerze... To nie był sympatyczny widok.
 
C

compton_style

Guest
ja także polecam Taste of the Wild z wyżej wymienionego sklepu, tam można tanio dostać tą karmę, około 7 kg za 100 złotych bez dwójki. Zdrowa i pozbawiona konserwantów, dobra dla rasowego psa, który potrzebuje energetycznego pożywienia
 

Skibaadee

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Rawa Mazowiecka
Słoneczna123 napisał:
3 miesięcznego szczeniaka powinno się karmić CO NAJMNIEJ 4x dziennie do woli
nie wiem kto i czemu tak Ci powiedział :D ale to troche niedorzeczne... zwyczajna strata karmy :p 2 razy dziennie : raz sucha karma i raz gotowany ryż, kasza badz makaron z mięskiem (podroby). ewentualnie jakaś lepsza puszka miesna raz w tygodniu... i dobrze jest wziąć u weta preparat na pertraltację jelit :) dziękuję Cz jak czapka :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry