Karma dla psa ze schroniska

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Nie wiem czym karmią psy w schronisku. Jaką karmę dawać psu ze schroniska, żeby nie dostał rozstroju żołądka po tym czym go karmili wcześniejsi "właściciele" i schronisko? Coś neutralnego i wartościowego?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
hmm... nigdy nie miałem takiego problemu, ale myślę że powinnaś zacząć od domowego jedzenia. Na pewno jakieś gotowane mięso i warzywa mu nie zaszkodzą, możesz dać mu też kawałki chleba np. z pasztetem. A jeśli chcesz jakąś wartościową karmę ze sklepu to ja kupuję swojemu karmę taste of the wild na e-karma.pl Nie polecałbym Ci natomiast karm z marketu, bo ich wartość odżywcza jest minimalna :/
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
W schroniskach karmią psy, najtańsza karmą... Ale ty możesz najpierw mieszać karmy (dobrą z gorszą) i stopniowo zwiększać dawkę tej lepszej :)
A lepsze karmy to np: royal canin, brit, acana, purina
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
No może i warto zacząć gorszą karmą. Ale nie wiem czy to jest konieczne. Zwierzak nie powinien przeżyć jakiegoś szoku jesli teraz dostatnie lepszą karmę. Myślę, że właśnie powinien to docenić. Trudno tak doradzać nie znając dokładnie sytuacji. Ale chyba nie powinien (piesek) unikać jedzenia lepszej karmy. Myślę, że szybko się do niej przekona.
 

kiribati

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Karma jak karma, to może w tym wypadku nie jest najważniejsze, aczkolwiek uważam że im pożywniejsza tym lepiej. Ale do każdej karmy możesz dokupić witaminy, wbrew pozorom wcale nie są takie drogie http://sklep.zoologic.pl/product_info.php?cPath=30_43&products_id=3043, a na pewno dodadzą mu sił po schronisku! :D
 

miszczunio

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2010
Posty
96
Punkty reakcji
3
Wiek
33
możesz w dalszym ciągu karmić tymi "gorszymi" karmami, ale wtedy pamiętaj żeby kupować dodatkowo witaminki. Lepsze karmy już te witaminki zawierają :p
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Zamiast kupować gorszą karmę i witaminy, lepiej od razu zainwestować w coś lepszego. Po co faszerować psa chemią i niepotrzebnymi wypełniaczami. Najlepsze są karmy bezzborzowe. A jeszcze lepsze byłoby naturalne jedzenie - gotowane mięso z ryżem i warzywami lub BARF (surowe mięso i warzywa).
Nie polecam też dawać psu typowo ludzkiego jedzenia typu chleb z pasztetem. Pies nie trawi przypraw, smaku tez to mu nie poprawi, a tylko obciąży wątrobę i nerki.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
ojoj myślę, że jeśli zależy ci na psiaku to dobrze by było postawić na jakąś lepszą karmę. Na pewno po wyjściu ze schroniska piesek może być osłabiony, więc przydałoby się mu jedzenie, które zawiera witaminy, inne potrzebne składniki odżywcze. Nie wiem, jaka karma będzie odpowiednia dla Twojego pupila, bo nie wiem o nim nic więcej poza tym, że pochodzi on ze schroniska. Nie mam pojęcia, czy piesek jest duży czy mały, szczeniak czy dorosły. Ale wiem, co może ci pomóc, na stronie głównej tego sklepu, o którym wspominał m.in. Backspace jest artykuł, który pomoże ci dobrać odpowiednią karmę dla Twojego psa.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
I to też jest wyjście ;-) nie pomyślałem o tym. Ale za to też podrzucę linka do opisu karmy, którą daję mojemu ulubieńcowi O TUTAJ Warto sobie zobaczyć i poczytać. Dobry i odżywczy pokarm. Troszkę kosztuje, ale jak się kupuje większe ilości to się opłaca.
A ty się już zdecydowałaś na jakąś karmę?
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Faktycznie nie jest to może najtańsza karma, ale wiem z doświadczenia, że naprawdę lepiej nie inwestować tak na dłuższą metę w karmę kupioną supermarketach. Słyszałam, że oni dodają do nich co popadnie. A artykuł ciekawy! Paru nowych rzeczy się dowiedziałam.
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Backspace faktycznie ta karma jest jedną z lepszych, a co do ceny, to wydaje mi się, że na tej stronie, którą wrzuciłeś i tak jest w miarę tania. W innych miejscach znalazłam w dużo wyższych cenach właśnie tę karmę. Myślę, że jak nie przez cały czas, top przynajmniej od czasu do czasu można swojemu psiakowi zrobić przyjemność i kupić coś takiego.
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
A to ma znaczenie czym karmią psy w schronisku?
Jesli możesz to kup pieskowi jak najlepsza karme i wyrób mu nowe nawyki zywieniowe.
pamiętaj, żeby miał pod pyskiem zawsze miskę wody.
Nie nalezy równiez przesadzać z domowym jedzeniem. Najlepiej ograniczyć je do minimum.
A karmy najlepiej zamawiac w sieci. Wiele osób wspomniało już o krakvet.pl, więc ja się nie będe powtarzała ;)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Cieszę się, że podzielacie moją opinię :)
Myślę, że oprócz karmy to dla psa ze schroniska najważniejsze jest żeby czuł się kochany i żebyś o niego dbała. Na pewno Ci się odwdzięczy. Przytulaj go jak najczęściej, żeby szybko zapomniał o tym co go spotkało wcześniej.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Dokładnie - nie ważne czy pies jest ze schroniska. Jeśli zalezy Ci na jego zdrowiu i w ogóle na nim samym to kupuj lepsze karmy - pies będzie Ci na pewno wdzięczny ;) Jeśli jednak masz wątpliwości co do tego, czym karmić swojego pieska - poczytaj sobie artykuły na ten temat. Tutaj jedna z nich.
 
M

margarita_3

Guest
A mi się wydaje, że ten pomysł z mieszaniem karm na początku wcale nie jest zły :) I dodatkowo - dorzuciłabym właśnie "domowe" jedzonko. Na pewno nie zaszkodzi. I spodobał mi się również ten artykuł z e-karmy. Zwłaszcza dla osób początkujących w tej dziedzinie - bardzo przydatny. Chociaż w sumie nie tylko dla nich ;)
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
No właśnie, jest jakaś różnica w tym czy pies jest ze schroniska cze nie? Jak dla mnie każdy pies powinien dostawać najlepsze jedzenie na jakie możemy sobie pozwolić i karm też się to dotyczy :) Artykuł o żywieniu jest istotnie - świetny. Rozjaśnia wiele kwestii, o których wcześniej ja na przykład nie zdawałam sobie sprawy.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Moi znajomi jakiś czas temu przygrnęli bezpańskiego pieska. Młodego i bardzo zaniedbanego. Nie wiadomo co on jadł wcześniej, ale jak tylko zaczął jeść u nich w domu to znacznie przytył. Z tego co wiem znajomi dawali mu zarówno karmę jak i od czasu do czasu sami coś dla niego przyrządzali. Werto też zajrzeń na wspomniany krakvet.pl, bo tam jest faktycznie bardzo duży wybór pokarmu dla piesków.
 

lionking

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Polecam zaglądnąć na stronkę e-karma.pl, po pierwsze jest tam mnóstwo informacji na temat żywienia psiaka i szczegółowe opisy wszystkich produktów, po drugie towar jest wysokiej jakości i na pewno taka bogata karma będzie lepsza dla psa ze schroniska, niż jakaś tam marketowa.
 

zmija85

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2019
Posty
31
Punkty reakcji
0
moja szwagierka wzięła psa ze schroniska i okazało się że ma alergie i kupuję karmę z Bozity specjalnie przezanczoną dla nich
 
Do góry