Karma dla kota?

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Potrzebuję pomocy w wyborze karmy. Przygarnęłam kociaka jakieś 1,5 miesiąca temu. Weterynarz powiedział, że ma jakieś 5-6 miesięcy. Kot po kilku dniach rozchorował się, wet zalecił specjalny Royal Canin. Kotek sobie to wcinał, wyzdrowiał, przez cały ten czas po wyzdrowieniu był na RC dla kotów do 12 miesięcy. Problem jest w tym, że RC jest trochę drogi, jak na moją kieszeń i zastanawiam się, czy by nie zacząć mu tego mieszać z inną karmą. Nie jakimś takim totalnym syfem, ale jednak czymś trochę tańszym. Co o tym myślicie, możecie polecić jakąś karmę?
 

diegger

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja swojego kota karmie whiskasem. Nie jest zbyt drogi, a kociak to wcina tak szybko, że czasami się zastanawiam czy na pewno mu dałem jeść :D
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Czesc, ja swoim daje i jedza az im sie uszy trzesa.

1_43.jpg
 

Griffith

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
50
Punkty reakcji
0
Ja swojego pupila karmię Kitkatem. Też nie drogi, a wsuwa aż się mu uszy trzęsą.
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Same rarytasy polecacie :D Ciekawe czy ktokolwiek z Was zadał sobie trud, żeby przeczytać skład tego chłamu, który kupujecie.

Same rarytasy polecacie :D Ciekawe czy ktokolwiek z Was zadał sobie trud, żeby przeczytać skład tego chłamu, który kupujecie.
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Najlepiej jest zasięgnąć porady weta, czy można odejść od specjalnej karmy zdrowotnej, skoro kociak dobrze się czuje i nic mu nie dolega. Na początek trzeba mieszać dotychczasową karmę z nową, a po ok. tygodniu można podawać już samą nową. I zawsze pamiętać o świeżej wodzie w miseczce. Wodzie, nie mleku, jak to robi wielu ludzi, ulegając stereotypom. Dobra, niekoniecznie droga karma, jest zbilansowana pod względem składników odżywczych i mikroelementów, wystarczy, że kociak ją popije wodą i wszystko powinno być OK.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Właśnie przestawiam się na RC, ale ten różowy, nie pamiętam jaka jest dokładna nazwa. Dopiero zaczynamy, ale póki co kociakowi smakuje.
Jeśli chodzi o stereotypy dotyczące mleka, to faktycznie cały czas, to intensywnie funkcjonuje. Co chwila ktoś ze znajomych się dziwi, czemu jestem taka okrutna i daję mu tylko wodę ;)
Btw, macie bardzo fajne akcesoria w sklepie, chyba razem z kociakiem się z wami zaprzyjaźnimy :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja mojego kota też karmiłam całe lata whiskasem czy kitekatem, młodemu kotu może nic po tym nie ma, ale staruszki ciężko to trawią i miewają zatwardzenia, gorzej ze te karmy mają tak intensywny zapach i specyficzny skład że potem trudno kotu zacząć podawać coś innego, nawet jeśli jest to zdecydowanie lepsza karma. A uwierzcie, że kot "rodzący" qpe na leżąco to nie jest miły widok.
Ja nie polecam tych tanich karm sklepowych. Zdecydowanie lepiej kupić coś droższego i przystosowanego do wieku i preferencji naszego kota.

Mój aktualnie 17sto letni już kocur wcina RC dla kotów po 12stym roku życia.
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
kitekat i wiskas to takie kocie fast food ja mam koty po sterylizacji i daje im karmę pod tym kątem czyli " purina one " oraz " perfekt fit " nie jest to droga karma uważam ją za dobrą i są różne rodzaje tych karm dla twojego kota też by się coś znalazło

mój problem z kotami polega na ich nadwagą i jeśli nie będę widział rezultatów po tych karmach czeka mnie kupno droższych typowo leczniczych
 

nutellka

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ja miałam inny problem. Mój kot - znajda, której nie chciałam dać umrzeć, i chociaż nie do końca lubiłam koty to ją przygarnęłam i jest super :), ale wracając do tematu to mój kot miał problem z zalegającą w żołądku sierścią. Poszłam z tym do weta, bo kot mógł nie jeść kilka dni po czym wymiotować przez cały dzień sierścią. Wet polecił mi karmę typu "hairball" i w sumie dolegliwości ustąpiły i wcale nie była to RC :) Karma jest bardzo dobra, kot ją chętnie je, bo ładnie pachnie rybą, skład i opis tutaj http://www.e-karma.pl/product-pol-740-ENOVA-Sensitive-Hairball-Cat.html tam są zakładki, na których można poczytać dokładny skład.

A Wasze koty maja problemy ze zjadaną sierścią?
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Ja bym nie dawała moim kotkom whiskasa ani kitkata - poczytajcie proszę skład tych karm! Moje karmię RoyalCanin i Puriną, czasami dokupuję im mniej znane puszki, dostają też mięso.
Ale mam pytanie - czy słyszeliście o dodawaniu kotom tranu do jedzenia? Słyszałam że to dobrze na nie działa, ale nie pytałam jeszcze weta o zdanie. Możecie napisać jeśli macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
 

nutellka

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
chica_o napisał:
Ja bym nie dawała moim kotkom whiskasa ani kitkata - poczytajcie proszę skład tych karm! Moje karmię RoyalCanin i Puriną, czasami dokupuję im mniej znane puszki, dostają też mięso.
Ale mam pytanie - czy słyszeliście o dodawaniu kotom tranu do jedzenia? Słyszałam że to dobrze na nie działa, ale nie pytałam jeszcze weta o zdanie. Możecie napisać jeśli macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
I jak z tym tranem, coś wiesz? Pamiętam, że kiedyś psu dawałam, ale nie mogę sobie przypomnieć z jakiej okazji.
 
2

2kar_zbanowany

Guest
Podczas wyboru karmy dla kota,szczególną uwagę zwróć tutaj na skłądniki odżywcze. Często te tansze karmy są po prostu marnej jakości i warto szukać w dobrych,godnych zaufania sklepach internetowych,gdzie masz nie tylko taniej,ale i sam wybór jest bardzo szeroki.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Blissful napisał:
Ja mojego kota też karmiłam całe lata whiskasem czy kitekatem, młodemu kotu może nic po tym nie ma, ale staruszki ciężko to trawią i miewają zatwardzenia, gorzej ze te karmy mają tak intensywny zapach i specyficzny skład że potem trudno kotu zacząć podawać coś innego, nawet jeśli jest to zdecydowanie lepsza karma. A uwierzcie, że kot "rodzący" qpe na leżąco to nie jest miły widok.
Ja nie polecam tych tanich karm sklepowych. Zdecydowanie lepiej kupić coś droższego i przystosowanego do wieku i preferencji naszego kota.

Mój aktualnie 17sto letni już kocur wcina RC dla kotów po 12stym roku życia.
No widzisz to po co ta dyskusja, napisales tu wszystko jak sie nalezy. Rowniez mam jednego kota lat 14 i kupuje mu karme dla seniorow, jak rowniez sucha karme z mieta do czysczenia zebow za ktora przepada jak za narkotykiem, sa tez karmy zapobiegajace tworzeniu sie kuli z siersci w zoladku, tylko jasne ze troche drozsze niz w Lidlu... Pozdrawiam milosnikow Kotow!
 

tunia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
107
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
tam gdzie spadają anioły...
Osobiście przerzuciłam sie teraz na Purina One dla kotów przebywających w domu i musze przyznać, że był to trafny wybór ;) Kot wcina, aż miło patrzeć. Pomijając już fakt, że psiaki mu podjadają ;)
 
E

Ejan87

Guest
Ja kotu kupuję karmę firmy JOSERA (psu zresztą też, ale dla niego odpowiednią)
 

kokoszka33

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Kupując karmę warto sprawdzić jej skład. No i dostosować ją do rasy kota, czy też jego wieku. Także kot z nadwagą potrzebuje innej karmy, niż kot wysterylizowany itp. Dość obszerne opisy karm są na stronie 4lapy.pl No i bądźmy szczerzy - "marketówki" nie są dobrymi karmami. Trzeba się niestety zdecydować, czy liczy się dla nas to aby karmę kupić jak najtańszą, czy też jej zawartość, a tym samym zdrowie pupila. :)
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Mój kot za nic w świecie nie chce jeść karmy. Woli sobie mysz złapać. Ostatnie dwie paczki jakie kupiłem oddałem sąsiadowi.
 
Do góry