Karma dla kota?

Y

Yellow Jester

Guest
rzochyn napisał:
Mój kot za nic w świecie nie chce jeść karmy. Woli sobie mysz złapać. Ostatnie dwie paczki jakie kupiłem oddałem sąsiadowi.
No i dobrze - to jest kot żyjący w idealnej harmonii z naturą, a nie z Tesco.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
rzochyn napisał:
Mój kot za nic w świecie nie chce jeść karmy. Woli sobie mysz złapać. Ostatnie dwie paczki jakie kupiłem oddałem sąsiadowi.
Ale, że jak to co mu myszy kupujesz?bo skąd je wziąć? my mieszkamy w bloku i moje koty co najwyżej to muchę mogą złapać..
 

Qsia

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Frankfurt
Ja kupuje w zoologicznym taka nie za droga fit + fun, moj kociak to lubia nadwagi nie Ma a ma nie caly rok i 6 kg wazy jakas wybuchowa mieszanka mejkuna z dachowcem niby po kastracji kot tyje w oczach a tu nie Ma takiego problemu.... eh no Jak kto woli moj po operacji na tez dostawal ta karme fit + fun zadnego zatwardzenia, a na whiskasie kotka mu nie urosla ani nie przytyla, wygladala Jak maly kotek...
 

tarutaned

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
nad morzem
Kot jest zwierzęciem mięsożernym więc proponuję karmić go surowym mięsem , surową rybą lub kurczakiem .
Moja kotka dostaje całe skrzydełka z kurczaka, zjada je razem z kosteczkami , w końcu jak upoluje ptaszka czy mysz , to zżera w całości i nic jej nie jest.
Wszelkie karmy gotowe są niby zbilansowane ale poczytajcie ich skład , jaki procent mięsa zawierają . Dobra karma zaczyna się od 15% zawartości mięsa ale nie jest tania z tym, że kot mniej jej zjada by być sytym .
Po tanich karmach zwierzaki miewają kłopoty z sierścią , drapią się itp. Whiskas , pedegry itp też należą do tych podlejszych tylko mają wygórowaną cenę przez to, że są reklamowane w mediach co ludzi myli .
Na sierść w żołądku można kupić odkłaczacz w sklepie zoologicznym i dawkować zgodnie z instrukcją .
Karmienie surowym mięsem wcale nie jest droższe od gotowych karm , wręcz przeciwnie!
 

Ammelia

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2014
Posty
34
Punkty reakcji
0
Mój kot np. nie je mięsa, wędlin itp. Lubi za to warzywka, a na co dzień je suchą karmę.
 

MrNawi26

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
104
Ja kota karmiłem kartą KiteKat, polecam. Jak jadł, to aż mu się uszy trzęsły :D
 
I

iwonka88

Guest
ja swojemu kotu kupuję karmę w sklepie zoologicznym, w krajanie. kot zadowolony:D
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
Gourmet jest trochę droższy niż konkurencyjni producenci lecz po roku karmienia, mój zwykły śmietnikowiec (nie rasowy) jest efekt niesamowity w postaci wyglądu sierści. W żywieniu kota KARMA to podstawa !!!
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
My kupujemy bardzo naturalna i zdrowa karmę Naturea, skład ma super, samo zdrowie, bez zbędnych dodatków.
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
kasiaamol napisał:
My kupujemy bardzo naturalna i zdrowa karmę Naturea, skład ma super, samo zdrowie, bez zbędnych dodatków.
No ja także wybieram dla mojego psa, jest zdrowa, pełnowartościowa, skłądniki są dobrze zbilansowane, pies dostaje to czego potrzebuje;) te dla któw pewnie także takie są:)
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
kasiaamol napisał:
My kupujemy bardzo naturalna i zdrowa karmę Naturea, skład ma super, samo zdrowie, bez zbędnych dodatków.
Znam. Kupuję czasem:) w tej karmie składniki są dobrze dobrane, skład to samo mięsko i faktycznie po otwarciu puszki widać mięsne kawałki. J[SIZE=11pt]est w 100% bezzbożowa, co ważne, bo koty to przecież [/SIZE][SIZE=14.6667px]mięsożercy[/SIZE][SIZE=11pt] i [/SIZE][SIZE=14.6667px]właśnie[/SIZE][SIZE=11pt] mięska potrzebują najbardziej;) [/SIZE]
 

sziwka

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Kot jest mięsożerny i powinien jeść mięso w czystej postaci. Jednak by dieta była wartościowa powinno się też stosować kocią karmę. Ja daję swojemu wątróbkę, a suche to prevital. Suchą karmę wsypuję do miseczki, kotek chrupie kiedy ma tylko ochotę. A i trzeba pamiętać, żeby miał stały dostęp do wody.
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
A słyszeliście o karmie Kingsmoor dla kotów Pure Kylling?to bezglutenowa i hipoalergiczna karma, a 87,3% białka w niej ma pochodzenie zwierzęce. Może byc idealna dla wrażliwych kociaków
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Najlepiej kupować karmę z naturalnych składników. Bez żadnej chemii, sztucznych barwników, czy GMO. My zdecydowaliśmy się na zdrowie naszego kociaka i wybraliśmy Bozitę. W sam raz dla mięsożerców bo charakteryzują się dużą zawartością mięska
 

kaskagrudzien

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
12
Punkty reakcji
0
moj zajada sie bozita i nie mam z nim problemow. sprawfdz koniecznie ich karmy, maja takie dla maly kotow, dla kotow z wrazlywym brzuszkiem, znajdziesz cos dla siebie na pewno.
 

aLINKAa

Zbanowany
Dołączył
13 Czerwiec 2019
Posty
14
Punkty reakcji
0
ja też ostatnio zmieniłam naszej karmę na tą od Bozita, za krótko żeby ocenić, ale na pewno nie puszcza tak bąków jak wcześniej :p
 

zmija85

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2019
Posty
31
Punkty reakcji
0
ja swoje persa karmie karma szwedzkiego producenta Bozita jest to karma wysokiej jakości, bez konserwantów,i maj a bardzo dobry skłąd
 

zmija85

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2019
Posty
31
Punkty reakcji
0
ja teraz przerzuciłam się na karmę szwedzkiego producenta bozita, mój kot jest bardzo wybrednym kotem co do jedzenia ale ta naszczescie mu bardzo posmakowała a najbardziej smak z renfera super polecam
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
ja teraz przerzuciłam się na karmę szwedzkiego producenta bozita, mój kot jest bardzo wybrednym kotem co do jedzenia ale ta naszczescie mu bardzo posmakowała a najbardziej smak z renfera super polecam

Sposób żywienia kota teraz uległ diametralnej zmianie. Najważniejsze to teraz karmić go zgodnie z oczekiwaniami rasowymi i wybór dostawców karmy dla kota w taki sposób, żeby była ona świeża i zróżnicowana posiada dokładnie to wszystko o czym mówię, ale są takie gdzie jest to problematyczne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zmija85

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2019
Posty
31
Punkty reakcji
0
moje zwierzaki mam psa i kota jedzą karmę mokrą i suchą od BOZITY , mają one dobry skład bez konserwantów, gmo, nie mają zadnych rewolucji po niej ,
 
Do góry