karma dla chorego kota

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Okazało się, że mój nowy kotek jest chory na cukrzycę:( Strasznie mnie to dotknęło. Weterynarz powiedział mi, że powinnam mu kupić odpowiednią karmę. trochę było ciężko znaleźć odpowiednie jedzenie dla kota z cukrzycą, bo to nie jest zbyt popularne zjawisko. W jednym ze sklepów internetowych znalazłam taką karmę http://www.delazoo.pl/prod_id_966.html myślicie, że będzie dobra?? A może macie jakieś inne swoje typy?? Będę wdzięczna za rady.
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Kurcze, to przykra przypadłość. A pytałaś weta co poleca? Ja kupuje mojemu kotu karmę na e-karma.pl. Jest bardzo dobrej jakości i niedroga. Wiem że mają tam karmę dla kotek w ciąży, kotów z nadwagą. Zapytaj ich może, znają się na zwierzakach, dlatego tak lubię ten sklep. No i mogę zaoszczędzić (przy zamówieniach powyżej 70 złotych wysyłka jest gratis).
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Na krakvet.pl mają chyba specjalne karmy dla chorych kotów i psów- na pewno warto to sprawdzić. Nie wiedziałam,że koty mogą chorować na cukrzyce to musi być bardzo uciążliwe dla ciebie. Bardzo ci współczuje, najlepiej zrobisz jeśli przed zakupem karmy skonsultujesz się z weterynarzem
 
P

papryka9

Guest
trudno w to uwierzyć,ale koty naprawdę mogą chorować na cukrzyce. To bardzo ciężkie dla ich właścicieli, bo takie zwierze musi być na specjalnej diecie i cały czas trzeba kontrolować to co je. Na krakvet.pl mają z tego co słyszałam bardzo dobre karmy dla cukrzyków,ale ich stosowanie i tak trzeba skonsultować z weterynarzem
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Zwierzęta są jak ludzie, i też chorują na ludzkie choroby.
Mojej znajomej pies zdechł na raka żołądka. Niemożliwe? A jednak.
Gdy zwierzak jest chory trzeba mu urozmaicać dietę. Nie podawaj więc swojemu kociakowi tylko suchej karmy, bo nie jest to zbyt dobre dla jego brzuszka.
Może mu też raz na jakiś czas zafundowac puszkę. Te też można znaleźć specjalnie dla kotów z cukrzycą. Dbaj o swojego malucha :)
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
To jest przerąbane jak zwierzaki są chore. Ja miałam kiedyś psa alergika i musiałam go karmić specjalną karmą na szczęście nie było jakiegoś specjalnego problemu żeby ją dostać. Ale o rodzaju karmy na poszczególne schorzenia powinien decydować wet.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
O, Nutra Nuggets, też ja kiedyś kupowałam, ma bardzo dużo rodzajów. Na e-karma.pl w ogóle jest dużo wartościowych karm i nie są drogie. Teraz tam zamawiam i dla kota i psa, wygodne to bo nie trzeba za tym jeździć. Na szczęscie póki co moje zwierzaki są zdrowe...
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
No i myszkę wcięło.
Jak tam twój kotek?
Jaką karme mu wybrałaś? :)
Napisz co i jak, moze ta wiedza przyda się innym właścicielom kotów :)
 

kiribati

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Gdy zwierzak jest chory trzeba mu urozmaicać dietę. Nie podawaj więc swojemu kociakowi tylko suchej karmy, bo nie jest to zbyt dobre dla jego brzuszka.

Nie zgadzam się, że choremu kotu trzeba urozmaicać dietę!! Bezwzględnie nie można mu podawać zwykłych karm, pozostają w zasadzie tylko karmy specjalistyczne np. Trovet albo Royal Canin . O to jaką karmę dobrać, najlepiej zapytać weterynarza.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
O kurcze to jest strasznie przykre, że Twój kotek się pochorował, ale nie ma się co za bardzo martwić, bo przecież istnieją bardzo dobre karmy, które pomogą w jego leczeniu. Moja przedmówczyni ma rację, że jeśli chodzi o wybór dobrej karmy to wiem, że w e-karma.pl mają jedne z lepszych karm.
Poza tym, jeśli masz problem, jaką karmę wybrać możesz poczytać, bo na stronie głównej tego sklepu są bardzo fajne artykuły, które pomogą Ci w dobraniu najlepszej karmy. Dla Twojego pupila ;)
 
M

margarita_3

Guest
Jejku, ale mi się smutno zrobiło widząc ten temat... Zawsze wzruszają mnie takie historie :( Tak więc musiałam napisać. Ja nigdy nie miałam styczności z chorym na cokolwiek zwierzakiem... Na szczęście. I chyba w tym temacie niestety nie pomogę. Jedyne co mogę doradzić to zapytać weterynarza o konkrety... Konkretne karmy i inne jedzonko.
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Myhym... Też muszę dołożyć swoje trzy grosze do tego tematu... Chore zwierzątko w domu to bardzo przykry widok i tez oddziałuje na wszystkich domowników - zwłaszcza jesli w domu jest też małe dziecko, które przywiązane jest do swojego zwierzaka... Tez polecam - udawać się szybko w takich przypadkach do weterynarza.
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie powinnaś skonsultować tę sprawę z wetem (tylko dobrym, nie konowałem). Jest trochę karm na rynku więc pewnie uda się dobrać coś właściwego. Powodzenia.
 
C

compton_style

Guest
Na wspomnianej już e-karma.pl, mają wybór karm weterynaryjnych, może coś takiego by się nadawało. Warto wspomnieć także, że mają tam inne zdrowe karmy, nie jakiś marketowy produkt, który nie wiadomo co zawiera. Najlepiej oczywiście spytać weterynarza co by doradził, ale jak coś to ta strona może się przydać.
 

meteorytka

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
0
Na wspomnianej już e-karma.pl, mają wybór karm weterynaryjnych, może coś takiego by się nadawało. Warto wspomnieć także, że mają tam inne zdrowe karmy, nie jakiś marketowy produkt, który nie wiadomo co zawiera. Najlepiej oczywiście spytać weterynarza co by doradził, ale jak coś to ta strona może się przydać.
a ja szukam dla mojego karmę RC ale na problemy z układem pokarmowym, wet mi polecił a na stronie nie ma i nawet nie mogę sobie nazwy przypomnieć :(
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Magda_Met - no to przecież możesz zadzwonić do weterynarza i zapytać raz jeszcze. Tak będzie najszybciej :) I będzie to dobre dla zwierzaka bo szybciej dostanie odpowiednią karmę.
 
R

rozowofiolkowa

Guest
fakt jeśli naszemu pupilowi coś dolega to może lepiej zadzwonić po poradę do weterynarza, ale nie mogę nie wspomnieć o tym, że jeśli chodzi o karmy dla psów, czy kotów to nie raczej nie mam zaufania do tych bardzo popularnych, słyszałam wiele negatywnych opinii na ich temat. A jakie jest wasze zdanie na temat tego, gdzie najlepiej jest kupować jedzenie dla kotów?
 

polalajla

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2020
Posty
6
Punkty reakcji
0
Karmę trzeba podawać sucha i mokra . Mokra karma nawadnia tez organizm. Karma tez musi mieć dobry skład i być bez konserwantow dlatego ja akurat kupuje bozite .
 
Do góry