Karkówka z cebulką i papryką

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34

karkowka-z-cebulka-i-papryka_16508_7.jpg


[font="Verdana] [/font][/color]
[center] [color="#251D12"][font="Verdana][size="4"]Składniki (na 4 porcje)[/size][/font]
[/center]
[font="Verdana][list][*][size="2"]- 70 dag schabu karkowego[/size][*]- 4 nieduże cebule*[*]- 2 czerwone papryki[*]- pęczek mięty[*]- olej z pestek winogron[*]- sól, pieprz[*]- 3 łyżki sosu sojowego[/list]
Sposób przygotowania

  • [font="Verdana]Mięso pokroić na cienkie plastry i pociąć w paski. Cebulę obrać i pokroić w 1 cm piórka, paprykę oczyścić, pokroić w paseczki. Miętę opłukać, osuszyć, rozdrobnić.
    [/font]
  • [font="Verdana]Na patelni rozgrzać olej, podsmażyć cebulę z papryką, przyprawić solą i pieprzem. Zdjąć z patelni. Na pozostałym tłuszczu usmażyć pokrojone mięso, polać sosem sojowym, dodać paprykę z cebulą i jeszcze chwilę smażyć. Na końcu dodać miętę.
    [/font]
  • [font="Verdana]Podawać z kuskusem.[/font]
[/font]
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Nie wiem czy takie jest założenie tematu, ale wstawie inny przepis na karkówkę...

fbf4e878-e0be-4059-b8d5-f56ce6eb7b77_20100427120450_Grill.jpg


GRILLOWANA KARKÓWKA

2-2,5 kg schabu karkowego
marynata: 4 ząbki czosnku, szklanka oliwy z oliwek, 200 ml czerwonego wytrawnego wina, przyprawa do mięsa grillowanego, 3 łyżki sosu sojowego.

W naczyniu mieszamy oliwę, wino, rozdrobniony czosnek, 3 łyżki sosu sojowego, całe opakowanie przyprawy na grill. Mięso kroimy na kotlety grubości ok. 1,5 cm i lekko rozbijamy tłuczkiem. Wkładamy do naczynia, obtaszamy w powstałym sosie, aby zioła przylgnęły do mięsa. Całość zostawiamy w chłodnym miejscu na minimum godzinę. Kładziemy na ruszt rozgrzanego grilla. Pieczemy kilkanaście minut z każdej strony, polewając podczas pieczenia mięso marynatą
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
BRAWO Fray , wczoraj próbowałem Twojego przepisu i wyszło mi świetnie :p
nie miałem tylko mięty ale było pyszne - naprawdę.....
 
Do góry