Kara śmierci

emi_l

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
hermanN napisał:
Jak każdy ewangelicznie wierzący jestem przeciw karze śmierci. Moim zdaniem kara śmierci nie odstrasza.




P.S.
Ubrałem już kask. Można rzucić kamieniem.
Popieram Cię. Kara śmierci to metoda rodem z taniego serialu...
Jest wiele innych sposobów na karanie
Wydaje mi się, że największą karą dla zbrodniarzy jest im uświadomienie tego, co zrobili.. Czy życie z tą świadomością, że złamało się zasady nie jest największą karą?
w swiecie czarow, wrozek i wiecznego dobra taki skazaniec moze i zrozumie swoje czyny, ale popatrz na to z innego punktu widzenia. masz rodzine, kochasz swoje dzieci a jakis pijany kierowca ich wszystkich zabije, albo poslesz swoje dziecko do szkoly i tam znajdzie sie jakis nauczyciel ktory bedzie molestowac twoje dziecko. czy pragniesz sprawiedliwosci dla pijanego kierowcy czy pedofila tylko w postaci odsiadki? serio myslisz, ze takie osoby zrozumieja swoje bledy i nigdy juz innych osob nie skrzywdza? a i tak opisuje czyny powszechne i nie tak brutalne jakich dopuszczaja sie inne osoby ktore obecnie odbywaja wyrok
 
K

kate2

Guest
emi_l napisał:
serio myslisz, ze takie osoby zrozumieja swoje bledy i nigdy juz innych osob nie skrzywdza? a i tak opisuje czyny powszechne i nie tak brutalne jakich dopuszczaja sie inne osoby ktore obecnie odbywaja wyrok
Oj....taki Breivik na pewno codziennie wstaje i uderza się w piersi za to, co zrobił :huh:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Brevik to psychopata, taki z samej natury nie ma wyrzutów sumienia
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
Brevik to psychopata, taki z samej natury nie ma wyrzutów sumienia
Takich Beivików jest więcej .....są wśród nas. Karmią się bezsilnością swoich ofiar i ich rodzin .
W Norwegii trzech imigrantów zgwałciło 14 - latkę . Jeden ze sprawców unknął wogóle kary, drugi otrzymał 10 a trzeci 17 miesięcy pozbawienia wolności. Zapewne bardzo żałują popełnionego czynu i nigdy więcej już go nie powtórzą.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czy wiesz czym jest bycie psychopatą ?

to człowiek nie posiadający sfery emocjonalnej w normalnej postaci. On zabije bo to jest element pewnego porządku, realizacji pewnego ładu. Nie posiada wyrzutów sumienia bo nie posiada sumienia. To jest jak z filmu "Terminator", kiedy pyta młody Connor dlaczego maszyna zabija "bo jestem terminatorem",
taki człowiek się nie zawaha bo dla niego życie innego człowieka nic nie znaczy
 
K

kate2

Guest
Ale co to zmienia? Jakiej zatem kary chciałbyś dla człowieka bez sumienia który jest zwyrodnialcem?

Jesli nie ma żadnych szans na resocjalizację to w jaki sposób miałby spłacić swój dług wobec ofiary, jej rodziny i niedoszłych kolejnych pokoleń?



Herbatniczek napisał:
dlaczego maszyna zabija
Taką maszyną według mnie w opisanych przypadkach powinien być system prawny i sądowniczy. Jesli ktoś wkłada świadomie rękę pod tę maszynę to chyba wie, co go czeka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
na pewno dla psychopatów jest tylko izolacja, oni się nie będą resocjalizować
 

masztalski_87

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
kara śmiercim tak jak i publikacja wszystkich pedofilow zamieszkujacych terytorium naszego kraju wiele by ulatwilo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
marzy się fajny samosądzik ? może publiczne spalenie na stosie przez prawowiernych mieszkańców
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
emi_l napisał:
w swiecie czarow, wrozek i wiecznego dobra taki skazaniec moze i zrozumie swoje czyny, ale popatrz na to z innego punktu widzenia. masz rodzine, kochasz swoje dzieci a jakis pijany kierowca ich wszystkich zabije, albo poslesz swoje dziecko do szkoly i tam znajdzie sie jakis nauczyciel ktory bedzie molestowac twoje dziecko. czy pragniesz sprawiedliwosci dla pijanego kierowcy czy pedofila tylko w postaci odsiadki?
Uwierz mi że patrzę bardzo wnikliwie. To długie i skomplikowane zagadnienie Emil_u

Zacznę jednak od tego żeby sprawiedliwości stało się zadość powinien zwrócić życie temu komu je zabrał. O ile tego nie potrafi nigdy nie można NIGDY mówić o sprawiedliwości a jakimś nędznym zadość uczynieniu i to tylko tym którzy pozostali przy życiu. Taka forma mi nie odpowiada. Nie oczekuję ofiary z życia tego który zabił po pijaku nie będąc tego w pełni świadomym jak w twoim przykładzie.

W tym co zacytowałeś nie ma baśni czy wróżek ale postawa kogoś kto czuje się świadomy tego co jest czym, i nie oczekuje jedynie pomsty nazywanej hucznie sprawiedliwością. Fakt świadomości, iż nic nie przywróci życia ofierze bo wszystko to co następuje potem jest jedynie marną forma, nawet nie namiastką tego co nazywa się wymierzaniem sprawiedliwości.



Herbatniczek napisał:
na pewno dla psychopatów jest tylko izolacja
W samej rzeczy.


Wierzę, że kiedyś tak jak dojrzałe społeczeństwo nie będzie kiedyś zjadać innych stworzeń,
tak dojrzałe społeczeństwo nie będzie mordować w imię kary za śmierć innego.


Ale to jeszcze dłuuugi czas przed nami.
 

214399

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Blancos napisał:
Z jednej strony jestem "za", bo jest pewna sprawiedliwość w tym, żeby największych zwyrodnialców i degeneratów po prostu usuwać ze społeczeństwa na dobre, bez konieczności utrzymywania ich w więzieniu do końca życia.

Z drugiej jednak... Pomijając już nawet kwestie moralno-etyczne, problem z karą śmierci jest taki, że... trzeba mieć naprawdę niesamowicie mocne dowody na to, żeby móc kogoś skazać, bo o ile jeszcze po karze więzienia można w razie czego człowieka wypuścić i zapłacić mu niesamowicie wysokie odszkodowanie, co oczywiście nie wyrówna mu straconych lat, ale zawsze to coś, to już w przypadku kary śmierci - takiej możliwości nie ma. I zastanawiam się na ile nasz wymiar sprawiedliwości jest w stanie podołać ciężarowi zgromadzenia takiego materiału dowodowego.
Ryzyko pomyłek można zminimalizować,a na pewno przy tego typu sprawach,postępowanie sądowe toczyłoby się latami,aby zebrać wystarczająco dużo dowodów potwierdzających winę oskarżonego.

hermanN napisał:
Jak każdy ewangelicznie wierzący jestem przeciw karze śmierci. Moim zdaniem kara śmierci nie odstrasza.




P.S.
Ubrałem już kask. Można rzucić kamieniem.
Popieram Cię. Kara śmierci to metoda rodem z taniego serialu...
Jest wiele innych sposobów na karanie
Wydaje mi się, że największą karą dla zbrodniarzy jest im uświadomienie tego, co zrobili.. Czy życie z tą świadomością, że złamało się zasady nie jest największą karą?
Ale dlaczego my wszyscy musimy utrzymywać tego zbrodniarza który przebywając w więzieniu ma zapewnione miejsce do spania,jedzenie itd. ? Zbrodniarza który zabija ludzi z zimną krwią? Sielanka w więzieniu na pewno nie jest karą dla zbrodniarzy,a już na pewno nie taką,na jaką sobie zasłużyli.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a może np praca w hospicjum dla dzieci albo starszych
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
na pewno dla psychopatów jest tylko izolacja, oni się nie będą resocjalizować
2% ludzi na świecie to psychopaci. Psychopata to nie tylko morderca. Jednak psychopata- morderca przekonany na amen o swojej racji gdy wyjdzie z izolacji, to znów zabije, prawda? Nie lepiej więc go od razu unieszkodliwić?
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Lepiej za wczasu unieszkodliwic, niz jak potem dokona jakiegos zbiorowego ataku
 

hej_teros

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
nie wiem nad czym się tu zastanawiać, dla mnie kara śmierci powinna istnieć, powinna być też stosowana przy 100% pewności czyjeś winny.
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Ciekawe jak byście mówili gdyby jakiś psychopata zamordował kogoś z waszych bliskich? Czy to nie jest uczciwy warunek? Jeśli kogoś świadomie, bez pwodu mordujesz, znając konsekwencje jaką jest kara śmierci to jednocześnie na taką karę się godzisz. Nie mówimy tu o karze śmierci dla złodziei, czy oszustów, tylko dla MORDERCÓW. Nie dla osób, które zabiły kogoś poprzez nieszczęśliwy wypadek. Jeśli ktoś jest w stanie zabić to należy go wyeliminować ze społeczeństwa. Jeśli ktoś np idąc ulicą zabija niewinne dziecko to nie ma litości. Nie godzę się, żeby w więzieniu odpoczywał za zabrane pieniądze ludziom, którzy ciężko pracują i płacą podatki, przy tv, playstation, mając lepszy obiad niż chorzy w szpitalach. To jest dopiero nienormalna sytuacji. Może upomnijmy się o prawa chorych ludzi, zamiast bestialskich morderców?!
 

Przemo Wipler

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
97
Punkty reakcji
4
Kara śmierci jest potrzebna. Np. Pedofile Udowodnione jest że się nie resocjalizują. Po wyjściu z pierdla znów robią to samo. Takie dziecko ma przetrąconą psychikę na całe życie a taki koleś po 3 latach wyjdzie za dobre sprawowanie. Gdzie tutaj sprawiedliwość.
 
Do góry