Kara śmierci

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Oba przypadki to choroby psychiczne.
W takich sytuacjach nie można mówić o planowanym zabójstwie z premedytacją. Jestem ciekaw czy dostaną więcej niż 12 lat. Normalnie max 10 lat za to...po 7 latach wyjście. Tylko ze sprawą medialna to dadzą im po 15staku
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Po wprowadzeniu Kary Śmierci o ułaskawieniu nie powinien decydować Prezydent i inny urzędnik .
O życiu mordercy może zdecydować tylko rodzina ofiary.
Iranie i innych krajach Arabskich rodzina decyduje czy korzysta odszkodowania lub decyduje o śmierci tej osoby.
Morderca Stoi na krześle a na gardle ma sznur i rodzina może darować mu karę lub kopnąć w krzesło .
Jest oczywiste dla nich że ta rodzina poniosła stratę i tylko ona może zdecydować o karze dla tej osoby.
Mają szacunek dla ofiar a naszym kraju całkowity brak szacunku dla ofiar.
Nie przejmując się prawem i wyrokami sądów prowadzono amnestię dla morderców .
Nie ważne były wyroki i nieważne że ta osoby są Bestiami bez sumienia i dostali 25 lat.
Nastąpiła satyra bo ci mordercy by niestała się krzywda dostali osobną cele i specjalną ochronę strażników . Nagle kończy im się wyrok a media kreują że wychodzą .
Wyróżniała się tym TVP za rządów Kraśko .
Trynkiewicz kończy mu się wyrok i zamiast go przenieść do miejsca gdzie mieszkał to na koszt całego społeczeństwa dostaje specjalną ochronę i nikt nie wie czemu bo jest wolny.
Gdyby trafił do domu to nie wrócił by żywy z niego a tak sposób absurdalny dawano mu specjalną ochronę.
Zniesiono bez zgody społeczeństwa tą karę . Powinno się odbyć referendum.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
pan k napisał:
Iranie i innych krajach Arabskich rodzina decyduje czy korzysta odszkodowania lub decyduje o śmierci tej osoby. Morderca Stoi na krześle a na gardle ma sznur i rodzina może darować mu karę lub kopnąć w krzesło .
Dlatego bardzo zamożni przestępcy i gangsterzy nie ponoszą kary bo dogadują się z rodziną ofiary i płacąc im unikają odpowiedzialności za zbrodnie.
To jest dopiero patologia, gdzie prawem karnym za zabójstwo człowieka rządzi pieniądz.



pan k napisał:
Jest oczywiste dla nich że ta rodzina poniosła stratę i tylko ona może zdecydować o karze dla tej osoby.
A jeśli rodzina nienawidziła zmarłej osoby i cieszy się, że został zabity bo dzięki tej śmierci dostanie wysoki spadek?
To jaki będzie wyrok?
A może to rodzina zleciła zabójstwo?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Panie K przecież wystarczy abyś wymienił na głos sentencję przystąpienia do Islamu i będziesz wtedy mógł się cieszyć swoim wyśnionym systemem wymiaru sprawiedliwosci
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
danielr9 napisał:
Iranie i innych krajach Arabskich rodzina decyduje czy korzysta odszkodowania lub decyduje o śmierci tej osoby. Morderca Stoi na krześle a na gardle ma sznur i rodzina może darować mu karę lub kopnąć w krzesło .
Dlatego bardzo zamożni przestępcy i gangsterzy nie ponoszą kary bo dogadują się z rodziną ofiary i płacąc im unikają odpowiedzialności za zbrodnie.
To jest dopiero patologia, gdzie prawem karnym za zabójstwo człowieka rządzi pieniądz.



pan k napisał:
Jest oczywiste dla nich że ta rodzina poniosła stratę i tylko ona może zdecydować o karze dla tej osoby.
A jeśli rodzina nienawidziła zmarłej osoby i cieszy się, że został zabity bo dzięki tej śmierci dostanie wysoki spadek?
To jaki będzie wyrok?
A może to rodzina zleciła zabójstwo?
Mogą przekupić urzędnika który daje ułaskawienia .
Mogą mieć szczęście i trafić na skorumpowanego Prezydenta. Przez Wiele lat Prezydentem był Kwaśniewski i zajmował się ułaskawieniami i zrobił sobie tego sposób na życie np Peter Vogel zwany kasjerem Lewicy zamordował i okradł kobietę . Kwaśniewski uratował go od kary .
To że rodzina decyduje o jego życiu powoduje że rodzina dostanie odszkodowanie a pieniądze nie trafią jako łapówka dla urzędnika który zajmuje się ułaskawieniami .
Może odmówić przyjęcia odszkodowania .
Obecnie morderca nie musi nic robić więzieniu a rodzina ofiary wpadła w biedę a dzieci trafiły do domu dziecka .
Ma lepszy dostęp do leczenia i jest dobrze żywiony.
Drugim przypadku udowodni to proces.
To zniechęci osoby pijane i narkotyzujące by nie korzystały w tym stanie z pojazdu.
Jeśli zabiją jakąś osobę to wtedy są mordercami i żaden prawnik ich nie uratuje .
Tylko rodzina tej osoby zdecyduje o ich losie . Mogą nie przyjąć odszkodowania.
Te osoby dzięki prawnikowi mogą się uratować bo wmówi sądowi że ma jakąś chorobę . Może pomóc w tym lekarz .

Caleb napisał:
O życiu mordercy może zdecydować tylko rodzina ofiary.
Po pierwsze to o prawie nie powinny decydować emocje.
Było by to bardziej sprawiedliwe niż to że Prezydent lub inny urzędnik może go ułaskawić. Wtedy może dojść do korupcji bo wolność nie ma ceny . Jeśli zgodzą się na odszkodowanie to rodzina będzie miała za co żyć.
 
M

MacaN

Guest
pan k napisał:
Mogą przekupić urzędnika który daje ułaskawienia .
Bajanie. Ile pieniędzy Twoim zdaniem posiada przeciętna rodzina przeciętnego mordercy? Takiego, który mieszka w jakimś starym mieszkaniu, ale jednak mieszkaniu i przepija, albo wciąga cała pensję?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poza tym rodzina zabitego może też być skorumpowana, normalnie mieli zabitego w d. ale jak się pojawiła możliwość wyrwania kasy to nagle pokochali krewnego ponad życie
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Temat widzę nadal wałkowany pomimo chyba wyczerpania wszelkich argumentów w poprzednich postach.

Powtórzę parafrazą za Protem:

"Metoda oko za oko, ząb za ząb, jest znana we wszechświecie ze swej głupoty.
Tak Jezus jak i Budda myśleli inaczej, ale większość chrześcijan i buddystów nic sobie z tego nie robi.

Ludzie ! Aż dziwnym jest że nadal istniejecie"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe że Chrystusa też zabito bo lud się dopominał

Odpowiedzieli bowiem, że wszelką odpowiedzialność biorą na siebie: "Krew jego na nas i na nasze dzieci!". Mt 25/27

i za jakie wyłupane oko czy ząb ukrzyżowano Chrystusa
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Dzięki temu że rodzina będzie decydowała o ułaskawieniu to skutecznie zniechęci do jazdy po pijaku lub narkotykach i nie uratuje go prawnik który wmówi sądowi chorobę bo sądy są zbyt łagodne dla
takich osób. .
Po prowadzeniu tej kary powinna też obowiązywać nieletnich bo nie ma sensu darować tej kary
powodu wieku i wiek nie powinien chronić przed karą i ta osoba osiągnęła całkowitą degeneracje.
Prócz morderstwa powinna obowiązywać też przypadku gwałtu i sadystycznego mordowania
zwierząt .
10 okrutnych przestępstw popełnionych przez nieletnich [TOPOWA DYCHA] - Ta kara powinna
też obowiązywać nieletnich ale niestety wiek ich chroni i trafią do poprawczaka .
Dostają mniejsze wyroki niż dorośli .

https://www.youtube.com/watch?v=18q63hbaesw
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha, będziemy mieli synków bogatych tatusiów rozbijających się wypasionymi brykami i biegających za nimi adwokatów tatusiów, którzy będą na bieżąco płacić za milczenie, skoro ma się miliony na koncie to parę tysięcy w tą czy tamtą mało uszczupli konto bankowe
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Nie mogę się otrząsnąć po wczorajszej historii, która wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Kamiennej Góry ale większością ludzi . Dziesięcioletnia dziewczynka szła do księgarni z rodzicami (zrobić pewnie zakupy na nadchodzący rok szkolny) i została brutalnie zaatakowana przez 27- letniego mężczyznę siekierą na oczach rodziców i innych świadków. Mimo prób walki o życie , zmarła.
Wyobrażam sobie (choć to i tak nie adekwatne słowo) cierpienie rodziców i rodziny. Pierwsze co się ciśnie do głowy to wołanie o wykonanie sparwiedliwości na tym człowieku który bez skrupułów wymierzył cios smierci drugiemu, nic nie wiennemu człowiekowi. Ta młoda dziewczyna miała przed sobą całe życie. Mogła dać istnienie kolejnym pokoleniom.
Rodzice Jej zostali pozbawieni nie tylko córki, ale i być może wnuków w przyszłosci. Ich świat został przewrócony do góry nogami. Jak zyć z ze świadomością tej zbrodni ?

Kim jest ten człowiek który w jakimś akcie desperacji dokonał tego makabrycznego czynu? Bo przecież zapewne liczył się z konsekwencjami (choćby dożywocie)?

Czy wprowadzenie kary śmierci odstarszałoby potencjalnych zwyrodnialców i morderców? Im bardziej się nad tym zastanawiam to myślę sobie, iż jest to jedyny sposób na eliminowanie złych ludzi ze społeczeństwa i ochronę nas wszystkich.

I nie umiem odpowiedzieć czy tej kary nie wymierzyłabym osobiście tam, przed księgarnią w Kamiennej Górze w taki sam sposób. Wszystko się we mnie gotuje i wiem, że ból rzadzi się swoimi prawami. Szczególnie ból rodziców po starcie dziecka. I to w taki sposób.

Być może gdy emocje opadną spojrzę na tę całą sytuację inaczej ale nie zmieni to faktu, iż tej dziewczynki nie ma pośród nas i cierpienia rodziców nie ukoi czas. Takich rzeczy się nie zapomina do końca życia.

Jestem ciekawa Waszych refleksji na bazie zaistniałej wczorajszej, makabrycznej sytuacji w kwestii wprowadzenia kary śmierci.

Jesteście Za? Przeciw? Czy wstrzymujecie się od głosu?
Nie znam przytoczonej sytuacji, ale znam wiele innych. Dużo gorszych.
Jestem absolutną zwolenniczką kary śmierci. Uważam wręcz, że w niektórych przypadkach powinna być obligatoryjna. Jeśli nie ma wątpliwości co do sprawstwa, sprawca jest pełnoletni, nikt nie powinien zawracać sobie głowy ,,poczytalnością''. Po co komu niepoczytalny morderca? Zamordowałeś- odebrałeś sobie prawa przynależne ludziom, tak uważam.
Jako matkę, szczególne obrzydzenie wywołują u mnie przestępstwa dokonane na dzieciach.
Jak słyszę o historiach takich, jak Kamilka z Częstochowy, Marcelka z Chodzieży czy 3letniej Hani(już nie pamiętam skąd), to rodzą się we mnie mordercze odruchy. Gdyby to ode mnie zależało, byłoby oko za oko i to zwielokrotnione proporcjonalnie do wieku, ponieważ dziecko bardziej odczuwa ból, kompletnie też nie rozumie za co je to spotyka, przez to cierpi ileś krotnie więcej, niż dorosły w analogicznej sytuacji.
Wymierzyć sprawiedliwość, rozebrać na narządy(tylu porządnych ludzi czeka na przeszczep), resztę wrzucić do szamba, bo nawet ludzki pogrzeb się takiemu czemuś nie należy.
Ciekawy pomysł był też w ZSRR ze zwyrodnialców robiono tzw. ,,kukły'' KGB i GRU sobie na nich ćwiczyło walkę wręcz. Można by też przekazać na testowanie leków/szkodliwości substancji a dopiero potem wymierzyć KS.
W Rosji i Chinach do tej pory jest kara śmierci w kodeksie, i tu przewaga tych krajów nad tzw. ,,cywilizowanym światem'', choć USA też nie depcze prawa ofiar i ich rodzin pod tym względem.

A teraz odpowiedzi.

Taki sprawca, co z siekierą atakuje obcego przechodnia, wygląda mi na naćpanego dopalaczami, co w żaden sposób go nie usprawiedliwia.

Nie, KS nie odstraszy sprawców, bo psychopata nie myśli o konsekwencjach. Tym bardziej trzeba takich psychopatów eliminować, zamiast wywalać pieniądze na ich utrzymanie, aby mieli odpowiednią kaloryczność posiłków, opierunek, ciepło celę i zajęcia. Takie rzeczy to dla jakiś złodziejaszków, co pobłądzili. Nie morderców/zwyrodnialców.
Na koniec dlaczego napisałam, że wymienione przeze mnie historie są dużo gorsze, niż ta przytoczona przez Ciebie?
Dlatego, że ta zarąbana dziewczynka cierpiała tylko w chwili morderstwa, wcześniej miała kochającą rodzinę i zaznała czegoś dobrego.
Życie dzieci, które wymieniłam ja było jednym pasmem cierpienia, lęku, samotności, a na koniec zostało bestialsko zakończone, lub w przypadku Kamilka prawie. Cierpienie zostało zadane od teoretycznie najbliższych, których zas.r.. obowiązkiem jest bronić, chronić i dbać! To są najgorsze sytuację! Jestem przekonana, że dla dziecka gorsze, niż wojna, zaraza, nędza. Z takich sytuacji wyjdzie z traumą, ale jakoś przetrwa, gdy ma kochającą mamę, czy tatę, którzy robią wszystko by je przed tym chronić. Jeśli oprawcami są bliscy to takie dziecko nie ma niczego poza cierpieniem, to jeśli przeżyje, taką psychikę będzie bardzo trudno odbudować, o ile to w ogóle możliwe?
Dlatego, gdyby to ode mnie zależało, tacy sprawcy trafialiby do utylizacji, jak śmieci!
(Widzisz, Saymon, taka lewaczka ze mnie)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Dodam jeszcze, że dodatkowo bulwersuje, że jak nie wszystkim takim sytuacjom da się zapobiec, tu było można, ale nie zrobiono tego.
Dla poronionych organów władzy normalne było, ze 8 letnie dziecko ucieka z domu i śpi w piżamce na przystanku autobusowym. Że ma w domu fajnie, skoro jest poprzypalane petami i ma rozbitą wargę.
Albo jak w przypadku Hani, gdzie sąsiedzi zareagowali prawidłowo, powiadamiali policję/opiekę społeczną, że w rodzinie dzieje się źle, że są awantury i przemoc- nikt palcem nie kiwnął!
Marcelek pół roku przed śmiercią, trafił na pogotowie ze złamaną rączką, lekarze powiadomili o podejrzeniu przemocy wobec dziecka. Miało wtedy około 2 lat. Pół roku później zostało uduszone w łóżeczku, po gehennie takiej jak głodzenie(dziecko z głodu jadło pety i karmę dla królików, było bite, wyzywane, podduszane, poodparzane od brudnej pieluchy) Musiało dojść do ostatecznej tragedii, żeby ktoś d ruszył!
Wszyscy odpowiedzialni za te zaniedbania powinni wylecieć na zbity pysk i więcej roboty w zawodzie nie dostać!
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Powinny obowiązywać dwa rodzaje
Kary śmierci wspólna dla wszystkich
I dla osób które pracują dla państwa
I dla nich jako forma horonowego
Samobójstwa i godny pogrzeb
Ukrywający jego powód albo
Kryminale by zmyć hańbę .
Wspólna czyli morderstwa i
Przestępstwa seksualne i
Cudzołóstwo i otrzymuje ją
Też osoba która wie o tym
Stanie, ignoruje ubranie i obce dzieci i
Tym przypadku dziwi brak kar za taki
Czyn .
Dla pracujących dla państwa
Dodatkowe kary za kradzież,
Złapanie na prowokacji, perwersje
Seksualne i po ich złapaniu
Rozstrzelanie, wydawanie pieniędzy
Państwa na harem i perwersje.
Prowokacja jeśli udowodni
Perwersje od wylania , leczenia
Do kary śmierci jeśli tworzy
Ten sposób nepotyzm, harem i
Kradnie.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
A dla trolli internetowych^ zakwaszających każdą dyskusję swoimi bzdurami zatłuczenie na śmierć klawiaturą. Po uprzednim ostrzegawczym odcięciu paluchów:)
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Powinny obowiązywać dwa rodzaje
Kary śmierci wspólna dla wszystkich
I dla osób które pracują dla państwa
I dla nich jako forma horonowego
Samobójstwa i godny pogrzeb
Ukrywający jego powód albo
Kryminale by zmyć hańbę .
Wspólna czyli morderstwa i
Przestępstwa seksualne i
Cudzołóstwo i otrzymuje ją
Też osoba która wie o tym
Stanie, ignoruje ubranie i obce dzieci i
Tym przypadku dziwi brak kar za taki
Czyn .
Dla pracujących dla państwa
Dodatkowe kary za kradzież,
Złapanie na prowokacji, perwersje
Seksualne i po ich złapaniu
Rozstrzelanie, wydawanie pieniędzy
Państwa na harem i perwersje.
Prowokacja jeśli udowodni
Perwersje od wylania , leczenia
Do kary śmierci jeśli tworzy
Ten sposób nepotyzm, harem i
Kradnie.
Obca osoba powinna dostać karę śmierci
Jeśli jest znana tej osobie a jest
Dla niej rodziną, pracownikiem, szefem
I tylko ta osoba może okazać akt
Darowania winy i nie ważne
Czy jest związku czy nie bo
Ją poniżył i tylko krwią może
Ją zmyć a ksiądz może darować
I zapłacić Biskup albo inna osoba
Której podlega władzy .
Dla kapłanów jeśli dotykają
Się między sobą a przeciwieństwie
Do zwykłych wiernych jest to szczególna
Patologia która odpowiada za przemoc
Seksualną i powinny wrócić stare
Kary od wygnania, leczenia, kastracji,
Publiczne baty do kary śmierci
Powodu profanowania świętego
Miejsca i sakramentów plus
Te osoby okradają pieniądze wiernych
I odpowiadają za przestępstwa
Wobec dzieci i ukrywania takich osób.
Te osoby dają sobie stanowiska i
Awanse i wybierają między siebie
Takie osoby i odbywają te
Czyny między sobą i profanują
Święte miejsca.
 
Ostatnia edycja:

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Pisał tu kiedyś jeden taki, który przepowiadał że za 10 lat zaczniecie się wybijać a za 20-30 przestaniecie istnieć. Mowa oczywiście o chorych na głowy Polaczkach. Polaków już prawie nie ma a to co zostało to jeden wielki psychiatryk. Ukraina tych głąbów wybije na amen w jedną dekadę. To moja przepowiednia. Gorszych bezmózgów chyba nigdzie indziej nie ma.
Najpierw byli kumple angole...
Potem kumple Czesi...
Potem Węgrzy...
a teraz są kumple Ukraińce, znaczy się już nie bo jadka właśnie się zaczęła (żal ukrów o to, że polska cło chce wznowić) - zatem kumpli ukrów zostało Wam na pół roku max bezmyślne tępoty, he.

Sami z palcem w kupie z wrogami wokół, bez gazu, węgla i z cenami z kosmosu. Brawoo!!!
Teraz pozakładajcie koszulki z logo SLAVA DEBILOM i biegajcie w podskokach, zobaczymy który UKR napełni Wam koszyczki, gdy będziecie zielsko wpier...dalać i wiślanką zapijać.
Najgłupszy i najdroższy kraj UE a raczej ZOO.

A co do tematu to świrów będzie już tylko przybywać. Tylko w Polsce takie cuda, dzisiaj kosa w biały dzień za byle co od byle kogo to już norma. Poczekać trzeba jeszcze aż nowa fala gestapowców wydziaranych (znaczy się policjantów) obrośnie w moc pagonów, wtedy za byle uśmiech po amerykańsku wprost do mamra, się uśmiechniesz to wpiszą że napad robiłeś, będziesz miał przy sobie litr mleka to ci wpiszą że to było kilo białka i jest wynik a gdy jest wynik jest robota a robota to przecie hajs a ... liczy się dzisiaj tylko hajs, prawda?
 
Ostatnia edycja:
Do góry