kantory walutowe online, wasze opinie

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Ostatnio w sieci dużo pisz się i czyta o kantorach walutowych online. Korzystanie z takich kantorów jest według was bezpieczne gdy chcemy wymienić większe kwoty? Czy raczej moje obawy są bezpodstawne? Nie jestem pewien co mam o nich myśleć. Proszę o pomoc.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Człowieku jest 21 wiek i wszystko idzie do przodu, tak jak kiedyś nie było bankowych kont internetowych tak teraz są i każdy z nich korzysta. Kantorów wymiany online też nie było a teraz są i coraz więcej ludzi z nich już korzysta. Wszystko jest korzystniej bo nie potrzeba osób trzecich, dodatkowych pomieszczeń itp. Ja korzystam z tego i z tego już długi czas i jest wszystko cacy.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@Moogle to trochę nie tak. Konta internetowe były rozwinięciem innej usługi (tak czy inaczej powierzasz bankowi swoje pieniądze). W przypadku kantorów to rozwinięcie idzie trochę po skosie. W tradycyjnym kantorze dajesz gotówkę i chwilę później dostajesz do ręki inną walutę. Autor tematu obawia się, że po wpłacie 100000 zł do kantoru online jego pieniądze zwyczajnie przepadną. Kantory online nie potrzebują takich zezwoleń (delikatnie powiedziane) jak banki, aby przyjmować środki od klientów (co oczywiście ma swoje dobre i złe strony).
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
No właśnie o to mi chodzi Max, ale w sumie trochę w tym racji, że to już nie te czasy co kiedyś i nie będę wpłacał do wymiany 100000 zł tak jak piszesz. Jeśli już miałbym zamiar wymieniać takie albo większe kwoty to nie wiem czy nie wolałbym skorzystać z banku. Moogle a ty skoro już tyle korzystasz, to może masz jakiś godny zaufania?
 

Elektroinstal

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2013
Posty
43
Punkty reakcji
9
Wiek
51
Miasto
Szczecin
Tradycyjnym kantorom - a niewykluczone, że także tym internetowym oraz prowadzonym przez banki - wyrasta chyba nowy konkurent. Od połowy maja w niektórych bankomatach sieci Euronet będzie można zażyczyć sobie nie tylko wypłaty określonej kwoty w złotych polskich, ale i w euro. Oczywiście nie będzie trzeba mieć do tego karty do konta w euro, wystarczy najzwyklejsza karta debetowa do ROR-u w złotych. Ciekawe jakie będą kursy.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@Jacek23, są kantory (np. Intraco) gdzie spokojnie można wymieniać większe sumy (po b. dobrych kursach) i jedynie omówić transakcję na miejscu, a wymianę zrealizować na "poziomie" internetowym.
@Elektroinstal, dobrze zakończyłeś "ciekawe jakie będą kursy". Nie mówmy, że rośnie rywal dopóki nie ich nie poznamy. A mam 99% pewności, że nie będą atrakcyjne ;-).
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
@Jacek23 nie wiem jak inni wybierają, ale akurat w Ja już kilka przetestowałem. Mam już taki sprawdzony bo parę razy wymieniałem i jak dotąd obyło się bez problemów. Nie chcę robić kryptoreklamy , ale sprawdź sobie kantoronline. Kursy wymiany z tego co przeglądam w sieci są dosyć korzystne. Podoba mi się też to, że jak na razie nie wymyślają żadnej prowizji co niestety w takich kantorach dosyć często się zdarza.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Też korzystałam z tego co mój przedmówca wyżej, choć dopiero dwa razy. Obie transakcje przebiegły pomyślnie ale na obecną chwilę ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć.
 
J

jkowal

Guest
Witam. Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy zdążyliby do środy z wymianą jakbym dzisiaj dokonał transakcji w tym kantoronline.pl? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
Wydaje mi się,że w obecnym czasie praktycznie każdy e-kantor wyrabia się z wymianą tego samego dnia.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Mikulaskin napisał:
Wydaje mi się,że w obecnym czasie praktycznie każdy e-kantor wyrabia się z wymianą tego samego dnia.
Mikulaskin uwierz, że nie wszystkie. Korzystałem już z takich które przetrzymywały pieniądze, dopiero telefoniczne interwencje cokolwiek skutkowały. Obecnie już jakiś czasu wymieniam w kantoronline i jak na razie obyło się bez tego typu problemów.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Też zdecydowałem się w końcu skorzystać z kantoru online. Wszystko odbyło się w porządku. Poza tym jeśli mówimy o terminowości to cała transakcja przebiegła w miarę szybko.
 

Kontulon

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja skorzystałem z internetowykantor.pl i jestem zadowlony. Szybko i przede wszystkim bardzo przejrzyście zrobiona strona. łatwo do wszystkiego dojśc nawet takiemu laikowi jak mi. Szybko zmieniłęm zdanie co do kantorów internetowych. Kursy są korzystniejsze i wszystko można załatwić nie wychodząc z domu :)
 

hvera

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
1
Ja też z biegiem czasu zdecydowanie zmieniłam zdanie o kantorach internetowych :) Na początku byłam sceptyczna, ale później poczytałam trochę w tej porównywarce, o której wspominałam - StrefaWalut - i wszystko wyglądało tak pięknie i obiecująco, że postanowiłam spróbować. I tak już mi zostało
 

olotolo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
dokladnie wsyztskiego tzreba spróbować i zobaczyć, jak nie spróbujesz to sie nie przekonasz do czegoś
 
T

Tszak

Guest
Opinie mam same dobre. Gdybym nie spróbował, to bym nie uwierzył, ale wymieniałem kasę w Amronet i jestem pełen podziwu, że faktycznie kursy są takie niskie.
 
G

Galomen

Guest
Jasne, że bezpieczne. Ja już kilkakrotnie wymieniałem w Amronet i nie dam o nich złego słowa powiedzieć. Wszystko taniutko i na czas.
 
Do góry