kantory i e-kantory

konrad202

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
49
Punkty reakcji
0
Czy ktoś z was jest może użytkownikiem serwisów takich jak currencyfair.com, walutomat.pl czy internetowykantor.pl? Potrzebuje opini osoby, która miała juz do czynienia z ww opisanymi portalami wymiany walut. Czy faktycznie opłaca sie bardziej niż w standardowym kantorze ? Czekam tylk o na powazne opinie. Dzieki.
 

justyna1981

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
ja jestem użytkownikiem www.currencyfair.com od kilku miesięcy - co chcesz wiedzieć dokładnie ?
 

justyna1981

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Przeczytaj sobie ten artykuł ;) http://forsal.pl/artykuly/483105,internetowa_wymiana_walut_konkurenci_tradycyjnych_kantorow_czaja_sie_w_sieci.html
 

konrad202

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
49
Punkty reakcji
0
Artykuł artykułem a ja zalogowałem się do www.currencyfair.pl i faktycznie kursy niższe niż w kantorze, na razie tylko czas przelewu mi przeszkadza ale czasem ma to poprostu nie ma znaczenia.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Powracajac do tematu, na czym to dokładnie polega, i czy płaci sie jakies dodatkowe pieniądze za wymiane ?
Polecicie jakiś sprawdzony kantor ?
 

nevdru

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Powracajac do tematu, na czym to dokładnie polega, i czy płaci sie jakies dodatkowe pieniądze za wymiane ?
Polecicie jakiś sprawdzony kantor ?
Z kantorami internetowymi sprawa jest bardzo prosta. Musisz mieć, co najmniej jeden rachunek złotówkowy i jeden walutowy. To w zasadzie jest jedyny wymóg, jaki trzeba spełnić żeby wymieniać pieniądze przez internet. Nie płacisz żadnych dodatkowych pieniędzy za wymianę, bo kantory zarabiają na różnicach kursu. Osobiście mogę polecić ten kantor http://internetowykantor.pl/ korzystam z niego dość często i nigdy nie miałem żadnych problemów.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Czyli tak naprawde potrzebne jest tylko konto w banku, takim lepszym banku własnie gdzie jest rachunek walutowy. I jak to dalej działa- zlecam wymiane np. złotówek na euro i po jakim czasie mam pieniadze na koncie ?
 

mieszko stary

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wszystkie e-kantory działają bez żadnych regulacji prawnych. Oczywiście nie oznacza to, że są nielegalne, ale wiesz jak to bywa, ktoś może chcieć wykorzystać to, że nie ma uregulowań prawnych i po prostu oszukać ludzi. Akurat te co wymieniłaś są w porządku.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Juz sprawdziłam na zyskac.pl i co ważne jest tez tak, ze jeśli ktoś planuje podróż i chciałby zabezpieczyć odpowiednią ilość waluty na ten cel, nie musi specjalnie zakładać rachunku walutowego. Może odebrać walutę osobiście w kantorze za niewielką prowizją.Wiec tez jest takie wyjscie.
 

Gracek90

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja osobiście korzystam z usług kantoru https://www.wymieniajtaniej.pl/

Powiem ci tak z własnej perspektywy widzę, że nie masz się co martwić, kantory internetowe wbrew obiegowej opinii nie oszukują klientów, poza tym prawo cię chroni;).
 

JACEKgacek

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Polska
Wymiana waluty online na pewno jest bezpieczna, ale jeżeli ktoś się boi, to przecież są specjalne rankingi czy porównywarki kantorów internetowych, na których można sprawdzić dany punkt. Opinie klientów zawsze powiedzą najwięcej, a takie wpisy można znaleźć choćby ma stronie http://strefawalut.pl Są tam więc nie tylko aktualizowane na bieżąco kursy ze wszystkich kantorów online w Polsce, ale też i ich recenzje. Na pewno bardzo przydatna sprawa, szczególnie, gdy ktoś dopiero zaczyna przygodę z wymianą waut online.
 

juliaak

Zbanowany
Dołączył
23 Marzec 2013
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jeżeli wymieniasz większe kwoty i dość regularnie ( np. spłacasz raty w euro) warto korzystać
z e-kantorów, sporo się zyskuje, w zwykłym kantorze spreed ( czyli różnica kupna-sprzedaży) wynosi
na 1 euro średnio 0,20 -0,25 zł, w kantorze internetowym 0,05 zł, teraz sam sobie oblicz ile zaoszczędzisz.
Oczywiście nie warto korzystać przy jakiejś jednorazowej transakcji, bo wiaże się to i tak z założeniem
konta walutowego w banku.
 

hvera

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
1
Od kiedy wprowadzona została ustawa antyspreadowa - walutę na raty kredytu zawsze wymieniam w jednym z kantorów internetowych, głównie Cinkciarz. Ale zazwyczaj wybieram ten, który w porównywarce strefawalut zajmuje w danym momencie najlepszą pozycję
 

Marcia_84

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Według mnie najlepsze i najfajniejsze kantory to te, które w swojej ofercie mają tanią wymianę waluty przez internet, ale także na miejscu w jednej ze swoich placówek stacjonarnych, dla tych mniej zdecydowanych na kantory internetowe. Ja w ostatnim czasie korzystałam z takiego kantoru, który placówki ma w Warszawie ale można wymienić i przez internet.
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
konrad202 napisał:
Czy ktoś z was jest może użytkownikiem serwisów takich jak currencyfair.com, walutomat.pl czy internetowykantor.pl? Potrzebuje opini osoby, która miała juz do czynienia z ww opisanymi portalami wymiany walut. Czy faktycznie opłaca sie bardziej niż w standardowym kantorze ? Czekam tylk o na powazne opinie. Dzieki.
https://internetowykantor.pl/ naprawdę mogę polecić, skorzystałam nieraz i szło sprawnie :) kursy są też fajne i dla mnie jest to dużo wygodniejsze niż szukanie najlepszych kursów w tradycyjnych kantorach. Pozdrawiam :)
 

Lyness44

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zauważyłem, że coraz więcej osób korzysta z kantorów internetowych, jest to z pewnością bardzo wygodny sposób wymiany waluty, jednak póki co dość sceptycznie do trego podchodzę.
 
Do góry