Kandydaci na Prezydenta

Status
Zamknięty.

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Niemcy kontra Wyspy O. to jak Komorowski kontra Grodzka ,lub Mercedes kontra "maluch"
Więc to raczej Ty rusz głową albo nie ściemniaj

Bo ja dałem pod rozwagę to że "gospodarzom ściany pomagają" lub bezczelne oszustwo.

Nie twierdzę ,że nie wygra ten wasz cudowny kandydat,pożyjemy ,zobaczymy
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i jak zwykle uważasz że kocham obecnego prezydenta. To że widzę że wygra na 100 % nie oznacza że go popieram, po prostu jak ktoś obiektywnie ma wygraną w kieszeni to się z tym zgadzam, nie brnę w głupi upór że jak coś nie idzie po mojej myśli to swiat mam w d.

Tak Duda, Ogórek jak i Jarubas to coś pomiędzy Wyspami Owczymi a Andorą
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Prawda nigdzie nie napisałeś ,że go kochasz,ale taka pisanina to wydaje się być zamknięciem na zmiany ,pogodzeniem się z losem.

Ogół nie wiedzieć czemu boi się zmian ,no ale jak wszystkim się podoba to ok.

Ogólnie jest wesoło.Taka M.Ogórek już wywołuje zachwyty męskiej części nawet po prawej stronie.
W mojej subiektywnej męskiej ocenie ona nie jest paskudna ,ale coś z nią nie gra,i coś z tą panią nie tak.

Bo jak prezydent może być pijakiem,niedouczonym słodkim misiem,albo maskotką to ja już nie mam więcej pytań.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
miałbym więcej ochoty gdyby np. Jarosław Kaczyński wystąpił do męskiej walki z obecnym prezydentem, to byłby godny pojedynek
a jak PIS wystawia pomieszanie paprotki i Jasia Fasoli to wybacz każdy entuzjazm gaśnie
z Panią Ogórek jest to samo, gdzie jest Leszek Miller ? następny prezes, który się chowa za plecami, i dokładnie to samo robi PSL
 
M

MacaN

Guest
Marek70, a jakie cechy, Twoim zdaniem powinien miec prezydent ? ( uwzględnij konstytucje i jego możliwości działania )
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przypominam wam b. prezydenta Kwaśniewskiego, robił takie rzeczy i popisy a drugą turę wygrał w I rundzie, i jakoś oburzeni Polacy nie byli tylko tłumnie go poparli. Właśnie patrząc przez pryzmat tamtej osoby widać dziś wyraźnie że Komorowski też wygra
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
MacaN napisał:
Marek70, a jakie cechy, Twoim zdaniem powinien miec prezydent ? ( uwzględnij konstytucje i jego możliwości działania )
No jednak prezydent kilka asów w rękawie ma ,choćby prawo weta,a z tego co wiem na kilkaset {jak nie 1000} ustaw zawetował tylko kilka razy..
A przy postępującej grabieży państwa było wiele okazji do sprzeciwu .Niektóre ustawy wywołały moją szczególną wściekłość,jednak odmawiam odpowiedzi jakie.

Podstawową cechą powinna być bezstronność ,uczciwość,powiem,że nawet bezpartyjność
Nie powinien być bezwolnym kolesiem partii {sojuszu} wiodącej,zwykłą marionetką

Cechy wyłącznie reprezentacyjne wykształcenie ,uznaję za mniej istotne,choć miło byłoby,gdyby prezydent nie był menelem
 
M

MacaN

Guest
Weto. Własnie, m.in. weto, jak dobrze wiesz doprowadziło do upadku Rzeczpospolitej. Głupi prezydent nadużywający tego prawa doprowadzi do tego samego. Domyslam się, że możesz mieć na myśli ustawę nr. 1066.

Zatem poza cechami reprezentacyjnymi wymieniłeś tylko jedną - bezstronność. Który kandydat na prezydenta RP jest dziś bezstronny ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak, Komorowski tak wetuje ustawy PO jak Kaczyński ustawy PIS, i jeden i drugi został prezydentem dzięki wielkiej maszynie partyjnej i potem trzeba dług spłacić
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
MacaN napisał:
Zatem poza cechami reprezentacyjnymi wymieniłeś tylko jedną - bezstronność. Który kandydat na prezydenta RP jest dziś bezstronny ?
Pewnie żaden ,jak będzie zobaczymy ,ja jestem za zmianą ,za wszelką cenę.
Na lepsze ,bo gorzej nie będzie .
Mógłbym wstawiać dużo linków pokazujących prostactwo naszej głowy państwa ,kiedyś nawet wstawiałem jakieś na forum filmiki ale wybacz Macan
nie chce mi się zwyczajnie.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Polacy wybiorą Komorowskiego. Nie dlatego, że jest świetnym politykiem itd. Mogę się założyć, że ponad połowa głosujących nie zgłębia tego co zrobił a czego nie Pan Bronisław. Przez całą kadencję nie zaliczył żadnej większej wpadki poza "bulem i nadzieją". Polacy wychodzą z założenia, że jak coś nie szkodzi to lepiej nie zmieniać bo może być gorzej. Taka przezorność. Tak samo było z Kwaśniewskim. I pewnie tak samo będzie z Komorowskim. Chyba, że pojawi się jakiś charyzmatyczny kandydat z dobrym zapleczem (tj funduszami na głośną kampanię) wtedy jest szansa, że to nie obecny prezydent wygra.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Gressil napisał:
Polacy wybiorą Komorowskiego. Nie dlatego, że jest świetnym politykiem itd. Mogę się założyć, że ponad połowa głosujących nie zgłębia tego co zrobił a czego nie Pan Bronisław. Przez całą kadencję nie zaliczył żadnej większej wpadki poza "bulem i nadzieją". Polacy wychodzą z założenia, że jak coś nie szkodzi to lepiej nie zmieniać bo może być gorzej. Taka przezorność. Tak samo było z Kwaśniewskim. I pewnie tak samo będzie z Komorowskim. Chyba, że pojawi się jakiś charyzmatyczny kandydat z dobrym zapleczem (tj funduszami na głośną kampanię) wtedy jest szansa, że to nie obecny prezydent wygra.
Miał więcej wpadek. Nie spotkał się żonami górników , przyczynił się do wysłania antyterrorystów do osoby która stworzyła stronę antykomor a później dzięki niemu miała proces. Decydują debaty. Nie wie na co głosować lub wybrał sobie kilka osób na które może głosować to debata pomoże wybrać. Debata pozwala podjąć ostateczną decyzję.Debatach Komorowski nie ma szans . Szczególnie największym plusem będzie to że może wystąpić w nich Marian Kowalski i to może zwiększyć jego popularność popularność Ruchu Narodowego.
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
tak naprawde, to polska nie ma obecnie prezydenta

decyzje powstaja gdzie indziej

100_100_130_1875243002_middle.jpg
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
@pan k - wiem, że tych wpadek było sporo, ale były one dobrze wyciszane przez media.

Słyszałem, że podobno Kukiz ma startować w wyborach.
 
M

MacaN

Guest
Tak, ale bądźmy poważni - co Kukiz ma do zaoferowania ? On juz od jakiegoś momentu kombinuje jak tu się dostać do polityki.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Według mnie o wiele więcej niż każdy z kandydatów przedstawionych w pierwszym poście (poza Mikke). Jest świadomy w jako tragicznej sytuacji jest nasz kraj i głośno o tym mówi podobnie z resztą jak Grzegorz Braun i Marian Kowalski.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
krytykowac to jedno a zaprowadzić porządek to drugie. Kukiz uczepił się jak rzep psiego ogona okręgów jednomandatowych i zrobił z tego cudowny środek na wszystko. A że ten system wyborczy obowiązuje w wyborach do Senatu to już nie widzi. I że machina partyjna rządzi tymi wyborami.
Fajny muzyk, który ma za mało otwartą głowę aby ogarnąć skalę problemów kraju

Grzegorz Braun jak zwykle lubuje się w przemocy, ostatnio podjarał się możliwością skazania na śmierć polityków PO i daniem broni każdemu. To fajny pomysł, tylko czy jak już porządzi jako czy to prezydent czy król, książę itp to dzięki temu pomysłowi kto inny Brauna nie będzie chciał postawić pod mur, bo np też nie spełni jakiś oczekiwań. A o spluwie dla każdego to szkoda nawet pisać, jak widzę poziom agresji np na drogach to tylko brakuje aby kierowcy zaczęli do siebie strzelać

Marian Kowalski, potężny człowiek na ciężkie czasy, co będzie jak jego status z oskarżonego zmieni się w skazanego w ramach sprawy o pobicie
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Komorowski, Duda, Ogórek, Korwin, Deska, Kukiz, Grodzkie, Braun, a od wczoraj krążą sluchy, że KNP wystawia Wilka. Czy kogoś pominęłam? Stonoga i Czarzasty wieszczą, że jednak Komorowski nie będzie startował, a zastąpi go...Schetyna.
Tylko....co z tego? Wygra PO. Reżimowe są im w pełni oddane, sondaże są ustawiane, wszystko jest tak zmanipulowane, ze wiadoma opcja musi wygrać. Dziś z rana wchodzę na wp, a tam tendencyjne nagłówki, że Korwin chce być jak Putin (po kliknięciu w link okazuje się, że tytuł artykułu brzmi "Chcę być silnym prezydentem") oraz że Komorowski bije wszystkich na głowę w najnowszych sondażach.
Wyzawcy telewizorni pójdą i zagłosują tak, jak im wyrocznia każe, tego nie da się zmienić, media są potężnym narzędziem.
Co do p. Ogórek.... ja tam nic do niej nie mam. Ładna, mądra, obskakana - aktorstwo trochę polizała, to na lewicy jest jak znalazł. Kreują ją na anioła (https://www.youtube.com/watch?v=hO5URh2tG1U - szkoda tylko, że ten anioł bredzi), podpierają się wolnościowymi postulatami, nagle chcą stawiać na młodych i nagle okazuje się, że po drodze im z Kościołem...to wszystko się kupy nie trzyma! :D ale niech tam... "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść" - pokonanym czy niepokonanym - to juz ostatnie podrygi SLD. Oby.
Duda szans nie ma - wiadomo. Mój głos ma Krul i nie ma nawet najmniejszej dyskusji na ten temat. Ale jeśliby była taka opcja, że wszyscy z prawej oddają swoje poparcie na rzecz jednego kandydata, nie będę miała nic przeciwko.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko gdzie były te reżimowe media kiedy wygrywał Lech Kaczyński ? wtedy były nieskuteczne a dziś już są ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
krytykowac to jedno a zaprowadzić porządek to drugie. Kukiz uczepił się jak rzep psiego ogona okręgów jednomandatowych i zrobił z tego cudowny środek na wszystko. A że ten system wyborczy obowiązuje w wyborach do Senatu to już nie widzi. I że machina partyjna rządzi tymi wyborami.
Fajny muzyk, który ma za mało otwartą głowę aby ogarnąć skalę problemów kraju

Grzegorz Braun jak zwykle lubuje się w przemocy, ostatnio podjarał się możliwością skazania na śmierć polityków PO i daniem broni każdemu. To fajny pomysł, tylko czy jak już porządzi jako czy to prezydent czy król, książę itp to dzięki temu pomysłowi kto inny Brauna nie będzie chciał postawić pod mur, bo np też nie spełni jakiś oczekiwań. A o spluwie dla każdego to szkoda nawet pisać, jak widzę poziom agresji np na drogach to tylko brakuje aby kierowcy zaczęli do siebie strzelać

Marian Kowalski, potężny człowiek na ciężkie czasy, co będzie jak jego status z oskarżonego zmieni się w skazanego w ramach sprawy o pobicie
Jest to wymysł Gazety Wyborczej. Ten proces ma charakter polityczny. Media tych wyborach nie są wstanie go ocenzurować. Dlatego wymyśliły sobie procesy a sądy pomagają w tym. Marian Kowalski uratował marsz Niepodległości 2012. Ten sposób przeszkodził prowokacji i za to jest szykanowany przez media i sądy bo przeszkodził wspaniałej prowokacji którą wymyśli . Ludzie idą normalnie ale za nimi są wozy policyjne. Te pojazdy zapełniły całą ulice. Nagle pojawiają się osoby zamaskowane które nie biorą udziału w marszu. Te osoby rzucały w policję petardami i kamieniami a Gestapo stoi i nic nie robi. Te osoby uciekają i nikt nie próbuje ich zatrzymać. Nagle ludzie którzy nic nie robią i stoją. Czekają czy mogą iść dalej. Nagle strzelają to nich i puszczają gaz a ofiarami padają osoby starsze , dzieci bo gestapowiec jest tchórzem który ukrywa się za kaskiem , pałką i tarczą a te osoby są łatwym celem i jest sadystą na usługach rządu a takie osoby łatwiej złapać a później torturować. Te osoby nie są wstanie obrzucić ich kamieniami , petardami lub innymi rzeczami. Wtedy wybuchają walki. Nie mogą opuścić tego miejsca bo zablokowano wyjście . Blokują je wozy policyjne a z drugiej Białe kaski i zostaje im tylko obrona. . Marian Kowalski zachęca ludzi do hymnu i to przerywa walki . Wtedy ludzie mogą przejść spokojnie bo wiedział że tym miejscu nie mają szans by walczyć długo ani uciec bo zablokowano wyjście a obok były kamienice i droga. Mieli idealne miejsce by strzelać do ludzi . Specjalnie wybrali to miejsce by szykanować ludzi. Dzięki niemu nie doszło do brutalniejszych walk i ratował wiele osób od pobicia podczas marszu i po marszy zatrzymanie bo przygotowali sporo wozów by aresztować ludzi a tam sala tortur a wcześniej ścieżka zdrowia. Od szykan prawnych bo te osoby się broniły i naturalne jest że ta osoba ma prawo zatrzymać gestapowca bo atakował ją bez powodu i nawet jeśli nic nie robił to i tak dostanie prezencie zarzuty bo sądy zawsze uznają wersję policyjną a ignorują nagrania i świadków. Normalnie maszeruje i nagle strzelają do niego , gazują i chcą rzucić się z pałką.
 
Status
Zamknięty.
Do góry