Kącik starych gier

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
A czy ktoś kojarzy gierkę (zręcznościowa, akcji), której głównym celem było zrobienie rozwałki za pomocą samochodu?
Wygrywał ten, kto zniszczył wszystkie inne pojazdy na mapie. Każdy samochód, czy też motor miał jakieś bajery typu rakiety, błyskawice, itp.
Pamiętam, że był radiowóz, koparka, motor z koszem i taki czarny koleś między dwoma wielkimi kołami (jako pojazd xD). Gra była na pc.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ja pamiętam jeszcze prehistoryczne gry na Pegazusa. Oprócz oczywiście klasyki jaką jest Mario Bros to jeszcze uwielbiałam Tanki, Rangers czy duck hunt. To dopiero były gry ;) Mimo praktycznie zerowej grafiki były bardziej wciągające niż niektóre gry współczesne.
 

katasia

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
446
Punkty reakcji
0
Miasto
inąd
Ja też pamiętam pegazusa jednak nie chciałam o tym... :p

Czy ktokolwiek z was kojarzy taką grę:
Głównym bohaterem był kaczor (ale nie donald, duffy, charlie czy dodgerman - czy jakoś tak ;) ) który miał jakieś misje do przejścia, prawdopodobnie był ubrany w niebieską kurtkę czy coś takiego i był dosyć przypakowany :D heheh jak na starą grę grafikę miał całkiem niezłą.
Chyba w bonusowej rundzie spływał po rurze z wodą i coś zbierał.. dokładnie nie pamiętam, ale za małolata lubiłam w nią grać więc jeśli ktoś pamięta niech da znać ;)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Crazy Drake? Grałam w to kiedyś i pasuje do opisu ;)
 

Belial71

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Miasto
Warszawa
Ja też lubię stare gry Duke Nukem 3D , Heroes III i wiele wiele innych nie chce mi się wymieniać tytułów ale pomimo tego że technika poszła do przodu teraźniejsze gry nie umywają sie do tych starych.Efekty graficzne itd nie zastąpią atmosfery .Pamietam Freespace 1 i 2 jak siedziałem nocami i grałem.
 

piccek

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
34
A czy ktoś kojarzy gierkę (zręcznościowa, akcji), której głównym celem było zrobienie rozwałki za pomocą samochodu?
Wygrywał ten, kto zniszczył wszystkie inne pojazdy na mapie. Każdy samochód, czy też motor miał jakieś bajery typu rakiety, błyskawice, itp.
Pamiętam, że był radiowóz, koparka, motor z koszem i taki czarny koleś między dwoma wielkimi kołami (jako pojazd xD). Gra była na pc.
pierwsze skojarzenie carmageddon, ale nie mam pewnosci.

ech, stare gry sa miodne i miesiste.. najmilej wspominam wszelakie przygodowki 2d, day of tentacle na przyklad..
 
C

compton_style

Guest
Ja nie zaliczam się do fanatyków jakiegoś okresu. Mam sentyment do gier na Pegasusa z racji tego, że to na tym grałem całe dzieciństwo, pamiętam przegrzewający się zasilacz, kuzyn, który mi groził śmiercią (starszy o 3 lata) jeśli spalę zasilacz, wymiany kartridżami i te gry jak Micro Machine, Donkey Kong, Mortal Kombat, Contra. Lubię też gry z lat 2000-2003 zwłaszcza rpgi jak Baldurs Gate i Diablo 2
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli chodzi o stare gry to chyba nie będę oryginalny jeżeli wymienię takie tytuły jak Mario Bros 2d, Contra, Animki - to jeżeli chodzi o Pegazusa. Kolejna platforma na jakiej dane mi było grać to Playstation One. Na tej konsoli bezkonkurencyjne dla mnie do tej pory są Worm's 2d i Final Fantasy VII poza tym do gustu przypadła mi pierwsza część GTA (2d). Kto grał to zrozumie ^^. Z Tytułów na PC mogę wymienić Heroes of Might & Magic I ,II , III oraz DSJ II. Jeżeli przypomnę sobie jeszcze jakieś tytuły to dopiszę.
 

jaroe2

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
A taki klasyk jak kolony nikt go nie wymienił a gra za ebista
choc to tylko okienka ale gra dziala sie w wyobrazni i to własnie jest piekne
 

wojciechb

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
1
przyłączę się... jeśli chodzi o grę jaką pamiętam z czasów pegazusa no i później lekcji informatyki w szkole, to nigdy nie zapomnę Dyna Blaster! niezbyt ambitna, ale jak wciągała! to było coś, mieściła się na dyskietce, nie tak jak nowe gry... Więcej w nich animacji i wstawek z filmami niż samego grania. Poza tym co chwile wymagania rosną, w sumie na tyle szybko, że po roku już nie pograsz w nowe produkcje na najlepszych ustawieniach. Spowodowane jest to nieuniknionym rozwojem technologicznym, nic nie poradzimy, jedyne co to można właśnie przypomnieć stare, dobre "gierki". Dla amatorów klasyki: Dyna Blaster - http://pobierzgryprogramy.pl/?Dynablaster/Akcje/Abandonware/g/752
 

Kompozytor

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witam. Zwracam się do Was o pomoc.
Lata 2002-2004(chyba wtedy może wcześniej).Widziałem u znajomego grę na PC i nie wiem co to za gra a chciałbym się dowiedzieć.
Z tego co widziałem na monitorze i zapamiętałem to jest to gra strategiczna(widok z góry,może RTS jakiś).były tam czołgi i różne takie pojazdy.Jeszcze co zapamiętałem to to ,że kumpel bardzo się denerwował jak atakował bazę wroga i gdy strzelał do jakiegoś budynku który się zamykał(przez co nie dało się go zniszczyć).Musiał czekać aż się otworzy.Prosiłbym Was abyście pisali tytuły gier mogące pasować to tego opisu.
Druga sprawa tyczy się gry na Pegazusa.Miałem taką i nie pamiętam nazwy.Chyba się nazywała Robin Hood ale nie potrafię jej znaleźć.Gra polegała na przemieszczania bohatera i (no właśnie już nie pamiętam).Gierka ta była czarno-biała.Z góry dzięki za pomoc.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Co do pierwszej gry przypatrz się poszczególnym odsłonom serii Command & Conquer.
A na Pegasusa, a właściwie NESa nie wychodziły czarno-białe gry, więc musiała to być jakaś przeróbka z bazaru, albo źle pamiętasz. Skonkretyzuj coś więcej, bo sporo było gier z ,,przemieszczaniem bohatera" :D. Na pewno wyszło Super Robin Hood, platformówka.
 
S

Skimer

Guest
Najlepsza gra w jaką grałęm ( a grałem w wiele nowych , ocenianych 10/10 ) to jestem wielkim fanem Vietcong - tyle że multiplayer
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Hmmm więc tak:

Commodore 64: Bop'n Rumble,Giana Sisters,Boulder Dash,Creatures,Sabotage,Barbarian i wiele wiele innych,których tytułów niestety nie pamiętam ale odświerzę sobie pamięć bo mam gdzieś na płycie te gierki i emulator :)

Amiga:Mortal Kombat 1 i 2 (nie zapomnę tego ciągłego zmieniania dyskietek podczas ładowania:D),Shadow Fighter,Franko,Body Blows,Super Frog,Drenshar:Dzieło Magów,Doman,Turican,Motorhead,etc.

Salonówki:seria Street Fighter 2,Slam Masters,Blood Warrior,Metamorphic Force,Monster Maulers...

PC:Ignition,Blood,Soldier of Fortune,Sin,Hexen,Doom 1 i 2,Quake....
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Lubię gry stare, sam ostatnio miałem akcje na Mario, ale na prawdziwym pegazusie nie na żadnym emulatorze. Godziny szukania opłaciły się znalazłem i pegazusa i nawet dwa sprawne joistyki. Jak miło było wrócić do tej ciekawej przeszłości i spędzić kilka godzin nad mariem i Tankami.
Co do gier na komputer wracam do starych produkcji jak: Polanie II, Europa Uniwersal II, Etrom: Energia Astralna, Tzar czy któryś z pierwszych Colinów macrey. Tak fajnie jest się przerzucić z nowości do staroci. Taka podróż w czasie do dzieciństwa i pierwszych doznań.
 

Szalony90

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2011
Posty
160
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Kraków(jakiś czas)
Ja mało gram w ówczesnym nawale prac i obowiązków, kiedyś grałęm w wiele gier, lubiłem bardzo strzelanki takie jak :Vietcong, serious sam , ale także pamiętam bijatyki i rpg takie jak: mortal kombat, gothic oraz neverwinter nights.Starość to pojęcie względne, dla ówczesnej młodzieży stara gra to coś typu GTA 3.
 

Ghandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
pamięta ktoś Golden Axe na Amigę? wyszła potem na Xboxa 360...
 
Do góry