JRock

S

sayuri93

Guest
Czy wy też myślicie, że to co japońscy jRockowi artyści robią ze sobą jest trochę chore? Chodzi mi o ich image.
Najlepszy przykład na to, że nie jest to dobrze odbierane przez niefanów tego rodzaju muzyki jest ten artykuł -> klik
Uważacie, że jest z czego się śmiać?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Nie ma z czego się śmiać. Fakt, Japończycy zawsze byli i będą nieco dziwni, ale taka moda, za nimi nie nadążysz ;)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Przyznam, że nie jest to muzyka, której słucham na co dzień.
Czy wy też myślicie, że to co japońscy jRockowi artyści robią ze sobą jest trochę chore?
Ja osobiście uważam, że całe "emo" jest bardziej chore.


Nie nie ma się z czego śmiać.Mi osobiście jak już to się podoba bo nadaje różnorodności.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Jrock jest w sumie nowocześniejszym odłamem Glam Rocka/metalu. W europie i w stanach mało jest jeszcze aktywnie działających zespołów glam rockowych które kultywowały by zasady tego gatunku. Część z nich trochę "znormalniała"
W japonii Glam przechodzi w pewnym sensie renesans. Co prawda robią bardziej wybuchowe miksy brzmieniowo gatunkowe jednak patrząc wstecz to Glam w latach 80tych też był tak postrzegany a nawet jeszcze gorzej, przypominam sprawę w sądzie przeciwko grupie Twisted Sister.
 

Nameless7771

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
To taki typowe polskie podejście, że jak coś jest inne, różne od masowej kultury spotykanej na codzień, to koniecznie od razu trzeba to zgnoić i wyśmiać!Mnie JRock się bardzo podoba(choć młody nie jestem) i sądze że bez tej oprawy(np. visual key)nie był by tak pełny i oryginalny.Problem polega często na niezrozumieniu obcej kultury!
 
Do góry