Joy Division

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mysle, ze spokojnie mozna rzec: zespol legenda. Dziwne, ze nie ma jeszcze na tym forum swojego tematu. Zalozony w 1976r zdazyl nagrac 2 LP, po smierci Iana Curtisa rozpadl sie, pozostali muzycy zalozyli nowa kapele New Order. Mroczny klimat, posepne piosenki, charyzmatyczny wokalista. Sluchacie Joy Divison?

Edit:
literowka w nazwie tematu :przewraca:
 

arekceg

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
ahhh miód na me uszy.

mam całą dyskografię w vinylu + parę cdków. Uwielbiam kocham ubóstwiam.
 

min2max

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
świetny zespół, charyzmatyczny wokalista. wspaniały melancholijny klimat. Później jako New Order też na bardzo wysokim poziomie.
 

taiichi

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań
Racja, zespół legenda :)
Klimat bardzo specyficzny i niepowtarzalny :)
Szkoda, że jego historia jest tak krótka, ale mimo tego bogata. Dramat wokalisty, jak dla mnie genialnego :)
Polecam książkę jak i film o Ianie :)
 
P

pandaredski

Guest
Racja, zespół legenda :)
Klimat bardzo specyficzny i niepowtarzalny :)
Szkoda, że jego historia jest tak krótka, ale mimo tego bogata. Dramat wokalisty, jak dla mnie genialnego :)
Polecam książkę jak i film o Ianie :)

święte slowa ... tylu ludzi próbuje robić smutasowe piosenki, każdy da radę ale to bylo coś, już tyle lat nie slyszalem tych jakichś ... love love will tear apart again ... pamiętam ten glos i jakąś taką nisko nastrojoną gitarkę albo bass jakby monotonnie, eh nie trza zalączać mp3 ani grzebac w kasetach, to gdzię tam trwa w tobie jakeś posluchal.
 

nextbruce

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeden z najlepszy zespołów . Linia basu jest genialna. Dobrze że odeszli od punk rocka tworząc własny nie powtarzalny gatunek, pełen mrocznego szarego klimatu i smutku. Ian wymiatał swoim tańcem w transie.
 

michall0

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tychy
Lubię Joy Division, to oni ukształtowali rodzaj muzyki który dzisiaj nazywamy indie rockiem.
Zespół może nie kultowy ale legendarny.
W jakimś stopniu samobójstwo Iana wysławiło JD (niemal jak tak samo jak śmierć Kurta - Nirvanę).
 

stephencolbert

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowieckie
Nie powiedziałbym w żadnym wypadku, że oni ukształtowali indie-rocka. To grupa doskonała, posiadająca dwie wspaniałe płyty. Spory wpływ to oni na pewno mieli i mają na każdy zespół, który chciał przeszczepić do swojego grania tą chłodną, post-punkową atmosferę. Automatyczność perkusji, fascynujące brzmienie basu no i głęboki, niski wokal. Ślady tego widać w pewnym stopniu w Interpolu czy Editors, ale jeśli przyjmiemy, że ukształtowali indie-rocka to by wychodziło na to, że Built To Spill czy Pavement się na nich wzorowali,a to się nie godzi ;).
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Uwielbiam JD. Chociaż nie słucham regularnie, ale zawsze do nich wracam. Piękne teksty, ekspresyjna muzyka przepełniona melancholią. Closer.
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
Ten zespół jest niepowtarzalny, miał swój wspaniały charakter, klimat, który słychać w każdej piosence, co jest ich ogromnym plusem, ale przez to wiele osób uważa go za monotonny. Osobiście dla mnie są wyjątkowi i lepiej przy mnie nic złego nie mówić na ich temat! Wprowadzają mnie w ciężki do opisania stan takiego odseparowania, smutku, depresji, ale takiej, która czasami jest potrzebna, przynajmniej mi. Ojj, bezsensu tutaj wymieniać ulubione piosenki, wszystkie nimi są, jedne mniej, drugie bardziej.
 

matixxx

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
Miasto
wwa
dla mnie trochę zbyt psychodeliczny... zwłaszcza znając historię front mana... można posłuchać raz na jakiś czas ale tak bez przesady ;)
 
Do góry