języki obce

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
jak u was ze znajomością języków obcych?? Bo u mnie trochę słabo. Ale mam zamiar to zmienić, chcę się nauczyć francuskiego, ale nie wiem, gdzie się wybrać na kurs. A wy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
ja biele mówię po niemiecku, z angielskim trochę mam problemy, ale mam zamiar to zmienić.
francuski?
wow, ja bym się chyba nie podjęła takiego wyzwania.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Są kursy językowe. Sprawdź na necie, czy w Twoim albo w pobliskich miastach takiego nie ma. Ewentualnie możesz się wybrać do empiku i kupić coś do samodzielnej nauki języka, ale nie mam pojęcia jak to się nazywa. Gdy będę mógł sobie tak swobodnie coś kupić, załatwię sobie coś takiego właśnie tylko że do nauki szwedzkiego albo norweskiego.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Do samodzielnej nauki polecam kursy z wydawnictwa Edgard.
W planach mam naukę koreańskiego, oprócz tego znam tylko angielski. W LO miałam włoski, ale nie przykładałam się do nauki, więc właściwie nie potrafię mówić w tym języku ;)
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Biegle znam angielski, hiszpański, francuski, a biernie rosyjski. Najpewniej czuję się z francuskim, potem z angielskim. Najdłużej uczyłem się...rosyjskiego, który znam najmniej.
Angielski miałem w szkole od podstawówki, ale dopiero w gimnazjum trafiłem na super nauczyciela, który rzeczywiście czegoś mnie nauczył. Hiszpański to tylko trzy lata w liceum, ale właśnie rozmyślałem nad kontynuacją tego języka. Kilka lat chodziłem do Szkoły Języka Francuskiego (którą btw. mogę polecić, ale to w stolicy) i tam nauczyli mnie najwięcej. Zawsze chciałem uczyć się portugalskiego, ale rozpoczynanie teraz nauki kolejnego języka chyba mija się z celem. A wątpię by udało mi się samemu nauczyć, przez jakieś kursy online czy inne.
Modny i przyszłościowy jest teraz język chiński czy japoński, ale nie jestem na tyle odważny by podjąć takie wyzwanie.
 

Dawid Domagalski

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Nowe Chechło
Angielski biegle, hiszpański coraz bliżej biegłości, niemiecki to tylko rok w szkole, ale coś zrozumiem i powiem.
 

plackowski

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja dość dobrze znam angielski (jeszcze trochę poćwiczyć konwersacje muszę) i niemiecki (muszę jeszcze do niego wrócić, bo trochę zaniedbałem ostatnio), poza tym rozumiem w miarę rosyjski...
 
Do góry