Język włoski

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
to prawda język włoski jest piękny, nie wiem czy prosty, bo każdy inaczej, w innym tempie się go uczy. Ale wyjazdy zagraniczne są bardzo dobrym rozwiązaniem na szybką naukę języka. Glossa ma świetne kursy, można, żeby się uczyć pojechać do Włoch. Super sprawa uczyć się Włoskiego we Włoszech.
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
to prawda taki sposób na naukę jest najlepszy, żeby pojechać na zagraniczny kurs językowy. Byłam z nimi, ale na kursie angielskiego, bardzo dużo się nauczyłam. Takie wyjazdy zagraniczne są świetnym sposobem na szybką naukę języka.
 

Nowak Nowak

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Jeśli szukacie spoko metody, spróbujcie też z niebieskimi fiszkami. Wcześniej uczyłam się z papierowych, ale teraz kupuję sobie apkę na smartfona.
 
D

Dorka123

Guest
Tylko aplikację czy kartoniki + apka? Zastanawiam się nad kolejnym językiem, tylko nie wiem czy sama aplikacja to nie będzie za mało, żeby się zmobilizować.
 

Nowak Nowak

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Na początku były niebieskie fiszki w formie kartoników. Później trafiłam na aplikacje i fajnie mi się pracuje, ale do papierowej wersji zawsze wracam. Jeśli chcesz rozszerzać wiedzę, warto też np. zaopatrzyć się w zestaw audio :)
 
D

Dorka123

Guest
jakiś dodatkowy? Czy masz na myśli te darmowe mp3 do ściągnięcia przy każdym poziomie? Jeśli te to mam, nie wyobrażam sobie nauki bez nich, wkładam słuchawki i nawet przy sprzątaniu lecą słówka ;)
 

Nowak Nowak

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Dorka123 napisał:
jakiś dodatkowy? Czy masz na myśli te darmowe mp3 do ściągnięcia przy każdym poziomie? Jeśli te to mam, nie wyobrażam sobie nauki bez nich, wkładam słuchawki i nawet przy sprzątaniu lecą słówka ;)
Te darmowe do pobrania to raz. A są też do każdego zestawu niebieskich fiszek, zestawy audio :) Możesz sobie dokupić coś takiego, zazwyczaj są w spoko promo. Ja mam taka zasadę, że najpierw magluję słownictwo wizualnie, a później dokupuję sobie zestaw audio i magluję również poprawną wymowę.
 

karolesia87

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Powoli zastanawiam sie nad rozpoczęciem nauki języka włoskiego i zastanawiam się czy te fiszki naprawdę potrafią wiele pomóc w nauce? Nie bardzo wiem od czego zaczać naukę. Co prawda znalazłam kilku korepetytorów z okolicy za pomocą portalu Need a School ale sama chciałabym też jakoś sobie pomóc w tym temacie
 

Karol85

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
karolesia87 napisał:
Powoli zastanawiam sie nad rozpoczęciem nauki języka włoskiego i zastanawiam się czy te fiszki naprawdę potrafią wiele pomóc w nauce? Nie bardzo wiem od czego zaczać naukę. Co prawda znalazłam kilku korepetytorów z okolicy za pomocą portalu Need a School ale sama chciałabym też jakoś sobie pomóc w tym temacie
Spróbuj nauki online , jest strona 17 Minute Languages Polska i mają teraz bezpłatne kursy między innymi włoskiego
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Ja się uczę z progetto italiano, to chyba najbardziej popularny podręcznik do włoskiego, ale też naprawdę niezły. Jestem w połowie drugiej części i już sporo rozumiem.
 

Zuzia92

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2024
Posty
10
Punkty reakcji
0
to prawda język włoski jest piękny, nie wiem czy prosty, bo każdy inaczej, w innym tempie się go uczy. Ale wyjazdy zagraniczne są bardzo dobrym rozwiązaniem na szybką naukę języka. Glossa ma świetne kursy, można, żeby się uczyć pojechać do Włoch. Super sprawa uczyć się Włoskiego we Włoszech.
Nauka włoskiego przez immersję, czyli zanurzenie w kulturze i języku podczas pobytu we Włoszech, to skuteczna metoda przyspieszająca naukę. Książka "Affresco italiano A1 ćwiczenia" autorstwa Trifone Maurizio i współautorów jest doskonałym wyborem dla początkujących, oferując solidne podstawy gramatyki i słownictwa. Połączenie praktyki językowej w naturalnym środowisku z dobrze przygotowanymi materiałami dydaktycznymi może uczynić naukę efektywniejszą i bardziej przyjemną. Zachęcam do wykorzystania tej metody i podręcznika do odkrywania piękna języka włoskiego.
 
Do góry