Język włoski

mimisia91

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jak przy nauce każdego języka, także we włoskim trzeba wkuć na pamięć słówka. Najprostszym sposobem są fiszki online, polecam- mi się bardzo przydały. Można robić samemu zsetawy do nauki, ale są też gotowe, np. http://fiszkoteka.pl/zestaw/454-animali-lessico-italiano-zwierzeta-slownictwo-wloskie
 

MalutkaNiunia

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
27
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Myślę że samej może Ci być troszkę trudno nauczyć się włoskiego, ale myślę że jeśli być się postarała to napewno by Ci się udało :) . Jak ma się smykałkę do języków to napewno jest o wiele łatwiej. Ja niestety jej nie mam a mimo to nauczenie się włoskiego nie zajęło mi zbyt długo ;)
 

Royal17

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Italia
Allora.. Wloski nie jest az tak bardzo trudnym jezykiem.. Jedynie mozesz miec trudnosci z odmienianiem czasownikow nieregularnych co trzeba niestety wykuc na pamiec :p Mieszkam we Wloszech od 5 lat i powiem szczerze przez 2 pierwsze miesiace nie mialem trudnosci :) W domu sie uczylem samodzielnie oraz ogladalem sporo wloskiej telewizji.

Jakby co moglbym Cie troszke poduczyc wloskiego :p Jesli masz na to ochote naturalnie. :)
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
ja się uczę jednocześnie włoskiego i hiszpańskiego...
dodatkowo kiedyś się uczyłam francuskiego :D
i przyznam, ze te języki lubią się mieszać... :D

ogólnie włoski jest najprzyjaźniejszy z nich jak na mój gust

emm.. włoski mam z Włochem, a hiszpański z Hiszpanem :D

warto poogladać telewizję w tym języku, bo mówią bardzo przyjaźnie :D
 

Innka

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
popieram przedmówców, włoski nie jest specjalnie trudny, szczególnie jak komuś dobrze idzie nauka języków, ale samodzielnie to nie to jednak ;/ też tak zaczynałam i próbowałam, ale jednak dobry lektor to podstawa. Ja polecam spróbować, jeśli wybieracie kursy, naukę metodą bezpośrednią (taki włoski odpowiednik angielskiej metody "direct..."), można szybko załapać rozmówki, słówka etc. Mi włoski bardzo fajnie wszedł, miałam u siebie w katowicach kurs w lingua house z dobrym lektorem i poszło naprawdę fajnie. Dla mnie dużo łatwiej się go nauczyć było niż francuskiego, którego też próbowałam, ale jakoś mi nie podszedł ;/ Potem załapałam się jeszcze ze szkołą językową na wyjazd zagraniczny i tam to jest dopiero fajna sprawa, aby przetestować swoją wiedzę i dużo nowego doświadczenia w obcowaniu z językiem podłapać.
 

Nastka 123

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Chciałabym się uczyć włoskiego, ale wydaje mi się, że bez senesu skoro tylko w jednym kraju można się porozumieć.
 

dotinn

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
0
To nie jest bez sensu. Ja bardzo lubię ten język i w dumie jest on podobny do hiszpańskiego i portugalskiego. Jak się jest w tych krajach to łatwiej jest zrozumieć tubylców. Jeśli chodzi o naukę tego języka to faktycznie na początku lepiej iść na jakiś kurs, gdzie się nauczysz podstaw i wymowy. W Axonie wiem że fajnie prowadzą takie zajęcia, gdzie jest dużo interakcji i używają różnych multimedialnych sprzętów. Przez to kurs nie jest nudny. Później warto znaleźć jakiegoś native albo wyjechać bu w praktyce sprawdzić umiejętności. Wtedy najszybciej się uczy.
 

katerina.ka

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kurs za granicą to idealny pomysł. Zawsze by nauczyć się języka trzeba wyjechać, inaczej nie da się poznać kultury i osłuchać. Sama gramatyka nie wystarczy!
Ja osobiście, żeby nauczyć się włoskiego wybrałam szkołę Federico II w Catanii na Sycylii. Połączyłam wakacje z nauką i nie żałuję! Sycylia jest niesamowita! Trzeba tam pojechać! Prawdę mówiąc, mam zamiar tam wrócić w najbliższym czasie :) Poza tym szkoła prowadzi interesujące kursy i organizuje zajęcia dodatkowe - zwiedzanie miasta, wycieczki, wspólne wyjścia na plażę i wieczorne imprezy. Można poznać ludzi z całego świata! i najważniejsze bardzo dużo się nauczyć w krótkim czasie :) Powodzenia!
 

pk-87

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Łatwo można się włoskiego nauczyć w stopniu komunikatywnym, ale jeżeli chcemy naprawdę poprawnie mówić i pisać, to okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo...
 

aless...

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, że kurs języka włoskiego za granicą to idealny pomysł! Polecam szkołę EUROPASS we Florencji! Wysoki poziom, duży wybór różnych kursów, świetne miasto! Ponadto, po zajęciach sa organizowane różne wycieczki z przewodnikiem. Można się bardzo wiele nauczyć w stosunkowo krótkim czasie. Istnieje również możliwość otrzymania róznego typiu zniżek.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:http://www.europass.it/pl/wloska-szkola-jezykowa-dla-obcokrajowcow.html .
 

Sylwia Tyszko

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Według mnie włoski jest jednym z łatwiejszych języków, jednak warto byłoby raz na jakiś czas skorzystać z pomocy nauczyciela języka włoskiego. Jeśli ktoś nie chce lub nie może chodzić na kurs, to może znaleźć nauczyciela na stronie //ciach. Ważne, że możemy znaleźć dobrego nauczyciela i umówić się na zajęcia o odpowiadającej nam godzinie.
 

Rustyfka

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Włoski nie jest taki trudny jak się wydaje. Trzeba tylko przyłożyć się do nauki, zresztą tak jak to jest z nauką wszystkich języków. Jeśli chcecie zapisać się na dobry kurs językowy to polecam zajrzeć na eskk.pl Mają oni w swojej ofercie wiele kursów językowych, w tym kurs włoskiego, także można się na niego zapisać. Sama uczyłam się w ten sposób i polecam tą szkołę.
 
C

carolbest

Guest
Ja uczyłam się na kilka sposobów. Oglądałam filmy z napisami, czytałam teksty po włosku, słuchałam muzyki. Dodatkowo zapisałam się na kurs włoskiego przez Skype i miałam zajęcia z bardzo dobrym lektorem. Włoski nie jest prosty a dzięki tym zajęciom było mi dużo łatwiej. Polecam naukę przez Internet.
 
K

katatonia

Guest
myślę, że raczej nie ma większej różnicy między sposobem nauki angielskiego czy włoskiego. Ale ważne jest to, żeby wybrać możliwie najlepszy sposób nauki. Ja byłam na wakacyjnym kursie językowym z Glossą we Włoszech, było super, poznałam wielu fajnych ludzi z różnych części świata. Pozwiedzałam, zobaczyłam piękne miejsca, a co najważniejsze bardzo dużo się nauczyłam i to w dość krótkim czasie.
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Podobno chcieć to potrafić :) Pewnie każdego języka można nauczyć się samodzielnie.
Wystarczy motywacja i regularność w nauce. Ale też wiem, że dużo prościej jest zapisać się na kurs.
Masz wtedy pomoc nauczyciela. Chociaż są też kursy do samodzielnej nauki. Można jeszcze popatrzeć na blogi i fora o nauce włoskiego. Wybór jest dość spory. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Język literacki Italii jest dość łatwy do opanowania w stopniu podstawowym, wystarczającym do samodzielnej podróży do tego kraju. Nauczyć się języka biegle jest łatwo, mieszkając pośród "makaroniarzy"

Uczyłem się pół roku metodą "dziecka", mając dobre słowniki i gramatykę.
Najpierw ważniejsze części ciała i nazwy członków rodziny, tudzież znajomych i sąsiadów.
Wypisywałem te słówka w zeszycie i nie kułem na pamięć.

Potem wypisałem podstawowe czasowniki być, mieć, spać, jeść, chodzić, myć oraz słówka typu daleko, blisko w prawo, w lewo, prosto (jak, gdzie, kiedy), a także podstawowe zaimki

Potem zacząłem pisać listy. Trzeba było korzystać ze słowników i gramatyki (ja, ty. on, mnie, mi itd.) Każdy list czytałem głośno, a potem starałem się powtarzać go w myślach

Po dwóch miesiącach intensywnej pracy (ok. 2 godz. dziennie) mogłem pisać listy prawie bez słownika, jednak do niego zaglądając w razie nowego słowa i jego odmiany

W Italii nie było źle - było nieźle z moim mówieniem i rozumieniem mnie, gorzej ze zrozumieniem przeze mnie prędkiej gadaniny tamtejszych ludzi. Czasem prosiłem o napisanie przez nich wypowiedzi
 

dulowamaria

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
włoski jest śliczny. ja właśnie zaczełam kurs w pi school w wawie i nie żałuję. zawsze miałam styczność z włoskim, trochę rozumiem ale nie umiem mówić! za to już zrobiłam kroki żeby się nauczyć!!
 
Do góry