Język niemiecki - opis weekendu w czasie przeszłym

monis_bzioom

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Chciałabym was poprosić o przetłumaczenie krótkiego tekstu. Chciałabym aby brzmiał on :

W ostatni weekend bardzo duzo się działo. W piątek po szkole wyszłam z przyjaciółmi do kina i na lody. Wrociłam pożno więc odrazu poszłam spać. W sobote rano posprzątałam dom i wybrałam sie z mamą na zakupy. Po powrocie oglądałam telewizje i czytałam kolorowe czasopisma( moze być też ksiązkę), wieczorem znajomi wyciągneli mnie na fantastyczną impreze. Bawiłam się bardzo dobrze. W niedziele rano poszłam do kościoła, kiedy wrociłam zjadlam obiad i cale popołudnie spędziłam nad ksiązkami ucząc sie na nastepny dzien.
 

dorka89

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
241
Punkty reakcji
4
Wiek
35
Chciałabym was poprosić o przetłumaczenie krótkiego tekstu. Chciałabym aby brzmiał on :

W ostatni weekend bardzo duzo się działo. W piątek po szkole wyszłam z przyjaciółmi do kina i na lody. Wrociłam pożno więc odrazu poszłam spać. W sobote rano posprzątałam dom i wybrałam sie z mamą na zakupy. Po powrocie oglądałam telewizje i czytałam kolorowe czasopisma( moze być też ksiązkę), wieczorem znajomi wyciągneli mnie na fantastyczną impreze. Bawiłam się bardzo dobrze. W niedziele rano poszłam do kościoła, kiedy wrociłam zjadlam obiad i cale popołudnie spędziłam nad ksiązkami ucząc sie na nastepny dzien.

Am letzten Wochenende hat sich sehr viel geschehen. Am Freitag nach der Schule bin ich mit meinen Kollegen ins Kino und Eis essen gegangen. Ich bin sehr spaet zurueckgekommen. Am Samstag morgen habe ich das ganze Haus aufgeraeumt und ich bin mit meiner Mutter Einkaeufe gemacht. Nach dem Rueckkehr habe ich fern gesehen und ich habe bunte Zeitschriften gelesen (ein Buch), am Abend haben mich meine Bekannte auf eine phantastische Party gelotset. Ich habe mich sehr gut amuesiert. Am Samstag morgen bin ich in die Kirche gegangen, wenn ich zurueckgekommen bin, habe ich das Mittagessen gegessen und ich habe das ganze Nachmittag beim lernen fuer den naechsten Tag verbracht.
 
Do góry