Jezus nie dokonał zapłaty za nasze grzechy na krzyżu w 33 rne

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Davidas napisał:
. To proste prawdy biblijne i co ważne - spójne
Dowód nr 5 przeciwko pokucie w roku 33 n.e.:

*** Nie ma żadnego dowodu, że Jezus zapłacił za grzechy w 33 ***

Prawda jest taka, istnieje więcej dowodów biblijnych że Jezus zapłacil za nasze grzechy przed założeniem świata, niż na to że zapłacil na krzyżu w 33 AD. Nie sądzę że istnieje jakikolwiek, moze jeden werset które mogłyby tak sugerować.

A jeśli dowody były by tak oczywiste, to zapewne ktoś przedstawil by je już tutaj, dużymi pogrubionymi literami aby mnie zamknąć.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Przepraszam Ciebie 7teen ale argumentacja Tobie to rzucanie kamienia w studnię bez dna. Nie chcesz lub nie potrafisz porzucić błędnego myślenia. Zostań więc w tym w co wierzysz chociaż nie wiem jaki to ma znaczenie w dziele Pańskim i dla Twojego zbawienia. Moim zdaniem żadne.

Dziękuję Davidasowi, że wykazał tyle intelektualnej cierpliwości aby Ci to także wykazać, choćby dla świadectwa innym.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Kaznodzieya napisał:
Przepraszam Ciebie 7teen ale argumentacja Tobie to rzucanie kamienia w studnię bez dna.
Więc chciałbym Cię zachęcić, abys przestal dawac mi argumenty, lecz zamiast, z koncentruj się nad zapewnieniem solidnych dowodów biblijnych. Mianowicie, dowody, które pokazują, ze Jezus zapłacił za grzechy na krzyżu 33 naszej ery. Mógłbyś?




Kaznodzieya napisał:
Nie chcesz lub nie potrafisz porzucić błędnego myślenia.
Czy jak pies, mam powrócić do tego co sam zwymiotował?
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
@7Teen, za przeproszeniem... jaja sobie robisz? :D
Sorry, ale mimo szczerych chęci, nie można Ciebie brać na poważnie. Nie lubisz dyskutować z faktami. Przedstawiłem Ci garść solidnych argumentów biblijnych, które godzą w fundament postawionej przez Ciebie tezy. Zacytowanie przeze mnie fragmenty Biblii byłyby pozbawione sensu, gdyby Jezus nie umarł na krzyżu 2000 lat temu. Zero reakcji z Twojej strony, za to powtarzasz dalej puste hasła. Może za trudne? Może niewygodne? Jeśli tak, to powiedz. Albo odniesiesz się w sposób merytoryczny i wyczerpujący do moich postów #37 i #39, albo daj sobie spokój i trzymaj się dalej fanatycznie swojej, albo nie swojej, tylko gdzieś usłyszanej i powtarzanej na ślepo teorii, pustych niczym nie podpartych haseł i monologów. Nikogo tym nie przekonasz.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Davidas napisał:
7Teen, za przeproszeniem... jaja sobie robisz? :D
Zdecydowanie.



7Teen napisał:
lecz zamiast, z koncentruj się nad zapewnieniem solidnych dowodów biblijnych.
Koncentruj się raczej na przejawianiu Chrystusa w sobie a nie będzie Ci potrzeba żadnych dowodów biblijnych - nawet na sądzie Bożym.
Tak Davidas jak i ja odpowiedzieliśmy na stawiane bzdurne tezy. Skoro nie pojmujesz tego co się pisze i widzisz tylko teorie spiskowe to już trudno coś poradzić.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Davidas napisał:
Zero reakcji z Twojej strony, za to powtarzasz dalej puste hasła.
Davidas,

Do tej pory, próbowales obronić tylko jeden z pięciu dowodów które dostarczylem. Mianowicie, dowód nr 1 przeciwko Pokuciu w Roku 33 n.e., "argumentując", ze dusza Jezusa umarła na krzyżu, opierając się na "założeniu" [błędnym], gdzie ja zacytowalem fragment z Pisma Świętego, dosadnie zaprzeczający Twojemu założeniu.

Ponieważ Pismo Św. nie może kłamać, kolejny raz, aby odświeżyć Ci pamięć:

(46) A Jezus zawoławszy głosem wielkim, rzekł: Ojcze! w ręce twoje polecam ducha mojego; a to rzekłszy, skonał. (Ew. Łukasza 23, Biblia Gdańska)

Tak więc na podstawie tylko tego fragmentu, odrzucam twoje argumenty odnoszące się do śmierci duszy Jezusa na krzyżu. I traktuję je jedynie jako założenia aniżeli fakty.



Davidas napisał:
Albo odniesiesz się w sposób merytoryczny i wyczerpujący do moich postów #37 i #39
Przepraszam, post #39 nie wykazuje żadnych dowodów biblijnych i wykracza poza temat, w związku z tym, nie będę odpowiadał.



Kaznodzieya napisał:
Tak Davidas jak i ja odpowiedzieliśmy na stawiane bzdurne tezy.
Uważasz słowa Jezusa "Ojcze! w ręce twoje polecam ducha mojego" za bzdurne tezy? Jeśli nie wierzysz w słowa Jezusa, to i na pewno nie zgodzisz się ze mną :)
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
7Teen napisał:
(46) A Jezus zawoławszy głosem wielkim, rzekł: Ojcze! w ręce twoje polecam ducha mojego; a to rzekłszy, skonał. (Ew. Łukasza 23, Biblia Gdańska)

7Teen napisał:
Uważasz słowa Jezusa "Ojcze! w ręce twoje polecam ducha mojego" za bzdurne tezy? Jeśli nie wierzysz w słowa Jezusa, to i na pewno nie zgodzisz się ze mną

Nie wmawiaj ludziom czegoś, co nie powiedzieli i że nie wierzą w coś, czego Ty nie rozumiesz :)

Jak czytamy Biblię całościowo a nie po jednym wersecie dorabiając sobie do niego doktrynę, to wiemy, że Jezus poddał woli Ojca swojego ducha. Tylko tyle na ten moment. Bo:

"Któż zdoła wstąpić do nieba? - oczywiście po to, by Chrystusa stamtąd sprowadzić na ziemię, albo: Któż zstąpi do Otchłani? - oczywiście po to, by Chrystusa wyprowadzić spośród umarłych." (Rz 10)

i

(29) Mężowie bracia! mogę bezpiecznie mówić do was o patryjarsze Dawidzie, żeć umarł i pogrzebiony jest, a grób jego jest u nas aż do dnia dzisiejszego. (30) Będąc tedy prorokiem i wiedząc, że mu się Bóg obowiązał przysięgą, iż z owocu biódr jego według ciała miał wzbudzić Chrystusa, a posadzić na stolicy jego. (31) To przeglądając, powiedział o zmartwychwstaniu Chrystusowem, iż nie została dusza jego w piekle, ani ciało jego widziało skażenia.

(32) Tegoć Jezusa wzbudził Bóg, czego my wszyscy jesteśmy świadkami. (33) Prawicą tedy Bożą będąc wywyższony, a obietnicę Ducha Świętego wziąwszy od Ojca, wylał to, co wy teraz widzicie i słyszycie. (34) Albowiemci Dawid nie wstąpił do nieba, lecz sam powiada: Rzekł Pan Panu memu, siądź po prawicy mojej, (35) Aż położę nieprzyjacioły twoje podnóżkiem nóg twoich. (36) Niechajże tedy wie zapewne wszystek dom Izraelski, że go Bóg i Panem, i Chrystusem uczynił, tego Jezusa, któregoście wy ukrzyżowali. (Dz 2, Biblia Gdańska)
(Btw, Dawid nie wstąpił do nieba... szok, prawda? Jak to możliwe? Skoro jak twierdzisz "zapłata została dokonana jeszcze przed pojawieniem się Dawida na ziemi....")

oraz o Jezusie po śmierci na krzyżu:

ale ożywiony duchem; (19) Przez którego i tym duchom, którzy są w więzieniu, przyszedłszy kazał. (20) Którzy niekiedy nieposłuszni byli, gdy raz oczekiwała Boża cierpliwość za dni Noego, kiedy korab gotowano, w którym mało (to jest ośm) dusz zachowane są w wodzie.

Ci dadzą liczbą temu, który gotowy jest sądzić żywych i umarłych. (6) Dlatego bowiem i umarłym kazano Ewangieliję, aby sądzeni byli według ludzi z strony ciała, ale żyli według Boga duchem.


Ale to, że wstąpił, cóż jest, jedno iż pierwej był zstąpił do najniższych stron ziemi? (10) A który zstąpił, ten jest, który i wstąpił wysoko nad wszystkie niebiosa, aby napełnił wszystko.

boć przyjdzie godzina, w którą wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos jego;

Dlatego po śmierci Jezusa na krzyżu czytamy:

(50) Ale Jezus zawoławszy po wtóre głosem wielkim, oddał ducha. (51) A oto zasłona kościelna rozerwała się na dwoje od wierzchu aż do dołu, i trzęsła się ziemia, a skały się rozpadały. (52) I groby się otwierały, a wiele ciał świętych, którzy byli zasnęli, powstało: (53) A wyszedłszy z grobów po zmartwychwstaniu jego, weszli do miasta świętego, i pokazali się wielom. (Mt 27 Biblia Gdańska)

Kiedy Jezus wstąpił do nieba i zasiadł po Prawicy Ojca? Zaraz gdy wyzionął ducha na krzyżu? Chyba nie :)

(19) A tak Pan przestawszy z nimi mówić, wzięty jest do nieba, i usiadł na prawicy Bożej. (20) A oni wyszedłszy kazali wszędy, a Pan im pomagał, i słowa ich potwierdzał przez cuda, które czynili. (Mk 16 Biblia Gdańska)


W świetle tych cytatów oraz wysuniętej przez Ciebie teorii mam pytanie za 100 pkt:
Dlaczego Jezus zstąpił do Otchłani i głosił Ewangelię umarłym, skoro jak twierdzisz po śmierci krzyżowej momentalnie został wywindowany do nieba bo "nie dokonał zapłaty za nasze grzechy na krzyżu w 33 rne" tylko znacznie wcześniej?

Zatem ktoś tutaj kłamie, albo Ty albo apostołowie. Bo nie da się w logiczny sposób pogodzić tego co mówisz ze słowami apostołów.


7Teen napisał:
Tak więc na podstawie tylko tego fragmentu, odrzucam twoje argumenty odnoszące się do śmierci duszy Jezusa na krzyżu. I traktuję je jedynie jako założenia aniżeli fakty.
Hehe, dobry żart :D
Niestety, przykro mi, twarde dowody biblijne obalają Twoją tezę, której nie jesteś w stanie w sposób rzeczowy obronić. Nie stajesz się bardziej wiarygodny tylko dlatego że się powtórzysz i jeszcze raz przedstawisz obalony argument :) Fakty mój drogi, to są te niebieskie literki w moim poście, Ty natomiast robisz jakieś założenie ściągnięte z kosmosu, które kompletnie nie pasuje do całości Biblii, na dodatek robisz to na jednym(!) wersecie. I jeszcze w nieudolny sposób próbujesz obrócić kota ogonem. Toż to nie jest poważnie :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
7Teen napisał:
Uważasz słowa Jezusa "Ojcze! w ręce twoje polecam ducha mojego" za bzdurne tezy? Jeśli nie wierzysz w słowa Jezusa, to i na pewno nie zgodzisz się ze mną
Nie uważam słów Jezusa za bzdurne tezy. Bzdurną tezą uważam budowanie kolejnego dogmatu na 1-2 wersetach i to źle interpretowanych.



Davidas punkcik za cierpliwość. Jednak 7teen nie przychodzi aby coś wyjaśnić i poddać
krytyce ale raczej aby się spierać i innym wykazywać ich błąd. Jaki więc cel takie działanie i myślenie.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Dla mnie ta cała historia z ukrzyżowaniem Chrystusa tylko dlatego by odkupić grzechy ludu, jest mało przekonująca bo można z góry założyć, że:
Ludziska tego nie zrozumieją
Dalej będą czynić swoje
A na świecie nic się nie zmieni, oprócz wzmożonego szerzenia się odłamów religijnych i wojen miedzy nimi.

Jednak taka ofiara miała by sens na polu duchowym, jeśli wierzyć , że istnieje reinkarnacja.
Wtedy:
Każda dusza zostaje naznaczona, zapiusana
Tych dusz jest określona liczba
Te dusze ewoluują a końcowym etapem jest wcielenie się w człowieka.
Ciało też też ewoluuje a ludzie odkrywają nowe rzeczy.
Nie odkryli by tych nowych rzeczy gdyby nie nabyta wiedza po śmierci.
Ale rodząc się w ciele coś z tego jednak pamiętamy ale nie wiemy "w którym kościele dzwoni"
Wiec to sprawdzamy i nauka się rozwija, bo inaczej nigdy byśmy nie stworzyli cywilizacji.
Ofiara z Jezusa owszem zbawiła od grzechu te dusze, które tego nie chciały,
A z listy zbawionych wymazane zostały te, które go ukrzyżowały.
Każdy człowiek dźwiga ten "krzyż", bo otaczają nas ludzie, te dusze, które nas krzyżują
A my mamy wybór, nasze dusze go mają.
Albo pójdziemy za Jezusem i zachowamy spokój oraz własne imię na liście zbawionych,
Albo odwrócimy się od niego, kogoś zabijemy, zgnębimy jego duszę, a nasze imię zostanie usunięte.
Wtedy plan zbawienia ma sens.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Żeby wierzyć i rozumieć w przesłanie duchowe jakim jest też w istocie śmierć JCH na krzyżu nie potrzebna jest wiara w reinkarnację.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Jehowa powiedział:

Ks. Kapłańska 17:(12) Albowiem dusza wszelkiego ciała we krwi jego jest; a Ja dałem ją wam na ołtarz ku oczyszczeniu dusz waszych; bo krew jest, która duszę oczyszcza.


Z tego wersetu możemy wiedzieć, że:
1. oczyszczenie za grzechy zostało dokonane przed wcieleniem Jezusa.
2. Jehowa umarł w "duszy" a nie w ciele, by odpokutować za grzechy; bo krew [czyli dusza] jest, która duszę oczyszcza. :)
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Kolejnym ciekawy fakt, na który właśnie natknąłem, który całkowicie bankrutuje naukę, że Jezusa duch umarł na krzyżu 33 rne.

Wcześniej dałem dwa dowody, dlaczego Jezusa dusza nie umarła na krzyżu 33 rne:
1. Dusza Jezusa nie była w grobie trzy dni, bo Jezus obiecał złoczyńcy ze "Dziś będziesz ze mną w raju" Luk 23:43.
2. Ponieważ Jezus polecił swego ducha Ojcu w niebie, zanim umarł. Luk 23:46 "(46) A Jezus zawoławszy głosem wielkim, rzekł: Ojcze! w ręce twoje polecam ducha mojego; a to rzekłszy, skonał."


A teraz zapytajcie samych siebie, Czy człowiek jest w stanie zabić duszę?
Jasne, możemy zabić ciało jak zabiliśmy Jezusa, lecz czy możemy zabić duszę?
Czy powinniśmy obawiać się innego człowiak przed zabiciem naszej duszy? Zobaczmy, co mówi Słowo Boże. Jest napisane:

Ew. Mateusza 10:(28) A nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą; ale raczej bójcie się tego, który może i duszę i ciało zatracić w piekielnym ogniu.

Wprost, Jezus stwierdza, że człowiek nie ma możliwości zabić duszy. W związku z tym, ludzie zabili Jezusa ciało na krzyżu, a nie Jego duszę. :)

I wiemy, że "dusza" a nie cialo, była wymagana dla pokuty grzechów. Jest napisane:
Ew. Mateusza 20:(28) Jako i Syn człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służył, i aby dał duszę [G5590] swą na okup za wielu.

Ew. Jana 10:(11) Jam jest on dobry pasterz; dobry pasterz duszę [G5590] swoję kładzie za owce. (15) Jako mię zna Ojciec i ja znam Ojca, i duszę [G5590] moję kładę za owce. (17) Dlatego mię miłuje Ojciec, iż ja kładę duszę [G5590] moję, abym ją zasię wziął. W wersecie 17 Jezus mówi, że on sam [nie ludzie] kładzie swoją duszę. Koreluje to z Ks. Kapłańska 17:11.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
No tak, dusza to coś co powoduje , że żyjemy, to nasza energia, to coś za pomocą czego czerpie informacje nasza podświadomość. W duszy zapisana jest istota ducha świętego :)
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Davidas napisał:
Nie umarł jako Dusza, bo wiemy ze Jego dusza poszla do nieba :) : (46) A Jezus zawoławszy głosem wielkim, rzekł: Ojcze! w ręce twoje polecam ducha mojego; a to rzekłszy, skonał. (Ew. Łukasza 23, Biblia Gdańska)
Umarł i jako Dusza,
Wiemy, że dusza Jezusa nie umarła, ponieważ ludzie (w tym przypadku Rzymianie i Żydzi) nie mieli mocy zabić duszy Jezusa czy innego czlowieka. Nie czytałeś Ewangelia Mateusza 10:28?
Gdzie czytamy: A nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą; ale raczej bójcie się tego, który może i duszę i ciało zatracić w piekielnym ogniu.
Nieprzypadkowo czytamy w Ew Luk 23:46 Ojcze! w ręce twoje polecam ducha mojego; a to rzekłszy, skonał


Koniec dyskusji. :)
 
Do góry