Jest internet ale strony się nie otwierają

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Tak jak w temacie... -_-
Wkurza mnie to już.... Działają tylko niektóre strony jak np. zapytaj.pl ale Facebook już nie a na YouTube filmiki buforują się cały czas i nic.
Np. wyszukuję FB na google... wyszuka mi ale nie da się otworzyć... tak samo z każdą inną stroną....
Żadna strona nie jest zablokowana zaznaczam i nic nie pobierałem ani nie instalowałem...
To przyszło z d*py tak samo od siebie.

Pokazuję, że internet mam, na TS/Skype mogę rozmawiać ale pobierać ani przeglądać na necie nic nie mogę, wyjątkiem jest forumowisko.pl i garstka innych

Najciekawsze jest to, że jak nie miałem problemów z internetem to pisało że okej i wszystko gra ale jak mam tą sytuacje co teraz to pisze wiadomość z "Rozwiąż Problemy" że System Windows przetestował połączenie internetowe i sprawdził, że możliwy jest dostęp do NIEKTÓRYCH witryn sieci Web.... I tego nie naprawia... Nawet do serwisu dzwoniłem to głąby nie potrafili mi pomóc -_-

Tak samo plików nie pobiorę.. nie wiem czemu... wczytuje się i nic -_-
A jak otworzę stronę czy dwie to się ciągle wczytują...

Internet mam 64MB/s

Ludzie pomocy bo rozpie***** ten komputer :p Irytująca sytuacja ^^
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
maciejusek100 napisał:
Internet mam 64MB/s Ludzie pomocy bo rozpie***** ten komputer :p Irytująca sytuacja ^^
Internet masz 64 Mb/s. Jakbyś miał 64MB/s to nawet jakby ci mulił, to byś w kilkadziesiąt sekund film ściągał.

A teraz do rzeczy. Niewiele jestem w stanie wywnioskować z Twojej wypowiedzi. Mogę jedynie podsunąć pewne rozwiązania. Ale w tym celu muszę mieć jakieś dane. To laptop, czy stacjonarka? Jaki masz internet, jak jest podłączony do komputera? Czy resetowałeś router, jeśli w ogóle go posiadasz? Sprawdzałeś czy inne urzędzie ma problemy na tym łączu? Czy wykonywałeś format itp. itd.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Dobra to tak...

1. PC
2. Kablówka i tak mam 64MB/S i wszystko zawsze w porządku się pobierało ok. 8MB/S
3. Powiem ci prosto jak jest podłączony... Światłowód idzie do routera a router do komputera
4. Router Pentagram Cerberus P6362 Znaczy wyłączałem z zasilania i naciskałem "RESET" z tyłu router'a, wyszukiwałem wirusów i czyściłem ComboFix'em, Malwarebytes Anti-Malware, Auslogics BoostSpeed 7 i CCleaner'em i nic nie dało...
5. Sprawdzałem WI-FI na telefonie i połączyło ale nie mogłem wejść w sklep Play albo na FB, na laptopie czy PC nie dam rady sprawdzić więc odpada :p
6. Komputer świeżo po formacie, jakiś miesiąc już może będzie...

Co nie działa i jak to wygląda:

WI-FI, 2/3 stron a te co działają to mulą jak nie wiem... np. forumowisko.pl <-- Wejdę ale wczytuje się wszystko 5x wolniej niż zawsze ^^, Skype ale o dziwo TeamSpeak działa, strona YouTube wczyta się i widać wszystkie filmiki i w ogóle ale jak nacisnę żeby się włączył to się buforuje i końca nie widać.
Nie znam się ale z tego co czytałem to możliwe, że większość portów mogę mieć zablokowanych a część nie...
Nie instalowałem żadnego syfu i tym podobne... po prostu rozmawiałem na TeamSpeak'u i nagle otwierać stron nie mogłem.. coś z automatu się zablokowało chyba.. Nie mam do tego głowy kompletnie :p

Jak daję "Rozwiąż Problemy" to wyskakuję: "System Windows przetestował połączenie z Internetem i sprawdził, że możliwy jest dostęp do NIEKTÓRYCH witryn sieci Web" Zawsze wyskakiwało, że nie ma problemów z internetem i wszystko było cacy a teraz takie coś :p

Ustawiałem IPv4 takie jakie dał koleś z Internetu który mam.
Dodam, że muszę wchodzić przez wyszukiwarkę proxy proksiak.pl żeby normalnie tutaj napisać bo jak bez tęgo wejdę na forumowisko.pl tooo wczytuje się 2x dłużej ale też działa o dziwo ^_^

Myślę, że coś z tego wyciągniesz i mi pomożesz kolego... :)


Sory... chciałem żeby to wyglądało to co napiszę ale widzę, że nie można i wygląda to jakie jedna wielka kupa :D Ale ok...
Mam nadzieję, że ogarniesz to xD
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Wiesz może być ciekawie, widziałem już różne przypadki, o których później napiszę jeśli wciąż będzie problem. Sprawdź czy wina leży po stronie routera, czy sieci. Myślę, że komp i komórka są sprawne, dwa urządzenie jednocześnie prawie na pewno nie zawodzą. Odłącz kabel dostawcy od routera i podepnij go bezpośrednio do komputera. Z Pentagramem bywa różniej. Nie chcę krakać, ale ich sprzęt lubi się psuć trochę wcześniej i częściej niż u konkurencji. Jeśli wykluczysz problem z routerem pozostaje tylko wina dostawcy.

Pamiętam sytuację u mojej siostry i matki. Często miały przerwy w dostawie internetu. Wyglądało to jak problem z routingiem ale byłem pewien, że router jest sprawny. Doradzałem im by cisnęły techników, wiedząc, że po stronie sprzętowej nie ma problemu. Nalegałem by mówiły, że wina leży po stronie błędnego podłączenia ze strony dostawcy. Chyba po roku i dopiero przy 7, czy 8 wizycie technik faktycznie stwierdził, że wina leży po ich stronie, a ktoś rok wcześniej przełączył je do uszkodzonego portu. Jak więc widzisz wszystko jest możliwe.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Sprawdzałem z samym kablem bez routera ale ja mam tak, że muszę mieć router podpięty a do routera światłowód

I jaśniej proszę :D Bo napisałeś odepnij i włóż do kompa, okey a co potem? xD Internet się ładuje aż jest żółty trójkąt więc router musi być...

Ale mnie to rozwala, rozumiem jakbym syf pobrał i zainstalował go i wtedy by zablokowało a nie, że ja sobie spokojnie rozmawiam, chcę wejść na FB i dupa :D


Pomóż bo padnę...

Od ok. 3h bo tyle już chodzi komputer, Wysłano bajtów ok. 7 milionów a Odebrano ok. 32 milionów :D Tak trochę jak DDOS
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
pentagram_cerberus-p6362_4.jpg


Z niebieskiego gniazda wyciągasz przewód (mam nadzieję, że to standardowe rj-45) i podpinasz do gniazda karty sieciowej komputera, pomijając router. Po podpięciu internet powinien śmigać od razu, względnie powinieneś "Skonfigurować nowe połączenie lub sieć" za pomocą Centrum sieci i udostępniania z Panelu sterowania.

Niestety błądzę po omacku, gdyż nie ma mnie na miejscu, ale jeśli Ci się uda to zlokalizujemy co jest problemem. Router, czy dostawca.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Muszę mieć router podłączony bo wyświetla problem: "Karta sieciowa "Połączenie Lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP".

ALE jak skonfigurowałem nową sieć to działa więc nie wina usługodawcy ani routera moim zdaniem tylko wina siedzi po stronie zablokowanych portów... Czytałem na necie to ludzie mówią, że nie mogli wchodzić na strony internetowe tak jak ja bo mieli takie i owakie porty zablokowane... Problem w tym, że ja nie potrafię ich odblokowywać xD A tych portów są setki o ile się nie mylę xxxxD
A kumpel mówił, że to ręcznie się robi haha :D

Nadzieja w tobie ^^

Konfiguracja ziomuś...

Kurdę.. wolałbym żeby to było z routerem bo tak to PlayStation 3 nie będzie miał połączenia :D

Coś za coś xD

Idę zapalić i pomyśleć nad tym syfem :D
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Jeśli tak to problem może jeszcze być z DNS. Jeśli łączysz się przez router, ustaw na routerze prawidłowe DNSy, np. 208.67.222.222 i 208.67.220.220 (OpenDNS) lub operatora. Z wiersza polecenia (start -> uruchom (lub po prostu windows + r) -> cmd, kliknij OK, otworzy się konsola) polecenie ipconfig /flushdns. We właściwościach połączenia sieciowego, zaznacz protokół internetowy TCP/IP w wersji 4, przy DNS zaznacz uzyskaj adresy serwerów DNS automatycznie jeśli łączysz się przez router (Panel Sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum Sieci i udostępniania -> Kliknij na Połączenie Lokalne -> Właściwości -> Kliknij na protokół TCP/IP v4, a następnie kliknij przycisk właściwości i ustaw automatyczny adres ip i dns). Jeśli natomiast byś nie używał routera, musiałbyś wpisać w tamtym miejscu dwa adresy serwerów DNS, które wcześniej podałem.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
No teraz jestem na routerze i domyślnie mam na automat... w TCP/IP v4 ^^ Jak zwykle z resztą xD
Kiedyś był u mnie informatyk z mojego internetu i podał takie DNSy 8.8.8.8 i 178.218.224.6




Twoja metoda dała mi tylko to, że musiałem ustawić domyślnie ustawienia i uruchomić ponownie komputer bo internet się tracił ;)

Z podpięciem do routera oczywiście.

Lipne DNSy...

Nie wina tych "zablokowanych portów" o których wspominałem powyżej?

Nie wiem czy ci to pomoże ale nie widzę żadnych zdjęć z forumowisko.pl ani banerów na TeamSpeak3

Już wiem, że to porty... powiedz mi tylko jak je wszystkie odblokować... :D
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
http://prostyporadnik.blogspot.com/2012/07/jak-przekierowac-porty-w-routerze.html

Tu masz dobry poradnik jak odblokować porty w swoim routerze, ale jest to przydatne w przypadku konkretnych aplikacji przy np. ustawianiu serwerów. Nigdy nie słyszałem o odblokowaniu portów pod strony internetowe. Niestety z uwagi na istotę problemu nie jestem w stanie Ci bardziej pomóc, choć bardzo bym chciał. Nie napiszę nic więcej niż zostało już napisane na innych, branżowych forach.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Po pierwsze to dziękuję ci za próbę pomocy i w ogóle, że się tym zainteresowałeś :)
A po drugie magicznie wszystko zaczęło działać o_O Serio... dziwne to jest, parę dni z zablokowanymi stronami a teraz mi się samo naprawiło... co to za maniany... -_-

Czytałem coś, że też usługodawca może blokować porty ale no... na razie wszystko jest w porządku :)

Dzięki jeszcze raz za to, że próbowałeś pomóc i pozdro ^^

Temat do zamknięcia.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Cieszę się. Wygląda na to, że usługodawca miał jakieś problemy z DNS-em. Nie dziwię się, że to ich wina. Już nieraz się z czymś takim spotkałem :D

Pozdrawiam i życzę braku problemów na przyszłość.
 
Do góry