Jesienne wybory ostatnia szansa na zmiany czy rozdanie stołków?

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Jak to się dzieje ,że 75 % Polaków jest niezadowolonych z łupiącej obywateli koalicji POPSL ,a jednak mając demokratyczne narzędzie w ręku jakim są wybory ,nie idą tłumnie do urn ,aby przepędzić sitwę?
Liberałowie-aferałowie głoszą piękne hasełka o 25 latach wolności .Podkreślają ,że chcą dobra Polski ,wspólpracy.
Jak to się ma do ataków na prezydenta elekta ,który zaprzysiężony zostanie dopiero w sierpniu?
Odpowiedż jest prosta,za wszelką cenę będą bronić złotego koryta
Już ,słychać głosy ,że PO chciałaby przedterminowych wyborów właśnie w sierpniu.No to mają problem,czas nagli,a ich elektorat w tym czasie opala się właśnie pod palmami.

Zakładam temat w przeświadczeniu,że można jednak coś zmienić,za pomocą uczciwych wyborów
O ile wszystko wskazuje na to,że mniej "medialne" wybory samorządowe zostały bezczelnie sfałszowane,to prezydenckie,dzięki wysiłkowi wielu ,mężów zaufania jakoś tam wyglądały
Bo kto normalny uwierzy,że w wyborach samorządowych było średnio 18 % głosów nieważnych,a w niektórych okręgach grubo ponad 25 %,gdy nigdy wcześniej nie zbliżono się nawet do takich liczb?
Kto wierzy w wielki sukces PSL ,gdy kilka dni po wyborach sondażowe słupki poparcia wróciły do normy ,czyli ok 4 %
Przecież połowa narodu nawet nie wie co to za skrót,ten cały PSL

Wielu z nas wierzy w opowieści o 25 latach wolności
Przyjrzyjmy się temu hasełku chłodnym okiem
Jak można w ogóle mówić o wolnym kraju ,którym rządzi obca biurokracja?Tak naprawdę jesteśmy skazani na jałmużnę z Brukseli ,choć wciąż mamy potencjał,aby sami sobie wypracować dochód
Mamy oczywiście apolityczne radio,telewizję może ?A gdzie tam ,niedawni słudzy Prl i donosiciele głoszą piękne slogany o wolności i tolerancji

To może wolność gospodarcza?
O tak multum koncesji na wyrób ,a nawet sprzedaż czego się da.
Aby założyć firmę należy odwiedzić całą gamę urzędów ,dokonać masy opłat,a potem czekać na nieustanne niezapowiedziane kontrole różnych urzędów ,inspekcji ..
Prawda jest taka ,że rząd wspiera płacąc im zagraniczne molochy "dające pracę",a zajmuje się ściganiem babci sprzedającej nielegalne{bo nieoznakowane} jajka.
Wniosek jest oczywisty,małe często rodzinne firmy są tłamszone w zarodku i nie mają żadnych szans
Tak się marnotrawi potencjał i podcina skrzydła.
Zagraniczni "inwestorzy" są nietykalni ,a Kowalskiemu dowala się karę za brak naklejki na skrzynce z jabłkami
Czy ktoś jeszcze nie wie ,dlaczego uciekają ludziska na zmywak?

No to może mamy wolność osobistą,możemy mówić co nam się podoba?
Ależ tak możemy pluć ,nawet na polskość.
Taki Jan Paweł 2 ,to żaden autorytet ,ile jest stron internetowych szkalujących tego wielkiego Polaka.
Na hucznych paradach zboczeńcy przebierają się za księży katolickich i kopulują ze sobą na platformach.
Można ?
No pewnie tolerancja panie
Jednak zastanówmy się co by się stało jakbym założył z żoną Związek Niebieskookich Osób Hetero,i domagał się dofinansowania
Albo przebralibyśmy się za rabinów i zaczęliśmy kopulować na oczach ciżby?

To chyba oczywiste poszlibyśmy do więzienia

Z resztą do dziś siedzi tam chłopak ,który przyniósł krzesło na wiec Komorowskiego
To jak to jest z tą naszą wolnością


Zapraszam do rzeczowej szerokiej dyskusji
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
głownie dlatego że Polacy nie widzą alternatywy, popularne jest "i tak wszyscy kradną". Zauważ na prowincji różnica pomiędzy działaczami czy to PO czy PIS jest iluzoryczna, ta tacy sami karierowicze, którzy się podłączają pod bieżący układ, aby coś zarobić. Stąd się też biorą działacze, którzy zaliczyli już niejedną partię i mają tylko wewnętrzny radar "z kim się na tą chwilę opłaci. Bo przecież trzeba zapewnić etaty rodzinie, kolegom itp. Taka Polska plemienna. I stąd też się wziął fenomen Kukiza
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Herbatniczek napisał:
głownie dlatego że Polacy nie widzą alternatywy, popularne jest "i tak wszyscy kradną". Zauważ na prowincji różnica pomiędzy działaczami czy to PO czy PIS jest iluzoryczna, ta tacy sami karierowicze
niezupełnie

Doskonale wiem,że w szeregach PIS jest wielu Karierowiczów ,znam przypadki transferów od jednych do drugich
Zauważ jednak ,że PIS rządził rok i 7 miesięcy spośród tych 25 lat " wolności" ,w ilości aferałów nikt nie przebije PO
Afery i to drobne miała wtedy Samoobrona

Każda dyktatura dba o swoich niewolników ,bo szary człowiek zawsze był i będzie wyzyskiwany

Jak dla mnie PO przypomina skąpego chłopa,który chciał oduczyć konia jeść
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
z uwagi na krótki czas rządzenia to PIS nie jest się w stanie pochwalić jakąś większą ilością afer, po prostu PO rządzi kilka razy dłużej i przez to ma większe szanse wykazać się. Ale zauważ na prowincji jak PIS rządzi w jakiś mieście czy miasteczku to nepotyzm ma się świetnie,weź np Radom, gdzie PIS straciło władzę w mieście
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Herbatniczek napisał:
z uwagi na krótki czas rządzenia to PIS nie jest się w stanie pochwalić jakąś większą ilością afer
Bo na dobrą sprawę grubych afer nie było ,afera kanapkowa była pamiętam,gdy media z tydzień naśmiewały się ,że Maria Kaczyńska robi dla męża kanapki do pracy,był jazgot

Dziś też przeciętny "leming " w sondzie ulicznej powie tylko Pis? No eee..przecież zmuszą nas do kościółowych eee
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co nie zmienia tego że ludzie nie walą drzwiami i oknami głosując na PIS, dlaczego wolą Kukiza ? przecież mają PIS
 
M

MacaN

Guest
PiS i PO moim zdaniem wcale się nie różni. Nadal będą kraść, nadal będzie syf. Prezes coś zmieni ? Ciekawe co. Z pewnością zmieni stołki w KGHM-ie i KRRiT.

Kukiz ? Ja na niego zagłosowałem, żeby pokazać władzy, jak wielu ludzi jest przeciwko niej. W parlamentarnych nie oddam głosu na tego człowieka, ponieważ on się po prostu połączy z PO, albo PiS. We wrześniu będzie referendum, m.in. w sprawie JOW. Nie wprowadzą JOW-ów do najbliższych wyborów, ale jakby je wprowadzili, to PO jest przy korycie już na 100%, PiS, Kukiz i reszta są zmarginalizowani.

O jakiej szansie piszesz Marku ?

Co nam da PiS ? Nie będzie można pluć na polskośc ? A co za karę ? Więzienie ? Może będziemy bogatsi, przyjdzie do nas duszek i da po kilka tyś. zł ? Może wzrośnie pensja w pracy, a jednocześnie spadnie bezrobocie ? ( to się wzajemnie wyklucza nawiasem mówiąc ). Nie wiem dlaczego ludzie uważają, że Kaczyński z Dudą im coś dadzą. Dojdzie do zmiany władzy, ludzie których nigdy nie poznacie zamienią się stołkami, miliony będa iść po prostu w inne ręce i tyle. To juz koniec, bo nikt z nas na tym nie zyska.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
MacaN napisał:
Co nam da..............

Ktokolwiek by to nie był niech da nam .....spokój .Polacy potrafią sobie poradzić .
Niech tylko nas nie gnębią i nie łupią ,mówiąc bardzo ogólnie

No i dobrze by było żyć w prawdzie ,można żyć w biedzie ,ale z godnością nie w zakłamaniu ,na razie tyle ode mnie

Poczekam na wypowiedzi bardziej "kumatych" w sprawach gospodarczych
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie wiem dlaczego kwestionujesz kwalifikacje gospodarcze rozmówców ?
przecież to oczywiste że najbliżsi przybocznych prezesa Kaczyńskiego dostaną w nagrodę etaty prezesowskie w spółkach skarbu państwa. I jak zwykle nie będzie mowy o faktycznych kwalifikacjach, będzie to konkurs personalny na zasadzie stopnia zaufania.
Przecież Polacy pokazali ze chcą zmian, chcą odnowy kraju a nie rządzenia "byle co, byle nie PO"
 
M

MacaN

Guest
marek70 napisał:
Ktokolwiek by to nie był niech da nam .....spokój .
Ja mam spokój.



marek70 napisał:
No i dobrze by było żyć w prawdzie ,można żyć w biedzie ,ale z godnością nie w zakłamaniu ,na razie tyle ode mnie
Żyjesz w zakłamaniu ? Co znaczy żyć w prawdzie ? Są takie struktury w państwie, które zawsze będą kłamać. Natomiast politycy też nie będą mówić wszystkiego obywatelom. Dlaczego ? Bo masy są głupie i czasem nie zrozumieją o co chodzi, poza tym - czasem nie musza wiedzieć.



marek70 napisał:
Niech tylko nas nie gnębią i nie łupią ,mówiąc bardzo ogólnie
A PiS nie będzie Cię łupał, tak ? Nagle wszyscy przestaną kraść, w sądach zasiądą poważni ludzie, skończy się kolesiostwo, znajomości nie będą miały znaczenia, policjant stanie się przyjacielem kibica, na 11 listopada nie będzie już zamieszek, z wojska zostaną usunięci komuniści, itd.

Wierz w te bajki dalej, ale odrzucając rozmowę ze mną strzelasz sobie w kolano twierdząc, że jestem mało kumaty w sprawie gospodarki i polityki. To, że nie mam mgr.ekonomii przed nazwiskiem ( co w zasadzie nie świadczy o niczym szczególnym, a juz na pewno nie o byciu kumatym w sprawach gospodarki, tacy ludzie często kończą na kasie w markecie, gdyby byli kumaci zgarnialiby dziesiątki tysięcy miesięcznie ) nie oznacza, że nie wiem jak wygląda kilka spraw w naszym pięknym kraju.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu święta racja

ta naiwna wiara że jak Duda z Kaczyńskim wezmą władzę to nagle ludzie się zmienią, ludzie płynnie się przestawią, z pochlebstw kierowanych do PO na pochlebstwa kierowane do PIS bo dzięki temu będzie można kogoś wcisnąć do roboty, jakiś przetarg wygrać, coś innego utargować
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
MacaN napisał:
Wierz w te bajki dalej, ale odrzucając rozmowę ze mną strzelasz sobie w kolano twierdząc, że jestem mało kumaty
jesteś za nerwowy ,
oczywiście nie to miałem na myśli,Twoją niekumatość ,dementuję raczej twierdzę z pokorą ,że ja jestem mało obeznany w ekonomii i są tu mądrzejsi dyskutanci.
Rzeczywiście trochę niejasno się wyraziłem za co oczywiście przepraszam
I nie odrzucam rozmowy ,tylko mam też życie poza forum i jak mam czas to zaglądam i piszę ,postaram się pisać wyczerpująco ,bez niedomówień,oraz niejasności.Wierzcie lub nie wierzcie ,ale ta wpadka językowa to z pośpiechu
Jeszcze raz sorry Macan
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Każda partia, która jest za długo przy władzy obrasta jakimś "tłuszczem" i odrywa się od rzeczy najistotniejszych, stając się szkodnikiem. Platforma rządzi od 8 lat, to wystarczająco długi czas by opleść cały kraj siecią interesów i wpływów, coraz bardziej szkodliwych. PO jest kartelem, który żeruje na zasobach Państwa i w sumie to nie jest zaskakujące, tak się po prostu dzieje. Czas robi swoje. Gdy się ma dużo władzy i dużo czasu, to pokus jest co niemiara. Więc i patologii coraz więcej. PiS z Jarkiem na czele, Kukiz i ta jego niejasna kadra do budowania struktur, czy jakakolwiek inna partia to nie są czarodzieje i nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że Polska nagle stanie się krajem mlekiem i miodem płynąca gdy dojdzie do władzy. Najważniejsze są przetasowania i przewietrzenie, poucinanie powstałych przez te 8 lat lewych interesów. W drugiej turze wyborów prezydenckich mieliśmy tak naprawdę wybór między epidemią dżumy i zalążkiem cholery. Nie inaczej będzie jesienią.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i kluczowe jest także to czy Kukiz jak nagle będzie decydował o setkach etatów, przetargów nie załamie się pod tym ciężarem. Dopóki jest się w opozycji można swobodnie obiecywać, krytykować. Ale już decydować to co innego
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dlatego młode pokolenie powinno głosować na Korwina Mikke. W Polsce nie ma wolności nie tylko społecznej ale też gospodarczej.
Każdy człowiek dorosły powinien mieć prawo wyboru np. względem odkładania na emeryturę. Składki nie mogą być przymusowe.W wielu miejscach Polska jest zniewolona przez polityków którzy żerują na tym co szary kowalski wypracuje za swojego życia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale ten problem dotyczy też JKM, on też do tej pory nie miał zbyt wielu szans na pokazanie praktyki rządzenia
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i nie boisz się że też nie udźwignie tego ciężaru i zamiast na odchudzaniem państwa zajmie się rozdzielaniem stołków pomiędzy krewnych i kumpli
 

asiula2244

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2015
Posty
46
Punkty reakcji
1
Nie mówmy o 25 lat wolności, bo to bzdura jak można mówić o wolności skoro w Polsce wszystko wysprzedane jest obco krajowcom, no polsce to się nic nigdy nie opłaca. Wielu ludzi nie idzie na wybory, bo twierdzi, że po co jak i tak nie ma na kogo głosować. Jakby obietnice nasych polityków choć w nimalnym stopniu zostały spełnione i zależało im na polakach, to by zrobili wszystko, by młodzi ludzie nie wyjeżdzali za granice tylko z tego powody, że nie ma pracy dla młosych w polsce. Gdyny ktoś pokazał, że zależy mu na polakach bronił interesów polski i polaków a nie tylko obiecywał to by na pewno zwiekszyło to prekfencje ważnych głosów i więcej ludzi by poszło na wybory. Wiele osób celowo oddało głos nie ważny, choć dla mnie to bezsens jak ide na wybory to nie po to by zmarnowac głos, zresztą po co ktoś marudzi skoro nie był na wyborach, ja byłam i szczerze to w pierwszej turze ddalam glos z mama na kukiza a w drugiej na dude zobaczymy czy ta zmiania coś da choć nie licze na to. Jesienne nie są aż tak ważne w mediach jak te co były teraz przynajmniej w mediach czy pójde nie wiem, jak nie wyjade.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
i nie boisz się że też nie udźwignie tego ciężaru i zamiast na odchudzaniem państwa zajmie się rozdzielaniem stołków pomiędzy krewnych i kumpli
Korwin to prawdziwy liberał wiec się nie boję tego i wiem ze to co mówi to zrobi.
Stołki zawsze ktoś będzie zajmował pytanie tylko czy Polska może iść w kierunku odchudzania biurokracji. Może i musi bo jesteśmy na 3 miejscu od końca w Europie pod tym względem a 22 lata temu w Polsce było 800 000 mniej urzędników. Trzeba powrotu do normalności nniech ludzka praca polega na dźwigni kraju do przodu a nie na siedzeniu i pozeraniu publicznych pieniędzy.
 
Do góry