jedzenie dla starszych dzieciaków

plumka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
bardzo wazne jest, zeby dzieci pily rozne rzeczy, wode, herbaty, wody smakowe i soki tez dla urozmaicenia.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
no więcej, moje dziecko wody smakowe uwielbia pić. Ale np. soki przecierane czy zupy to i napój i jedzenie.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
a to nie jest tak, ze teraz jest wlasnie wiecej tych slodkich sokow itd dostepnych i wiecej sie tego pije?
ja myślę że właśnie w dużej części tak jest. teraz w sklepach można dostać wszystko dlatego producenci prześcigają się w wynajdowaniu najróżniejszych wynalazków a na czym najlepiej żerować?? na dzieciach. Bo jak maluchowi odmówić kupienia czegoś do picia przecież to nie ludzie, ale jest też 2 strona medalu że mamy większą świadomość i wiedzę medyczną więc staramy się dzieci poić różnościami dla ich zdrowia
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
dzieci zwabiają najczęściej ładne opakowania i gadżety, to jest wiadomo i to się bardzo wykorzystuje. Niestety.
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
a to nie jest tak, ze teraz jest wlasnie wiecej tych slodkich sokow itd dostepnych i wiecej sie tego pije?


wiecej jest wszystkiego, :)
a pije sie ich wiecej bo są słodkie , pozornie smaczne, ale przez cukier nie gaszą pragnienia, i chce sie wiecej, trzeba na nie uwazac, a juz szcegolnie na napoje sokopodobne

dzieci zwabiają najczęściej ładne opakowania i gadżety, to jest wiadomo i to się bardzo wykorzystuje. Niestety.


niektore gadzety są ok, za na prawde dobre rozwiazanie uwazam te buleteczki co są jak bidon, ze sie z nich nie wylewa, mają chyba jakiś kulkowy przelew, i dziecko sie nie pochlapie, ani nie wyleje mu sie to w plecaku
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
no i tak to własnie z tymi dzieciakami jest... a im dalej tym gadżety droższe ;) trzeba uzbroić się w cierpliwość i gotówkę
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
nie no oczywiście umiar trzeba mieć ... ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz, np prezent na komunie, albo za kilka lat komórka, teraz są na etapie buteleczki do szkoły ale niedługo będzie gorzej... i albo go skrzywdzisz nie kupując w cale albo kupisz w rozsądnej cenie albo będzie szpanować..;)
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
ale odchodzimy od tematu, kwestie koniecznosci zakupów czy moralnego podejścia do nich to całkiem inna bajka :)

mnie np bardziej interesuje, ile dla organizmu dziecka ma znaczenie jakośc i rodzaj cukry któryym sie słodzi napoje?
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
dzieci zwabiają najczęściej ładne opakowania i gadżety, to jest wiadomo i to się bardzo wykorzystuje. Niestety.

A mi się podoba jak soczki mają na etykiecie z drugiej strony jakąś łamigłówkę, krzyżówkę, zagadkę czy coś w tym stylu. Dziecko ma zajęcie choć na chwilę, a przy okazji w jakiś sposób się rozwija albo uczy.

mnie np bardziej interesuje, ile dla organizmu dziecka ma znaczenie jakośc i rodzaj cukry któryym sie słodzi napoje?

pewnie, że ma, nie tylko dla dziecka, ale dla dorosłego przecież też. Nieraz się mówi, że biały cukier jest niezdrowy, nigdy nie słyszałaś powiedzenia, że "cukier i sól to biała śmierć"?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
A mi się podoba jak soczki mają na etykiecie z drugiej strony jakąś łamigłówkę, krzyżówkę, zagadkę czy coś w tym stylu. Dziecko ma zajęcie choć na chwilę, a przy okazji w jakiś sposób się rozwija albo uczy.



pewnie, że ma, nie tylko dla dziecka, ale dla dorosłego przecież też. Nieraz się mówi, że biały cukier jest niezdrowy, nigdy nie słyszałaś powiedzenia, że "cukier i sól to biała śmierć"?

mój dziadek tą dewizę klaruje mi całe życie ... że za dużo sole i za dużo słodzę (chyba każda ilość wg niego to za dużo) że szybko umrę itp :)ale nie przeskoczysz prawie we wszystkim jest cukier i rzadko w którym produkcie inny niż tradycyjny najtańszy najbardziej chemiczny
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
u nas praktycznie napoje słodzi sie szztucznie-chemicznie słodzikami, lub zwyklym cukrem, czyli niespecjalnie zdrowo, dla dzieci szczegolnie
 

plumka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
no więcej, moje dziecko wody smakowe uwielbia pić. Ale np. soki przecierane czy zupy to i napój i jedzenie.
dokladnie, taki gesty sok zapelnia maly brzuszek:)
dzieciaki sa po nim najedzone.

dzieci zwabiają najczęściej ładne opakowania i gadżety, to jest wiadomo i to się bardzo wykorzystuje. Niestety.
to nie jest zle pod warunkiem, ze tak naprawde to my dokonujemy wyboru posrod tych produktow, ktore spodobaly sie dziecku i wybieramy sposrod nich najodpowiedniejszy dla niego.

u nas praktycznie napoje słodzi sie szztucznie-chemicznie słodzikami, lub zwyklym cukrem, czyli niespecjalnie zdrowo, dla dzieci szczegolnie
zwykly cukier jest lepszy od tych sztucznych slodzkow, a z diety i tak go nie wyeliminujemy, zreszta tak tez nie mozna funkcjonowac, ale kontrolowac spozywana ilosc.
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
u nas praktycznie napoje słodzi sie szztucznie-chemicznie słodzikami, lub zwyklym cukrem, czyli niespecjalnie zdrowo, dla dzieci szczegolnie

Masz rację, dlatego nie warto go sobie samemu dodatkowo aplikować i słodzić herbaty, kawy czy kompotu.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
Masz rację, dlatego nie warto go sobie samemu dodatkowo aplikować i słodzić herbaty, kawy czy kompotu.
oj bez przesady ...trzeba sobie czasem osłodzić życie no i jak pić gorzką herbatę to straszne :D to już wolę wodę
 

plumka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Czasem mozna zaszalec, ale ogolnie lepiej trzymac sie jakis zasad np. co do ilosci cukru;)
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
oj bez przesady ...trzeba sobie czasem osłodzić życie no i jak pić gorzką herbatę to straszne :D to już wolę wodę
Ja tam kiedys slodzilam bardzo duzo, poxniej przeszlam na diete i przestalam slodzic. Teraz nieslodka herbata smakuje mi bardziej niz ta z cukrem, wiec uwierz mi - mozna sie przyzwyczaic :)
 

plumka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
oczywiscie, ze do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic,a tym bardziej dzieci jesli sa male jeszcze.

dziewczyny podajecie swoim dzieciom codziennie 5 porcji warzyw i owocow?
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
oczywiscie, ze do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic,a tym bardziej dzieci jesli sa male jeszcze.

dziewczyny podajecie swoim dzieciom codziennie 5 porcji warzyw i owocow?

Z moją siostrzenicą nie ma problemu pod tym względem, bardzo lubi i jedno, i drugie i sama sobie bierze :)
a co to znaczy pięć porcji? pięć razy dziennie marchewkę albo banana? :p
 
Do góry