Jazda rowerem z maluchem- w co ubrac?

arizona89

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2016
Posty
41
Punkty reakcji
1
Planujemy rozpoczac wyprawy rowerowe z naszym maluszkiem. Fotelik juz mamy, ale chcialabym wiedziec w co ubieracie swoje dzieci? Jakies cieple kurteczki czy przykrywacie kocykiem? Dzis na przyklad jest dosc chlodno. Nie wiem co zalozyc, nie chce zeby maluch marzl, ale nie chce go tez przegrzewac. Mozecie pomóc?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Moim zdaniem jeśli Tobie, załóżmy, jest w samej koszulce ciepło to nie owijaj dzieciaka w koce i korzuchy, bo jemu przecież też jest ciepło. Ubieraj je tak jak byś ubrała siebie, oczywiście też bądź racjonalna. Jak jest taka temperatura chlodnawa, to koszulka jakaś no i cieplejsza bluza, ale już z kocami to bym nie przesadzała. Zawsze też możesz sprawdzić przecież, czy dziecku nie jest zimno i ubrać je cieplej.
 

arizona89

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2016
Posty
41
Punkty reakcji
1
Dzieki za odpowiedz :) No najbardziej boje sie tego, ze jednak jak jedziemy- to nie tempem żółwia i wiatr wieje wprost na mojego malca.
 

arizona89

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2016
Posty
41
Punkty reakcji
1
Blanche napisał:
Masz z przodu czy z tyłu to siedzonko? :)
z tyłu mam i chcialabym go jakos w miare dobrze zakryc. moze koc to faktycznie przesada, ale nie chce zeby mi sie dzieciaczek zaziębił
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
No to tak, jak mówię, zobacz na pogodę :) byle nie popadać w przesadne, mówię, jak Tobie jest chłodno to jemu też. A jak Ty się gotujesz, to jemu nie trzeba tony ciuchów. :) z tyłu to go będziesz trochę osłaniać :) no musisz sama wyczuć co będzie dla niego dobre. U mnie dziś jest 25 stopni, ale słońca prawie nie ma więc tak na pół ciepło jest. To wtedy jakaś bluza i chustkę na szyję jakąś na pewno załóż :)
A ile ma w ogóle?
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
moja siostra jest zapaloną rowerzystką i ona z maluchem jak jedzie to zaklada mu cos takiego jak 'coverover' :) nie do konca wiem jak to dziala, bo sama dzieci jeszcze nie mam i nie znam sie na tym :p ale ona sobie chwali :) musialabys wygoglowac to
 

karolinaeff

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2016
Posty
28
Punkty reakcji
1
sunkiss napisał:
moja siostra jest zapaloną rowerzystką i ona z maluchem jak jedzie to zaklada mu cos takiego jak 'coverover' :) nie do konca wiem jak to dziala, bo sama dzieci jeszcze nie mam i nie znam sie na tym :p ale ona sobie chwali :) musialabys wygoglowac to
widzialam to na targach na służewcu jakis czas temu. a co do jazdy rowerem- wiatr potrafi czasem zawiac porządnie, no i przewiac malucha. tez czasem główkuje w co go ubrac
 

arizona89

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2016
Posty
41
Punkty reakcji
1
dokladnie, najwazniejsze to nie przesadzac ;) chociaz czasem ciezko wyczuć pogodę i malucha ;) o coverover slyszalam, obecnie jeszcze sie zastanawiam, chociaz wydaje sie byc spoko opcją na rower czy nawet jogging z wozkiem ;)
 
Do góry