JavaScript i połączenie pomiędzy użytkownikami

Micha Ryszawy

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam
Uczę się programowania od kilku miesięcy i chciałem tutaj zapytać jak połączyć dwie lub więcej osób np.: na czacie albo grach. W większości książek o Ajaxie pisze jak się połączyć pomiędzy przeglądarką użytkownika a serwerem. Proszę może o jakiś skrypcik.
 

kmike

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Czat będzie trochę zbyt skomplikowany jak na początek. Musisz wiedzieć jak działa język i sieć, sockety. Musisz mieć do tego serwer, np Node JS. Albo jeśli wspominasz o ajaxie musisz odbierać zapytania od przeglądarki, np w php, ruby, pythonie. To z kolei wymaga znajomości innego języka.
 

Micha Ryszawy

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
PHP, SQL znam biegle. Mówisz Node JS? Uczę się powolutku JavaScript i jQuery - w miarę wolnego czasu... A tak prywatnie chciałbym i mam plany stworzyć gry mojego pomysłu i trochę zaczerpniętego z kurnika i o wiele lepiej. A Ajax nie jest trudny ;-)
 

Baskerville

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
78
Punkty reakcji
13
Wiek
45
Ze swojej strony proponuję opanowanie JavyScript, jej niuansów itp, itd. W zależności od swoich potrzeb oraz wymagań musisz dobrać sobie framework lub biblioteczkę lub nawet napisać sam takową. Ja np. rozpoczynałem od czystego JS'a, później zacząłem używać jQuery. Ale jest jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy, które można spróbować, np. jeśli chodzi o komunikację będą to: ServerSentEvents oraz WebSockets :)
 
Do góry