Japonia

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
też myślę nad wyjazdem do Japonii. Od dawna interesowałem się tamtejszą kulturą, z resztą ogólnie jestem światowcem, w dodatku jestem fanem nowych technologi, co przemawia też za wyjechaniem tam. Możliwe, że na studiach dam radę pojechać na jakąś wymianę.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Japonia to bardzo interesujący kierunek, to fakt. Wybierając się tam, chciałbym zobaczyć jak najwięcej się da. Myślę, że dobrym kompromisem pomiedzy niewielką ilością czasu a chęcią zobaczenia jak najwięcej jest jedna z wycieczek objazdowych trzeba na to odłożyć troszkę pieniędzy, ale w moim przekonaniu każda złotówka wydana na podróżowanie to inwestycja...
 

Jasio Kolenda

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Oooo, cudowny kierunek podróży! Znajomy byli i są zachwyceni urodą kraju, kuchnią, zaawansowaniem technologicznym, bezpieczeństwem (Japonia to chyba najbezpieczniejszy kraj na świecie, kiedyś tez czytałem jakieś badania na ten temat).
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
rumsztyk napisał:
trzeba na to odłożyć troszkę pieniędzy, ale w moim przekonaniu każda złotówka wydana na podróżowanie to inwestycja...
Jak chcesz zaoszczędzić pieniądze, to zamisat spać w hotelach możesz szukać noclegu przez Airbnb. Ktoś ci wynajmuje pokój na krótki okres i nie musisz się martwić tak nardzo o kase.
 

JoanAnn

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja też chętnie bym się tam wybrała. Jestem zafascynowana ich kulturą, nawet próbowałam uczyć się języka, ale dość szybko poległam...
 

TinnLinn

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2017
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
🤷🏻‍♀️
to ja może już nie będę nowego tematu zakładać tylko tu odświeżę wątek pełen znawców Japonii ;P
Mam taki problem, że szukam nazwy takich ciasteczek(?) które często występują w anime (pierwszy raz widziałam je w Pokemonach ;P) i to sę takie powiedzmy ciasteczka-bułeczki wielkości dużej pięści; ogólnie są białe i wyglądaja jakby były z ryżu albo takiej kokosowej papki jak np. w Bountym i mają taki czarny paseczek na czubku ;)
Ktoś mnie oświeci? Bo Google raczej mi na tak skomplikowane pytanie nie odpowiedzą ;D
Chodzi o mochi?
 

TinnLinn

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2017
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
🤷🏻‍♀️
Ja bardzo chętnie bym pojechała i zwiedziła wszystkie sklepiki z ubraniami na Takeshita Street i wydała tam wszystkie pieniążki, jakie kiedykolwiek zarobiłam. Kto jedzie ze mną? 😂
 
Do góry