Janusz Korwin-Mikke

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Trollu, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale z Twojej wypowiedzi wynika (przynajmniej dla mnie), że ruch liberalny w Polsce... nie istnieje, nie ma perspektyw, nie ma pomysłu i (to o czym mówię) nie chce wygrać. Yyy?

Malo to Korwin ma pomyslow ? :D

Powiem Ci tak. Jak w życiu będziesz działał jak Korwin w wyborach, to... nic nie osiągniesz. Pomyśl o tym.

Czyli trzeba byc w zyciu klamca, oszustem i manipulantem ?

Bierzesz życie za mordę, a nie cackasz się w stylu "Ruch liberalny nie moze wygrac bo nie obiecuje ludziom gruszek na wierzbie.". Biadolą to babcie na bazarkach, a nie poważni politycy. Poważnie politycy biorą się do roboty i są EFEKTYWNI.

Oj tak, sa bardzo efektywni... w okradaniu spoleczenstwa i budowaniu chwaly socjalizmu, od 20 lat ten proces im wybitnie podoba, a jak socjalizm pierdyknie to przeciez nie oni dostana po ryju tylko obywatele ;)

Kurna... Obiecać mercedesy na baobabie, wygrać, zlikwidować socjalizm, zapewnić wszystkim dobrobyt, a potem się martwić, ze się... zapewniło dobrobyt?!? Gdzie tu Korwin widzi problem? Gdzie Ty widzisz problem?

To jest sprzeczne z idea liberalna. Mercedesa i dobrobyt kazdy musi sobie zapewnic sam. Korwin jedynie mowi ze to wlasnie chce ulatwic.

Inaczej: Korwin podkupia pijarowców Komora, KAczki, Leppera i już ma 5-10%, plus 3% stałego elektoratu, który wie o co chodzi z tym PR. Delikatny retusz aktywności w internecie i niech kilka % z tych jego milionów internetowych wielbicieli zagłosuje na niego. I tak dalej. A on co? Nic. I to mnie dziwi.

Faktycznie, Korwin nie jest zbyt dobry w kreowaniu przekonywujacego wizerunku, tutaj wymagaloby to poprawy. Piszesz, że klika nie dopuści. Może i tak, ale najpierw to sam

A w Anglii i Holandii dobre wyniki uzyskali jacy liberałowie? Prawdziwi czy ala PO (nie wiem w sumie)? I jaką mieli retorykę (oczywiście z poprawką na inne realia).

A wystapili z UE ? jak nie to znaczy ze to zadni liberalowie :)

Czy Ty Trollu naprawdę uważasz, że wszystko jest z Korwinem jak trzeba?

Nikt nie jest doskonaly i zawsze moze byc lepiej.

Co sie stalo w Grecji?
Zaraz ci wytlumacze,za duzo bylo cwaniaczkow ktozy nie placili podatkow.
Panstwo ma klopoty z braku wplywow z podatkow.

W Grecji zbankrutowala idea socjalizmu europejskiego.

Ja akurat zarabiam 20 zl w systemie prawa pracy.
I nikt mi nie robi laski ze placi za mnie skladki bo to jego psi obowiazek.
Jesli przestanie podam go do sadu.

Cieszy Ciebie to ? ja bym zamiast 20 zl wolal dostawac 40 i sam decydowac co mam z tym zrobic.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Trollu staje się twoim fanem
thumbsup.gif
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Czyli trzeba byc w zyciu klamca, oszustem i manipulantem ?
Skoro tak już zagaiłeś, to tak. Niestety tak i przykro mi, nie umiem tego zmienić.
Ale mi raczej chodziło o teoretyzowanie zamiast efektywnego działania. Korwin to ideał pierwszego i zaprzeczenie drugiego. Jak Cię ktoś napadnie, a Ty będziesz dywagował jak się obronić, żeby mu czasem czegoś nie połamać zamiast go pierdzielnąć, to zostaniesz w skarpetkach. Korwin zamiast pierdzielnąć, to dywaguje co by zrobić, żeby zachować liberalny honor, a ludzie się zmienią, za 1000 lat, ale się zmienią. Super.

Oj tak, sa bardzo efektywni... w okradaniu spoleczenstwa i budowaniu chwaly socjalizmu, od 20 lat ten proces im wybitnie podoba, a jak socjalizm pierdyknie to przeciez nie oni dostana po ryju tylko obywatele ;)
Nie rozumiesz o co mi chodzi. Są efektywni bo wygrali. Wygrali i mają władze. Mają władzę mogą wpływać na rzeczywistość.
Korwin nie pokombinował, nie wygrał, nie ma władzy, nic nie zmieni. Ideał... Postawa godna odznaczenia, tylko co z niej wynika?

To jest sprzeczne z idea liberalna. i dobrobyt kazdy musi sobie zapewnic sam. Korwin jedynie mowi ze to wlasnie chce ulatwic.
No to przecież się pytam czy chce wygrać czy nie. Skoro jest sprzeczne, to może nie tyle nie chce, co nie może? Hmm
Po co Korwin bierze udział w wyborach, w których głosują ludzie, których trzeba do siebie przekonać, skoro On nie może ich przekonywać, bo to by było sprzeczne z ideą liberalną? :niepewny:

A wystapili z UE ? jak nie to znaczy ze to zadni liberalowie :)
A da się z UE wystąpić? Można zostać co najwyżej zawieszonym (Polska tak ma nie wiem jak inni) w prawach członka (za niepłacenie składek na przykład, albo tak jak miała Austria). A to oznacza same sankcje. JKM też by nie wystąpił, a to chyba nie czyni go socjalistą, co?


Dirk_Struan Icon
Today, 22:07
DLA MNIE JESTEŚ ŚCIERWEM POPULISTYCZNYM !! BEZMÓZGą BATERYJKą CO WNOSZĘ PO POŚCIE : http://www.forumowisko.pl/topic/30565-janusz-korwin-mikke/page__view__findpost__p__2426962


Gratuluje Ci Trollu takich fanów ^^
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ciesze sie Dirku ze sie ze mna zgadzasz :D Moje poglady lekko ewiluowaly ostatnimi miesecy...

Ale mi raczej chodziło o teoretyzowanie zamiast efektywnego działania

Przeciez Korwin jak malo ktory z calej tej reszty mowi wlasnie o KONKRETNYM DZIALANIU :D

Nie rozumiesz o co mi chodzi. Są efektywni bo wygrali. Wygrali i mają władze. Mają władzę mogą wpływać na rzeczywistość.
Korwin nie pokombinował, nie wygrał, nie ma władzy, nic nie zmieni. Ideał... Postawa godna odznaczenia, tylko co z niej wynika?

Wladzy nie wygrali tylko sobie ja przywlaszczyli ukladajac sie z bezpieka podczas upadku komuny.

No to przecież się pytam czy chce wygrać czy nie. Skoro jest sprzeczne, to może nie tyle nie chce, co nie może? Hmm
Po co Korwin bierze udział w wyborach, w których głosują ludzie, których trzeba do siebie przekonać, skoro On nie może ich przekonywać, bo to by było sprzeczne z ideą liberalną?
unsure.gif

Korwin stara sie przekonac, ludzie nie sluchaja, to ich problem a nie jego...

Pozatym wiele ludzi ma takie same poglady jak On ale jak przychodzi do glosowania, no to lipa.. bo po co marnowac glos jak i tak klika wygra ?
Zle podejscie niestety.

A da się z UE wystąpić? Można zostać co najwyżej zawieszonym (Polska tak ma nie wiem jak inni) w prawach członka (za niepłacenie składek na przykład, albo tak jak miała Austria). A to oznacza same sankcje. JKM też by nie wystąpił, a to chyba nie czyni go socjalistą, co?

Pewnie nie da sie wystapic bo Polska nie jest juz niepodleglym krajem.
Oj Korwin by namieszal :D Przeciez on nienawidzi tej socjalistycznej europejskiej zarazy...
 
S

serwor

Guest
Cieszy Ciebie to ? ja bym zamiast 20 zl wolal dostawac 40 i sam decydowac co mam z tym zrobic.

A kto ci kaze pracowac legalnie?
Pracuj sobie na czarno tylko watpie aby Ci ktos zaplacil 40 zl za godzine.

Pozwol ze sam zadecyduje jak mam pracowac.
Chce placic podatki ,skladki itd.
I chce zeby moj pracodawca tez placil za mnie skladki.
A jak nie chce niech zalozy firme w Somali i tak zatrudnia pracownikow.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
A kto ci kaze pracowac legalnie?
Pracuj sobie na czarno tylko watpie aby Ci ktos zaplacil 40 zl za godzine.

Pozwol ze sam zadecyduje jak mam pracowac.
Chce placic podatki ,skladki itd.
I chce zeby moj pracodawca tez placil za mnie skladki.
A jak nie chce niech zalozy firme w Somali i tak zatrudnia pracownikow.

ale bardzo prosze, nikt Tobie nie zabrania byc niewolnikem... nikt Tobie nie bronni oddawac polowy dochodow ktore sie rozplywaja w korycie... ale wybacz ze niektorzy widza to nieco inaczej...
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
dobranoc dzieci !! płaćcie składki na arabów w zachodniej europie... płaćcie składki na urzędników ... spotkajmy się za 40 lat kiedy wy dostaniecie NIC emerytury jak w ogóle przetrwa ten wasz dobroczynny system :] jak dorosniecie oczka wam się otworzą a klocki się wysypią
bye1.gif


Trollu salut !!
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Przeciez Korwin jak malo ktory z calej tej reszty mowi wlasnie o KONKRETNYM DZIALANIU :D
Mylisz pojęcia. Wykaż mi efektywność Korwina. Wzrost czytelników w necie?
Efektywność, to jest osiąganie założonych celów. Co Korwin osiągnął?
Korwin pewnie ma więcej czytelników niż Fakty widzów. I co z tego wynika? NIC. To ma być ta efektywność?

Korwin stara sie przekonac, ludzie nie sluchaja, to ich problem a nie jego...
Po pierwsze, w jaki sposób przekonać? Po raz setny mówiąc, że tampony wymyślił facet? "Pogońcie ich kijami"? Co z tego, że to ma głębszy (słuszny) przekaz? To jest działanie szkodzące, a nie pomagające.
"Ich problem, a nie jego"? A gdzie w tym Polska?

Pozatym wiele ludzi ma takie same poglady jak On ale jak przychodzi do glosowania, no to lipa.. bo po co marnowac glos jak i tak klika wygra ?
Zle podejscie niestety.
Takich tekstów mógłbyś mi darować. 3 miliony wyborców mają w domu ołtarzyk Korwina i rzucają rzutkami w wydrukowany Twój baner, a jak przyjdzie co do czego, to głosują na PO. Nie żartuj.

Pewnie nie da sie wystapic bo Polska nie jest juz niepodleglym krajem.
Oj Korwin by namieszal :D Przeciez on nienawidzi tej socjalistycznej europejskiej zarazy...
Nie da się, bo nie ma podstaw prawnych do tego (nie mylę się? ;q). I nawet Korwin by nie znalazł jeśli tak jest w istocie. Przykro mi z tego powodu tak samo jak i Tobie.



Dirk_Struan...
Ja tu wyrażam troskę o ruch liberalny, a Ty mnie od bateryjek wyzywasz.
Może o tym nie wiesz, ale dałbym sobie doszyć trzecią rękę, żeby się podpisać trzema rękoma pod połową postulatów Korwina. No ale pewnie połowa to za mało, żeby nie być ścierwem.
W każdym bądź razie cieszę się Twoją radością. Radością z popierania najmniej efektywnego kandydata w stawce (oczywiście proporcjonalnie do możliwości). Mam nadzieję, że jako staruszek będziesz miał niesamowitą satysfakcję, że popierałeś honorowego polityka, który nie zrobił nic, aby żyło się Tobie lepiej. Będziesz mógł rozmyślać nad rolą Korwina w kształtowaniu rzeczywistości podczas liczenia ZUSowskiej emeryturki, której Korwin nie zlikwidował, bo nie miałwłądzy. I jakbyś nie zauważył, nie chodzi mi o popieranie dzisiaj. Dzisiaj nie macie innej opcji. Ale dlatego zacząłem temat, żeby ktoś mi wyjaśnił dlaczego ruch liberalny doprowadził do tego, że musicie głosować na Korwina, a nie na jakiegoś młodego (albo i nie) ogarniętego liberała, który wie czego chce i JAK TO OSIĄGNĄĆ.
Pozdrawiam.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Mylisz pojęcia. Wykaż mi efektywność Korwina. Wzrost czytelników w necie?
Efektywność, to jest osiąganie założonych celów. Co Korwin osiągnął?
Korwin pewnie ma więcej czytelników niż Fakty widzów. I co z tego wynika? NIC. To ma być ta efektywność?

Wybacz ale Korwin nie ma wladzy. I nie ma szans jej miec, wiec co ma niby zrobic ? :)

Po pierwsze, w jaki sposób przekonać? Po raz setny mówiąc, że tampony wymyślił facet? "Pogońcie ich kijami"? Co z tego, że to ma głębszy (słuszny) przekaz? To jest działanie szkodzące, a nie pomagające.
"Ich problem, a nie jego"? A gdzie w tym Polska?

Polska to przede wszytskim ludzie, jak ludzie nie chca jej dobra to co On na to ma poradzic ?
Znowu sie opierasz na te szczatki jego wypowiedzi ktore raczy serwowac TV.
Faktycznie, moze ma czasami zbyt kontrowersyjne wypowiedzi ale taki juz jest. Pozatym ma racje, tych zlodzieji wypadaloby przegonic kijami ;)

Takich tekstów mógłbyś mi darować. 3 miliony wyborców mają w domu ołtarzyk Korwina i rzucają rzutkami w wydrukowany Twój baner, a jak przyjdzie co do czego, to głosują na PO. Nie żartuj.

Nie, chodzi mi o poglady liberalne. Np. ponad 20% Polakow jest przeciwko przymusowemu systemowi emerytalnemu, no ale pozniej te 20% idze i zamiast glosowac na Korwina glosuje na socjalistow z PO czy PiS ktorz chca ciagnac ta szopke.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Wybacz ale Korwin nie ma wladzy. I nie ma szans jej miec, wiec co ma niby zrobic ? :)
No popatrz. A ja uważam, że Korwin może mieć szanse (jakby tylko chciał je mieć). Kurde... Ty go skreślasz, ja go nie skreślam i to ja jestem socjalistycznym ścierwem :bag:


Znowu sie opierasz na te szczatki jego wypowiedzi ktore raczy serwowac TV.
Faktycznie, moze ma czasami zbyt kontrowersyjne wypowiedzi ale taki juz jest. Pozatym ma racje, tych zlodzieji wypadaloby przegonic kijami ;)
Opieram się na tym, na czym opiera się przeciętny wyborca.
I pamiętaj, że w obowiązującym systemie wyborczym nie istotna jest racja. Też mi z tego powodu przykro.

Nie, chodzi mi o poglady liberalne. Np. ponad 20% Polakow jest przeciwko przymusowemu systemowi emerytalnemu, no ale pozniej te 20% idze i zamiast glosowac na Korwina glosuje na socjalistow z PO czy PiS ktorz chca ciagnac ta szopke.
O no właśnie. Dobrze mówisz. Tylko znowu... zadaj sobie pytanie czemu Korwin nie potrafi przekuć tej niechęci do systemu emerytalnego w głosy? Lepper by to przekuł w 3 sekundy i pomnożył razy 1000, a jest głupszy.

No nic Trollu. Na dziś koniec. Liczę, że jakiś znawca zakulisowego życia środowiska liberalnego wyjaśni mi "czemu Korwin". A teraz tak mi do głowy pytanie wpadło: czemu nie promuje się nikogo poza Korwinem? Korwin po przegranych wyborach wycofuje się z polityki (co jest możliwe, bo zapowiada to w kółko) i co się dzieje ze środowiskiem? Na kogo Troll będzie głosował? Kiedyś był taki UPRowiec, lekarz jakiś hmmm coś na "B"? Ale gdzie On jest teraz? Co będzie "po Korwinie"? Czy to nie wydaje się Wam dziwne? Czemu Korwin na swojej popularności nie stara się wypromować swojego następcy?
Trollu, jakbyś miał zamiar to komentować: nie chodzi mi o poglądy, tylko o personalia.
No i cały czas interesuje mnie sytuacja UPR - WiP.
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
zadaj sobie pytanie czemu Korwin nie potrafi przekuć tej niechęci do systemu emerytalnego w głosy? Lepper by to przekuł w 3 sekundy i pomnożył razy 1000, a jest głupszy.

Zabawny jesteś dziecię rewolucji po i postkomuny (wszak to jedno)
Durnota aż kipi !
Prowokacja wylewa się bokami !
"Wiele osób przeciera oczy ze zdumienia. Ponad 15 proc. rodaków uwierzyło, że absolwent technikum rolniczego w Sypniewie, były bokser, organizator rolniczych blokad i pogromca komorników, będzie najlepszą wizytówką Polski. Że "Człowiek z wyrokami" (tak hasło wyborcze Leppera "Człowiek z charakterem" modyfikowali na billboardach Leppera nieznani sprawcy) dogada się z Bushem, Putinem i Łukaszenką, skutecznie dopilnuje naszych interesów w Brukseli i zadba, żeby Polakom nie działa się krzywda...."

Kaagular Tacy jak ty są ropiejącym wrzodem na łonie Polski !
Dzięki takim popaprańcom Polska jest w WSRE to takie zdegenerowane jednostki doprowadziły nasz naród na skraj nihilizmu !
Uznajesz dziecko za dobro i szlachetność kłamstwo i obłudę obecnej oligarchii ?
Żal bierze że takie jednostki jak ty mają dziś głos !
Tu jasno poparcie krytyki demokracji !
Niedojrzałe wypaczone jednostki z prawem głosu koszmar zdrowego i silnego państwa !!!!!!!!!!!!!!!

Dirku Trollu wszak to dziecię gazety wybiórczej nie ma sensu dyskusja !
Zdegenerowane myśli i słowa ... prowokacja bez cienia refleksji ... smutek !
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
No popatrz. A ja uważam, że Korwin może mieć szanse (jakby tylko chciał je mieć). Kurde... Ty go skreślasz, ja go nie skreślam i to ja jestem socjalistycznym ścierwem
bag.gif

Nie wiem jakie masz poglady wiec ja Ciebie tak nie nazwalem nigdy, ja nikogo scierem nie nazywam, sojalistow nazywam tylko tak ze sa wrogami ludzkosci ;)
Korwin nie ma szans bo nikt nie ma szans z poza kliki ktora trzyma w reku media i potezne pieniadze podatnika na swoja propagande.

Opieram się na tym, na czym opiera się przeciętny wyborca.
I pamiętaj, że w obowiązującym systemie wyborczym nie istotna jest racja. Też mi z tego powodu przykro.

Czyli jestes przecietnym zjadaczem kielbasy. Aby zrozumiec Korwina trzeba sie troche samemu wysilic, dokladniej posluchac o co mu chodzi, a objawianie jest wtedy wielkie :)

Tak to powinno sie odbywac, kazdy odpowiedzialny wyborca powinen sam troche pomodzyc ktory kandydat jest najlepszy, ale przecietny Polak jest zbyt glupi albo zbyt leniwy, wybiera na podstawie ktory spot mu sie bardziej spodoba czy ten o wisniach czy ten o debie.

Dlatego demokracja to chory system gdzie 3 idiotow ma 3 razy wiecej glosow od 1 inteligenta.

O no właśnie. Dobrze mówisz. Tylko znowu... zadaj sobie pytanie czemu Korwin nie potrafi przekuć tej niechęci do systemu emerytalnego w głosy? Lepper by to przekuł w 3 sekundy i pomnożył razy 1000, a jest głupszy.

Lepper zerowal wlasnie na idiotach i karmil ich populizmem, chwile mu sie udalo ale i na nim sie wkoncu poznali.

No nic Trollu. Na dziś koniec. Liczę, że jakiś znawca zakulisowego życia środowiska liberalnego wyjaśni mi "czemu Korwin". A teraz tak mi do głowy pytanie wpadło: czemu nie promuje się nikogo poza Korwinem? Korwin po przegranych wyborach wycofuje się z polityki (co jest możliwe, bo zapowiada to w kółko) i co się dzieje ze środowiskiem? Na kogo Troll będzie głosował? Kiedyś był taki UPRowiec, lekarz jakiś hmmm coś na "B"? Ale gdzie On jest teraz? Co będzie "po Korwinie"? Czy to nie wydaje się Wam dziwne? Czemu Korwin na swojej popularności nie stara się wypromować swojego następcy?
Trollu, jakbyś miał zamiar to komentować: nie chodzi mi o poglądy, tylko o personalia.
No i cały czas interesuje mnie sytuacja UPR - WiP.

Zadeklarowanym liberalem jestem od niedawna i nie znam dokladnie sceny politycznej i zreszta nigdy jakos specjalnie sie tym nie interesowalem, a moze trzeba bedzie zaczac ? Wiec ja nie umiem Tobie odpowiedzec na te pytania, sam chetnie poznalbym na nie odpowiedz. Co do UPR - WiP Korwin powiedzial tylko tyle ze wybrali zlego prezia w UPR, pozniej go ciezko bylo usunac, bo jak wiadomo w partiach panuje demokracja, czyli prosta droga do problemow. I cos sie tam pogmatwalo ze Korwin sie ulotnil.

No tak, smutne, dosc ze glos prawdziwych liberalow jest tak slaby to sie jeszcze sami kloca.

Janie, ludzi jak bladza trzeba uswiadamiac i edukowac, przekonywac, takim tonem dyskusji sie nic napewno nie osiagnie.
I tutaj wlasnie jest to troche problem z JKM, bo on czasem nie ma cierpliwosci aby przekonywac i czasem wypowiada sie w takim tonie ze ludzie go przelaczaja.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Korwin nie ma szans bo nikt nie ma szans z poza kliki ktora trzyma w reku media i potezne podatnika na swoja propagande.
Szanse ma. Poza tym to jest temat o Korwinie, a nie o Korwinie w wyborach prezydenckich. W wyborach parlamentarnych nie ma szans? Pewien jesteś? Jesteś pewien, że nie ma szans na te 5%, czy tylko tym rzekomym brakiem szans tłumaczysz sobie fakt, że zdobywa 1-2%? Zwalanie na medialne kliki (których istnienie jest oczywiste) może być trudne do obrony szczególnie, że to Ty sam twierdzisz, że JKM jest potęgą w necie i masa jego potencjalnych wyborców nie oddaje na Niego głosu. Jego możliwości dotarcia do wyborców oceniam na ciut większe od PSL (który to ma ogromne struktury lokalne, ale ich znaczenie maleje, a netu wzrasta), a jednak PSL w sejmie jest. Jest dlatego, że umie efektywnie wykorzystać lokalne struktury, a Korwin nie umie efektywnie wykorzystać netu. W parlamentarnych wyborach nie jest też tak silne pojęcie "głosu straconego". Wszak już 5% jest wystarczające, nie potrzeba 51%.



Czyli jeste przecietnym zjadaczem kielbasy. Aby zrozumiec Korwina trzeba sie troche samemu wysilic, dokladniej posluchac o co mu chodzi, a objawianie jest wtedy wielkie :)
Po pierwsze nie jestem przeciętnym zjadaczem kiełbasy. Raczej takim, którego w pierwszej (no... drugiej) kolejności na sybir wywiozą. W zdaniu do którego się odnosisz zachowałem się jak zjadacz kiełbasy. Ja nie zagłosuje na Korwina, bo on nie umie sprawić, żeby te 50% zbieżności poglądów moich z jego stało się dla mnie ważne. Bo tak się składa, że akurat te 50% są na pozycjach 51 -100 ;)


Tak to powinno sie odbywac, kazdy odpowiedzialny wyborca powinen sam troche pomodzyc ktory kandydat jest najlepszy, ale przecietny Polak jest zbyt glupi albo zbyt leniwy, wybiera na podstawie ktory spot mu sie bardziej spodoba czy ten o wisniach czy ten o debie.
Powinien
Powinien
Powinien
A trawa powinna być bardziej zielona.
I co z tego?
Teoretyzowanie i pobożne błagania.
A tu trzeba działać, a nie biadolić.
Trollu ja naprawdę doceniam, to że chcesz inny świat, innych ludzi. Tyle, że żeby było tak jak chcesz za Twojego życia, to trzeba wygrać.
Taki przykład z bazarkiem Ci przedstawię.
Na Namysłowskiej w Warszawie jest bazarek. W sobotę i niedzielę odbywają się na nim wielkie targi. Żeby zająć dobre miejsce, kupcy ustawiają się w kolejce pod bramą nawet o 20 dnia poprzedniego i czatują w samochodach 10 godzin, listy społeczne, kłótnie, przepychanki. No cyrk na kółkach, a jeszcze im się dostaje od okolicznych mieszkańców i kierowców, bo zajmują parking. No i teraz tak. Kaczyński, Komorowski, Lepper itd. są pierwszymi w kolejce. Pierwszy samochód Komora, drugi Kaczki, trzeci Napieralskiego itd. Korwin z kolei, jako że ma honor, nie będzie się przepychał z motłochem, poczeka, obudzi się o słusznej godzinie i godnie wkroczy na bazarek. Zajmie najgorsze miejsce. W dodatku tamci mają chłam, podróbki i to droższe niż porządny towar Korwina.
Efekt: Kaczor, Komor i inni utarg mają taki, że hej, klientów masa, każdy kto wchodzi na bazarek musi przejść przez ich stoiska. Korwin utarg ma mizerny, bo miejscówa lipna, prawie go nie widać, brak możliwości zwrócenia uwagi na swój lepszy towar. Kaczory i Komory wychodzą zadowolone, a Korwin "powinno, powinno, powinno".


Korwin: Postawa godna pochwały. Efekt żałosny.
Reszta: Postawa godna kopa w zad. Efekt osiągnięty.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
każdemu czasem puszczają nerwy jak mi np wczoraj
bag.gif
!!
głupota ludzka nie zna granic jej przejawem jest demokracja i głosowanie na obietnice bez pokrycia ładne spoty itd
smutne jest to że ludzie wierzą politykom kiedy mówią : kiedy ja dojdę do władzy to czarne stanie się zielone bo to ładniejszy kolor i taki przyjemny !!
natomiast JKM od lat zapewnia że kiedy na niego zagłosujesz to czarne znów będzie czarne a białe białe !!
tak mi się przypomniało kiedy to śp Lech użył sformułowania : nikt nas nie przekona że białe jest białe a czarne czarne ;) tak własnie wygląda nasza klasa polityczna !! banda świń przy korycie ...
uczciwość i prawda nie jest w cenie w państwie socjalistycznym dlatego tak cennym jest JKM !!
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Szanse ma. Poza tym to jest temat o Korwinie, a nie o Korwinie w wyborach prezydenckich. W wyborach parlamentarnych nie ma szans? Pewien jesteś? Jesteś pewien, że nie ma szans na te 5%, czy tylko tym rzekomym brakiem szans tłumaczysz sobie fakt, że zdobywa 1-2%?

Wydawalo mi sie rozmawiamy o wyborach obecnych, dyskutowanie o przyszlych jest troche na wyrost :)

Ja nic sobie nie tlumacze. Ja stwierdzam fakty. Korwin od lat jest taki sam, od lat mowi co trzeba zrobic i to mowi o tym godzinami i pisze o tym kartkami. Ludzie go nie sluchaja, co on wiecej ma zrobic ? Sam sobie dostepu do TV, mediow nie zrobi. Ludzie musza chciec myslec i zmieniac stan rzeczy.

Jedyne niezalezne medium to jest internet i w internecie wlasnie JKM jest dosc popularny. W mediach ktore trzyma klika przeciez nie dopuscza go, ani zadnych liberalow do glosu.

Zwalanie na medialne kliki (których istnienie jest oczywiste) może być trudne do obrony szczególnie, że to Ty sam twierdzisz, że JKM jest potęgą w necie i masa jego potencjalnych wyborców nie oddaje na Niego głosu. Jego możliwości dotarcia do wyborców oceniam na ciut większe od PSL (który to ma ogromne struktury lokalne, ale ich znaczenie maleje, a netu wzrasta), a jednak PSL w sejmie jest. Jest dlatego, że umie efektywnie wykorzystać lokalne struktury, a Korwin nie umie efektywnie wykorzystać netu. W parlamentarnych wyborach nie jest też tak silne pojęcie "głosu straconego". Wszak już 5% jest wystarczające, nie potrzeba 51%.

Twierdze ze w necie jest popularny, a to nie jest tozsame z posiadaniem wyborcow. PSL to demagogia i nepotyzm dlatego maja swoj twardy elektorat i swoj procent korytka ktory od lat dzierza.

Ale dlaczego zarzucasz Krowinowi ze nie umie wykorzystac netu ? To ma niby jeszcze w tym necie robic ? Ma bodazje 2 najpopularniejsze blog w sieci.

Po pierwsze nie jestem przeciętnym zjadaczem kiełbasy. Raczej takim, którego w pierwszej (no... drugiej) kolejności na sybir wywiozą. W zdaniu do którego się odnosisz zachowałem się jak zjadacz kiełbasy. Ja nie zagłosuje na Korwina, bo on nie umie sprawić, żeby te 50% zbieżności poglądów moich z jego stało się dla mnie ważne. Bo tak się składa, że akurat te 50% są na pozycjach 51 -100
mruga.gif

Masz prawo byc niewolnikem. Nikt Tobie tego nie zabrania :)

A trawa powinna być bardziej zielona.
I co z tego?
Teoretyzowanie i pobożne błagania.
A tu trzeba działać, a nie biadolić.
Trollu ja naprawdę doceniam, to że chcesz inny świat, innych ludzi. Tyle, że żeby było tak jak chcesz za Twojego życia, to trzeba wygrać.

Zeby wygrac, ludzie musza zaczac myslec i chciec zmiany. Moja wina, Korwina wina ze nie chca ?

Korwin: Postawa godna pochwały. Efekt żałosny.
Reszta: Postawa godna kopa w zad. Efekt osiągnięty.

Ale Ty ciagle nie dostrzegasz. Ze reszta dazy do jednego efektu, dorwania sie do koryta. A Korwin chcialby zmienic rzeczywistosc. A zeby zmienic rzeczywistosc ludzie musza chciec ja zmienic. A ludzie wola isc na latwizne, ktos im naobiecuje kielbasy to na niego glosuja. Jak kielbasy nie to ludzie uwazaja ze jej nie ma bo ten kto obiecywal cos spieprzyl, wiec co robia ? ida glosowac na drugiego co im obiecuje kielbase. Dopuki ludzie nie zauwaza ze kielbasa jest klamstwem i samemu trzeba sobie o nia zadbac to bedzie jak bedzie.

JKM nic nie obiecuje dlatego nie jest popularny. Malo tego, on mowi wprost ze zmiany bylby bardzo ciezkie a Polacy musielby ruszyc dvpska do roboty. Ludzie nie chca takich rzeczy sluchac... ale sa one prawdziwe.

Dopoki ludzie chca byc niewolnikami nic sie nie zmieni.

Beda dawac wladze socjalistom ktorzy ich okradaja i oklamuja i pozniej narzekac na nich i glosowac na innych socjalistow ktorzy obiecuja kolejne gruszki na wierzbie.

Pozatym frekwencja udowania ze spoleczenstwo nie legalizuje tego systemu. Na opcje rzadzaca glosuje 15% spoleczenstwa. Czyli de facto sa to rzady mniejszosci. Wladza jest zwyczajnie przywlaszczona przez klike a ludzie maja to gdzies bo wygodniej jest byc niewolnkiem niz miec wolnosc ktora wymaga odpowiedzialnosci i samodzielnego myslenia.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Trollu problem w tym, że masz rację.
Tylko kto się cieszy z tego, że jest taki Korwin? Ty się cieszysz? Dirk_Struan się cieszy? Nie. Cieszy się taki Serwor (sorry Serwor jeśli nie trafiłem). Jakbym był paskudnym socjalistą z krwi i kości, to w moim interesie byłoby istnienie takiego Korwina. Dostrzeż to.

Cieszy się Komór, Kaczka i Napieralski. Im Korwin jest na rękę. Zapewniam Cię, że Kwaśniewski cieszy się, że Korwin go przyrównuje do Hitlera (bo dla PRZECIĘTNEGO wyborcy źle świadczy o Korwinie, nie o Kwaśniewskim). Tu jest problem i nie bardzo rozumiem czemu tego nie dostrzegasz.

Na co był by dzisiejszej "klice" liberał, który by potrafił realnie zdobyć poparcie i przeforsować chociaż jedną liberalną ustawę? Na nic. Wtedy cieszył by się ten liberał, a nie "klika". A teraz masz odwrotnie.

A moim niewolnictwem się nie martw. Martw się, że niedługo pójdziesz do pracy (nie pracujesz jeszcze?) i... zostaniesz niewolnikiem. Niewolnikiem z honorem i świadomością swego niewolnictwa. I co wtedy powiesz? "Dzięki Korwinie, za Twe starania i walkę o wolność"? Czy może "kurde... czemu ten Korwin chociaż jednej ustawy liberalnej nie przeforsował"? Ewentualnie możesz dalej narzekać na to, że ludzie są głupi i światem rządzi socjalistyczna klika i przez nią jesteś niewolnikiem. I do emeryturki (socjalistycznej) narzekać. Narzekać i narzekać, biadolić i biadolić. No ale takie narzekanie, to jest chyba domeną socjalistycznych nierobów żyjących z zasiłku, a nie prężnych, przedsiębiorczych, pracowitych ludzi chcących samemu budować swój dobrobyt.

A tak w ogóle to mam za sobą 15 pensji i jeszcze nie odczułem, że jestem niewolnikiem. No ale, jak rozumiem, mądrość spłynie na mnie z niebios (względnie ust Korwina) z czasem. Oby się do emerytury wyrobiła.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ale przeciez ja sie zgodzilem ze on nieraz zbyt kontrowersyjnie sie wypowiada. Nawet jak ma racje. Za hitlera byly 3x mniejsze podatki, za hitlera sie wsadzalo ludzi za poglady tak jak teraz w UE.

Na co był by dzisiejszej "klice" liberał, który by potrafił realnie zdobyć poparcie i przeforsować chociaż jedną liberalną ustawę? Na nic. Wtedy cieszył by się ten liberał, a nie "klika". A teraz masz odwrotnie.

Ale Ty nie jestes wstanie zrozumiec ze prawdziwy liberal nie jest wstanie zdobyc poparcia. Aby zdobyc poparcie trzeba glosic tezy populistyczne i socjalistyczne. Bo motloch jest na takie tezy czuly. 3 idiotow ma 3x wiecej glosow niz 1 myslacy. Dlatego demorkacja jest rajem dla istnienia socjalizmu.

Kazdy liberal oprocz Korwina bedzie mowil dokladnie to samo. Nie bedzie obiecywal kielbasy tylko bedzie glosil pomysly ktore wymagaja i myslenia i wysilku. A to do ludzi nie przemawia.

Chcesz od Korwina aby stal sie klamaca i populista ? Nie. On jest liberalem.

A moim niewolnictwem się nie martw. Martw się, że niedługo pójdziesz do pracy (nie pracujesz jeszcze?) i... zostaniesz niewolnikiem. Niewolnikiem z honorem i świadomością swego niewolnictwa. I co wtedy powiesz? "Dzięki Korwinie, za Twe starania i walkę o wolność"? Czy może "kurde... czemu ten Korwin chociaż jednej ustawy liberalnej nie przeforsował"?

Nie moge nic w tej kwesti zrobic. Tylko ja przynajmniej wyrazam swoj sprzeciw a podobni jak Ty wypisuja. Tak chce byc niewolnkiem, chce aby pracodawca oddawal za mnie skladzki co rownia sie z oddawaniem swoch dochodow w rece zlodziejow.

Ewentualnie możesz dalej narzekać na to, że ludzie są głupi i światem rządzi socjalistyczna klika i przez nią jesteś niewolnikiem. I do emeryturki (socjalistycznej) narzekać. Narzekać i narzekać, biadolić i biadolić. No ale takie narzekanie, to jest chyba domeną socjalistycznych nierobów żyjących z zasiłku, a nie prężnych, przedsiębiorczych, pracowitych ludzi chcących samemu budować swój dobrobyt.

Ale o co Tobie chodzi ? co mam zrobic zamach stanu i zamknac socjalistow w wiezeniu ? czy mam chodzic po domach i przekonac 40 mil Polakow aby zrzucili jarzmo niewolnictwa ? :)

A tak w ogóle to mam za sobą 15 pensji i jeszcze nie odczułem, że jestem niewolnikiem. No ale, jak rozumiem, mądrość spłynie na mnie z niebios (względnie ust Korwina) z czasem. Oby się do emerytury wyrobiła.

Oblicz sobie ile z tych twoich pensji wzielo Panstwo i co Ty z tego masz. Na co te pieniadze ida. I czy sam nie zagospodarowalbys swoich pieniedzy lepiej niz jak robi to za Ciebie Panstwo.

Odpowiedz jest chyba dosc prosta to wywnioskowania ?
 
S

serwor

Guest
Ja oczywiscie ciesze sie ze jest JKM bo jest wesolo,mozna sie posmiac.
Ale co by Amisze liberalizmu nie zrobili ,to i tak nie maja szans.
Po prostu ludzie zawsze odrzuca skrajnosc ,przeciez te kolibrowsko-JKM to mzonki ,teorie,hipotezy,nigdy nie wprowadzpone w zycie,po prostu nierealne.

I na szczescie bo sa tak antyludzkie i sorry,po prostu glupie.
Jest tylko biale i czarnie,straszne to prymitywne ,nierealne.
Ludzie tak to odczuwaja.

To jest komunizm w skrajnwej postaci odwrocony .
W komunizmie pracownicy sa idealni itd.
W amiszowym wolnorynkowym raju to pracodawcy z jakis tam powodow sa idealni,nie wykorzystuja,placa ogromne pensjei td.
O oczywiscie sprawia to wolny rynek,ten rynek ktory wlasnie od dwoch lat nie moze dac sobie rady .
Ogolna szczesliwosc i rownosc,prACPDAWCY KOCHAJA SWOICH PRACOWNIKOW ,PRACOWNICY PRACODAWCOW.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Po prostu ludzie zawsze odrzuca skrajnosc ,przeciez te kolibrowsko-JKM to mzonki ,teorie,hipotezy,nigdy nie wprowadzpone w zycie,po prostu nierealne.

Za to socjalistyczne mrzonki sa wprowadzane w zycie i jest pieknie. Tak jak obiecuja tak jest. II Irlandia i IV RP :)

Nie sa realne bo nigdy nie rzadzili liberalowie. Proste.

I na szczescie bo sa tak antyludzkie i sorry,po prostu glupie.
Jest tylko biale i czarnie,straszne to prymitywne ,nierealne.
Ludzie tak to odczuwaja.

Niezle faremozny wypisujesz. Co jest nieludzkie ? Wolnosc jest nieludzka ? Dawanie czlowiekowi mozliowsci myslenia o sobie i gospodaraowania swoimi pieniedzmi jak uzna sa stoswone jest nieludzkie ?

Socjalizm jest ludzki ? Niewolenie ludzi, ograniczenie ich wolnosci durnymi przepisami ? Zabieranie im polowy dochodow to jest ludzkie tak ?

Moze podasz jakies argumenty merytoryczne ? Podaj jeden pomysl JKM i powiedz dlaczego jest glupi i nierealny ?

Masz cos do powiedzenia konkretnego czy bedziesz sypal ideologia ?

Socjalizm jest antyludzki.

O oczywiscie sprawia to wolny rynek,ten rynek ktory wlasnie od dwoch lat nie moze dac sobie rady .

Gdzie Ty widzisz wolny rynek ?

Panuje socjalizm czlowieku a nie wolny rynek. Krytykujac obecny system sam sobie strzelasz w stope.
 
Do góry