Janusz Korwin-Mikke

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Szef daje tyle ile musi i ani grosza więcej. Ba, dąży do tego, żeby zapłacić jak najmniej. Inaczej nie nadaje się na szefa.
Dokładnie, dlatego trzeba robić tak, żeby musiał więcej. Będzie musiał w sytuacji rozwoju gospodarki, kiedy brakuje rąk do pracy. Kiedy jest nadwyżka, to żadne socjalistyczne zaklęcia nie pomogą.

Troll mnie wywołał do tablicy, choć to zdecydowanie nie ja się tu najlepiej na tym znam więc odpowiem bardzo ogólnikowo. Gdzie i kiedy był wolny rynek? Wolny rynek tworzy się wszędzie gdzie zgromadzą się ludzie i mają jakieś dobra. Jeśli w klasie jest jakaś ilość chłopaków i zbierają powiedzmy kapsle aby nimi grac, to zaraz wytworzy się rynek wymiany tych kapsli, zaraz też zbierze się banda silniejszych chłopaków, albo jeden dryblas i zabierze innym kapsle i w ten sposób kończy się wolny rynek. Dokładnie te mechanizmy działają tez w skali narodów, kultur i cywilizacji. Tendencje tworzenia się rynku są wszechobecne i naturalne. Przeciwstawiają się jej tendencje do podporządkowywania sobie przemocą, innych osobników, które są również naturalne i powszechne. Dlatego upadek systemu feudalnego czy niewolnictwa stworzył lukę, która szybko zagospodarowano, socjalizmami interwencjonizmami etc. Sytuacja wolnego rynku była, raczej chwilowa w historii i odpowiedzialna jest za boom cywilizacyjny. Boom cywilizacyjny choć bardzo miły dla jego uczestników nie jest przecież rzeczą normalną. Tak więc proces kształtowania się wolnego rynku, po rewolucji przemysłowej, która to poprzez wprowadzenie dużej ilości dóbr na rynek zachwiała systemem feudalnym jest stopniowy i powolny jednak w miastach XIX wiecznych na zachodzie czy w USA, można mówić o wolnym rynku w przeważającej części, mimo istnienia reliktów feudalizmu na wsi czy niewolnictwa na południu. Całkowity brak przemocy jak i całkowity brak rynku jest bowiem nie możliwy do osiągnięcia wśród ludzi.
Chodzi tylko o to, by strzyc owce, a nie zarzynac, a obecnie władza ma z tym problem co widac po wynikach wzrostów gospodarczych na zachodzie Europy w ostatnich latach, również przed kryzysem.

Misioor. Zarzuciłeś Korwinowi populizm, jeśli chodzi na przykład o chłostę. Byc może zbierze on głosy rządnej krwi gawiedzi, ale nie uważam, żeby to była jego intencja. Korwin po prostu zwraca uwagę na problem, którym w naszych czasach jest wiara w resocjalizacje w to, że więzienia załatwiają sprawę. To, że więzienie jest rozwiązaniem na wszelkie problemy z przestępczością jest niczym innym jak pospolitym dogmatem, a tego JKM bardzo nie lubi. Więzienia sa kosztowne i przynoszą odwrotny skutek i dlatego trzymanie w nich drobnych młodocianych chuliganów jest fatalnym rozwiązaniem, ponieważ wyrok pół roku więzienia w powiedzmy wieku 18 lat, może raz na zawsze usytuować kogoś jako społecznego wyrzutka. I ja tak bym odczytywał tutaj intencje JKM. Walkę z utartym sposobem myślenia.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
nie, to nie jest wolny rynek jak mozna sie zatrudniac do jednej pracy ludzi na innych zasadach,
ależ to jest właśnie kwintesencja wolnego rynku - umowa o dzieło - której essentialia negotii ustalają pracownik z pracodawcą bez wtrącania się państwa.Pomyśl co by się działo gdyby nie było tylko coś takiego bez chronionego prawnie stosunku pracy...
nie, zbankrutowalby ten kto oszczedzalby na pracownikachbo najlepsi pracowaliby u konkurencji
Kaagular dobrze ci napisał - "Szef daje tyle ile musi i ani grosza więcej" jeśli przez 10 lat dawał daną stawkę to stwierdzi(i słusznie) ze jest ona wystarczająca, jeśli zrobiłoby tak 90% rynku(co jest pewne) to pracowinkom się nie poprawi ani trochę
Misioor. Zarzuciłeś Korwinowi populizm, jeśli chodzi na przykład o chłostę. Byc może zbierze on głosy rządnej krwi gawiedzi, ale nie uważam, żeby to była jego intencja. Korwin po prostu zwraca uwagę na problem, którym w naszych czasach jest wiara w resocjalizacje w to, że więzienia załatwiają sprawę. To, że więzienie jest rozwiązaniem na wszelkie problemy z przestępczością jest niczym innym jak pospolitym dogmatem, a tego JKM bardzo nie lubi. Więzienia sa kosztowne i przynoszą odwrotny skutek i dlatego trzymanie w nich drobnych młodocianych chuliganów jest fatalnym rozwiązaniem, ponieważ wyrok pół roku więzienia w powiedzmy wieku 18 lat, może raz na zawsze usytuować kogoś jako społecznego wyrzutka. I ja tak bym odczytywał tutaj intencje JKM. Walkę z utartym sposobem myślenia.
JKM jest trochę populistą ale oczywiście o wiele mniejszym i bardziej uczciwym niz pozostali, a jego populizm nie trafi do wszystkich.
Co do chłosty to ok - moze pomoże początkującym złodziejaszkom z gimnazjum ale zwykli przestępcy nawet 17letni przedeszystkim muszą być izolowani od społeczeństwa dla jego dobra.
 
S

serwor

Guest
Dokładnie, dlatego trzeba robić tak, żeby musiał więcej. Będzie musiał w sytuacji rozwoju gospodarki, kiedy brakuje rąk do pracy. Kiedy jest nadwyżka, to żadne socjalistyczne zaklęcia nie pomogą.

A to wlasnie sa wolnorynkowe mzonki.
Pokaz w histori swiata kiedy tak bylo?
Swiat istnieje juz dosyc dlugo.

Dopiero w XX w zwykli pracownicy dostali urlopy,chorobowe,emerytury.
Wczesniej nie mieli ani pieniedzy ani socjalu.
Taka jest prawda.
A co do braku rak do pracy,tez tego nigdy nie bedzie,swiat jest duzy,zawsze przyjada z innych stron swiata ludzie gotowi pracowac za mniejsze pieniadze.
My Polacy dobrze o tym wiemy bo jedzimy tak.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Wczesniej nie mieli ani pieniedzy ani socjalu.
Taka jest prawda.

System niewolniczy to nie wolny rynek.

A co do braku rak do pracy,tez tego nigdy nie bedzie,swiat jest duzy,zawsze przyjada z innych stron swiata ludzie gotowi pracowac za mniejsze pieniadze.
My Polacy dobrze o tym wiemy bo jedzimy tak.

Socjalizm wymusza niewolnicza prace za niskie stawki no to i imigranci sie znajda.

A to wlasnie sa wolnorynkowe mzonki.
Pokaz w histori swiata kiedy tak bylo?
Swiat istnieje juz dosyc dlugo.

No wlasnie nie bylo nigdy. I to jest smutne.

Masz racje Dirk, trzeba oddac glos na Korwina i nie legalizowac zaborczej wladzy kliki socjalistycznej.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
ależ to jest właśnie kwintesencja wolnego rynku - umowa o dzieło - której essentialia negotii ustalają pracownik z pracodawcą bez wtrącania się państwa.Pomyśl co by się działo gdyby nie było tylko coś takiego bez chronionego prawnie stosunku pracy...
normalność ??!! jest podaż i jest popyt to jest norma a nie mierne umiejętności mierny stosunek do pracy i prawo do dyktowania warunków osobie która płaci de facto twoje rachunki !!

Kaagular dobrze ci napisał - "Szef daje tyle ile musi i ani grosza więcej" jeśli przez 10 lat dawał daną stawkę to stwierdzi(i słusznie) ze jest ona wystarczająca, jeśli zrobiłoby tak 90% rynku(co jest pewne) to pracowinkom się nie poprawi ani trochę
zabawne !! a kto dziś ustala tzw najniższą krajową ??? więc to rząd socjalistyczny zaniża place i ograbia po równo pracujących jak i pracodawców !! bez najniższej krajowej i regulacji rządowych każdy by otrzymywał taką płace na jaką zasługuje lub po prostu go stać w proporcjach do swoich umiejętności !! powiedz mi proszę dlaczego tak znaczna jest szara strefa dlaczego tak wielu ludzi w Polsce nie chce być legalnie zatrudnionych ???

JKM jest trochę populistą ale oczywiście o wiele mniejszym i bardziej uczciwym niz pozostali, a jego populizm nie trafi do wszystkich.
ciekawe spojrzenie !! :] może wskażesz kilka populizmów JKM nooo dobra choć jeden ;)
Co do chłosty to ok - moze pomoże początkującym złodziejaszkom z gimnazjum ale zwykli przestępcy nawet 17letni przedeszystkim muszą być izolowani od społeczeństwa dla jego dobra.
chyba inaczej rozumiemy pojecie izolacji
blink.gif
z wiki : Izolacja – jest to sposób zabezpieczenia dwóch sąsiadujących układów, elementów itp. w celu utrudnienia wzajemnego oddziaływania. jak na moj gust obecna izolacja penitencjarna jest dziurawa i zapleśniała :] i pełna pasożytów ...
chyba że przez izolacje rozumiesz edukacje więzienną i wyciek jej w skumulowanej formie po odsiadce zmniejszonej z 15 lat do 3 za dobre sprawowanie ...

 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
To ja z innej beczki. W sumie to chyba offtop się robi.

Coraz bardziej mnie intryguje ten Korwin. Może nawet bardziej intrygują mnie ci, którzy na niego głosują.
Dla uproszczenia skupmy się na forumowiskowych JKMowcach.
Otóż czemu na Niego głosujecie? Ok, rozumiem - reprezentuje Wasze ideały.
Ale czemu głosujecie na Korwina, który... nie chce wygrać? Tego już nie rozumiem.
Czemu wy nie robicie akcji: "Korwinowi dziękujemy"? Przecież to właśnie wam się nie opłaca popierać Korwina.
Coraz bardziej przekonuje się, że to właśnie Korwin zaprzepaszcza Wasze ideały.
Jesteście liberałami do bólu (bo ja dla Was pewnie jestem paskudnym socjalistą :) ), waszym marzeniem jest wolność, równość i praworządność... i popieracie Korwina. Korwina, który absolutnie nie ma pojęcia o tym, jak wygrać wybory, a co za tym idzie: zrealizować wasze ideały.

CZEMU?
Czyżby był on jedynym UPR i WiP, który w ogóle jest w stanie podjąć się takiego wyzwania? O co chodzi? Serio nie kumam.

Jeszcze trochę, a uzyska On u mnie status, taki jaki ma Jurek czyli (na dziś): podejrzany o bycie agentem, mającym na celu osłabianie "wrażych" ideologii.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
To ja z innej beczki. W sumie to chyba offtop się robi.

Coraz bardziej mnie intryguje ten Korwin. Może nawet bardziej intrygują mnie ci, którzy na niego głosują.
Dla uproszczenia skupmy się na forumowiskowych JKMowcach.
Otóż czemu na Niego głosujecie? Ok, rozumiem - reprezentuje Wasze ideały.
Ale czemu głosujecie na Korwina, który... nie chce wygrać? Tego już nie rozumiem.
Czemu wy nie robicie akcji: "Korwinowi dziękujemy"? Przecież to właśnie wam się nie opłaca popierać Korwina.
Coraz bardziej przekonuje się, że to właśnie Korwin zaprzepaszcza Wasze ideały.
Jesteście liberałami do bólu (bo ja dla Was pewnie jestem paskudnym socjalistą :) ), waszym marzeniem jest wolność, równość i praworządność... i popieracie Korwina. Korwina, który absolutnie nie ma pojęcia o tym, jak wygrać wybory, a co za tym idzie: zrealizować wasze ideały.

CZEMU?
Czyżby był on jedynym UPR i WiP, który w ogóle jest w stanie podjąć się takiego wyzwania? O co chodzi? Serio nie kumam.

Jeszcze trochę, a uzyska On u mnie status, taki jaki ma Jurek czyli (na dziś): podejrzany o bycie agentem, mającym na celu osłabianie "wrażych" ideologii.

Dziwie sie twojemu pytaniu. Nie chce socjalizmu tak ? nie chce aby panstwo mi bralo polowe dochodow ? (chociaz ich jeszcze nie mam ale to inna kwestia) nie chce aby czlowiek w spoleczenstwie byl niewolnikiem, a tak jest w socjalizmie, nie chce aby istniala wlasnosc panstwowa i uslugi panstwowe bo co panstwowe dziala zle a co prywatne dziala dobrze, widac to golym okiem. Wszyscy politycy oporcz Korwina sa socjalistami albo populistami, badz demagogami. No wiec tylko on gada z sensem i widzi sprawy podobnie jak ja, to dlaczego mam nie popierac jego wizji ?

Czemu ?

Bo Korwin i jego partia to jedyny liberal do wyboru w calej stawce i prezentuje ten punkt widzenia. Proste.

On chce wygrac. Ale nie wygra. Wiekszosc ludzi wolnosci nie chce. Wygodniej sie jest sprzedac jako niewolnik. Wygodniej jest jak Panstwo o Ciebie dba i daje ci kielbase. Wygodniej jest oddac pol dochdow panstwu ktore je rozpuszcza i rozkrada.

Aby bylo inaczej wymagaloby to u ludzi myslenia, wysilku i odwagi. A tego sie ludziom nie chce. Wiej jest, bylo i bedzie tak jak jest.

Czemu ?

Bo demokracja jest patologia i juz chyba ta monarchia bylaby lepsza.
 
S

serwor

Guest
! powiedz mi proszę dlaczego tak znaczna jest szara strefa dlaczego tak wielu ludzi w Polsce nie chce być legalnie zatrudnionych?

Na jakiej podstawie piszesz ze pracujacy na szaro nie chca byc legalnie zatrudnieni?
Otoz chca ,tylko ich szefowie nie chca,a oni wola miec cos niz nic.

Pracujac na szaro jestes obywatelem 2 kategori,nie mozesz wziac pozyczki w banku,nie masz w przyszlosci emerytury,w razie wypadku nic ci sie nie nalezy itd.
Znam sporo ludzi zmuszonych do pracy na czarno,wiekszosc nie jest tym zachwycona,ale coz..
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Troll nie zrozumiałeś mnie nic, a nic. No albo niejasno pytanie zadałem.
dlaczego mam nie popierac jego wizji ?
Ależ oczywiście, że masz popierać WIZJĘ. Ale dlaczego Korwina? I nie chodzi mi o te wybory(bo liberałowie je już stracili dzięki Korwinowi), tylko ogólnie.

Bo Korwin i jego partia to jedyny liberal do wyboru w calej stawce i prezentuje ten punkt widzenia. Proste.
No właśnie: "bo Korwin". Ale czemu Korwin?

On chce wygrac.
I widać to w którym spocie, w którym wystąpieniu, w którym wpisie na blogu? Wygrać, to mój drogi chce Napieralski robiąc maślane oczka i piernicząc o niczym, Kaczyński sadząc drzewko, Komorowski jedząc zupę. Korwin chce mądrze mówić, a nie wygrać. Rozumiesz różnicę?

Bo demokracja jest patologia.
I w tej patologii, żeby ją zmienić to TRZEBA WYGRAĆ.
Wiesz na czym polega (z reguły) zwycięstwo w wyborach? A na tym, że się przekona ludzi prezentujących inne poglądy. A jeszcze prościej: marketingiem i socjotechniką. Korwin nie używający marketingu i socjotechniki NIE CHCE WYGRAĆ.
Ile % wypowiedzi Korwin kieruje do swojego twardego elektoratu, a ile % do elektoratu innych partii/kandydatów?

Moje pytanie cały czas aktualne.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Trollu szacunek i dzięki za wyręczenie mnie
thumbsup.gif

tylko jedno spojrzenie dodam : nie chce wygrać bo nie kłamie ??? nie chce wygrać bo nie serwuje kiełbachy wyborczej ??!!
ciekawy punkt widzenia !! Boże w niebiesiech co jest z tym ogłupionym narodem !! że nieugięte poglądy i ideały i bark dwulicowości uznaje za zło i bark checi wygranej ??!! a zakłamanie i dwulicowość za atut!!

szlag mnie trafił i musiałem edytowac !!
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ależ oczywiście, że masz popierać WIZJĘ. Ale dlaczego Korwina? I nie chodzi mi o te wybory(bo liberałowie je już stracili dzięki Korwinowi), tylko ogólnie.

A kto inny chce zlikwidowac socjalizm ?

No właśnie: "bo Korwin". Ale czemu Korwin?

Bo to bardzo inteligenty facet i nadaje sie do tego. Jak zejdzie ze sceny byc moze pojawi sie ktos nowy, mam nadzieje.

I widać to w którym spocie, w którym wystąpieniu, w którym wpisie na blogu? Wygrać, to mój drogi chce Napieralski robiąc maślane oczka i piernicząc o niczym, Kaczyński sadząc drzewko, Komorowski jedząc zupę. Korwin chce mądrze mówić, a nie wygrać. Rozumiesz różnicę?

jakby nie chcial wygrac to by nie startowal, zrozum.. aby on wygral, to ludzie by musieli zaczac myslec swoim mozgiem, Korwin liczy ze ludzie wkoncy zaczna myslec...

ma sie sprzedawac jak cala ta pozostala banda ?

I w tej patologii, żeby ją zmienić to TRZEBA WYGRAĆ.
Wiesz na czym polega (z reguły) zwycięstwo w wyborach? A na tym, że się przekona ludzi prezentujących inne poglądy. A jeszcze prościej: marketingiem i socjotechniką. Korwin nie używający marketingu i socjotechniki NIE CHCE WYGRAĆ.
Ile % wypowiedzi Korwin kieruje do swojego twardego elektoratu, a ile % do elektoratu innych partii/kandydatów?

Moze inaczej, Korwin chce zmienic rzeczywistosc. Ale ludzie nie chca. Bo w wyborach powinno chodzic nie o to kto wygra, komu sie da koryto, tylko o zmiane rzeczywistosci.. na lepsza.

Poki co od 20 lat jest taka sama, socjalistyczna klika trzyma sie wladzy i zeruje na podatkach, ogromnych podatakch, czerpanych od obywateli.

Moje pytanie cały czas aktualne.

Nie rozumiem, pytales dlaczego bede glosowal na Korwina to odpowiedzialem.
 
S

serwor

Guest
Jak widac chcecie uszczesliwiac ludzi na sile.

Prawda jest taka ze wiekszosc chce placic skladki na emeryture,itd.
Podatki to nic nowego,sa od tysiecy lat.
Kto nie chce placic podatkow w swoim kraju bedzie placil wieksze w obcym.

Szlachta w XVIII w nie chciala placic podatkow dla Rzeczpospolitej to za jakis czas placili bez oporu duze wieksze dla zaborcow.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Jak widac chcecie uszczesliwiac ludzi na sile.

Prawda jest taka ze wiekszosc chce placic skladki na emeryture,itd.
Podatki to nic nowego,sa od tysiecy lat.
Kto nie chce placic podatkow w swoim kraju bedzie placil wieksze w obcym.

Szlachta w XVIII w nie chciala placic podatkow dla Rzeczpospolitej to za jakis czas placili bez oporu duze wieksze dla zaborcow.
chcemy aby ludzie w końcu stali się odpowiedzialni i zaczęli żyć w świecie realnym a nie w matrixie ... bateryjko jaka pigułkę/kiełbaskę wybierasz ???
może czas dorosnąć i zastanowić się nad tym co się stało w grecji na przykład ...

a co do zatrudnienia na czarno co wybierasz 20 zł/h na rękę NA CZARNO czy 8 zł/ h na rękę W SYSTEMIE PRAWA PRACY ???


 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Nie chcemy nikogo uszczesliwiac.

Ludzie chca byc niewolnikami bo tam im wygodniej, nie chca myslec bo tak im wygodniej, to zrozumiale, dlaczego socjalizm tak dlugo sie trzyma.
Malo tego, socjalizm to raj dla obibokow i nierobow, pewnie.. przyjdzie powodz to panstwo odbuduje za czyjes pieniadze dom, ubezpieczyc sie nie laska bo to wymaga myslenia.. przyklady mozna by mnozyc...

Niestety spoleczenstwo polskie twki dalej w PRL, panstwo ma wszytsko zapewnic a oni maja nic nie robic...
Pozniej narzekaja ze jest zle.. i co robia ? z glosowania na jedna partie socjalistyczna przerzucaja sie na druga bo kolejna im obiecuje "zlote gory"

Korwin nic nie obiecuje a nie sciema, mowi jak jest, co co trzeba zrobic aby bylo inaczej, ludzie nie chca...

Tylko tak sie sklada iz nie kazdy tak chce, sa ludzie ktorzy woleliby wolnosc, wolelby sami decydowac o swoim zyciu i swoim pieniadzu, sa ludzie ktorzy chcielby zyc a nie tylko siedzec i zrec...

Po prostu.

Szlachta dbala tylko o swoje brzuchale, podobnie jak robi to dzisiejsza klasa polityczna, dokladnie ta sama sytacja, tylko ze czasy inne i nich Nas juz nie najedzie, co najwyzej Nas rozkupia, pozyskaja dla siebie nasz rynek zbytu i zagarna Nas do niewolniczej pracy ku chwale socjalizmu...
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Tnie chce wygrać bo nie kłamie ??? nie chce wygrać bo nie serwuje kiełbachy wyborczej ??!!
ciekawy punkt widzenia !!
Tak.
Ostatnie o co posądzam Korwina, to brak wiedzy i inteligencji. Jakbyś przeczytał mój post na stronie (albo kilku) poprzedniej, to byś nawet się dowiedział, że jest dla mnie perłą w szambie.
No ale właśnie tu powstaje moja wątpliwość.
On doskonale wie, że żeby wygrać wybory trzeba spełnić X, Y, Z. Wie, ale jednocześnie nie spełnia X, Y, Z, to czy można powiedzieć, że chce wygrać? Chodzi mi o to, że ja mam naprawdę wątpliwość, czy On chce. Aż do tego stopnia, że delikatnie włączyłem wątek agentury. Bo to jest cholernie podejrzane dla mnie.
I mam nadzieję, że żyłka nie pękła.

A kto inny chce zlikwidowac socjalizm ?
A to on jest w partii jednoosobowej?

Bo to bardzo inteligenty facet i nadaje sie do tego. Jak zejdzie ze sceny byc moze pojawi sie ktos nowy, mam nadzieje.
Nie napisałem, że się nie nadaje. Napisałem, że nie chce wygrać (bo przecież nie napiszę, że nie umie, bo pewnie umie bardziej niż inni).

jakby nie chcial wygrac to by nie startowal, zrozum..
To chyba nie takie proste. Jeszcze pytanie co to znaczy "chcieć". Połowa ludzi pewnie by chciała, ale nie o takie chcenie mi chodzi. Jak napisałem wyżej, powtórzę jeszcze raz. Nie napiszę, że Korwin nie wie co trzeba robić, żeby wygrać. Jestem przekonany, że wie to doskonale. No to czemu nie wykorzystuje tej wiedzy? Bo nie chce. Może mu ten jego honor nie pozawala. No ale wtedy wychodzi na to, że przedkłada swój indywidualny honor nad dobro Polski (oczywiście w jego mniemaniu). Tak? Nie wiem. Jeśli tak, to przez jego honor Ty nie będziesz żył w kraju liberalnym. NIE ROZUMIEM.

aby on wygral, to ludzie by musieli zaczac myslec swoim mozgiem, Korwin liczy ze ludzie wkoncy zaczna myslec...
Są inne metody wygrywania. Tylko trzeba chcieć je użyć. I nie płaczcie tutaj, że upadek mądrości czy coś. Jest 12 maja 2010. Żeby wygrać trzeba to i tamto. I KONIEC. Przykro mi z tego powodu, tak samo jak i wam.

ma sie sprzedawac jak cala ta pozostala banda ?
A chcesz żyć w liberalnym kraju? Twoja odpowiedź: "tak" generuje moją odpowiedź: "tak".



Nie rozumiem, pytales dlaczego bede glosowal na Korwina to odpowiedzialem.
To ja jeszcze raz postawię pytanie.

Czemu Korwin? Czemu ta konkretna osoba? Czemu ruch liberalny nie wystawi kogoś, kto po prostu wygra i zrealizuje liberalne postulaty? Czemu ruch liberalny wystawia kogoś takiego jak Korwin, osobę, która mówi jedynie do swojego twardego elektoratu, zamiast przekonywać innych?
Czemu ruch liberalny nie wystawi jakiegoś innego kandydata, a Korwin nie zostanie szefem jego sztabu (czy coś takiego)? Czemu ruch liberalny nie wystawia kogoś, kto się przymili temu i tamtemu, poda rękę temu i tamtemu, powie coś zwykłym prostym ludziom prostym językiem, takim jakiego oni chcą słuchać, a potem po prostu zrealizuje to co ma zrealizować?
Co jest drogą do realizacji postulatów ruchu liberalnego? WYGRANA. Czemu zatem na starcie ogranicza się możliwości wygranej?

To jest moje pytanie. Rozumiecie o co mi chodzi? To pytanie jest skierowane bardziej do tych, którzy ogarniają się w sytuacji wewnątrz partyjnej w UPR i WiP (Właśnie, dlaczego się podzielili? Nie chodzi czasem o jakieś skrzydła bardziej i mniej liberalne? Ma to związek z Korwinem?). Czy kurde niema tam nikogo kto by wyszedł do ludzi i po prostu kurde zdobył parę głosów?

Teraz tak chłopaki. Branie mnie za przeciwnika JKMa to spore nadużycie. Ale niestety uważam, że wasza opcja ma takie poparcie, a nie inne PRZEZ, a nie DZIĘKI Korwinowi. Wydaje mi się, że dla WASZEGO dobra (nie mojego) powinniście odsunąć Korwina na boczny tor i znaleźć sobie kogoś, kto poglądy ma identyko, ale działałby tak jak dzisiejsze wybory (po wyborach inna bajka przecież) tego wymaga.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
A to on jest w partii jednoosobowej?

Coz, ustawa o partiach politycznych wymaga aby bylo one demokratyczne, dlatego w UPR sie cos narobilo, nie wiem dokladnie co. Korwin w tej chwili zalozyl chyba swoja partie.

Nie wiem do czego pijesz? Ze Korwin powinen wystawic kogos innego ? Kto bardziej by przekonal ?
Ale to nie zrobi wielkiej roznicy. To co glosi to trudna retoryka, wymaga myslenia. I jest to merytoryczna retoryka, dlatego sie nigdy nie przyjmie bo ludzie wola propagande.
Ktokolwiek inny by to robil brak efektu bedzie ten sam.

To chyba nie takie proste. Jeszcze pytanie co to znaczy "chcieć". Połowa ludzi pewnie by chciała, ale nie o takie chcenie mi chodzi. Jak napisałem wyżej, powtórzę jeszcze raz. Nie napiszę, że Korwin nie wie co trzeba robić, żeby wygrać. Jestem przekonany, że wie to doskonale. No to czemu nie wykorzystuje tej wiedzy? Bo nie chce. Może mu ten jego honor nie pozawala. No ale wtedy wychodzi na to, że przedkłada swój indywidualny honor nad dobro Polski (oczywiście w jego mniemaniu). Tak? Nie wiem. Jeśli tak, to przez jego honor Ty nie będziesz żył w kraju liberalnym. NIE ROZUMIEM.

Ale co ma zrobic ? stworzyc swoja kielbase wyborcza, oklamywac wyborcow zeby zdobyc wladze ? to czym bedzie sie roznic od reszty ?
On mowi co chce zrobic, aby wygral, ludzie by musieli chciec tego samego.

Są inne metody wygrywania. Tylko trzeba chcieć je użyć. I nie płaczcie tutaj, że upadek mądrości czy coś. Jest 12 maja 2010. Żeby wygrać trzeba to i tamto. I KONIEC. Przykro mi z tego powodu, tak samo jak i wam.

Jakie sa metody do wygrania jak klika polityczna kontroluje media, czerpie ogromna kase podatnikow na wlasna propagande i manipulacje ?
Wygrac sie da jak jest demokracja ale cos takiego w tym kraju nie istnieje.

Jak Korwin ma przekonac do swoich pogladow ludzi jak on w TV ma 20 min a Napieralski ma 17 h ?


A chcesz żyć w liberalnym kraju? Twoja odpowiedź: "tak" generuje moją odpowiedź: "tak".

Ja chce zyc, ale widocznie 98% ludzi chce byc niewolnikami. No to ich wybor, co poradzic ?

Czemu Korwin? Czemu ta konkretna osoba? Czemu ruch liberalny nie wystawi kogoś, kto po prostu wygra i zrealizuje liberalne postulaty?

Ruch liberalny nie moze wygrac bo nie obiecuje ludziom gruszek na wierzbie.

Czemu ruch liberalny nie wystawi jakiegoś innego kandydata, a Korwin nie zostanie szefem jego sztabu (czy coś takiego)? Czemu ruch liberalny nie wystawia kogoś, kto się przymili temu i tamtemu, poda rękę temu i tamtemu, powie coś zwykłym prostym ludziom prostym językiem, takim jakiego oni chcą słuchać, a potem po prostu zrealizuje to co ma zrealizować?
Co jest drogą do realizacji postulatów ruchu liberalnego? WYGRANA. Czemu zatem na starcie ogranicza się możliwości wygranej?

Bo widocznie ruch liberalny w Polsce to tylko Korwin.

Teraz tak chłopaki. Branie mnie za przeciwnika JKMa to spore nadużycie. Ale niestety uważam, że wasza opcja ma takie poparcie, a nie inne PRZEZ, a nie DZIĘKI Korwinowi. Wydaje mi się, że dla WASZEGO dobra (nie mojego) powinniście odsunąć Korwina na boczny tor i znaleźć sobie kogoś, kto poglądy ma identyko, ale działałby tak jak dzisiejsze wybory (po wyborach inna bajka przecież) tego wymaga.

Tak jak pisalem, socjalisci maja koryto, maja media i maja swoja klamliwa propagande. Z nimi sie wygrac nie da.
A ludzi do myslenia nie zmusisz jak nie chca. Ludzi do bycia wolnymi nie zmusisz jak chca byc niewolnikami.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Trollu, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale z Twojej wypowiedzi wynika (przynajmniej dla mnie), że ruch liberalny w Polsce... nie istnieje, nie ma perspektyw, nie ma pomysłu i (to o czym mówię) nie chce wygrać. Yyy?
Nie przesadzaj. Na pewno nie jest tak, że jest sam Korwin.
Powiem Ci tak. Jak w życiu będziesz działał jak Korwin w wyborach, to... nic nie osiągniesz. Pomyśl o tym.
Bierzesz życie za mordę, a nie cackasz się w stylu "Ruch liberalny nie moze wygrac bo nie obiecuje ludziom gruszek na wierzbie.". Biadolą to babcie na bazarkach, a nie poważni politycy. Poważnie politycy biorą się do roboty i są EFEKTYWNI.

Kurna... Obiecać mercedesy na baobabie, wygrać, zlikwidować socjalizm, zapewnić wszystkim dobrobyt, a potem się martwić, ze się... zapewniło dobrobyt?!? Gdzie tu Korwin widzi problem? Gdzie Ty widzisz problem?
Inaczej: Korwin podkupia pijarowców Komora, KAczki, Leppera i już ma 5-10%, plus 3% stałego elektoratu, który wie o co chodzi z tym PR. Delikatny retusz aktywności w internecie i niech kilka % z tych jego milionów internetowych wielbicieli zagłosuje na niego. I tak dalej. A on co? Nic. I to mnie dziwi.

Piszesz, że klika nie dopuści. Może i tak, ale najpierw to sam Korwin siebie nie dopuszcza, to mnie właśnie dziwi i liczę, że ktoś mi to objaśni. Po za tym klika nie dopuści... A w Anglii i Holandii dobre wyniki uzyskali jacy liberałowie? Prawdziwi czy ala PO (nie wiem w sumie)? I jaką mieli retorykę (oczywiście z poprawką na inne realia).

Czy Ty Trollu naprawdę uważasz, że wszystko jest z Korwinem jak trzeba?
 
S

serwor

Guest
chcemy aby ludzie w końcu stali się odpowiedzialni i zaczęli żyć w świecie realnym a nie w matrixie ... bateryjko jaka pigułkę/kiełbaskę wybierasz ???
może czas dorosnąć i zastanowić się nad tym co się stało w grecji na przykład ...

a co do zatrudnienia na czarno co wybierasz 20 zł/h na rękę NA CZARNO czy 8 zł/ h na rękę W SYSTEMIE PRAWA PRACY ???

Co sie stalo w Grecji?
Zaraz ci wytlumacze,za duzo bylo cwaniaczkow ktozy nie placili podatkow.
Panstwo ma klopoty z braku wplywow z podatkow.

Ja akurat zarabiam 20 zl w systemie prawa pracy.
I nikt mi nie robi laski ze placi za mnie skladki bo to jego psi obowiazek.
Jesli przestanie podam go do sadu.
 
Do góry