Janusz Korwin-Mikke

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
JKM wspomniał o kolonizacji wschodnich niemiec w kontekscie islamizacji europy (dlatego nie Ukraina). Mnie tam niewiele interesuje czy Polacy będą wyjeżdżać do niemiec, czy na ukraine.

Korwin tradycyjnie o niebo lepiej prezentuje się w chatach niż w wywiadach.
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/czaty/janusz-korwin-mikke,2104

A tu moim zdaniem jego udana konferencja prasowa:
http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/winnych_zaniedban_w_walce_z_powodziami__przed_trybunal_stanu_/752
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Mikke będzie wetował wszystko, co lewicowe, a przecież wszystko, co idzie o UE jest lewicowe... UE będzie nakładać na nas kary, a ten będzie wetował i tak w kółko...
Może na tyle długo, aż UE się rozpadnie :) . Pomarzyć zawsze można
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Jeżeli chodzi o moje zdanie o jego kandydaturze, to powiem wprost - nie powinien być prezydentem.
Dlaczego?
Ponieważ widać, że swoimi poglądami nadal utrzymuje podział Polski na prawicę i lewicę.
A jako że spora część polskiego społeczeństwa (aby nie powiedzieć, że większość) ma lewicowe poglądy, to ponownie dochodziłoby do konfliktów, tym bardziej że w Sejmie Mikke nie ma poparcia partyjnego, a PiS i PO od czasu do czasu wypalają z lewicowymi pomysłami ustaw, żeby trochę przypodobać się ludziom...
Mikke będzie wetował wszystko, co lewicowe, a przecież wszystko, co idzie o UE jest lewicowe... UE będzie nakładać na nas kary, a ten będzie wetował i tak w kółko...


No i dobrze. Podział na lewicę i prawicę był, jest, i będzie, a jeżeli rządzi lewica to jest gorzej niżby rządziła prawica. Dlaczego to lewicę dopuszczać do władzy jako że spora część polskiego społeczeństwa (aby nie powiedzieć, że większość) ma lewicowe poglądy, to ponownie dochodziłoby do konfliktów ??? Lewica to szajs.
 

WolnyWilkDziki

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
101
Punkty reakcji
15
Lewica to rzeczywiście jak się wyraził mój przedmówca szajs, kiedy mowa jest o gospodarce.
Natomiast w kwestiach obyczajowych to lewica jest bardziej liberalna i to jedynie się liczy dla niej u mnie na plus.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dosc ... kreatywny pomysl na rozwiazanie kryzysu gospodarczego :-D Idiotyczny, ale kreatywny.
idiotyczny, nie jest, ani kreatywny
to zjawisko opisane już dawno, że większośc wynalazków facetów była robionych "pod kobiety"
stąd prosta konstatacja.... (która nie jest akurat autorstwa Korwina)


Aby nie spowalniac gospodarki przydaloby sie wykreslic dziesiate przykazanie z tym pozadaniem rzeczy blizniego. Toz to dopiero napedza gospodarke jak chcesz miec taki sam / lepszy samochod niz sasiad ))
czysto ekonomicznie niczego to nie geeruje, chociaż teoretycznie może

Ponieważ widać, że swoimi poglądami nadal utrzymuje podział Polski na prawicę i lewicę.
to niby racja, jedyny nielewicowy (no może jeszcze od biedy Jurek) kandydat, powoduje że taki podział w ogóle występuje

odnośnie chat : http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/czaty/janusz-korwin-mikke,2104
cała masa dobrych wypowiedzi i tylko kilka "wtop"
ale idę o zakład, że ludzie poznają tylko te "wtopy"
 
Q

quid pro quo

Guest
No i dobrze. Podział na lewicę i prawicę był, jest, i będzie, a jeżeli rządzi lewica to jest gorzej niżby rządziła prawica. Dlaczego to lewicę dopuszczać do władzy jako że spora część polskiego społeczeństwa (aby nie powiedzieć, że większość) ma lewicowe poglądy, to ponownie dochodziłoby do konfliktów ??? Lewica to szajs.

Ale od tego jest parlament, a prezydent jest najwyższym przedstawicielem RP i tych Polaków o lewicowych i prawicowych poglądach. I właśnie jak lewica rządzi, to prezydent zwraca (a przynajmniej powinien) uwagę na to, aby szanowano opozycyjną prawicę, i na odwrót. Prezydent nie rządzi, od tego jest rząd.
W parlamencie mogą się kłócić, bo to nie on zapewnia ciągłość państwową, a właśnie prezydent.


JKM wspomniał o kolonizacji wschodnich niemiec w kontekscie islamizacji europy (dlatego nie Ukraina). Mnie tam niewiele interesuje czy Polacy będą wyjeżdżać do niemiec, czy na ukraine.

Ale Ukraińcy nie są w większości wyznania rzymskokatolickiego, więc też nam zagrażają.
Ja bym się raczej obawiał tego, że to Niemcy upomną się o obecnie polskie tereny, ale w 1937 należące do Niemiec... W końcu to mają zapisane w Konstytucji.

A tak poza marginesem - spotkał się ktoś z negatywnym komentarzem Mikkego odnośnie Rosji? Nie chodzi mi o komunizm, ale o Rosję w ogóle?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ale Ukraińcy nie są w większości wyznania rzymskokatolickiego, więc też nam zagrażają.
Wiesz o co chodzi i odsyłam do tematu o Islamie.

[guote]Ja bym się raczej obawiał tego, że to Niemcy upomną się o obecnie polskie tereny, ale w 1937 należące do Niemiec... W końcu to mają zapisane w Konstytucji.[/quote]
JKM czesto te kwestię podnosi. Dla mnie nie jest to również zbyt frapująca sprawa.


A tak poza marginesem - spotkał się ktoś z negatywnym komentarzem Mikkego odnośnie Rosji? Nie chodzi mi o komunizm, ale o Rosję w ogóle?
Pewnie, że tak. Nie zdarza to się często, gdyż mimo wszystko z jego punktu widzenia Rosja jest jeszcze znosnie normalna.

Demokracja jest bardziej z przymrużeniem oka niż w UE, konserwatyzm ma się mocno. Z podobnej przyczyny rzadko krytykuje Chiny. Poza tym - to nie do federacji rosyjskiej wstąpilismy (chciano nas przyłączyć) tylko UE, wiec pewnie w te strone jego uwaga była skierowana.

Funkcjinuje jakas tam hipoteza ze JKM jest rosyjskim agentem :D Niczego wykluczyc nie można, ale dla mnie jest to niepoważny zarzut.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
[guote]Ja bym się raczej obawiał tego, że to Niemcy upomną się o obecnie polskie tereny, ale w 1937 należące do Niemiec... W końcu to mają zapisane w Konstytucji.
JKM czesto te kwestię podnosi. Dla mnie nie jest to również zbyt frapująca sprawa.[/quote]
W którym miejscu konstytucji?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
art 116 ichniej konstytucji
(1) Deutscher im Sinne dieses Grundgesetzes ist vorbehaltlich anderweitiger gesetzlicher Regelung, wer die deutsche Staatsangehörigkeit besitzt oder als Flüchtling oder Vertriebener deutscher Volkszugehörigkeit oder als dessen Ehegatte oder Abkömmling in dem Gebiete des Deutschen Reiches nach dem Stande vom 31. Dezember 1937 Aufnahme gefunden hat.
(2) Frühere deutsche Staatsangehörige, denen zwischen dem 30. Januar 1933 und dem 8. Mai 1945 die Staatsangehörigkeit aus politischen, rassischen oder religiösen Gründen entzogen worden ist, und ihre Abkömmlinge sind auf Antrag wieder einzubürgern. Sie gelten als nicht ausgebürgert, sofern sie nach dem 8. Mai 1945 ihren Wohnsitz in Deutschland genommen haben und nicht einen entgegengesetzten Willen zum Ausdruck gebracht haben.

nie stanowi on bezpośrednio o niemieckości tych terenów, ale pośrednio
 
Q

quid pro quo

Guest
Pewnie, że tak. Nie zdarza to się często, gdyż mimo wszystko z jego punktu widzenia Rosja jest jeszcze znosnie normalna.

Demokracja jest bardziej z przymrużeniem oka niż w UE, konserwatyzm ma się mocno. Z podobnej przyczyny rzadko krytykuje Chiny. Poza tym - to nie do federacji rosyjskiej wstąpilismy (chciano nas przyłączyć) tylko UE, wiec pewnie w te strone jego uwaga była skierowana.

Funkcjinuje jakas tam hipoteza ze JKM jest rosyjskim agentem :D Niczego wykluczyc nie można, ale dla mnie jest to niepoważny zarzut.

To dziwne, bo w Rosji mamy też biurokratyzm i ciągłe wzmacnianie wpływów państwa w życie obywateli.
Ponadto do niedawna Putin starał się "odbudowywać" mocarstwowość Rosji, jaką miała ona za czasów ZSRR.
A ja nie spotkałem się z krytyką Rosji, oprócz krytyki komunizmu.
Jednak widocznie po prostu nie natrafiłem na taką jego wypowiedź, w końcu nie za często bywał i bywa w telewizji.

Z Chinami ma rację, ponieważ ma liberalne poglądy na gospodarkę i tu się nie dziwię, że ma takie zdanie. Dziwiłbym się, jakby było inaczej.

Panuje. Nie wiem, kiedy takie pogłoski się pojawiły. Możliwe, że w tym czasie, kiedy to mamy do czynienia z uchwałą lustracyjną.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ale prawdą jest również, że liberalizm Chin nie jest przecież taki, jaki JKM sobie wymarzył (dalej jest do tego niż bliżej).
JKM jest również konserwatysta zapalonym. To może w Rosji mu się podobać. Dla niego również - im mniej demokracji tym lepiej.



Jeszcze odniosę się do zarzutu z tematu o wyborach prezydenckich o katolickosc JKMa i o to, że rzekomo nie przeszkadza mu finansowanie KK przez państwo. Fajnie się do tego wczoraj na swojej stronie odniósł:

"(...) )Co mnie zdziwiło, to przekonanie jednego z zadającyh tam pytanie - i zabierajacych po chatcie na INTERIA.pl głos PT Komentatorów, że Kościół nie płaci podatków. Moje zdanie, że Kośćiól je płaci, zostało po prostu wyśmiane. Bez żadnych, oczywiście, kontr-argumentów, bo przecież Kościół naprawdę je płaci.

Ten drobny przykład pokazuje, jak bardzo umysły ludzi są zatrute anty-kościelną propagandą. Nie chodzi o przekonanie ludzi, że „Kościól jest zły”, że „Kościól to służebnica Antychrysta” i „Wszetecznica babilońska” - jak pieknym biblijnym językiem nazywają Kościół Rzymsko-katolicki Świadkowie Jehowy; to jest kwestia oceny. Natomiast tu ludzie nie wierzą w powszechnie znane fakty. Proszę np. zajrzeć tu:

http://www.isidorus.net/show/prawo,7,Opodatkowanie_kosciolow_oraz_osob_duchownych

Interesującym fragmentem opodatkowania Kościoła jest podatek płacony przez proboszczów. Jest to... pogłówne; płacone od liczby dusz w parafii... ale wszystkich dusz. Jeśli na terenie parafii mieszka 1000 katolików, 4000 protestantów 4500 prawosławnych i 500 ateistów - to proboszcz płaci podatek od 10.000 „wiernych”!!

I dziwić się tu, że Kościół chce nawracać ludzi na swoją wiarę! "

Całosc: http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/po_powrocie_z_radomia_o_chatcie_na_interiipl/543

W dziale Religia również przydało by się, żeby parę osób o tym sobie poczytała.

PS
Oczywiscie nie oznacza to, ze nie istnieje dofinansowywanie koscioła z budżetu panstwa.
 
Q

quid pro quo

Guest
W sumie sam określa siebie jako liberalny konserwatysta.
W kwestiach gospodarczych ma liberalne poglądy, ale już w kwestiach światopoglądowych konserwatywne, jak np. podejście do kobiet, demokracji. Może więc Mikke jest bardziej konserwatywnym liberałem?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm, ja siebie uważam po prostu za konserwatystę
on, to raczej libertariański konserwatysta (bliski mu jest libertarianizm)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Całkiem niezły występ JKMa w TVP:
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/kwadrans-po-osmej

Nawet całkiem zgrabnie odpowiedział na zarzut o prawie głosu dla kobiet.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Hm, przyznam że może nieco źle go oceniałem bo faktycznie potrafi mówić do rzeczy. Niemniej nadal irytujące jest jego ,,ja wiem najlepiej".
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Wiele rzeczy u niego jest irytujących :D
To jego przekonanie o oczywistosci tego co mówi jest jednak chyba niezbędne. On przecież próbuje zaprzeczyć rzeczą obecnie za oczywistosci uznawane.

Podobnie zaadaptował inny zwrot.
Mówiono mu wcześniej, że mamy XX wiek, a on wyjeżdża z XIX wiecznymi poglądami. On teraz często mawia, że mamy już przecież XXI wiek i czas wreszcie skończyć z XX wiecznymi zabobonami i powrócić do normalnosci.

BTW
Na pytanie dlaczego nie wykreca sie od odpowiedzi na pytania typu to nieszczesne głosowanie kobiet odpowiedzial, że każdy wie jakie ma poglądy i nie będzie kłamał ani robił z siebie idioty zaprzeczając.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
A po co mówił, że zlikwiduje zasiłek dla bezrobotnych? Korwin to Korwin. Nie gra pod publikę, tylko wali szczerze.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
O sprawie z glosowaniem na kobiety juz pisałem.
Ciągle się o to go pytają to nie pali głupa. A jego pechem akurat było to, że tuż przed katastrofą w smoleńsku rozpisywał się szerzej o tym na blogu. Jakis dziennikarz to wyczytal i w jakims programie TV o to sie go spytal, korwin nie zaprzeczyl i sie nie wykręcił i tak już jak kula sniegowa to leci.

JKM po prostu nie potrafi ukrywac swojego zdania i kręcić.


A sam ten program gdzies tutaj nawet wrzucałem. Całkiem nieźle udało mu się wybronić (głównie dzięki zaskoczonej redaktorki).
W skrócie:
-Czy to prawda?
-Tak. Niech pani spojrzy na rozmaite wiece i spotkania przedwyborcze. Ile tam jest kobiet?
-Kobiety nie chodzą na to bo nie mają czasu.
-Niech pani nie żartuje. Nie chodzą bo się po prostu polityką nie interesują.
-Ale jakby tak na sptawe patrzeć to polityką w ten sposób interesuje się tylko garstka ludzi.
-I o to własnie chodzi, żeby decydowała garstka ludzi, któa na polityce się zna.

Tak mniej więcej to wyglądało.
 
Do góry