Janusz Korwin-Mikke

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Fajnie wyrwałeś to zdanie z kontekstu :) Niektórzy opanowali tę sztukę do perfekcji. Otóż jeśli chodzi o jego poglądy to są one bardziej realne, logiczne i "życiowe" niż większość bzdur, które rozpowszechniają mainstreamowe media. Moim zdaniem JKM nie nadaj się do polityki bo on po prostu nie jest tym typem człowieka. Chodzi o charakter bardziej a nie o poglądy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Suma sumarum to kandyduje, żeby zwrócić uwagę na swoje wypowiedzi, a nie aby ,,ludzie mieli wybór".

IMO to głównie krzykacz, któremu - co oddam, czasem uda się coś celnie zauważyć poprzez swoją dosadność. W tym pierwszym wywiadzie jednak nie zabłysnął. Jak się poczuwa do tak obcesowych sądów kto jest czerwony a kto nie, niech idzie na Wiejską w stroju Temidy i pokaże wszystkich komunistów. Jeśli się nie uda, pozostanie zawsze unowocześniona próba wody w Wiśle. Może jakaś czarownica również się znajdzie :).
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
IMO to głównie krzykacz, któremu - co oddam, czasem uda się coś celnie zauważyć poprzez swoją dosadność. W tym pierwszym wywiadzie jednak nie zabłysnął. Jak się poczuwa do tak obcesowych sądów kto jest czerwony a kto nie, niech idzie na Wiejską w stroju Temidy i pokaże wszystkich komunistów. Jeśli się nie uda, pozostanie zawsze unowocześniona próba wody w Wiśle. Może jakaś czarownica również się znajdzie :).

Problemem JKM jest właśnie jego język, który nie koniecznie nadaje się do polityki. Jego styl wypowiedzi itd. jest zbyt "żywy" aby mógł przejść w wyborach. On mówi szczerze a tym zwykle robi sobie człowiek i zwolenników i przeciwników. IMO lepsze to niż miałkie klepanie, ale do polityki się nie nadaje. Krzykaczem natomiast bym go nie nazwał. Zbyt dużo merytorycznych wypowiedzi. Zdecydowanie rzadziej gada od rzeczy niż do rzeczy.
 

No hay banda.

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
219
Punkty reakcji
4
Zresztą tvn-owy onet usłużnie wkleja w treść rozmowy link do krytykującego JKM wpisu (koleś w sumie słusznie przyczepia się do logiki JKM-owej wypowiedzi):

Jak Korwin- Mikke w zeznaniach się pogubił

Ten "koleś" wyobraził sobie monarchę jako dyktatora, a dyktatora jako tyrana i tyle było z tego obalania. Dalej bredził np pisał, że zasiłek powinien być niższy od płacy minimalnej, żeby opłacało się pracować, a to nie takie proste, np 80% płacy minimalnej za nic to dla wielu lepiej niż płaca minimalna za przepracowany etat.Dalej JKM mówił, że chce dać wyborcą wybór, co nie swoi w sprzeczności z jego monarchizmem (bo chodzi o obecną sytuację, a nie idealną), aż dziwi, że onet daje linki to tak bezsensownych "krytyków", nie ma nikogo bardziej merytorycznego? Ja się cieszę, że JKM startuje, bo odpowiada mi najbardziej z obecnych kandydatów i go jako jednego z niewielu obecnych polityków szanuję.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Proszę proszę, NHB, zaskoczyłeś mnie i pewnie paru innych tym poparciem dla JKM
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Cóż Korwin jest coraz słabszy, bo to co niedawno imponowało mi jako intelektualne zacięcie, sprytna prowokacja do myślenia, powoli staje się formą przekazu, ze "ten świat się nie podoba i jestem na niego obrażony". Ma do tego prawo. Całe życie postawił na walkę z wiatrakami, i na starość pozostaje mu zgorzknienie. Podejrzewam, że JKM będzie się marginalizował jeszcze bardziej. Coraz bardziej manifestuje swoje poglądy niż próbuje do nich przekonać. A może to mi się tak wydaje. Moim zdaniem polska polityka straciła jedną z większych mózgownic. Co zrobić?
 

No hay banda.

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
219
Punkty reakcji
4
Proszę proszę, NHB, zaskoczyłeś mnie i pewnie paru innych tym poparciem dla JKM

Cóż, zapewne chodzi o kwestia muzułmańską, tu się akurat z nim nie zgadzam, ale ja bym JKM szanował, nawet, gdybym w niczym się z nim nie zgadzał, bo to człowiek, który ceni idee ponad życie i prawdę ponad społeczną aprobatę.
Co do tego, że JKM "nie nadaje się do polityki" to interesują mnie wasze kryteria "nadawania się do polityki".
 

Lady...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
205
Punkty reakcji
4
Dlaczego Korwin ? Bo uważam że on jest w stanie głośno powiedzieć k*rwa w naszym imieniu!
Być może nie jest ideałem w prezentowaniu liberalizmu, ale taki już jego sposób bycia, cięte riposty etc.
Szkoda, że brak mu samokontroli w niektórych wypowiedziach, ale myślę, że ktoś z tak twardym i zdecydowanym charakterem przyda się w tym kraju.
 

tomek205

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tam gdzie mnie nogi poniosą ;-)
Mnie Mikke przypomina trochę mojego ulubionego polityka PO- Stefana Niesiołowskiego. Niesiołowski tak jak Mikke ,,daje" ciete riposty i cechuje ich dosc negatywne stanowisko do PIS-u. Czy byłby dobrym prezydentem? Trudno mi powiedzieć, rzeczywiscie czasami nie potrafi się ugryzc w jezyk i powie jedno slowo za duzo. W dodatku nie oszukujmy sie, nie ma zbyt duzych szans. Przez półtora miesiąca nagle Polacy nie przejda do jego obozu. Dlatego juz wole glosowac na Komorowskiego, ktory ma spore szanse. Najwazniejsze to nie dopuscic do wygranej Kaczynskiego :]
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Z tym ze Niesiolowski ripostuje ad persona, zeby komus tam dokopać. Czyli w zasadzie - nic ciekawego i wartego uwagi. Merytorycznie też zdarza mu się sensownie wypowiedzieć, ale nie takie chyba ma zadanie w PO.
Korwin w "cięty sposób" prowadzi merytoryczne dyskusje. W obelgach za to jest bardzo słaby i sypie nimi jedynie jak mu się głowa zagotuje.
 

No hay banda.

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
219
Punkty reakcji
4
Wystarczy spojrzeć na efekty. Ale to też nie jest do końca tylko jego własna wina.

Efekty? Cóż, a kto ze środowiska konserwatywno-liberalnego dostałby więcej głosów niż JKM? Michalkiewicz? Facet jak nic nie napisze Żydach, Niemcach i masonach to mam wątpliwości czy to jego tekst. Ktoś jeszcze? Widziałem wypowiedzi kilku UPR-owców, niektórzy spokojniej i bardziej łagodnie od JKM przedstawiają ich koncepcje (np Popiela), ale gdzie oni teraz są? Co robią? Kto ich zna? Kto na nich głosuje? Ile osób przekonali? Ilu mają "oddanych zwolenników"?
W wyborach parlamentarnych JKM zapewne spokojnie dostaje więcej głosów i ma większe społeczne poparcie niż część posłów, których nikt nie zna. To nie mała liczba głosów na niego nie pozwalała się dostać UPR-owi do sejmu.
W wyborach prezydenckich te 1-2% to wiele, skoro walczy z wystawionymi przez największe partie. Nie każdego byłoby stać na taki wynik (a nawet na zorganizowanie zbiórki podpisów). Chyba, że uważasz, że tylko zwycięstwo jest tutaj wyznacznikiem "nadawania się do polityki", ale to chyba trochę "zbyt wysoka poprzeczka", by mogła być odpowiednim wyznacznikiem, nie?
A może za mało kłamie? Za mało obiecuje? Mówi to co myśli? Mówi to, czego ludzie nie chcą słyszeć, że np ludzie czasami muszą umierać za własną głupotę, że muszą istnieć biedni, że części musi się nie udać w życiu? A może jest zwalczany przez różne wpływowe grupy, które się go obawiają? Ale gdyby ktoś Ciebie zapytał czy chciałbyś by politycy mówili co myślą, byli ideowi, nie kłamali pod publikę, a różne wpływowe grupy by ich nie lubiły i zwalczały, to co byś odpowiedział? Że tacy absolutnie być nie powinni?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Popiela to zdecydowanie nie ten umysł i wiedza co JKM. Problem jest taki, że żeby mieć ochotę przez tyle lat walczyć w sytuacjach beznadziejnych i przebijać się to trzeba mieć charyzmę i upór porównywalną do JKMa własnie. Tym z charyzmą brak jednak często cierpliwosci i uporu. Tym z cierpliwoscia i uporem - brak charyzmy. A jak sie znajdzie ktos z jednym i drugim to jeszcze umsyl musi miec na odpowiednio wysokim poziomie.

Ja tam wsrod znanych ko-librow widze jedynie Gwiazdowskiego, ktory spelnia wszystkie powyższe wymagania. Niestety on polityką się brzydzi zbyt mocno. Taki młody gosć z "Młodzieży kontra" też nieźle się prezentował. Problem w tym, że on poglądy ma radykalniejsze niż JKM, a język tylko trochę mniej ostry.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Efekty? Cóż, a kto ze środowiska konserwatywno-liberalnego dostałby więcej głosów niż JKM? Michalkiewicz? Facet jak nic nie napisze Żydach, Niemcach i masonach to mam wątpliwości czy to jego tekst. Ktoś jeszcze? Widziałem wypowiedzi kilku UPR-owców, niektórzy spokojniej i bardziej łagodnie od JKM przedstawiają ich koncepcje (np Popiela), ale gdzie oni teraz są? Co robią? Kto ich zna? Kto na nich głosuje? Ile osób przekonali? Ilu mają "oddanych zwolenników"?
W wyborach parlamentarnych JKM zapewne spokojnie dostaje więcej głosów i ma większe społeczne poparcie niż część posłów, których nikt nie zna. To nie mała liczba głosów na niego nie pozwalała się dostać UPR-owi do sejmu.
W wyborach prezydenckich te 1-2% to wiele, skoro walczy z wystawionymi przez największe partie. Nie każdego byłoby stać na taki wynik (a nawet na zorganizowanie zbiórki podpisów). Chyba, że uważasz, że tylko zwycięstwo jest tutaj wyznacznikiem "nadawania się do polityki", ale to chyba trochę "zbyt wysoka poprzeczka", by mogła być odpowiednim wyznacznikiem, nie?
A może za mało kłamie? Za mało obiecuje? Mówi to co myśli? Mówi to, czego ludzie nie chcą słyszeć, że np ludzie czasami muszą umierać za własną głupotę, że muszą istnieć biedni, że części musi się nie udać w życiu? A może jest zwalczany przez różne wpływowe grupy, które się go obawiają? Ale gdyby ktoś Ciebie zapytał czy chciałbyś by politycy mówili co myślą, byli ideowi, nie kłamali pod publikę, a różne wpływowe grupy by ich nie lubiły i zwalczały, to co byś odpowiedział? Że tacy absolutnie być nie powinni?
To że jest lepszy od innych kolibrów jako polityk nie oznacza, że jest dobrym politykiem. On jest dobrym gawędziarzem i dobrze prezentuje poglądy konserwatywno-liberalne bo po jego stronie jest siła merytorycznej wypowiedzi, ale to nadal nie czyni z niego dobrego polityka (niestety).
Nie ma znaczenia co ja bym chciał. Znaczenie ma jak jest.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co do tego, że JKM "nie nadaje się do polityki" to interesują mnie wasze kryteria "nadawania się do polityki".
Dla mnie JKM to ideał polityka. Niestety mowa nie o naszych czy moich kryteriach nadawania się, a demokratycznych. Takim kryterium jest na przykład umiejętność mówienia tak, aby nic nie powiedzieć. JKM mówi zaś "tak", albo "nie"

Mnie Mikke przypomina trochę mojego ulubionego polityka PO- Stefana Niesiołowskiego. Niesiołowski tak jak Mikke ,,daje" ciete riposty i cechuje ich dosc negatywne stanowisko do PIS-u.
JKM i Niesioł to dwa przeciwieństwa w polityce. Ciętość ripost może ich łączy, ale dzielą ważniejsze sprawy. JKM praktycznie nie zmienił poglądów od 20 lat odkąd obserwujemy go na scenie politycznej. Poglądy Niesioła zalezą od tego w czyją stronę ma interes akurat pluć danego dnia. JKM najpierw myśli potem się unosi jeśli rzeczywiście jest powód. Jego XIX wieczne spojrzenie na świat powoduje, że istotnie ma powód często. Niesioł szaleje bo ma taki nawyk. Na przykład opluje nowo powstałą partię, a za parę miesięcy okazuje się, że ma interes do niej wstąpić.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
smutnie jakoś się zrobiło....
faktem jest że twarzy po prawicowej stronie nie ma zbyt wielu....
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
JKM w TVP info
http://www.youtube.com/watch?v=3itW7QeuGFU
http://www.youtube.com/watch?v=bXR7yKvJIM4

Cóż, nie było źle.
W sumie to 2 podstawowe uwago:
-tradycyjnie za dużo o agentach
-obowiązkowo podawać konkretne przykłady działań, nawet kosztem wyliczania najważniejszych postulatów. Z tym własnie było słabo. Wiadomo że wszystkich działań się nie wymieni, ale niezbędne są jakiekolwiek konkrety (zabrakło ich szczególnie w sprawie ABW)
 

JAROMI

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Kościan i Okolice
Zapraszam do wysłuchania mojej piosenki
dedykowanej mojemu kandydatowi na prezydenta
Januszowi Korwin-Mikkemu, na którego oddam
swój głos w wyborach!

Podatki i ZUS blues

http://www.youtube.com/watch?v=IMJMT43CiwY

Janusz Korwin Mikke - na Prezydenta !!!
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jak komus się chce odkryć na nowo JKM (albo po raz pierwszy), to to może być pomocne:
http://korwin-mikke.pl/forum/list.php?42

Pytania do korwina i jego odpowiedzi.
 
Do góry