Janusz Korwin-Mikke

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
Preston
Ładny jest i niegłupi. Jeszcze tylko:

- kilka godzin korepetycji u Tymochowicza
- kilkadziesiąt milionów zł na propagandę i łapówki

... i UPR ma wyborczy sukces.
 
P

Pawian

Guest
Ładny jest i niegłupi.
Posiada również wysokie morale:JKM: "Niepełnosprawne dzieci zarażają te zdrowe"."Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!","Chcę zlikwidować służbę zdrowia, Ministerstwo Edukacji.",Cywilizacja się rozwija gdy śpiewa się o królach, rycerzach""Demokracja to ustrój, w którym rządzi durnota","Gdyby ktoś serio chciał dopomóc Afrykańczykom, powinien czym prędzej przywrócić tam panowanie kolonialistów."Socjalista nie jest człowiekiem, lecz bydlęciem" itd.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Posiada również wysokie morale:JKM: "Niepełnosprawne dzieci zarażają te zdrowe"."Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!","Chcę zlikwidować służbę zdrowia, Ministerstwo Edukacji.",Cywilizacja się rozwija gdy śpiewa się o królach, rycerzach""Demokracja to ustrój, w którym rządzi durnota","Gdyby ktoś serio chciał dopomóc Afrykańczykom, powinien czym prędzej przywrócić tam panowanie kolonialistów."Socjalista nie jest człowiekiem, lecz bydlęciem" itd.

Postaraj się raz w życiu być poważnym interlokutorem ...
blink.gif
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiem, że to trudne Pawianie, ale ty odwołując się do Mauera krytykujesz JKM, rozdwojenie jaźni?
 

WolnyWilkDziki

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
101
Punkty reakcji
15
JKM to postać ciekawa i kontrowersyjna. Wiele z jego wypowiedzi na temat rynku i funkcjonowania gospodarki mi się podoba. Ale z jego konserwatywnym podejściem do spraw obyczajowych czy uwielbieniem monarchii, w ogóle się nie zgadzam.

W skrócie moje stanowisko wobec poglądów JKM:
Liberalizm- TAK
Konserwatyzm - NIE
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Korwin-Mikke? Wszak to jeden z moich ulubionych błaznów.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Czym różni się od reszty błaznów że jest Twoim ulubionym ??? I w czym lepszy od JKMa jest Lenin, którego masz w sygnaturce ???
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Najnowszy wywiad z Korwinem i standardowo strzał w kolano, do tego tuż przed wyborami:

Korwin-Mikke: prawo głosu powinna mieć tylko jedna osoba

Co z tego, że ma rację, skoro sposobem wypowiedzi przysparza sobie przeciwników: "Prezydenta wybierają ludzie, więc dlaczego mają wybierać między samymi komunistami." Można to było ująć w zupełnie inny sposób i nie tłumaczyć się potem dlaczego niby ten czy ów to "komunista". I kupa innych takich kwiatków.

Zresztą tvn-owy onet usłużnie wkleja w treść rozmowy link do krytykującego JKM wpisu (koleś w sumie słusznie przyczepia się do logiki JKM-owej wypowiedzi):

Jak Korwin- Mikke w zeznaniach się pogubił
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Korwin, jak to Korwin co jakiś czas coś chlapnie
odnośnie komentarza, to ten miejscami logiczny, miejscami nie...
zabawniejsze jest to że komentujący jest dla "zwykłego zjadacza chleba" bardziej czytelny niż Korwin
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Korwin Korwinem, ludzie ludźmi... Ale za to dziennikarz to kutas...
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Oby kolejne pokolenia jego zwolenników się nie wykruszały, to za kilkanaście lat będzie lepiej, nawet po śmierci JKMa... Oby doceniono go szerzej po śmierci...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Myslalem ze JKM troche wrzuci na luz (np ostatni wystep w "Młodzież Kontra" by mógł na to wskazywac, gdzie niezle robil uniki przed kontrowersyjnymi, a nieistotnymi przeciez tematami).
W co drugim zdaniu wymieniajac kogo trzeba powiesic to duzej sympatii nie zdobedzie(oczywiscie ci co lepiej znaja jego teksty wiedza ze tak sobie tylko gada). A tak - przejechali po bandzie po wszystkich najbardziej kontrowersyjnych tematach. Na dodatek - skrótowo, a korwin skracając zawsze zaostrza sprawę (im dluzsza jego wypowiedz na jakis temat tym jego poglady okazuja sie mniej radykalne)

No ale w sumie - co za różnica. I tak żadne metamorfozy jemu juz by nic nie pomogly. Na nowa twarz trzeba czekac.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Cóż, dla polskiej prawicy on i Michalkiewicz będą pewnego typu legendą, myślę że Michalkiewicz nawet większą, a w lepszych czasach cytaty z JKMa będą lepiej odbierane... Ciekawe czy eurokraci obiorą szybszą czy wolniejszą drogę do zniewolenia - od tego zależy jak prędko to wszystko pieprznie i będzie w miarę normalnie... Oby młodzi, którzy żyją w czasach Internetu, wzmacniali nasze szeregi, i ilościowo, i jakościowo...
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
JKM jest siłą rzeczy "kultowy", ale to głównie dlatego, że jest chyba jedynym szerzej znanym politykiem konserwatywno-liberalnym. Niestety on się do polityki nie nadaje z wielu powodów. Nie chodzi tylko o to jak wygląda dzisiejsza polityka (trzeba być w "układzie" żeby w ogóle myśleć o jakiejś karierze), poza tym chodzi też o niego samego.

PS: Używanie w kontekście polityki słowa "kariera" samo w sobie wiele mówi o naszych czasach...
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
JKM jest siłą rzeczy "kultowy", ale to głównie dlatego, że jest chyba jedynym szerzej znanym politykiem konserwatywno-liberalnym. Niestety on się do polityki nie nadaje z wielu powodów. 

Otóż to właśnie - JKM do polityki się nie nadaje i to stwarza mu szczególnie komfortowe warunki do snucia kosmicznych teorii społeczno-politycznych - niespójnych, epatujących niezdrową oryginalnością i oderwanych od rzeczywistości, które może sobie spokojnie rozgłaszać, nie obawiając się, że kiedykolwiek będzie musiał wziąć na siebie odpowiedzialność za ich realizację, gdyż takiej odpowiedzialności nikt mu nigdy nie powierzy. Równie dobrze mógłby ogłosić konieczność kolonizacji na Marsie lub przywrócenia pańszczyzny i struktur feudalnych.  
 
Do góry