Jan Kulczyk najbogatszy Polak nie żyje.

E

Elen

Guest
Relacja swieza, plus zdjecia, zwlaszcza komentarze... ciekawe. ;) http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18491679,pogrzeb-jana-kulczyka-trwa-msza-zalobna.html#MT

AaronH napisał:
Widzę, że strasznie wadzi Tobie inteligencja i wysoki poziom ministra Sikorskiego. Światowiec, inteligent, erudyta i profesjonalista lubiący dobrze zjeść. Koszmar poslkiego zaścianku.
Oj... w tym przypadku sie mylisz. Karierowicz, kretacz i czlowiek dwulicowy pod kazdym wzgledem. Moglabym uzyc jeszcze mocniejszych slow ale tego nie zrobie. Niektorzy jak nie wiedza co ze soba zrobic... to ida w polityke. Po tych jego wpadkach juz dawno powinien zejsc ze sceny politycznej, bo to uwlacza honorowi przecietnego czlowieka. W moich oczach stracil twarz. Zalosne.
 
M

MacaN

Guest
Wiecie co... gdybym miał tyle kasy, to mój pogrzeb wyglądałby inaczej. Wszyscy by stali przy wielkiej rakiecie z moimi inicjałami, potem z najlepszych głosników poleciałby " powrót " Gintowskiego, a na samym końcu odpaliłyby się silniki, a ja bym poleciał w kosmos.

Natomiast, by to wszystko zobaczyć - kazałbym w wieku 60 kilku lat, powiedzmy z rok, albo kilka miesięcy przed moją śmiercią upozorować własną śmierć i sfałszować akt zgonu. Chciałbym widzieć swój " pogrzeb ", a raczej odlot.
 
M

MacaN

Guest
Fantazja, a jakże ! Gdybym miał 15 mld zł. to już by nie była fantazja, ludzie by mnie zapamiętali. Ponadto stworzyłbym np. sieć Hoteli o nazwie Macanek. Moje imię by przetrwało.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Herbatniczek napisał:
chłopaki temat jest o Kulczyku
Racja, Serwor jak zwykle popłynął. A tak na marginesie, Serwor, ta Twoja wiliczanka to jakas paranoja. Same kłamstwa wyssane z palca lub zmanipulowana rzeczywistość.

Byłem dzisiaj na mszy i pogrzebie Jana Kulczyka. Na prawdę wspaniała ceremonia, choć nie było z czego się cieszyć. Śmierć tego człowieka to wielka strata dla Polski i polskiego biznesu. Jan Kulczyk był nie tylko wielkim inwestorem, fundatorem i wizjonerem. Był też ambasadorem Polski w świecie, był prawdziwym kosmopolitą i pokazał światu, że Polak wcale nie musi być zaściankowy, pokazał, że Polak może jak równy z równym prowadzić rozmowy z największymi krezusami świata. Jestem z tego dumny i trzymam kciuki za jego następców!
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Racja, Serwor jak zwykle popłynął
Akurat Serwor odpowiadal na twoje posty. A co do pogrzebu, jak widac elyty z SLD i PO pokazały z kim trzymał Kulczyk i z kim robił biznesy.
Najpierw z SLD a potem z PO. Jego miliardy to niedoszłe PKB Polski.
No i jak piszą w artykule miasto zasponsorowało biedną rodzinę w organizacji pogrzebu.
Na dodatek zamknieto cmentarz dla pospołstwa na czas pogrzebu, kto chciał sie pomodlic przy swoim rodzinnym grobie musiał poczekac aż elyta mu na to pozwoli.

A to znalazłem w necie, ostatnie słowa o Kulczyku, można powiedziec podsumowanie jego życia. i działalnosci biznesowej
Przeżyć spokojnie ubiegły tydzień mogli tylko twardziele nieczuli na ludzką głupotę. Com otworzył jakąś gazetę, czy włączył rządową telewizję, to łzy wzruszenia zalewały mi oczy.
A wszystko za sprawą zaskakującej śmierci Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka, wycenianego na ok. 15 mld zł. Znałem i spotykałem go nieraz przez 20 lat, czyli do roku 2010. Kulczyk był przesympatycznym, uwodzicielskim człowiekiem, ale mając ogromne pieniądze mógł sobie pozwolić na taki luksus.
Ceniłem go nie za to, co robił, lecz za to, że nigdy przede mną nie ukrywał swoich prawdziwych zamiarów biznesowych. Polskę, choć otwarcie tego nie deklarował, traktował jako kolonię, a polityków z którymi robił interesy postrzegał jako sprzedajnych pajaców. Wspomnienia tychże pajaców o śp. Kulczyku zalały media wywołując wzruszenie odwrotnie proporcjonalne do zasług nieboszczyka. Wszystko, co kupował w Polsce, dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych finansowo polityków, Kulczyk sprzedawał po jakimś czasie zagranicznym inwestorom inkasując wysoką kupiecką premię. To jego zbójeckie prawo, które akceptowali, oczywiście bezinteresownie, wszyscy prezydenci: od Wałęsy po Kwaśniewskiego - razem dwóch. A że nieszczęścia nie mogą chodzić parami, to dołączył do nich Komorowski, wznosząc się na francuskich śmigłowcach bojowych w przestworza absurdu III RP. No cóż, walka kasowa narasta wraz z agonią pomunizmu.
Kulczyk doskonale potrafił grasować na polskim żerowisku nie ukrywając swoich planów. Szczytem cynizmu była sprzedaż TP SA pod hasłem prywatyzacji państwowego molocha. Po pierwsze, zakupu tego dokonał państwowy France Telecom, a więc była to wtórna nacjonalizacja TP SA, tym razem przez Francuzów. Po drugie, dzięki zabiegom Kulczyka, wspieranego przez ówczesnego prezydenta i rząd Buzka, sprzedano Francji monopol telefoniczny gwarantując jego utrzymanie przez kilka lat. Premia za sprzedaż tego monopolu była ogromna, sięgająca 3 mld euro. Wizjoner Kulczyk, jak przedstawiają go użyteczni apologeci, zrobił na tej operacji swój interes życia. Nie ukrywał tego i często się tym chwalił. Sukces Kulczyka opłacaliśmy przez lata mając najwyższe koszty połączeń telefonicznych w Europie. No tak, ale kto bogatemu zabroni orżnąć miliony Polaków zwłaszcza, że tę prywatyzację nacjonalizacyjną wspierał guru reform barchanowych Leszek Balcerowicz.
A jego protegowany Emil Wąsacz, zwany Napoleonem prywatyzacji rządu Buzka, walczył jak lew, by TP SA zostało upaństwowione przez Francję. Teraz musimy czekać, kto ze Wschodu upaństwowi „Ciech”, który nieboszczyk Kulczyk nabył niedawno. I wtedy rodzice przestaną wysyłać dzieci na kolonie, bo kolonią będzie całą Polska. Leszek Balcerowicz w pośmiertnym wspomnieniu napisał, że historii polskich przemian po 1989r. nie można napisać bez uwzględnienia roli Jana Kulczyka. Niestety, to prawda. Podobnie jak nie da się napisać tej historii bez Jaruzelskiego, Kiszczaka, Michnika, Balcerowicza i wielu innych pożytecznych inaczej, dzięki którym nie musimy wysyłać dzieci na kolonie.

autor: Marek Król
 
E

Elen

Guest
Coz.... podsumowanie tak dobitne (mowie o komentarzu Marka Krola), ze nie mam juz nic do dodania. Dziekuje Serwor. <I nie ma sie z czego cieszyc)
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
A co do pogrzebu, jak widac elyty z SLD i PO pokazały z kim trzymał Kulczyk i z kim robił biznesy.
I bardzo dobrze. Życzę sobie aby mój rząd robił interesy z takimi ludźmi. Przynajmniej sprowadził do Poznania fabryki VW co dało zatrudnienie 4500 ludziom, zbudował autostradę z Poznania do Berlina w czasach gdy nawet o autostradach nie śniliśmy. Zbudował wraz z żoną Grażyna Stary Browar, który 3 raz z rzędu wygrał w USA konkurs na najpiękniejsze centrum handlowe świata. Do Browaru przyjeżdżają ludzie z całej Europy. Park o który PiSobolszewicy szarpia Prezydenta Grobelnego, że sprzedał je tylko za 5 mln zł (no bo polskiego inwestora to trzeba było według patriotów skroić potrójnie) jest dzisiaj piękny, czysty, designerski i dostępny dla wszystkich ludzi. Sam tam często chodzę z dziećmi. Jak Kulczyk miał też wizję kupienia poznańskiej starej rzeźni by przerobić ja na prestiżową uczelnię artystyczną, ale PiSobydło dostało piany i wścieklicy i rodaka z pełną kabzą pieniędzy przegonili. On inwestował potem w świecie w potezne projekty, firmy, w Tanzanii, Nigerii, Mongolii, odwierty w Bruneii, Sub Miller w RPA, spółki w Wiedniu i Dubaju. Pełen szacun Panie Kulczyk! Dobrze że PO i SLD go doceniali. zgadza się, że niektórzy z SLD mu ulegli, ale to raczej wińmy SLD a nie Kulczyka.



serwor napisał:
Jego miliardy to niedoszłe PKB Polski.
Niedoszłe PKB Polski to raczej wyprowadzone miliony Biereckiego z PiS oraz milardy jakie Kaczyński utopił w Możejkach. A tak na marginesie to nie odpowiedziedałeś mi co Ty uważasz o tych transakcjach. Jakoś dziwnie milczysz? Kaczyński nie tylko zmarnotrawił potężne pieniądze polskiego podatnika, ale co gorsza, jak dziecko dał sie ograć Rosjanom. Ten człowiek jest totalnym amatorem.



serwor napisał:
Na dodatek zamknieto cmentarz dla pospołstwa na czas pogrzebu, kto chciał sie pomodlic przy swoim rodzinnym grobie musiał poczekac aż elyta mu na to pozwoli.
Chyba 1 godzina zamkniętego cmentarza nikomu nie zaszkodziła. My za to mamy co miesiąc każdego 10 dnia zamknięte ulice bo oszołomy czczą rozbijacza samolotów Lecha Kaczyńskiego i jakioś to Wam nie przeszakadza. To przykre, że przy grobie Kulczyka musi stać ochroniarz bo PiSohołota aż rwie się do bezczeszczenia grobu. Może nawet złoty zegarek by tam znaleźli?
 
Do góry