Jan Kulczyk najbogatszy Polak nie żyje.

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 518
Punkty reakcji
116
Miasto
Polska
W wieku 65 lat zmarł najbogatszy Polak Jam Kulczyk, zmarł po operacji w Wiedniu, operacja była podobno drobna i rutynowa.
Jego majątek określa sie na ponad 15 miliardów zł,.
Tutaj tabelka jak rósł jego majątek, widać że kryzys mu służył, był zwolennikiem przyjmowania emigrantów, podatku liniowego, dał 20 milionów na budowę Muzeum żydów Polskich.
z18445834Q,Ranking_Wprost.jpg

Tylko raz po rozwodzie w 2007 roku i podziale majątku nie był na pierwszym miejscu w liscie najbogatszych Polaków.
Ale jak widać pieniadze to nie wszystko, umarł w wieku 65 lat.
A tutaj co Kulczyk sądził o różnych sprawach, jak widac potrzebował tanich pracowników emigrantów.
Przekonania Kulczyka

1. Kulczyk o wyższych podatkach dla najbogatszych (źródło: ''Wprost''):

"Karanie ludzi za to, że wcześniej wstają, więcej się uczą, więcej ryzykują i dlatego więcej zarabiają, jest niemoralne".

2. Kulczyk o polskim przywiązaniu do ziemi (wypowiedź z Europejskiego Kongresu Gospodarczego):

"Jesteśmy trochę sztuczni, mentalnie zbyt przywiązani do ziemi. Zapominamy, że najcudowniejsze dla każdego narodu jest, jeśli jego przedstawiciele podbijają świat. Jeśli nie zdamy sobie sprawy, że to nasze przywiązanie do kultury, języka, obciąża Europę, to będziemy mieli problem".

3. Kulczyk o migracji zarobkowej (wypowiedź z Europejskiego Kongresu Gospodarczego):

"Gospodarki europejskie mogą skorzystać na migracji, również na napływie imigrantów ze Wschodu lub z Południa".

4. Kulczyk o Europie (wypowiedź z Europejskiego Kongresu Gospodarczego):

"Europa doszła do muru i dalej nie jest w stanie się rozwijać. Straciliśmy jako Europa prawo, by pouczać świat, jak powinien być poukładany. Prawda jest taka, że to nie Afryka potrzebuje Europy, to Europa potrzebuje Afryki".
 
M

MacaN

Guest
Nie wykorzystał pieniędzy. Bez sensu moim zdaniem, ale to jego własność była.

Natomiast co do smierci... Czytałem, że miał to być delikatny zabieg kardiologiczny i zmarł przez powikłania. To ciekawe, że lekarze, jedni z najlepszych zepsuli delikatny zabieg, mając na stole takiego człowieka.
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 518
Punkty reakcji
116
Miasto
Polska
No cóż jak widac u Boga wszyscy jestesmy równi. Nie kupił sobie dłuższego życia.
 
K

kate2

Guest
serwor napisał:
No cóż jak widac u Boga wszyscy jestesmy równi. Nie kupił sobie dłuższego życia.
Cóż za złota myśl :) Nie trzeba chyba nic dodawać. Już mnie mierzi pewien cytat z Biblii ale się opanuję :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dawaj :)Ja jednak życzę temu człowiekowi aby jego bogactwo nabyte za życia świadczyło dobrze o Nim tam gdzie jest teraz, a nie przeciwko niemu. Mam nadzieje że nazbierał dostarecznie dużo tego "dobrego owocu" mamony w myśl nauki i teologii w jaką wierzę.
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
To nie miejsce na biblijne cytaty ale skoro prowokujesz :)

,,Wtedy ktoś z tłumu rzekł do Niego: Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem. Lecz On mu odpowiedział: Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami? Powiedział też do nich: Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia. I opowiedział im przypowieść: Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem. (Łk 12:13-21)''


Fragment do osobistej refleksji, nie do ferowania wyroków :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Końcówka zdecydowanie na miejscu dla refleksji.

Z drugiej strony gdyby nie było bardzo bogaty nie było by tego tematu. Nikt by nawet nie zauważył publicznie jego odejścia więc cytat jak najbardziej stosowny w temacie.
 

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
23
Miasto
Lyon/FR
Trudno to musiało sie już zdarzyć niech spoczywa w pokoju ;{
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
W wieku 65 lat zmarł najbogatszy Polak Jam Kulczyk, zmarł po operacji w Wiedniu, operacja była podobno drobna i rutynowa. Jego majątek określa sie na ponad 15 miliardów zł,. Tutaj tabelka jak rósł jego majątek, widać że kryzys mu służył, był zwolennikiem przyjmowania emigrantów, podatku liniowego, dał 20 milionów na budowę Muzeum żydów Polskich.
Jak Kulczyk był najwybitniejszym polskim biznesmenem o niesłychanej intuicji, umiejętności przekonywania ludzi oraz myśli strategicznej. Ale dla mnie osobiście najlepszą rzeczą jaką robił to udowadniał, że Polak może być światowcem, kosmopolitą i na równi z największymi i najbardziej przebiegłymi światowymi krezusami może robić interesy, a nie ze skuloną w rekach czapką zbierać resztki po światowych koncernach. Był zaprzeczeniem Polski zaściankowej, lokalnej i zacofanej. Mimo, że osobiście go nie znałem (choć raz miałem okazję zamienić 2 zdania), w środę idę na jego pogrzeb. Szkoda, że Polska straciła biznesmena, który nie stawiał budek z alkoholem ani tanich barów tylko przejmował spółki w Afryce, Azji, współpracował z najlepszymi i potrafił przechytrzyć Francuzów czy Niemców. Takich światowców nam brakuje.
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 518
Punkty reakcji
116
Miasto
Polska
AaronH napisał:
Jak Kulczyk był najwybitniejszym polskim biznesmenem o niesłychanej intuicji, umiejętności przekonywania ludzi oraz myśli strategicznej. Ale dla mnie osobiście najlepszą rzeczą jaką robił to udowadniał, że Polak może być światowcem, kosmopolitą i na równi z największymi i najbardziej przebiegłymi światowymi krezusami może robić interesy, a nie ze skuloną w rekach czapką zbierać resztki po światowych koncernach. Był zaprzeczeniem Polski zaściankowej, lokalnej i zacofanej
No cóż był sprytnym gosciem który zarobił miliardy na układach z politykami.
Kupił za grosze Telekomunikację Polską, jak kupował to wszyscy mówili, sprzedana tanio ale poszła w polskie rece, prywatne........
I co sie stało?
Pan Kulczyk sprzedał Telekomunikację Polską....... państwowej firmie francuskiej......taka to była prywatyzacja.
Panstwo sprzedało kurę która znosi złote jaja........ innemu państwu.


Inny biznes pana Kulczyka, autostrada A2........... przekręt stulecia!
Kulczyk buduje autostrade ale w umowie na napisane że państwo bedzie mu dotowało tą autostradę?!
A więc jesli zyski będą za małe to panstwo polskie bedzie dawało pieniadze tak aby zysk był na odpowiednim poziomie!

Od poczatku istnienia autostrady panstwo co roku placi panu Kulczykowi setki milionów zł.

To tylko dwie historie z wielu. Socjalizm dla miliarderów, liberalny kapitalizm dla zwykłych ludzi...... dlatego PO przestanie istniec!

http://pressmix.eu/2015/06/11/kulczyk-capo-di-tutti-capi/
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
No cóż był sprytnym gosciem który zarobił miliardy na układach z politykami. Kupił za grosze Telekomunikację Polską, jak kupował to wszyscy mówili, sprzedana tanio ale poszła w polskie rece, prywatne........ I co sie stało? Pan Kulczyk sprzedał Telekomunikację Polską....... państwowej firmie francuskiej......taka to była prywatyzacja. Panstwo sprzedało kurę która znosi złote jaja........ innemu państwu. Inny biznes pana Kulczyka, autostrada A2........... przekręt stulecia! Kulczyk buduje autostrade ale w umowie na napisane że państwo bedzie mu dotowało tą autostradę?! A więc jesli zyski będą za małe to panstwo polskie bedzie dawało pieniadze tak aby zysk był na odpowiednim poziomie! Od poczatku istnienia autostrady panstwo co roku placi panu Kulczykowi setki milionów zł. To tylko dwie historie z wielu. Socjalizm dla miliarderów, liberalny kapitalizm dla zwykłych ludzi...... dlatego PO przestanie istniec!
Był biznesmenem wiec robił interesy, jeśli nie masz o tym pojęcia to proponuję sie nie wypowiadać. Firmy się kupuje i sprzedaje to normalne. A autostrada A2 ucywilizowała zachodnią częśc Polski w czasach kiedy gdzie indziej nie było na to szans. Czesto jeżdżę ta autostradą do Berlina, jedzie sie świetnie! Co w tym złego, ze Państwo dofinasowuje jakis projekt. Tekie praktyki sa wszędzie w Europie i nikt problemu z tego nie robi. Autostrada to wartośc społeczna. Poza tym, Kulczyk robił o wiele lepsze interesy w świecie i nawet nie pamiętał, że miał taka autostradę. Jak zwykle zaściankowe pretensje małych Polaczków z zacisnietymi ząbkami wychodza na światło dziennie.

A tak w ogóle? To co PO ma niby do tego tematu?
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 518
Punkty reakcji
116
Miasto
Polska
A tutaj ciekawy artykuł o autostradzie A2.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3007505.html

Kulczyk robił o wiele lepsze interesy w świecie i nawet nie pamiętał, że miał taka autostradę.
A jakie to lepsze interesy robił Kulczyk na swiecie?!
Bo mi sie zdaje ze nigdzie nie można zrobic lepszych interesow niz u nas, nigdzie nie ma tak sprzedajnych i nisko sie liczących polityków.
Nawiasem mówiąc nasz mąż stanu , osmiorniczkożerca Sikorski podobno dostał kopa w d.... od Kopacz własnie za rozmowe z Kulczykiem.
Gdzies jest jeszcze ta tasma i dlatego Kopacz bała sie zostawic Sikorskiego w polityce, bała sie ze w razie gdyby Radek Osmiorniczka kandydował to by ta tasma wypyneła, a tam podobno mocne rzeczy sie nagrały.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
A jakie to lepsze interesy robił Kulczyk na swiecie?! Bo mi sie zdaje ze nigdzie nie można zrobic lepszych interesow niz u nas, nigdzie nie ma tak sprzedajnych i nisko sie liczących polityków.
Robisz z Polski republikę bananową, a tymczasem mamy całkiem przyzwoite władze. Polska to świetny, dobrze prosperujący kraj.serwor napisał:
Nawiasem mówiąc nasz mąż stanu , osmiorniczkożerca Sikorski podobno dostał kopa w d.... od Kopacz własnie za rozmowe z Kulczykiem. Gdzies jest jeszcze ta tasma i dlatego Kopacz bała sie zostawic Sikorskiego w polityce, bała sie ze w razie gdyby Radek Osmiorniczka kandydował to by ta tasma wypyneła, a tam podobno mocne rzeczy sie nagrały.
Widzę, że strasznie wadzi Tobie inteligencja i wysoki poziom ministra Sikorskiego. Światowiec, inteligent, erudyta i profesjonalista lubiący dobrze zjeść. Koszmar poslkiego zaścianku. Nie dziwie sie czemu tak ujadasz. Nie wątpię za to, że cały PiS z Prezydentem Dudą polską obłudą zajadają się samymi kartoflami i piwem.

Premier Ewa Kopacz usuneła Ministra Sikorskiego z rządu i innych gdyż w wyniku podsłuchanych rozmów wybuchła taka histeria wśród Polaków podsycona przez radykałów, że ich dalsza obecność szkodziłaby wizerunkowi rządu. Problem polega na tym, że w całych wielogodzinnych nagraniach rozmów różnych polityków praktycznie nic złego nie wyszło, nie było łamania prawa, nie było korupcji. Ale jakoś nie przeszkadzało to radykałom by zmanipuliować polską opinię publiczną.

Jesienią możemy mieć dyktaturę.
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 518
Punkty reakcji
116
Miasto
Polska
AaronH napisał:
Światowiec, inteligent, erudyta i profesjonalista lubiący dobrze zjeść.
Szkoda że nie sa swoje lubiący dobrze zjesc.

No i dlaczego jesli taki inteligent to przemówienia musiał mu pisac dyplomata z Wielkiej Brytani?
No i dlaczego? Czyzby chodziło o to by służby specjalne WB miały pierwsze dostęp do tego ?
Zdaję się że Radek Osmiorniczka ma też obywatelstwo brytyjskie? Czyżby bardziej cenił paszport WB niż rząd RP ?


AaronH napisał:
nic złego nie wyszło, nie było łamania prawa, nie było korupcji.
Nie rób jaj, za kradzież 1500 zł w Polsce grozi kara wiezienia! A Radek Osmiorniczka oprócz tego że pokazał swoją głupotę podczas rozmowy to jeszcze okradł Polskę na 1500 zł płacąc za prywatną kolacje z panstwowych pieniedzy.AaronH napisał:
, nie było łamania prawa, nie było korupcji.
Jak widzisz obywatele RP mają inne zdanie i dlatego niedlugo parti o nazwie PO nie bedzie! Bo po wybororch rozpadnie sie, byc może czesc z nich spotka sie znowu w wiezieniu.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
No i dlaczego jesli taki inteligent to przemówienia musiał mu pisac dyplomata z Wielkiej Brytani? No i dlaczego? Czyzby chodziło o to by służby specjalne WB miały pierwsze dostęp do tego ? Zdaję się że Radek Osmiorniczka ma też obywatelstwo brytyjskie? Czyżby bardziej cenił paszport WB niż rząd RP ?
Po pierwsze to każdemu politykowi ktoś przemówienia pisze, nawet Obamie. Nie wiem skąd masz te informacje, że akurat dyplomata z UK ale jeśli przeczytałeś to na jakiejś niszowej stronce o szumnej nazwie nawiązującej do niezależności i patriotyzmu to od razu podaruj sobie przesyłanie linku.

Sikorski ma Obywatelstwo UK podobnie jak Jacek Rostowski. Posiadanie innego obywatelstwa nie powinno przeszkadzać w byciu kompetentnym, a kompetencja jest najważniejsza. Np. Minister Skarbu w rządzie PiS Wojciech Jasiński miał tylko polskie obywatelstwo ale za to był bardzo niekompetentny przy podpisywaniu umów gazowych. Praktycznie dał Rosjanom 600 mln zł za nic.serwor napisał:
Nie rób jaj, za kradzież 1500 zł w Polsce grozi kara wiezienia! A Radek Osmiorniczka oprócz tego że pokazał swoją głupotę podczas rozmowy to jeszcze okradł Polskę na 1500 zł płacąc za prywatną kolacje z panstwowych pieniedzy.
no jeśli głównym Twoim argumentem przeciwko Ministrowi Sikorskiemu jest Twoim zdaniem niesłuszne opłacenie z służbową kartą ośmiorniczek w restauracji, szumnie i przesadnie nazwane przez Ciebie "kradzieżą" to proponuję lekarza psychiatrę.

Pytam: Czym są ośmiorniczki zjedzone przez kogoś kto załatwił masę pozytywnych spraw dla Polski w porównaniu z 120 mln zł wyprowadzonymi do Luksemburga z polskich SKOK przez Senatora Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Biereckiego?

Jak to się ma do 2,5 mld zł jakie straciliśmy na rzecz Rosjan w wyniku nieudanej, nietrafionej i przeprowadzonej amatorsko przez Jarosława Kaczyńskiego transakcji zakupu litewskich Możejek?!

Jak to sie ma do kredytu 200 mln zł udzielonego Przez nieżyjącego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Ryszardowi Krauze, który do dzis tego kredytu nie spłacił?

A co ze sprzedażą stoczni Gdańskiej Ukraincom?

Ludzie! Ujadacie na PO i nie macie totalnie rzadnych argumentów, tylko jakies spierdziałe 1500 zł za ośmiorniczki, tymczasem PiS spowodował giiiiigantyczne straty dla Polski. I oni idą teraz po władzę.serwor napisał:
Jak widzisz obywatele RP mają inne zdanie i dlatego niedlugo parti o nazwie PO nie bedzie! Bo po wybororch rozpadnie sie, byc może czesc z nich spotka sie znowu w wiezieniu.
Do więzienia? Za co? Za to że sprzeciwiają się dyktatorowi Kaczyńskiemu? Chcecie tu zrobić Białoruś!!!!!
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 518
Punkty reakcji
116
Miasto
Polska
AaronH napisał:
o pierwsze to każdemu politykowi ktoś przemówienia pisze, nawet Obamie. Nie wiem skąd masz te informacje, że akurat dyplomata z UK ale jeśli przeczytałeś to na jakiejś niszowej stronce o szumnej nazwie nawiązującej do niezależności i patriotyzmu to od razu podaruj sobie przesyłanie linku.
Akurat o tym pełno było wszedzie, jak widac nie jestes zbyt oczytany, nic dziwnego że nie wiesz nic o aferałach z udziałem ludzi z PO.
Masz tutaj pierwsze z brzegu, na pewno ten portal z patriotyzmem nie ma nic wspólnego więc jest dla ciebie wiarygodny.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jak-crawford-pomagal-sikorskiemu-przemowienia-za-ponad-cwierc-miliona,503455.html

Jak chcesz więcej to wpisz w google sikorski, dyplomata przemówienia, bedziesz miał i GW i portale patriotyczne.

Anglik zarobił dzieki Sikorskiemu okolo 265 tys zł.AaronH napisał:
A co ze sprzedażą stoczni Gdańskiej Ukraincom?
No własnie co? To ty nie wiesz że to rząd Tuska sprzedał stocznie ukraincom?!
Poczytaj sobie o tym.
Oczywiscie portal zupelnie nie patriotyczny.
http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/stocznia-gdynia-sprzedana-za-288-mln-zl,95708.html

Aha masz tutaj info o Aleksandrze Gradzie który sprzedawał stocznie ukrainskim oligarchom. Oczywiscie czlowiek z PO.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Grad

 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
AaronH napisał:
dyktatorowi Kaczyńskiemu
Śmieszą mnie te wasze fobie na punkcie Kaczyńskiego. PO straszeniem nic nie osiągnie, przeciwnie, tylko się pogrąży. Ludzie już są tym zmęczeni, mają to głęboko w d... Wiecznie PiSem nie możecie straszyć, ale i tak oprócz hardcorowych wyznawców Platformy, większość ludzi to ani ziębi ani grzeje.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
Akurat o tym pełno było wszedzie, jak widac nie jestes zbyt oczytany, nic dziwnego że nie wiesz nic o aferałach z udziałem ludzi z PO.
Podaj wreszcie te afery PO? Bo się doczekać nie mogę. Na razie piszesz same pierdoły i sprawy nie mające większego znaczenia dla Polski i życia Polaków. Za to jestem szalenie ciekaw Twojego zdania na temat miliardów strat spowodowanych przez PiS lub wyprowadzonych za granice przez ich ludzi o których pisałem. Takich tematów jest znacznie więcej. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?


Bronsky napisał:
Śmieszą mnie te wasze fobie na punkcie Kaczyńskiego. PO straszeniem nic nie osiągnie, przeciwnie, tylko się pogrąży. Ludzie już są tym zmęczeni, mają to głęboko w d... Wiecznie PiSem nie możecie straszyć, ale i tak oprócz hardcorowych wyznawców Platformy, większość ludzi to ani ziębi ani grzeje.
PiS z Kaczyńskim na czele to kierunek zdecydowanie Białoruś. Jeśli tego nie widzisz to jest totalnie zaślepiony albo omamiony propagandą.

Kaczyński władzy już nie odda, a już na pewno rozliczy się z każdym kto był przeciwko niemu. Jak na razie każdy, kto miał z nim do czynienia popadł z nim w konflikt. Opuścili go wszyscy, którzy coś znaczyli, odeszli jego najwierniejsi towarzysze, ludzie, którzy pracowali dla jego brata bardzo źle się o nim wypowiadają, jego dawni koalicjanci go nienawidzą. Zresztą jeden poszedł do PO a drugi co miał duża wiedzę, na temat tego co się w rządach PiS działo, nie żyje. Dlatego na Prezydenta i Premiera wystawia nic nie znaczące marionetki bo już mu się ludzie pokończyli. Kaczyński w swojej książce wiele napisał o tym jak widzi Polskę i warto sie z tym zapoznać. Rozliczenia z sądami i prokuratorami. wprowadzenie sądów ludowych i ponowna nacjonalizacja przemysłu. Chłopie to będzie drugi Chugo Chavez. I jeszcze jedno, każda, ale to każda jego porażka będzie przez najbliższe 10 lat zrzucana na poprzednie rządy. Zresztą juz zapowiedział, że PO zastawiło na niego pułapkę finansową. On już wie, że coś mu si ę nie uda po obięciu władzy. Przecież trzeba być na prawdę debilem aby w ogóle brać tego wariana na poważnie a juz na pewno aby na niego głosować.

Polska za rzadów PiS będzie, zmarginalizowana, zahamowana i będzie ubożeć.
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 518
Punkty reakcji
116
Miasto
Polska
AaronH napisał:
Podaj wreszcie te afery PO? Bo się doczekać nie mogę
Calkiem przypadkiem sam o jednej napisales ze stoczniami w tle.
O 265 tys zl za pisanie Sikorskiemu przmówien tez cisza?

Polacy nic sie nie stało?

PO to jedna wielka afera, każdy polak ci powie że PO to partia ludzi uczciwych inaczej.

Zaczeło sie od Sawickiej i tak poszło dalej. Co krok to afera skutecznie przez wiernych prokuratorów chowana.

A tutaj krótka lista afer z udzialem PO.
[SIZE=large]SPIS "OSIĄGNIĘĆ" Tuska i PO - lista dokonań PLATFORMY w ciągu ostatnich 4 lat.[/SIZE]
[SIZE=medium]
tusk.modlitwa.jpg

1) likwidacja stoczni Gdynia i Szczecin
2) afera hazardowa
3) mimo kasy z Unii nie będzie gotowej w całości żadnej drogi na Euro
4) podwyżka VAT
5) zamach na OFE
6) zakup samolotów Bryza bez przetargu
7) afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu
8) afera senatora Misiaka (ustawione przetargi)
9) afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...)
10) afera ministra Grabarczyka (obsadza on stanowiska w PKP kolegami i ich zonami a potem w święta PKP leży i kwiczy)
11) kolejne przetargi na drogi są odwoływanie (S5 Wrocław - Poznań, S7 Gdańsk - Elbląg, S7 pod Radomiem, S8 pod Białymstokiem itd), ale jest kasa na nowych urzędników!
12) wyprzedaż firm przynoszących krociowe zyski jak np PKO (4 mld zysku w 2010) KGHM (11 mld zysku w 2010), PZU , Bogdanka itd
[/SIZE]
13) podwyżka akcyzy na gaz
14) podwyżka akcyzy na piwo
15) Premier jeździ na narty i nie reaguje na kłamliwe oskarżenia Rosji pod adresem polskich oficerów (raport MAK)
16) PO buduje najdroższe drogi na świecie - cena za kilometr w nizinnej Polsce wyższa niż w górzystej Chorwacji...
17) mimo obietnic "odpolitycznienie" TVP, PO obsadziło TVP swoim ludźmi natychmiast po tym jak Komorowski został Prezydentem.
18) posłanka PO Sawicka i kręcenie lodów - przyznała się przed kamerami - za to Tusk zniszczył CBA i uczynił z tej służby marionetkę
19) koleje rozbite na 8 spółek, obsadzane koleżkami nawet na święta puszczają pociągi po 4 wagony...
20) Świnoujście zablokowane przez Nord Stream
21) katastrofa Smoleńska do jakiej doszło w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia lotniska przez BOR (brak aparatury do lądowania i nadzoru w wieży kontroli - co ciekawe jak 3 dni wcześniej lądował tam Tusk to aparatura tam była ...), mając te aparaturę na lotnisku samolot mógłby lądować nawet przy 0m widoczności i bez rosyjskich kontrolerów. CZEMU JEJ NIE BYŁO Tylko zaufano Rosjanom? Jak wynika z nagrań rozmów z wieżą Rosjanie wprowadzili załogę w błąd co do wysokości i kursu samolotu! Mówili że był na 100 m a naprawdę był na 30m ! Tusk wiedział to od 14 kwietnia, a mimo tego szczuli przez 9 miesięcy że to "pijany" Kaczyński wpadł do kabiny i kazał lądować!
22) bezrobocie rośnie od 3 lat - mimo że spada u naszych sąsiadów...w styczniu już prawie 13%. (Za PiS w 2007 było 8% ...)
23) inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach...
24) Karnowski z zarzutami prokuratorskimi za korupcję, popierany w wyborach na prezydenta Sopotu przez PO.
25) nieudana profesjonalizacja wojska - armia nie ma szeregowych - 3/4 to oficerowie i podoficerowie!
26) skandal z przetargiem na samoloty Bryza
27) Minister Zdrowia Kopacz okłamała sejm - podobno widziała na własne oczy jak ziemia w smoleńsku była przekopana na 1 metr w głąb .... a potem okazuje się że tam są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu 28) deficyt finansów w 2010 - 8%! Za pis w 2007 - nadwyżka w budżecie!
29) nieudolne negocjacje gazowe z Rosją - drogi gaz na długi okres czasu
30) oddanie koncesji na gaz łupkowy firmom zachodnim za 1/4 tego co np. Arabia Saudyjska czy Norwegia!!!!
31) Prezydent Wpadka Komorowski i jego żenujące wpadki przynoszące Polakom wielki wstyd.
32) kampania nienawiści przeciw opozycji w efekcie czego doszło do mordu w Łodzi!
33) zadłużenie skoczyło o 380 mld pln w 4 lata - NA CO POSZŁA TA KASA? - nawet dróg nie ma!
34) dzięki naciskom PiS i rządu J. Kaczyńskiego na UEFA udało się uzyskać EURO 2012 - Tuski przegrały rywalizacje o Instytut Technologiczny i EXPO!
35) płatne autostrady - 20 gr/km - Najdroższe w EUROPIE!(w stosunku do zarobków)
36) wykryli 3 afery PiS: Klapka laptopa Ziobry. Kanapa podgryziona przez psa Ludwika Dorna, Afera wykryta przez minister od korupcji Piterę "Dorsz za 8.5".
37) za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii należący do TVN za ok 400 mln PLN.
38) Rzecznik Rządu otrzymuje dochody od niemieckiego biznesmena (mieszka w należącej do Niemca will za darmochę... komu ten pan służy?)
39) program modernizacji linii kolejowych nie udał się, prawdopodobnie kasa z UE przepadnie
40) skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154)
41) dzierżawa samolotu dla VIP na dwa lata za kasę pozwalającą kupić NOWY SAMOLOT!
42) gdyby nie weto Kaczora prezydenta, to w 2008 roku PO wprowadziłoby nas do strefy sztywnego kursu euro i w czasie kryzysu padłby nasz eksport - tylko dzięki temu wetu Polska była "zieloną wyspą"
43) PiS obniżył podatki a podobno jest socjalistyczny, PO podnosi podatki a podobno jest liberalne buhahah
44) ZUS dla jednoosobowych firm rośnie, dławiona jest przedsiębiorczość Polaków, ale firmy zagraniczne dostają hojną reką dopłaty po czym likwidują produkcję a rząd PO nic nie robi (DELL, FIAT)
45) najbogatsi rolnicy dalej płacą KRUS
46) tzw jedno okienko (zakładanie firm) to niewypał
47) Komisja "Przyjazne Państwo" (znoszenie barier w administracji) przez 4 lata nic nie zrobiła! Medialna fikcja
48) bezzasadne odwołanie szefa CBA przed końcem kadencji - bo ujawnił aferę hazardową
49) nieudolne negocjacje o limity CO2 - prąd będzie droższy o kilkadziesiąt procent
50) Minister Klich niszczy GROM i Wojska Lotnicze - odchodzą fachowcy!
51) straszenie pis'em mimo ze NIC im nie udowodnili - żadnych afer i przekrętów!
52) po aferze Rywina Miller miał honor podać się do dymisji. Po aferze hazardowej Tusk udaje głupa i dalej kurczowo trzyma się koryta!
53) Minister Finansów PO - Rostowski, człowiek znikąd! Nawet paszportu nie miał w 2007 roku!
54) otwarcie rynku pracy od 1 stycznia 2011 dla Rosjan, Ukraińców i Białorusinów i to mimo tego że jest 13% bezrobocia i stale rośnie (od 3 lat! - to tez CUD donka!)
55) od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia podczas gdy za PiS podniesiono pensje lekarzom i pielęgniarkom ....
od 4 lat PO tylko mami i obiecuje...
To od 2008 do 2012 roku.
A tutaj masz jeszcze.
http://blogpress.pl/node/7889
 
Do góry