Jakimi językami obcymi mówicie ?

Jakich języków się uczysz ?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Marcinek92

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
1
Mówię biegle po włosku, po ang nie mam problemu i uczę się dopiero niemieckiego :) chociaż nie trudno mi będzie się go nauczyć jak w Niemczech żyje :)

ostatnio wloski zaczelam, bo dzieki hiszpanskiemu praktycznie wszystko rozumiem

Veramente grazie al spagnolo capisci tutto in italiano? :D
 

boria

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Angielski dość biegle i w domu portugalski ;), próbowałem uczyć się rosyjskiego i ukraińskiego, ale zbyt trudny język do uczenia :p
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
Angielski biegle, tak myślę. Po dwóch latach studiowania tego języka to chyba nieuniknione ;D Poza tym szkolę chiński i chyba jestem się w stanie nim porozumieć. Podobnie jak niemieckim. Rozumiem hiszpański (i troszkę mówię, ale niewiele, bo uczyłam się go sama przez dwa czy trzy miesiące), łacinę, trochę rosyjskiego. Uwielbiam wietnamski, studiowałam przez dwa miesiące i troszkę umiem, mam nadzieję że jeszcze do tego języka wrócę. Poza tym umiem powiedzieć kilka słów w mnóstwie języków, bo takie mam hobby, ciekawią mnie ;D Ale nie powiem, że umiem się w tych językach porozumiewać, to na pewno nie.
 

jassey

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja mowię biegle po angielsku (z minimlanym akcentem),
bardzo dobrze po rosyjsku,
średnio po hiszpańsku,
troszkę po niemiecku

Natomiast planuję że jeśli kiedyś będę miał dzieci to jeszcze przed punktem krytycznym postaram się by mówiły w dwóch językach (jednym obcym, jednym ojczystym).
 

reserved17

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kraków
niemiecki - 8 lat, ale juz sie nie ucze
angielski - poziom zaawansowany
francuski - 2 lata
i gramatyka łacińska
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Zazdroszcze Wam troszkę ze tak Wam idzie dobrze z językami. Ja to tłukę i tłukę ten angielski i juz sie stresuje ze jest cięzko i trudno mi idzie.
Teraz jeszcze spróbuje z kursami, moze to sie okaze skuteczne.
 

Agata Polok

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Pięć lat studiowałam słoweński. Fascynujący język z niespotykanymi w żądnym innym języku słowiańskim formami gramatycznymi. Cóż z tego skoro trudno znaleźć z nim pracę, a język nie używany zapomina się bardzo szybko...
Mówię też po angielsku.I po rosyjsku troszkę.
A na studiach miałam też macedoński - to dopiero język z kosmosu :)
 

jankypur

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja znam już biegle angielski, teraz jestem na poziomie B2 z niemieckiego i trochę znam hiszpański :)
 

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Angielski- spokojnie bym się dogadała, no ale że znam biegle to nie mogę powiedzieć (3 lata gimnazjum i 4 liceum).
Niemiecki- biegle (uczyłam się 3 klasy podstawówki, 3 klasy gimnazjum i 4 liceum).
Włoski- w domu sama nauczyłam się podstaw, teraz mam zamiar iść na bardziej zaawansowany kurs.
Francuski- dopiero zaczynam sama w domciu :)
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Rosyjski - Biegle
Ukraiński - Biegle
Polski - Biegle
Trochy Białoruski
 

darekx7

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
biegle to chyba tylko po polsku mówię ;>
niemiecki mam opanowany, po angielsku dukam, rozumiem i znam podstawy chorwackiego, mam zamiar się za rosyjski wziąć niedługo
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Umiem mówić bardzo dobrze po angielsku, chociaż biegła jeszcze nie jestem. Poziom wystarczający, aby dostać się do klasy z maturą międzynarodową. Możecie mi zacząć gratulować XD
Do tego hiszpański, ale uczę się dopiero trzeci rok, poziom A2, może B1.
No i... japoński :D Ale to tak sama z siebie czasem przejrzę jakieś rozmówki, parę zdań powiem o sobie i na tym się moja znajomość tego języka kończy. Może kiedyś znajdę motywację i zapiszę się na jakiś kurs; na razie nie jest mi to do szczęścia potrzebne.
W nowej szkole rozpocznę jeszcze naukę francuskiego, włoskiego i łaciny (to ostatnie obowiązkowe)...

Kurde, mam nadzieję, że nie zwariuję od tego :ninja2: I nie rzucę w końcu wszystkiego w cholerę x) Ale jestem zdeterminowana, więc...
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Hiszpańskim, angielskim, francuskim i trochę rosyjskim. Najłatwiej przychodzi mi posługiwanie się francuskim, uczyłem się go kilka lat dodatkowo w Szkole Języka Francuskiego (stolica), więc poświęcali mi tam zdecydowanie więcej czasu, niż w normalnej szkole. Dzięki czemu, francuski umiem najlepiej. Potem angielski, hiszpański i na końcu rosyjski. Śmieszny paradoks, bo rosyjskiego uczyłem się najdłużej.
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Angielski-biegle
Niemiecki i Norweski- podstawy, tzn dogadam się ale raczej na podstawowym poziomie.
Hiszpański-w trakcie nauki i ubóstwiam ten język:)
Polski- no cóż...człowiek podobno uczy się go całe życie
 

Insignia

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2012
Posty
55
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell
1. Angielski tłukę od przedszkola... Nie lubię, choć umiem.

2. Niemiecki tłukę od 4 podstawówki... Umiem, ale średnio lubię.

3. Hiszpański - 3 lata liceum... Średnio umiem i dość lubię.

4. Francuskiego się uczyłam 2 lata w podstawówce (ambicje mojej babci) Nie wiem czy lubię, bo nie mogę niestety powiedzieć, że umiem.

5. Japoński na tyle ile wymaga moje hobby. Potrafię się jako tako dogadać, dużo rozumiem, ale żeby napisać coś to masakra. Przerażają mnie te znaczki katakana, kanji czy hiragana...

6. Quenya... To jest moje marzenie. Albo sindarin... Ahh... Gdybym tylko dorwała coś z czego mogłabym się tych języków nauczyć... Cuuuudo...
 

Nyszjarihet

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecin
Mogę się pochwalić dobrą znajomością języka angielskiego, norweskiego i podstawową znajomością niemieckiego. Do tego dojdzie znajomość bułgarskiej cyrylicy i ogromne osłuchanie z tym językiem, jak i chłonność w poznawaniu kolejnych akcentów.

Uczę się ciągle tych trzech języków i mam zamiar opanować je do poziomu C1 , C2

Angielski znam na poziomie B2
Norweski B1
Niemiecki A1
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Nyszjarihet, a powiedz proszę w jaki sposób nauczyłeś się języka norweskiego? Będąc w tym kraju czy z jakiś publikacji?
Pytam gdyż mam ogromną ochotę również na naukę tego języka.
pozdrawiam
 
Do góry