Jakimi językami obcymi mówicie ?

Jakich języków się uczysz ?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja tak na powaznie przymierzam sie juz w tym roku do solidnej nauki j.angielskiego.Ale nie wiem tez co wybrac cz indywidualne lekcje z lektorem czy szkołe jezykowa?
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Osobiście dość dobrze znam język angielski, plus trochę rosyjski.

Ale nic nie przebije tego: BIEGLE (w mowie i piśmie) władam językiem POLSKIM :D
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
biegle chyba żadnym . dobrze mówię po angielsku , niemiecku kiedyś lepiej teraz ciut zapomniałam + uczę się sama francuskiego . ciągnie mnie do łaciny i greki ale tylko zaczęłam trochę łacinę ;)
 

szatek92

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
197
Punkty reakcji
3
biegle chyba żadnym . dobrze mówię po angielsku , niemiecku kiedyś lepiej teraz ciut zapomniałam + uczę się sama francuskiego . ciągnie mnie do łaciny i greki ale tylko zaczęłam trochę łacinę ;)

Wow jestes w moim wieku i interesujesz sie jezykami?? Wyjdz za mnie :D
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Angielski i rosyjski :) Niestety poliglotką nie jestem, więc ciężko mi idzie, ale ważne, że chcę! :)
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Generalnie komunikatywny włoski - chodziłem do szkoły, gdzie miałem włoski z taką hadrą, że jezusie słodki - używała stwierdzeń "wypałować za odpowiedź" - więc tak mi zostało, że coś tam mówię po włosku.
No i angielski, który poprawiłem dopiero w Axonie, jak poszedłem na studia i okazało się, że mam kilka rzeczy do nadrobienia.
 

fasci_nation

Львівський батяр
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
116
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Lublin
Angielski biegle, niemiecki, norweski, irlandzki komunikatywnie, a tak, że podstawy to w sumie wiele języków mógłbym wypisać :p Jakoś zawsze ładnie mi szła nauka języków.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Rosyjski-na czwórkę z plusem
niemiecki-kiedyś zaliczona matura na 5 z tego języka,będąc w Niemczech słuzbowo coś tam się dogadywałem.Obecnie 17 lat nie używałem i chyba zapomniałem
 
E

Emili1952

Guest
Angielski - nie powiem, że biegle, ale względnie komunikatywnie <_<
Niemiecki - podstawy
 

chanek

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
Angielski - bardzo dobrze

Niemiecki - podstawy




Ogółem, w polskich szkołach, o ile język angielski jest jeszcze dość przystępnie nauczany, o tyle niemieckiego nie da się opanować. Uczę się niemieckiego 8 lat i k.rwa cały czas umiem tylko i wyłącznie podstawy. Po prostu - aby się nauczyć języka, trzeba albo zapierdzielać samemu, albo iść do szkoły prywatnej.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Hm całkiem nieźle mi idzie angielski, w tym roku akademickim zaczęłam włoskiego się uczyć i jak na razie nie mam z tym większych trudności. W sumie to jeszcze chciałabym się nauczyć hiszpańskiego i chociaż podstawowych zwrotów i zdań z japońskiego.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
1. angielski.
2. niemiecki - Niestety przyszło mi się go uczyć na studiach - nienawidzę <_<
3. chorwacki - na potrzeby wyjazdów wakacyjnych.
4. włoski - jw.
5. niderlandzki - samouk w domu.

Marzy mi się wpierw łaciński, a następnie francuski, jednakże, jak to mawiają "Co za dużo..." ;)
 

Farah

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ogółem, w polskich szkołach, o ile język angielski jest jeszcze dość przystępnie nauczany, o tyle niemieckiego nie da się opanować. Uczę się niemieckiego 8 lat i k.rwa cały czas umiem tylko i wyłącznie podstawy. Po prostu - aby się nauczyć języka, trzeba albo zapierdzielać samemu, albo iść do szkoły prywatnej.

Przede wszystkim samemu :)

W pracy mam kontakt z bardzo wieloma językami, te, które są na porządku dziennym to hiszpański, angielski, kataloński, włoski, francuski, portugalski i niemiecki. No i z tymi mniej więcej daję radę, pasuję jedynie w przypadku niemieckiego (najgorsze, że w naszej ekipie mało kto zna niemieki i mamy z nim sporo problemów...) i francuskiego najczęściej też, choć jeśli mówi się do mnie wolno i wyraźnie to potrafię sporo wyłapać, przynajmniej takich technicznych rzeczy, które sa mi potrzebne. Choć mówie po francusku bardzo słabo.

Swojego czasu interesowałam sie językami, studiowałam nawet lingwistykę ale w końcu stwierdziłam, że to nie dla mnie.
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Duński biegle, bo posługuję się nim odkąd pamiętam. Angielski i francuski - wciąż się uczę, ale jestem już na zaawansowanym poziomie. Norweski i szwedzki - w stopniu średnim, umiem się dogadać ze względu na biegłość w duńskim.
No i chciałabym zabrać się w końcu za łacinę, planuję studia medyczne a tam jak wiadomo jest tego języka pełno.

Pozdrawiam :)
 
M

margarita_3

Guest
Haima - jestem pod wrażeniem :) Z pewnością bardzo przyda Ci się znajomość tych jezyków. Ja sama znam bardzo dobrze j. angielski, hiszpański w stopniu zdecydowanie komunikatywnym oraz niemiecki. Chciałabym jeszcze spróbować portugalskiego oraz włoskiego. Francuski jest jednak jak dla mnie za trudny ;(
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
angielski biegle(w miarę:) )
szwedzki w stopniu komunikatywnym, ciągle się uczę
 

anika28

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
angielski biegle, hiszpanski bez problemu, francuski rozumiem ale z mowa czuje sie bardzo nie pewnie i z hiszpanskim mi sie miesza, ostatnio wloski zaczelam, bo dzieki hiszpanskiemu praktycznie wszystko rozumiem, ale chcialabym jeszcze sama poprawnie mowic :p no i najtrudniejszy jezyk na swiecie - polski :)
 
Do góry