Jakiego malarza polecacie?

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
a jak krzywy namalowany niby czlowiek ma ukazac to czego nie widac? ze tak naprawde to wszyscy jestesmy jacys skrzywieni? Po prostu tym malarzom w glowach sie poprzewracalo, chcieli byc oryginalni i zrobic cos co nikt jeszcze nie zrobil, to wymyslili cos tak durnego, ze wczensiej ludzie nie zrobili tego zeby sie nie osmieszyc, wzgledem sztuki ogolem to piekniejsze sa rzezby z starozytnej grecji niz te modernistyczne, kubistyczne i tego typu badziewia. kazdy glupi moze namalowac niebieski kwadrat i mowic potem ze bylo mu ciezko, czul sie osamotniony itp jak to malowal
 

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
No... Więc jakiego malarza możesz nam polecić, Klejnocie Vardy?

PS.
Przeczytałam Twój post w innym temacie (o rysowaniu). Ty studiujesz architekturę? To chyba jakiś żart!
To właśnie przede wszystkim architekturę miałam na myśli pisząc o skutkach rewolucji w sztuce.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
No... Więc jakiego malarza możesz nam polecić, Klejnocie Vardy?

PS.
Przeczytałam Twój post w innym temacie (o rysowaniu). Ty studiujesz architekturę? To chyba jakiś żart!
To właśnie przede wszystkim architekturę miałam na myśli pisząc o skutkach rewolucji w sztuce.
haha, jednym podabaja sie domy ladne i nie praktyczne, ja dla wygladu lubie tylko sakralne gotyckie budynki, w innych wypadkach przedstawiam praktycznosc i wygode na pierwszym miejscu. poza tym takie cos jak w pradze buduja, co wylada jak gigantyczny smark to dla mnie tak wielka architektora jak te dziela o ktore sie klocimy 'sa' dla sztuka.
 

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
W praktyce raczej nie znajdziesz inwestora skłonnego do realizacji repliki gotyckiej katedry.
Oglądanie się za siebie w architekturze - skutkuje czymś takim jak bazylika w Licheniu.
W swoim poście miałam na myśli ciągi zdarzeń:

kubizm - puryzm - Le Corbusier
+
futuryzm - konstruktywizm - CIAM
+
neoplastycyzm - De Stijl
+
funkcjonalizm - standaryzacja - Bauhaus

Nawet jeśli skutki tych nurtów były różne, a dzieła powstałe w okresie ostatnich stu lat są różnie oceniane - wszystkie one mają źródło w śmiesznych malunkach przedstawiających proste bryły geometryczne i postaci malowanych równocześnie enface i z profilu. Ci ludzie wypracowali elementarz projektowania którym musisz się posługiwać, bo jest ciągle aktualny.
modulor.gif
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
moze znajde sobie czas na ten Twoj elementarz za pare lat, teraz zajme sie bardziej przyziemnymi sprawami jak zaliczenie prostych prac i egzaminow :p a narazie szykuje sie na zmiane mojego podejscia do sztuki ktora Wam sie podoba, a dla mnie jest kiczem, jedyny z takich artystow ktorego lubie to Salvador Dali. za szczerosc, kiedys jak cos namalowal od niechcenia i znajomy mu to wypomnial to on odpowiedziac, ze co z tego, ludziom i tak sie to spodoba.
 
Do góry