Jakiego języka jest się łatwo nauczyć?

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Każdy obcy język dla nas jest i ciekawy i czasami wydaje się nam,że nie jest możliwy do nauczenia. Ale od czego jest silna wola i mocne postanowienie. Jeśli chce się coś zdobyć należy przeć do przodu i nie poddawać się. A język francuski jest tak samo piękny,jak angielski,czy włoski. Ostatnio duży nacisk kładzie się na naukę języka chińskiego.
 

SzerlokH

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
To oczywiste - rynek wschodni otwiera się coraz bardziej na Europę - lub inaczej: jest bardziej obecny w Europie - dlatego świetnie jest połączyć znajomość języka chińskiego z np. angielskim lub (jeszcze lepiej) niemieckim.
 

Agata Polok

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
słoweński i rosyjski to języki, które łapie się w mig. No i są oryginalne, a da się znaleźć pracę z ich znajomością. Naajłatwiej jest się jednak nauczyć chyba angielskiego. Jest go wokół nas najwięcej.
 

jankypur

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jak zna się już angielski i dodatkowo jeszcze jakiś język (w moim przypadku niemiecki) to bardzo łatwo chyba już nauczyć się kolejnego języka. Ja zacząłem uczyć się hiszpańskiego sam, jakiś rok temu, na niemiecki chodzę do szkoły językowej i całkiem dobrze mi idzie. Wydaje mi się prostszy jak przypomnę sobie moje początki z niemieckim :)
 

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Najłatwiej teraz to chyba angielski- najpopularniejszy język, wszędzie go pełno to łatwo się łapie konkretne słówka choćby z filmów, reklam, nawet jeśli się nie chce to i tak się podłapie słówka i czegoś nauczy :) i chyba najwięcej szkół językowych uczy właśnie języka angielskiego.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Oczywiście,że słowiańskie języki są łatwiejsze do przyswojenia.Chociaż znajoma stwierdziła,że właśnie chińskiego nauczyła się bardzo szybko,dla mnie to raczej nie jest zbytnio zrozumiałe, te ich rysuneczki,ale wszystko jest możliwe,jeśli czegoś bardzo się chce dokonać.
 

Nyszjarihet

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecin
Polecam języki skandynawskie, szczególnie język norweski. Prosta gramatyka, duży zasób słów blisko spokrewnionych z językiem angielskim i niemieckim.

Początku języka mogą się wydawać trudne, bo wymowa jest inna, ale po krótkim czasie to wrażenie zanika.
Jak każdy język, na wyższym poziomie zaawansowania potrafi zaskoczyć i sprawić w niektórych momentach pewne trudności.

Ja się aktualnie uczę trzech języków germańskich na raz i powiem, że jestem sam sobą zaskoczony, z tego powodu, że mózg to tak naturalnie przetwarza.
 

matinnne

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
2
a co myślicie o norweskim ? zacząć się go uczyć, czy nie ?
zastanawia mnie również fakt, w jakim wieku najlepiej jest się uczyć języka ? do któego roku życia ?
Co o tym myślicie ?
Zastanawiam się nad tym, żeby właśnie ( mającniespełna 19 lat ) zacząć uczyć się norweskiego, ponieważ traz wyjechać na parę miesięcy do Norwegii do pracy to inaczej zarobić kilkanaście tysięcy złoty :)
 

Nyszjarihet

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecin
Norweski polecam jak najbardziej, gramatyka prosta, a jak ktoś zna angielski lub niemiecki, to nie będzie z nim większych problemów. Wiadomo, początki przeważnie są trudne, ale trzeba to przetrwać i z górki.

Dzieci chłoną inaczej język, bo nie mają strachu i nie są aż tak zautomatyzowane w myśleniu. Łatwo się im przestawić na obcą składnię i wymowę, bo jeszcze własnego języka nie mają do końca opanowanego.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Ja proponuję Norweski lub farerski, super brzmią i nie wydają się trudne. Zamierzam pouczyć się Norweskiego.
 

eleni

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
A ja proponuję język rosyjski. Niestety przez sytuację polityczną Putina i UE nie jest już tak pożądanym językiem w logistyce, bo praktycznie wszystkie kontrakty z Rosjanami upadły przez wprowadzone przez Kreml embargo na polską żywność. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy skoro był z tego wielki utarg, ale to nie o tym :) w każdym bądź razie gdy zaczynałam naukę w szkole średniej i dowiedziałam się, że będę się uczyć języka rosyjskiego to byłam mocno zszokowana, ponieważ nie myślałam, że ktoś się jeszcze w ogóle uczy tego języka i sądziłam, że nie uczą go już dawno w szkołach - a tu proszę, zonk :) z początku byłam nastawiona sceptycznie przez mój rasizm względem Rosjan. Spodobał mi się alfabet, kształt tych literek i pocieszna wymowa każdej z nich. Uczyłam się w miarę dobrze, bo miałam 4 ale jakoś nie darzyłam sympatią tego języka. Potem zaczął mi się podobać coraz bardziej i zauważyłam, że łatwiej jest mi się uczyć rosyjskiego niż angielskiego, którego wcześniej uczyłam się od 1 klasy szkoły podstawowej czyli jakieś 9 lat. Gdy byłam w 3 klasie technikum postanowiłam język rosyjski zdawać na maturze jako obowiązkowy język nowożytny zaledwie po 3 latach nauki tego języka. Angielskiego uczyłam się w sumie od 7 do 19 roku życia czyli w sumie ponad 12 lat, a więcej umiałam powiedzieć w język rosyjskim, którego uczyłam się tylko 4 lata. Angielski oczywiście jest bardziej znanym, współczesnym językiem, którego należałoby znać tym bardziej że uczyłam się go ponad 12 lat w szkole i gdzie się nie pójdzie tam wszędzie się człowiek dogada w tym języku, ale niestety przez ten podręcznikowy system nauki w polskich szkołach jest jak jest, że ludzie po tylu latach nauki potrafią bardzo niewiele powiedzieć i ciężko im się dogadać z obcokrajowcami. Języka rosyjskiego z pewnością dużo łatwiej było mi się uczyć niż angielskiego, ponieważ jest językiem słowiańskim, przez co ma bardzo dużo podobnych słówek lub zbliżonych do naszych no i z pewnością gramatyka jest banalna bo są tylko 3 czasy, a w angielskim aż 16. Ponadto jest językiem bardzo melodyjnym, momentami jak czytałam jakiś fragment tekstu to wydawało mi się, że ja śpiewam, ma bardzo dużo pociesznych wyrazów, ogólnie bardzo fajny, sympatyczny i przede wszystkim łatwy język w nauce. Jedyną trudnością, jaka mnie spotkała to nauka cyrylicy, było ciężko ale na prawdę warto. Jak opanuje się cyrylicę to potem już z górki :) czego dowodem jest zdana moja matura z tego języka: pisemna na 69% i ustna na 90% :)
 

caribu

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wrocław
Jak dla mnie to również francuski będzie najprostszym wyborem. Jak dla mnie, osłuchiwanie się z nim i uczenie mówienia, poprawnego akcentowania, przebiegło mega szybko w porównaniu do angielskiego.
 

Cukierniczka

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka wyjechała na wymianę do Hiszpanii i po miesiącu już potrafiła dogadać się z ludźmi bez problemu :D Zatem chyba dosyć prosty język!
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
Potwierdzam język hiszpański "załapałam" już po dwutygodniowym
pobycie ze sparchcafe w Barcelonie.
 

AndreeK

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
ninablue napisał:
Potwierdzam język hiszpański "załapałam" już po dwutygodniowym
pobycie ze sparchcafe w Barcelonie.
Uważam, że każdy język szybko załapiemy jeśli spędzimy trochę czasu w danym kraju :)
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Niektóre języki mogą się wydawać prostsze niż inne, szczególnie na początku nauki. Jeśli komuś wystarczają same podstawy do komunikacji, a nie chce wchodzić na wyższe poziomy znajomości języka, to według mnie może się uczyć dowolnego. Trudniej się robi, kiedy dochodzą większe zawiłości gramatyczne i kultura, która stoi za językiem, bo nie można się go dobrze nauczyć, jeśli nie ma się zupełnie pojęcia o kulturze i zwyczajach jakiegoś kraju. W tym przypadku lepsze będą języki słowiańskie i z Europy Zachodniej, bo są nam znacznie bliższe pod względem kulturowym.
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
To chyba zależy od człowieka - u każdego może być inaczej. Dla mnie np. niemiecki zawsze był i prostszy, i fajniejszy od angielskiego. W liceum i na studiach z łatwością przyswoiłam łacinę - bardzo mi się podobała. Uwielbiam włoski. Za to nie cierpię rosyjskiego, hiszpańskiego i francuskiego - i ponieważ te języki mi się nie podobają, nigdy się ich nie nauczę, to jasne. Im ciekawszy wydaje nam się język, tym łatwiej się go nauczyć.
 
Do góry