Jakiego języka jest się łatwo nauczyć?

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
To jeszcze zależy jak się uczy - moja koleżanka twierdzi, że frncuskiego (który uchodzi za trudny język), nauczyła się b. dobrze, mieszkając przez rok we Francji
Polecam blog Irlandzkiego poligloty, który uczy się języków obcych na poziomie biegłym po trzymiesięcznym pobycie w danym kraju. Fluentin#months
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie jednym z łatwiejszych jezyków do załapania i do swobodnego porozumiewania się jest język hiszpański (odobnie z włoskim ale tam wymowa mi się nie bardzo podoba ;)). Właściwie jeśli zna się już chociaż jeden język to łatwiej jest uczyć się innych (zwłaszcza z tej samej "rodziny" językowej). Podstaw myślę, najfajniej nauczyć się w niewielkiej grupce osób (np. w axonie na kursie językowym) albo indywidualnie z profesjonalnym nauczycielem.
 

Kerosine

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
75
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Jak dla mnie angielski jest baaardzo łatwym językiem... Choć to tak naprawdę kwestia wysoce indywidualna, niektórym zdecydowanie łatwiej przyswoić sobie np. arkana mowy Goethego :p Mimo wszystko pod względem gramatyki uważam angielski za zdecydowanie najłatwiejszy. Hiszpański z kolei jest bardzo skomplikowany *brr*... mnogość odmian po prostu przeraża :/ Niemiecki również nie jest wbrew pozorom taki najgorszy. Grunt to, że tak powiem, "udany pierwszy kontakt" i początki z danym językiem... jak na tym etapie wszystko pójdzie gładko, to i japoński nie będzie taki straszny ^^'
 

donatella90

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
polecam hiszpański, zwłaszcza jak już się umie w miare dobrze angielski. i najlepiej tłumaczyć sobie słówka hiszpański - angielski. wtedy łatwiej się zapamiętuje, przynajmniej mi jest lepiej.
 

anika28

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
hiszpanski to chyba najlatwiejszy jezyk jaki znam! tzn do nauki na poziomie komunikacyjnym, podobnie wloski i angielski. jesli juz chce sie wchodzi w tajniki poszczegolnych jezykow to wcale tak rozowo nie jest (ilosc czasow w hiszp moze przyprawic o zawrot glowy, ale szczerze, w normalnej rozmowie uzywasz moze 4), ale jak chcesz sie po prostu dogadac to polecam. francuski za to to masakra.... tyle lat sie ucze a jeszcze swobodnie nie pogadam...
 

audiofun

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Według mnie najlepiej i najszybciej przyswajamy angielski dlaczego...?
A no dlatego, ze w obecnych czasach spotykamy się z nim praktycznie na każdym kroku.
Internet, TV, filmy itd itd... Łapiemy pojedyncze słówka, zwroty, utrwalając je w pamięci
i z każdym dniem rozumiemy coraz więcej. Poza tym angielski to najpopularniejszy język
obcy w naszym kraju, więc jego brzmienie staje się dla nas już bardzo naturalne...
 

Fidelis

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Zazwyczaj wszystkie języki romańskie oraz ich odłamy nie są dla Europejczyków trudnymi do nauczenia się jezykami. Ogólnie najlepiej zacząć naukę języków obcych od łaciny... Mówi się, że wtedy wszystkie języki Europy same jakoś do głowy "wchodzą" . Osobiście popieram to stanowisko. Co ciekawe, z łaciną więcej wspólnego mają np. hiszpański i portugalski aniżeli włoski ( to taka mała ciekawostka dla językoznawców ;] ) . Powiem tak: jeżeli nie podoba się Tobie niemiecki, holenderski również nie przypadnie Ci do gustu. Francuski tak jak angielski jest językiem pozycyjnym, a zatem charakteryzuje się on zupełnie inną gramatyką niż pozostałe języki europejskie. Te dwa języki są najtrudniejsze do nauczenia (gdyby nie fakt, iż angielski jest językiem międzynarodowym, zapewne niewielu Polaków zdecydowałoby się na jego naukę. Greka jest również trudna. Trzeba naprawdę ją kochać. Ja osobiście polecałbym Ci język hiszpański bądź rosyjski.
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
zgadzam sie z audiofun, uwazam ze angieslki jest najlatwiej przyswoic, sam bylem na kursie w speakup kilka miesiecy i po tym czasie juz swobdnie sie umiem porozumiec, a wczesniej moj angielski nie byl wcale dobry
 

audiofun

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Dlaczego angielski? wystarczy przeczytać ten artykuł

Ten temat jest o czym innym, a artykuł to reklama kursu. Usuwam link. Lobo
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Tak czy inaczej warto jest się uczyć chociazby j.angielskiego,ponieważ teraz na każdym kroku jest nam potrzebny.A na pewno jest priorytetowym językiem jesli chodzi o rozmowy rekrutacyjne.Ale co proponujecie-naukę samodzielnie czy przez szkołe ?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Przez szkołę jest lepiej. Angielski może i jest przydatny, ale nie jest taki prosty dla kogoś, kto nie uczy się go od podstawówki. Hiszpański jest podobno dosyć łatwy i rzeczywiście używany w wielu miejscach na świecie. Dla Polaka jednak pewnie czeski i słowacki byłby nietrudny do nauczenia, podobnie jak ukraiński, białoruski czy rosyjski. Ale to już moje domniemywania.
 

gosiammm

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam

Ja obecnie ucze sie jezyka wloskiego i powiem Wam, ze jest to prosty jezyk. Teraz juz sie nie obawiam i bede sie uczyla jezyka hiszpanskiego i francuskiego, bo nauczyciele powiedzieli mi, ze zasada tych jezykow jest w zasadzie identyczna :)
Ja stawiam na jezyki romanskie.
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Jest wiele jezyków, które na poziomie komunikacyjnym można uznać za łatwe. Ale kiedy chcemy się jakiegoś języka nauczyć dobrze nigdy nie będzie to proste. Choćby taki hiszpański - przez wielu znawany za łatwy, ma bardzo skomplikowaną zaawansowaną gramatykę. O gramatyce francuskiej już nawet nie wspomnę. Anglieskiego uczę się od lat i cały czas odkrywam zwroty i formy, które słyszę puerwszy raz w życiu.

Einherjar Twoje demniemywania niestety mijają się z prawdą, trudno jest się uczyć podobnych języków, Polacy mają problem z czeskim, może i łątwo go zrozumieć, ale kiedy wydaje im się, że mówią już po czesku to dalej mówią po polsku ;) takie same problemy mają osoby znające hiszpański, które uczą się portugalskiego. Wypowiadają hiszpańskie słowa z portugalskim akcentem i wydaje im się, że mówią po portugalsku.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Witam. Mówi się,że dla chcącego nie ma nic trudnego, jeśli więć ktoś bardzo się zaprze to i chińskiego sie nauczy. Taka Polaka natura, że jak się uweźmie to niemożliwe,staje się możliwe.
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Esperanto jest bardzo łatwym językiem do nauki. Ma bardzo łatwe zasady tworzenia zdań itd.
W Internecie jest bardzo dużo szybkich kursów esperanto. :)
 
M

MacaN

Guest
Esperanto to w ogóle była najlepsza idea jaka mogła powstać i szkoda, że go nie wprowadzono. tak naprawdę to 2-gie, lub 3-cie pokolenie już by mówiło w tym języku jak w ojczystym.
 

Dziewczyna1229

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
hej !!! pomocy sluchajcie mam klopoty troche z angolem:/ nie chodzi mi tutaj o naukke slowek ale o wymowe niektorych slowek... piszecie ze dobrze umiecie jezyk angielski to moze mi poradzicie z czego korzystacie moze jakies plyty i chodzi mi tutaj o fajna nauke a nie przez sluchanie muzyki czy ogladanie filmow angielskich bez lektora:) licze na wasza pomoc:)
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Jak byłem mały (10 lat max) to mama mi kupowała czasopisma "O.K." gdzie wszystko prawie było po angielsku, do tego były kasety. Prócz tego grałem w gry po angielsku na pegasusie, a obok mnie leżał słownik. I tak się zaczęło z moim angielskim. Teraz mogę oglądać filmy bez polskich napisów i bez lektora (oglądanie z lektorem to profanacja filmu).
 

Lafar

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Profanacja bo aktor gra nie tylko ciałem i mimiką ale też głosem.
Wracając do tematu. Wymowy można się nauczyć na różne sposoby - przez słuchanie (youtube/TED/etc); przerobić książkę How Now Brown Cow; nauczyć się zapisu fonetycznego i robić transkrypcję do każdego tekstu angielskiego jaki się chce przeczytać. Efekty powinny być szybko.
Do tego można jeszcze załatwić sobie słownik PWN-Oxford komputerowy i posłuchać jak czyta lektor. Proponuję celować albo w American English albo British English - w praktyce wychodzi różnie ale lepiej zapobiegać łączeniu wymowy brytyjskiej i amerykańskiej.
 

Dziewczyna1229

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Słyszalam wlasnie ze fajne sa kursy online.. moze korzystał ktos z Was kiedys z takiej formy nauki jezyka angielskiego??? Podobno sa duzo tansze a nie mam za bardzo kasy;/;/;/POMOCY!!!!!:)
 
Do góry