Jakie wybrać żelazko?

morelova

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Sluchajcie - jestem swiezo po przeprowadzce do innego miasta (studia) i potrzebuje na juz kupic jakies tanie, ale dobre zelazko. Nie chce wydawac duzo, bo bede prasowac tylko swoje ciuchy i po prostu jest mi to niepotrzebne. Pomnyslalam o Luczniku SLI-7000 bo znalazlam go na Allegro za 55zl z gratisowym plynem do prasowania.opinie zbiera dosc dobre no i firma mi sie kojarzy z babcia troche bo ona wiecznie na maszynach od nich szyla :p Co myslicie o takim zakupie sprawdzi sie?
 

jawor00

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
patrząc na jego specyfikację to będzie okej - pionowy wyrzut pary, nieprzywierająca stopa ceramiczna (nie rysuje się), 2000W mocy, termostat, spryskiwacz. jak na jedną osobę to będzie dobre :)
 

morelova

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Czas mnie gonił niestety i zdecydowałam się na tego Łucznika, nawet nie miałam jak odpisać przez te kilka dni ;/ Wzięłam od sklepu Satysfakcja.pl i jest bardzo, bardzo dobrze, sprzęt idealnie ślizga się po ciuchach, nie blokuje się czy przywiera :) Dostałam też w gratisie płyn ułatwiający prasowanie, nie korzystałam w sumie z takich cudów jeszcze nigdy, ale miły gest :)
 

alicjaska

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Podbijam temat. Też szukam nowego żelazka, więc nie chcę zakładać identycznego wątku, ale szukam czegoś bardziej profesjonalnego niż ten model opisany wyżej. Moje dotychczasowe żelazko można nazwać przedpotopowym i zdecydowanie jestem gotowa się z nim pożegnać, zaczęłam więc czytać o różnych możliwościach i ilość opcji w nowoczesnych żelazkach mnie dosłownie zwaliła z nóg - strażaki, jonizacje, różnego rodzaju stopy i zbiorniki na wodę, ustawienia temperatur i wyrzutów pary - i co tu brać? Nie wiem co jest zbędne a co rzeczywiście ułatwia prasowanie :) Czekam na rady.
 
D

Dobrawa

Guest
Też podbije, bo może komuś się przyda. Kupiłam niedawno rewelacyjne cudo elektroluxa. Żelazko jest lekkie, para na całej powierzchni , a zbiorniczek jest przeźroczysty, wieć zawsze wiem kiedy uzupełnić wodę. Co mnie mega zaskoczyło ma fajny czujnik, że jak się nim nie porusza to po paru sekundach się wyłącza <3 Mój mąż się śmieje, że jego koszule są w końcu biezpieczne :p Model DB420 i ja od siebie polecam.
 
D

Dorka123

Guest
czyli jeśli zapomnisz wyłączyć żelazko i wyjdziesz z domu to ono samo się wyłączy?
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Dorka123 napisał:
czyli jeśli zapomnisz wyłączyć żelazko i wyjdziesz z domu to ono samo się wyłączy?
Kupiłam to żelazko siostrze, tzn electroluxa, ale chyba inny model, jak będziesz chciała sprawdzę i ono wyłącza się po 8 minutach jeśli nie jest używane i ustawione pionowo.
 
D

Dobrawa

Guest
Dorka123 napisał:
czyli jeśli zapomnisz wyłączyć żelazko i wyjdziesz z domu to ono samo się wyłączy?
Dokładnie tak. Jak zostawisz postawione to się wyłączy po kilku minutach. Jaby się przewróciło to po paru sekundach. Tak samo ma czujnik ruchu, o którym pisałam, że jak zostawisz prasując bo coś tam ci zawroci głowe jak u mnie często dziecko, mąż, tel, domofon czy cokolwiek to też się wyłacza. Ja jestem bardzo zadowolona z niego.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Dobrawa napisał:
Dokładnie tak. Jak zostawisz postawione to się wyłączy po kilku minutach. Jaby się przewróciło to po paru sekundach. Tak samo ma czujnik ruchu, o którym pisałam, że jak zostawisz prasując bo coś tam ci zawroci głowe jak u mnie często dziecko, mąż, tel, domofon czy cokolwiek to też się wyłacza. Ja jestem bardzo zadowolona z niego.
Ten model jest na prawdę dobrym wyborem.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Dobrawa napisał:
czyli jeśli zapomnisz wyłączyć żelazko i wyjdziesz z domu to ono samo się wyłączy?
Dokładnie tak. Jak zostawisz postawione to się wyłączy po kilku minutach. Jaby się przewróciło to po paru sekundach. Tak samo ma czujnik ruchu, o którym pisałam, że jak zostawisz prasując bo coś tam ci zawroci głowe jak u mnie często dziecko, mąż, tel, domofon czy cokolwiek to też się wyłacza. Ja jestem bardzo zadowolona z niego.
Heh to by było idealne do mojej sklerozy, mi nic większego nie musi w głowie zawrócić, wystarczy, że zadzwoni telefon i już..... A jak ono się sprawdza w prasowaniu?? Ja mam teraz żelazko, które ogólnie dobrze prasuje, aleee.... nie firanek,cieawe dlaczego, a że firan mam sporo to bym potrzebowała takiego co bym była na prawdę zadowolona.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
No nie ułatwiacie mi zadania, Wam powiem. :D To może inaczej... na co powinnam zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru?
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Na kilka rzeczy, przede wszystkim na markę, czy to nie jest jakaś firma krzak i Ci się rozpadnie po pierwszym użyciu, na funkcje parową, regulację natężenia pary itp, to ważna sprawa, na długość kabla, nie wszyscy mają pralnie i wolne miejsce przy kontakcie żeby postawić deskę doprasowania, a trzeba też mieć swobodę ruchu. No i cena, ale uważam, że warto wydać więcej i mieć sprzęt na na prawdę długo.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Bardzo przekonująco brzmi takie żelazko parowe. Firmy krzak odpadają. Macie jakąś konkretną na myśli?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Niedawno z żoną kupiliśmy Electroluxa EDB 6120. Ponoć dobrze się sprawuje. Samoczynnie wyłącza, jeżeli nie używane. Masz rację, sprzęt RTV i AGD zawsze warto brać markowy. Z "krzakami" różnie bywa, albo się rozlecą, albo nie będą trzymały się tego co w opisie, np. zużycia prądu, etc.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
robson12 napisał:
Niedawno z żoną kupiliśmy Electroluxa EDB 6120. Ponoć dobrze się sprawuje. Samoczynnie wyłącza, jeżeli nie używane. Masz rację, sprzęt RTV i AGD zawsze warto brać markowy. Z "krzakami" różnie bywa, albo się rozlecą, albo nie będą trzymały się tego co w opisie, np. zużycia prądu, etc.
Zgadzam się w stu procentach, że na krzaki trzeba uważać :p Mnie do markowych rzeczy przekonuje jeszcze kilka rzeczy. Na pewno długość gwarancji, ale też ilość serwisów. Oni w samym Gdańsku mają 4, w razie potrzeby nie ma kłopotu z odstawieniem tam towaru i naprawy. Swoją drogą awaryjność też jest niższa bo renomowana marka nie pozwoli sobie na buble.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Tak, na ilość serwisów trzeba patrzeć, bo awarii nie da się przewidzieć. Markowy sprzęt to zazwyczaj lepsza jakość wykonania. Dlatego nie warto oszczędzać na sprzęcie, który popracuje więcej niż pięć lat.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Dorka123 napisał:
No to jeszcze cena ;) Czy takie żelazko jest dużo droższe?
Ja model Electrolux EDB 6120 za jakieś dwie stówki kupiłam. Z tym, że to na prezent to taka cena była według mnie optymalna co by był dobry sprzęt.
 
Do góry